Nejlepší levné tablety do 5000 Kč| Test & Recenze 2022 | Arecenze.cz
Menu

Nejlepší levné tablety do 5000 Kč dle testu a recenzí 2022

Aktualizováno:
Červenec 2022
Autor:
Jakub Gulec
Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ

Vítěz porovnání

Top produkt z tabletů do 5 000 Kč

Jaký levný tablet do 5 000 Kč vybrat dle srovnání

Přečíst recenzi Orientační cena 4 500 Kč Přečíst recenzi Orientační cena 3 900 Kč Přečíst recenzi Orientační cena 3 300 Kč

Tablety do 5 000 Kč nabízejí pro většinu zákazníků zajímavý kompromis. Při zachování přijatelné ceny již poskytují parametry, které umožní provoz náročných aplikací či novějších her. Skvěle se hodí pro základní multimediální zábavu a brouzdání internetu.

Naši redaktoři vybrali nejlepší produkty dostupné v této ceně na trhu a seřadili je do jednotlivých kategorií. Na následující stránce tak můžete najít nejlepší produkt v poměru cena/výkon, nejlepší model na trhu celkově a kvalitativně vhodný produkt za co nejnižší cenu.

Jednotlivé tablety jsme do výběru zařadili hlavně podle jejich výkonu a kvality softwaru, displeje nebo například výdrže baterie. Důraz byl kladen také na zhodnocení skutečného využití papírových parametrů, protože teoretické kvality se často mohou rozcházet se skutečností. Jak je naším zvykem, každý produkt má svou vlastní recenzi, která se zaměřuje na rozbor jeho nejdůležitějších specifik a rozebírá pozitiva a zápory. Recenzi naleznete po kliknutí na název daného zařízení.

Jestliže se vám zdá náš výběr příliš omezující, nebo z jakéhokoli důvodu nevyhovující a chcete si vybrat podle sebe na základě odborných informací, vytvořili jsme také nákupního poradce Jak vybrat tablet do 5 000 Kč. Pokud si chcete upevnit informace o tabletech všeobecně, navštivte náš článek Jak vybrat tablet. V něm se věnujeme rozboru všech důležitých parametrů, které byste při výběru měli vzít v potaz. Pokud hledáte tablety ve vyšších cenových relacích, nabízíme vám také srovnání modelů do 10 tisíc korun.


Nejlepší tablety do 5 000 Kč dle srovnání

Nejlevnější tablety do 5 000 Kč

Varianta výběru
Název produktu Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Nejlepší produkt

Nejlevnější tablety do 5 000 Kč

 • Dobrý výkon v kategorii
 • Velký a kvalitní displej
 • Téměř aktuální Android
 • Kvalita fotoaparátu
 • Průměrná kapacita úložiště
4 500 Kč Do obchoduZobrazit nabídky
1.

Top cena/výkon

Nejlevnější tablety do 5 000 Kč

 • Velký displej
 • Konstrukce
 • Větší operační paměť
 • Slabý fotoaparát
 • Malá kapacita úložiště
 • Micro USB kabel
3 900 Kč Zobrazit nabídky
2.

Pro nenáročné

Nejlevnější tablety do 5 000 Kč

 • Velký displej
 • Použitelný při velmi nízké ceně
 • Starší OS
 • Nekvalitní fotoaparát
3 300 Kč Zobrazit nabídky

Jak chápat redakční hodnocení?

Doporučujeme jen produkty, které mají dle posouzení redaktora hodnocení nad 70 %. Podívejte se, co jednotlivé procentní hladiny znamenají.

Srovnání parametrů nejlepších tabletů do 5 tisíc Kč

Recenze Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ
Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ
Recenze Huawei Mediapad T5 10.1 Wi-Fi 3GB/32GB
Huawei Mediapad T5 10.1 Wi-Fi 3GB/32GB
Recenze Huawei MediaPad T3 10
Huawei MediaPad T3 10
Ocenění

Nejlepší produkt

Top cena/výkon

Pro nenáročné

Kategorie

Nejlevnější tablety do 5 000 Kč

Nejlevnější tablety do 5 000 Kč

Nejlevnější tablety do 5 000 Kč

Orientační cena

4 500 Kč

3 900 Kč

3 300 Kč

Operační systém

Android 9.0

Android 8.0

Android 7.0

Procesor

Helio P22T

Kirin 659

Neuvedeno

Počet jader procesoru

8

8

4

Frekvence procesoru (GHz)

2,3

2,36

1,4

Operační paměť (RAM)

4

2

2

Velikost úložiště (GB)

64

16

32

SD karta

Max. 256 GB

Max. 256 GB

Max. 128 GB

Technologie displeje

IPS

IPS

IPS

Úhlopříčka (")

10,3

10,1

9,6

Rozlišení displeje (px)

1 920 x 1 200

1 920 x 1 200

1 280 x 800

Jemnost displeje

220

224

Neuvedeno

Kapacita baterie

5 000

5 100

4 800

Výdrž baterie podle výrobce

9

Neuvedeno

Neuvedeno

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

5

5

Připojení

USB-C

micro USB

micro USB

Jack 3,5 mm

Ano

Ano

Ano

SIM karta

Ne

Ano

Ano

Navigační systémy

GPS

GPS, Glonass, Beidou

Neuvedeno

NFC

Ne

Ne

Ne

Recenze nejlepších tabletů do 5 000 Kč

Nejlepší produkt
Nejlevnější tablety do 5 000 Kč
 • Dobrý výkon v kategorii
 • Velký a kvalitní displej
 • Téměř aktuální Android
 • Kvalita fotoaparátu
 • Průměrná kapacita úložiště

Lenovo M10 Plus je model speciálně určený právě pro využití dětmi. Procesor Helio P22T vyhoví k projektovanému užití výborně, pro multimediální zábavu a jednodušší hry je více než dostačující. Tablet je určen pro děti zejména díky uživatelským profilům a speciálnímu režimu pro děti. Úhlopříčka sice není největší, přesto ji v této kategorii můžeme označit možná až za příliš velkou. S 10,3 palci se nemusí malým dětem dobře držet v rukou. Naproti tomu rozlišení 1 920×1 200 pixelů vyhoví celé rodině. Přečíst celou recenzi

4 500 Kč Orientační cena

Top cena/výkon
Nejlevnější tablety do 5 000 Kč
 • Velký displej
 • Konstrukce
 • Větší operační paměť
 • Slabý fotoaparát
 • Malá kapacita úložiště
 • Micro USB kabel

Huawei Mediapad T5 10.1 patří mezi méně výkonné tablety cílící primárně na uživatele s požadavky na přehrávání multimediálního obsahu, či brouzdání po internetu. Od procesoru očekávejte spíše základní výkon, podobně tomu je stranou operační paměti. Velikost úložiště 16 GB je poměrně malá, pravděpodobně budete nuceni dokoupit paměťovou kartu. Tou lze úložiště rozšířit až o 256 GB. S úhlopříčkou 10,1 palců a FullHD rozlišením IPS panelu bude zobrazení dostatečně kvalitní. Za nevýhodu můžeme označit starší konektor micro USB, co naopak neschází je sluchátkový konektor. Přečíst celou recenzi

3 900 Kč Orientační cena

Pro nenáročné
Nejlevnější tablety do 5 000 Kč
 • Velký displej
 • Použitelný při velmi nízké ceně
 • Starší OS
 • Nekvalitní fotoaparát

Huawei MediaPad T3 10 je tablet určený pro nenáročné uživatele. I když je výkon poměrně nízký, zařízení dobře vyhoví při přehrávání videí či brouzdání internetu. Dostatek „svalů“ pro hraní her však rozhodně nemá. Předností tohoto zařízení v jeho cenové relaci je především větší displej ve srovnání s konkurencí. Také celkové provedení a vybavenost není na špatné úrovni s ohledem k ceně. Mezi nevýhody můžeme zařadit starší verzi operačního systému a uživateli negativně hodnocený fotoaparát. Ten je zde spíše do počtu. Přečíst celou recenzi

3 300 Kč Orientační cena

Jak vybrat tablet do 5 000 Kč

Tablety s cenou do 5000 Kč již obvykle nabízejí bezproblémový chod systému a zvládnou pokrýt nároky zejména méně náročných aplikací. Pokud vybíráte tablet s ohledem na cenu, ale nechcete jen naprosto základní funkce v nejnižších cenových kategoriích, pak pro vás volba v této cenovce může být ideální variantou.

Výkon

Výkon tabletu je determinován frekvencí jeho procesoru a velikostí operační paměti RAM. I když frekvence procesoru není jediným určujícím parametrem jeho výkonu, pokud je ve frekvencích dvou procesorů velký rozdíl, více bude vždy lépe.

V kategorii tabletů do 5 000 Kč máte v tomto ohledu již poměrně slušnou možnost výběru, proto doporučujeme zaměřit se na přístroje s minimálně čtyřjádrovými procesory s frekvencí pohybující se okolo 1,5 GHz. Operační paměť RAM by měla dosahovat hodnot minimálně 2 GB.

Interní paměť

Interní paměť by vám měla nabídnout minimálně 32 GB úložiště. V případě, že je k dispozici pouze 32 GB či méně interní paměti, zaměřte se na možnost jejího rozšíření SD kartou. Pokud víte, že chcete zařízení využívat pro přehrávání filmů, neopomeňte velikost souboru s videem. Full HD kvalita filmu může mít bez problémů i přes 5 GB dat.

Operační systém a baterie

Častým nešvarem tabletů v této kategorii bývá vybavení staršími verzemi operačních systémů. To s sebou může přinášet nekompatibilitu s nejnovějšími aplikacemi. Koupi tabletu se starší verzí operačního systému tedy dobře zvažte. Samostatnou kapitolou je pak u levnějších kousků výdrž baterie, která by neměla být kratší než pět hodin i při náročném provozu, jinak budete s mobilitou tabletu limitováni vzdáleností zásuvky.

Displej

Důležitá je rozhodně kvalita displeje, kterou byste neměli podcenit. K dispozici jsou TFT, TN, VA a IPS displeje, přičemž varianta IPS je nejmodernější. Na paměti jistě mějte také využitelnost papírových parametrů při skutečném používání a snažte se ujistit o kvalitě tabletu na základě recenzí předchozích uživatelů.

Všeobecné informace důležité pro výběr vhodného přístroje najdete v článku Jak vybrat tablet.

Často kladené otázky k levným tabletům do 5 000 Kč

Jak a jaký vybrat tablet do 5 000 Kč?

Tablety s cenou pod 5 000 Kč patří mezi ty nejlevnější na trhu. Při výběru se zaměřte na volbu vhodné úhlopříčky, ale zohledněte také výkon procesoru. Právě v nejnižší cenové hladině mohou být rozdíly mezi jednotlivými modely poměrně výrazné. Často se liší také rozlišení displeje, optimem je 1 920 x 1 200 pixelů. Neprávem podceněnou kategorií při výběru je maximální možná velikost paměťové karty, kterou můžete úložiště rozšířit. Nejlepší tablety do 5 000 Kč najdete v našem srovnání.

Jaké jsou levné tablety do 5 000 Kč?

Zařízení v nejnižší cenové hladině nabízejí základní výkon a zobrazovací schopnosti. Postačí pro účely multimediální zábavy, brouzdání internetu, ale také pro nenáročné hry. Kvalitní fotoaparáty ani vysoký výkon však nejsou dostupné a také velikost operační paměti je menší. Často disponují starším operačním systémem. Jsou vhodné spíše pro nenáročné uživatele.

Jaký je rozdíl mezi tabletem a iPadem?

Největší rozdíl je v operačním systému. Zatímco tablety jsou řízeny operačním systémem Android, o provoz iPadů se stará iOS. Zásadní rozdíl je také v možnostech výběru. Tablety s OS Android vyrábí velké spektrum firem. iPady jsou výhradním zbožím společnosti Apple. Výhodou iOS zařízení je dokonale odladěný systém, který umožňuje využití kvalitnějších aplikací. Naproti tomu Android dovoluje využití většího spektra aplikací a jeho propojení s ostatními systémy je snazší.

Jak dlouho vydrží baterie tabletu?

Kapacita baterie je uváděna v miliampérhodinách (mAh). Výdrž zařízení pak závisí na poměru mezi kapacitou a odběrem komponent. Někteří výrobci uvádí výdrž baterie v hodinách. Za dobrou hodnotu lze považovat 12 hodin a více. Nutno však dodat, že v reálném životě se může výdrž i výrazně lišit, a to v závislosti na využití. Pokud budete na tabletu hrát bez ustání hru, tablet vydrží výrazně méně. Naopak pokud budete na tabletu číst e-knihu se sníženým jasem, můžete se dostat i na výdrž delší.

Jakub Gulec se v našem týmu zaměřuje zejména na články technologického charakteru. Tablety patří mezi jedno z jeho nejstarších témat, s problematikou je dobře seznámen. Vysvětlí vám například, proč jsou tablety do 5 000 Kč vhodné spíše pouze jako "zobrazovadla" na cesty. Kromě tabletů recenzuje také mobily a notebooky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.9 z 7 hlasů