Menu

Recenze krabičkové diety Zdravé stravování

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Krabičkové diety

Klady

 • Rozvoz po celé ČR
 • Spousta programů
 • Více než 20 000 receptů
 • Sestaveno specialisty
 • Individuální úpravy

Zápory

 • Nemá zákaznický chat
 • Příplatky mimo základní cenu
456 Kč Orientační cena

Krabičková dieta Zdravé stravování patří mezi nejoblíbenější, což dokládají mnohé kladné uživatelské recenze. Jako jedna z velmi mála firem rozváží krabičky téměř po celé České republice, čímž zastiňuje i mnohé lokální konkurenty. Nabízí pestrý výběr stravovacích programů, které si pak můžete přizpůsobit na míru podle kalorického příjmu nebo počtu jídel, která na den chcete. Jídelníčky sestavuje odborná nutriční specialistka a používány jsou plastové obaly, které lze vrátit.

Nabídka dietních plánů (stravovací programy)

Široká nabídka stravovacích programů je jednou z předností tohoto dodavatele krabičkové diety. V době psaní této recenze (červenec 2022) firma nabízí celkem 12 programů s různou energetickou hodnotou a nabídkou dalších doplňků. Tím se řadí k tomu nejlepšímu na trhu a nabízí tak širokou možnost výběru ženám i mužům s různými cíly a nároky, co se příjmu kalorií týče.

Mezi jednotlivými stravovacími programy najdete plán vhodný na hubnutí a udržování váhy, ale i pro nabírání svalové hmoty, který v nabídkách konkurence leckdy chybí. V kombinaci s možností nastavit si vysokou energetickou hodnotu menu se tak jedná o skvělou volbu pro muže vyznávající silový trénink. V nabídce firmy Zdravé stravování si ale z široké nabídky programů vyberou i osoby se speciálními nároky na výživu, tedy alergici, osoby s citlivostí na laktózu, kojicí maminky, senioři a podobně.

Nabídka stravovacích programů:

 • Pro zdraví
 • Jíme 3x denně
 • Kombi week
 • Meníčko
 • Bez masa
 • Pro mámy
 • Protein +
 • Fit +
 • Keto
Parametr Tento produkt
Různý počet jídel

Ano

Počet stravovacích programů

9

Výběr z různě kalorických variant

Ano

Speciální stravovací programy (individuální úprava)

Ano

Nutriční poradenství

Ano

Cena dopravy

Zdarma / palivové příplatky

Rozvoz a odběrná místa

Většina míst po ČR

Cena

Díky tomu, že Zdravé stravování nabízí mnoho různých stravovacích programů a možnost výběru kalorické hodnoty, pokrývá také široké cenové rozmezí, čímž se opět odlišuje od většiny konkurentů. Navíc nabízí možnost volby mezi celodenní variantou a různě nakombinovanými balíčky jídel dle vašich potřeb, což ale větší dodavatelé většinou umožňují. Cena jednoho jídla se pohybuje okolo částky 100 Kč, což je průměrná hodnota.

Ceny jídel a stravovacích programů se pochopitelně liší podle toho, zda si objednáte pouze některá jídla, nebo rovnou celodenní menu, dále dle toho, jakou energetickou hodnotu zvolíte a na jak dlouho dopředu si jídla objednáte – slevy za dlouhodobý odběr jsou ale zcela běžné.

Za krabičkovou dietu na celý den u tohoto dodavatele zaplatíte od bezmála 400 Kč až po více než 800 Kč. Dostupná je tedy jak pro osoby preferující nízkou cenu, tak i ty, kteří si neváhají připlatit. Vyšší cenu očekávejte v případě speciálně upravených jídelníčků na míru, při nabírání svalové hmoty a obecně u jídelníčků s vyšší kalorickou hodnotou.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Na Zdravé stravování zákazníci pějí samé pozitivní ohlasy a potvrzují, že s pomocí krabičkové diety dosáhli svých cílů. Některým uživatelům se podařilo zhubnout úctyhodné desítky kilogramů váhy, přičemž si pochvalují, že při objednání celodenní varianty nepociťovali hlad ani chuť na sladké (což ovšem může být zcela individuální). Za výhodu krabičkové diety od tohoto dodavatele považují také pestrost stravovacích programů, které můžete při dlouhodobém užívání mezi sebou různě střídat.

Mezi odběratele krabičkové diety firmy Zdravé stravování patří celá řada úspěšných sportovců, mezi nimiž nechybí například MMA zápasník Matěj Kuzník, fotbalový trenér Pavel Horváth nebo čtyřnásobná mistryně světa v kickboxu Martina Ptáčková. Všichni tito a mnozí další uživatelé jsou s krabičkovou dietou od firmy Zdravé stravování spokojeni a potvrzují pestré složení jídelníčků i kvalitu připravovaných pokrmů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší předností firmy Zdravé stravování je kombinace široké nabídky stravovacích programů s různou kalorickou hodnotou a dostupnost bezmála po celé České republice. Díky tomu je tato krabičková dieta dostupná pro opravdu široké spektrum zákazníků od pracujících osob přes sportovce až po maminky na mateřské dovolené, seniory nebo celé rodiny. Tím, že má firma svou filozofii už tak propracovanou (na trhu působí již od roku 2008), jí navíc mnozí dávají přednost před lokálními dodavateli krabičkové diety.

Za slabší stránku lze považovat fakt, že Zdravé stravování na svých webových stránkách nenabízí zákaznický chat, který lze jinde využít pro snazší orientaci v nabídce a výběr vhodného programu, nýbrž pouze placené nutriční poradenství. Za nevýhodu můžeme označit také další sice drobné poplatky, které se však mohou během objednávek nastřádat.

Porovnání s alternativami

Ve srovnání s konkurencí firma Zdravé stravování jednoznačně vede co do nabídky stravovacích programů i rozvozové sítě. Pakliže preferujete tyto větší dodavatele, ale hledáte vhodnou alternativu, prohlédněte si krabičkovou dietu od Vitalbox. Stojí za ní manželé a fitness trenéři Krausovi, kteří zároveň poskytují odborné poradenství v oblasti zdravé výživy a mají tak za sebou již spoustu let prokazatelných zkušeností – ty přitom některým odborníkům, kteří sestavují menu konkurence, mnohdy chybí.

Vitalbox nabízí poměrně pestré stravovací plány, mezi kterými nechybí Mama program či Sacharidové vlny, jež hojně využívají závodníci v kulturistice a fitness. Ve srovnání se Zdravým stravováním je ale nabídka o něco užší, navíc některé programy krabičkové diety Vitalbox nelze individuálně upravovat.

Závěrečné shrnutí

Krabičková dieta od firmy Zdravé stravování je výbornou volbou nejen v Praze, ale takřka kdekoliv po České republice, a to pro široké spektrum zákazníků. Doporučujeme ji všem, kteří hledají kvalitní nutričně vyváženou stravu na celý den, ať už se jedná sportovce, kojící ženy, vegetariány, vegany, nebo seniory. Stravovací programy totiž pokrývají i speciální nároky na výživu, a tak není problém si jídelníček upravit na míru podle vašich alergií, intolerancí či jen podle toho, které suroviny zkrátka máte rádi a které ne.

Pakliže byste chtěli poradit s výběrem vhodného stravovací plánu, máte k dispozici doporučovací kalkulačku nebo nutriční poradenství v ceně sjednaného programu krabičkové diety. Během svého fungování nasbíralo Zdravé stravování více než 20 000 receptů, a tak se v tomto případě můžete těšit na skutečně pestrý jídelníček.

456 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Zdravé stravování | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se ráda zabývá tématy zdravého životního stylu, a tak autorsky stojí i za krabičkovými dietami. Díky načerpání informací z mnoha různých zdrojů vám poskytne ucelený přehled a poradí, podle čeho správně zvolit vhodný stravovací program a na co dát během nákupu pozor. K výběru krabičkových diet přistupovala tak, aby byl užitečný nejen pro pracující osoby, které si nestíhají vařit, ale i všechny, kteří chtějí zhubnout či nabrat svalovou hmotu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Zdravé stravování

Zdravé stravování

456 Kč Orientační cena