Menu

Jaký levný tablet do 5 000 Kč vybrat dle srovnání

Tablety do 5 000 Kč nabízejí pro většinu zákazníků zajímavý kompromis, kdy při zachování relativně přijatelné ceny poskytují již parametry, které umožní provoz i méně náročných aplikací či nových her.

Naši redaktoři vybrali nejlepší produkty dostupné v této ceně na trhu a seřadili je do jednotlivých kategorií. Na následující stránce tak můžete najít nejlepší produkt v poměru cena/výkon, nejlepší model na trhu celkově a kvalitativně vhodný produkt za co nejnižší cenu.

Jednotlivé tablety jsme do výběru zařadili hlavně podle jejich výkonu a kvality softwaru, displeje fotoaparátu nebo například výdrže baterie. Důraz byl kladen také na zhodnocení skutečného využití papírových parametrů, protože teoretické kvality se často mohou rozcházet se skutečností.

Jak je naším zvykem, každý produkt má svou vlastní recenzi, která se zaměřuje na rozbor jeho nejdůležitějších specifik a rozebírá pozitiva a zápory. Recenze se dá rozkliknout přes název modelu v tabulce nebo přes jeho obrázek.

Jestliže se vám zdá náš výběr příliš omezující a chcete si vybrat podle sebe na základě odborných informací, vytvořili jsme také nákupního poradce „Jak vybrat tablet“. V něm se věnujeme rozboru všech důležitých parametrů, které byste při výběru měli vzít v potaz. Pokud hledáte tablety ve vyšších cenových relacích, nabízíme vám také srovnání modelů do 10 tisíc korun a nad 10 tisíc korun.


Nejlepší tablety do 5 000 Kč dle srovnání

Tablety do 5 000 Kč

Varianta výběru
Název produktu
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Tablety do 5 000 Kč

 • Kvalitní konstrukce
 • Dobrý displej
 • Slabý fotoaparát
 • Malá kapacita úložiště
 • Menší kapacita operační paměti a interního úložiště

5 000 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
1.

Cena/výkon

Tablety do 5 000 Kč

 • Velký displej
 • Konstrukce
 • Slabý fotoaparát
 • Malá kapacita úložiště

4 500 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
2.

Dostupná varianta

Tablety do 5 000 Kč

 • Kovová záda
 • Čtyřjádrový procesor
 • Obecně slušný výkon v kontextu nízké ceny
 • Velmi slabý fotoaparát
 • Malá kapacita úložiště
 • Starší operační systém

2 000 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
3.

Dříve jsme doporučovali

Tablety do 5 000 Kč

 • Velký displej
 • Použitelný při velmi nízké ceně
 • Starší OS
 • Nekvalitní fotoaparát

3 400 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz

Srovnání parametrů nejlepších tabletů do 5 tisíc Kč

Recenze Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1 Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1 Recenze Huawei MediaPad T5 10.1 Huawei MediaPad T5 10.1 Recenze iGET Smart G81H iGET Smart G81H

Ocenění

Top produkt

Cena/výkon

Dostupná varianta

Kategorie

Tablety do 5 000 Kč

Tablety do 5 000 Kč

Tablety do 5 000 Kč

Orientační cena

5 000 Kč

4 500 Kč

2 000 Kč

Počet jader procesoru

8

8

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,8

2,36

1,3

Operační paměť (RAM)

2

2

2

Velikost úložiště (GB)

32

16

16

Úhlopříčka (")

10,1

10,1

8

Rozlišení displeje (px)

1920 x 1200

1920 x 1200

1280 x 800

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

5

2

Operační systém

Android 9.0

Android 8.0

Android 7.1


Jak vybrat tablet do 5 000 Kč

Tablety s cenou do 5000 Kč již obvykle nabízejí bezproblémový chod systému a zvládnou pokrýt i nároky některých méně náročných aplikací. Pokud vybíráte tablet s ohledem na cenu, ale nechcete jen naprosto základní funkce v nejnižších cenových kategoriích, pak pro vás volba v této cenovce může být ideální variantou.

Výkon tabletu je determinován frekvencí jeho procesoru a kapacitou operační paměti RAM. V kategorii tabletů do 5 000 Kč máte v tomto ohledu již poměrně slušnou možnost výběru, a proto doporučujeme zaměřit se na přístroje s minimálně dvoujádrovými procesory s frekvencí pohybující se okolo 1,5 GHz. Operační paměť RAM by měla dosahovat hodnot pohybujících se okolo 2 GB a interní paměť by vám měla nabídnout minimálně 16 GB úložiště.

Častým nešvarem tabletů v této kategorii bývá vybavení staršími verzemi operačních systémů, což může být problém, a pokud byste chtěli využívat nejnovější aplikace, určitě ověřte, jak je verze softwaru aktuální. Samostatnou kapitolou je pak u levnějších kousků výdrž baterie, která by neměla být kratší než pět hodin i při náročném provozu.

Na paměti jistě mějte také využitelnost papírových parametrů při skutečném používání a snažte se ujistit se o kvalitě tabletu na základě recenzí předchozích uživatelů.

Všeobecné informace důležité pro výběr vhodného přístroje najdete v článku „Jak vybrat tablet„.

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.