Menu

Recenze a srovnání pojištění domácnosti Allianz MůjDomov

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Pojištění domácnosti / majetku

Klady

  • Pojištění odpovědnosti v základu
  • Záplava v základním balíčku
  • S programem sleva 21 %
  • Právní poradenství v základním balíčku

Zápory

  • Zemětřesení pouze u MAX
  • Výběr ze tří pevných balíčků
  • Nelze sjednat kompletně online
  • Nelze sjednat bez pojištění majetku

Allianz se řadí spíše mezi tradiční pojišťovny, s jejichž nabídkou si vystačí hlavně méně nároční uživatelé. I přesto se pojišťovna snaží do svých produktů dávat maximum, což potvrdila i u pojištění domácnosti MůjDomov. Každopádně se jedná o opravdu komplexní pojištění, které vás dokáže ochránit před většinou rizik.

Základní charakteristiky

Pojištění domácnosti MůjDomov se v porovnání s konkurencí řadí mezi komplexní ale zároveň základní produkty. Vybírat můžete rovnou ze tří tarifů, jež se v některých případech liší od ostatních nabídek na trhu. Velkou výhodou je například fakt, že již v základním tarifuje je zahrnuto pojištění odpovědnosti – to většina pojišťoven nabízí pouze ve formě připojištění. Bohužel v jiných ohledech však pojištění pokulhává.

Zejména pro méně zkušené klienty bude velkou překážkou nepřehledný web, který toho na první pohled zrovna moc nenabídne. Většinu parametrů pojištění je tedy nutné dohledávat přímo v obchodních podmínkách. Menší výhodou však může být sleva 21 % pro členy klubu Allianz či právní poradenství v základním balíčku pojištění.

Pojistná krytí

Pojištění MůjDomov od Allianz nabízí podobná krytí jako většina stejných pojistných produktů. Vybírat můžete hned mezi třemi typy tarifů, a to KOMFORT, EXTRA a MAX. Nikoho asi nepřekvapí, že nejlepší nabídku krytí nabízí nejvyšší tarif MAX, v němž je zahrnuto krom základu také krytí spojené se zkratem, vandalismem či krádeží. Na druhou stranu tu narazíte na opravdovou raritu, kdy je v základním balíčku KOMFORT zahrnuto krytí proti povodni a atmosférickým srážkám.

Asistenční služby

Podobně jako u ostatních typů pojištění jsou i u pojištění domácnosti od Allianz dostupné asistenční služby. Ty zahrnují například pomoc při havárii, zámečnické práce, opravu spotřebičů, deratizaci či právní poradenství. Právě právní služby jsou dostupné i u základního balíčku KOMFORT, což není u ostatních pojišťoven zvykem.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Pojištění domácnosti od Allianz se zpravidla setkává s pozitivní odezvou jak od odborníků, tak i uživatelů. Oblíbené je zejména mezi méně náročnými klienty, kteří kromě pojištění domácnosti hledají i pojištění majetku – zvlášť jej totiž sjednat nelze. Jsou však poměrně často zmiňovány problémy s uživatelskou podporou, která v porovnání s konkurencí není tak kvalitní.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Oproti ostatním pojištěním domácnosti nabízí to od Allianz jeden z nejlepších základních balíčků. Ten kromě základního krytí obsahuje také pojištění odpovědnosti, právní asistenci a krytí proti záplavě. Pokud již vlastníte nějaké pojištění od Allianz, potěší vás také sleva 21 % s klientským programem.

Jako každý produkt však disponuje i svými nevýhodami, mezi něž se řadí hlavně vyčlenění některých krytí do nejvyššího tarifu – jedná se například o pojištění proti zemětřesení. Některým zájemcům nemusí vyhovovat ani nutnost sjednání pojištění domácnosti spolu s pojištěním majetku či výběr pouze ze tří pevně stanovených balíčků. V některých případech navíc není možné pojištění sjednat kompletně online.

Porovnání s alternativami

Pojištění odpovědnosti MůjDomov lze považovat za alternativu určenou spíše pro nenáročné klienty. Podobné služby nabízí i pojištění od PVZP, které je v některých ohledech i komplexnější. Pokud naopak hledáte širší nabídku krytí a asistenčních služeb, budete muset sáhnout po produktech od Generali České pojišťovny, ČSOB či Kooperativy – všechny tři nabízí v porovnání s jinými pojišťovnami dlouhý výčet pojistných krytí, připojištění i asistenčních služeb.

Závěrečné shrnutí

Pojištění MůjDomov od Allianz je kvalitní pojištění, které ocení hlavně nenároční klienti. Dopředu je nutné počítat s tím, že jej není možné sjednat bez pojištění majetku. V porovnání s konkurencí vám však dokáže nabídnout mnohem nadupanější základní balíček, který obsahuje i nadstandardní krytí a asistence.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

3 (KOMFORT, EXTRA, MAX)

Dům

Ano

Byt

Ano

Chalupa

Ano

Garáž

Ano

Komplexní pojištění

Ano

Pojištění odpovědnosti

Ano

Spoluúčast (Kč)

Individuální

Základní krytí v první variantě balíčku

Ano

Přírodní katastrofa

Ano

Vodovodní škody

Ano (pouze EXTRA)

Atmosférické srážky

Ano

Věci v zavazadlovém prostoru

Ne

Krádež

Ano (pouze MAX)

Povodně a záplava

Ano

Pád letadla

Ano

Pád stromu

Ano

Společné prostory

Ano

Skla a sanitární zařízení

Ano (pouze EXTRA)

Invalidní vozík a kočárek

Ano (pouze MAX)

Náhradní ubytování

Ne

Sjednání online

Ano (částečně)

Sjednání telefonicky

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Live chat

Ne

Asistenční služba nonstop

Ano

Asistence

Ano

Právní asistence

Ano

Vandalismus

Ano (pouze MAX)

Zkrat

Ano (pouze MAX)

Autor: | Datum: | Produkt: Allianz MůjDomov | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je především finanční redaktorka, která má zkušenosti s širokou škálou pojištění. Mezi ně se řadí i pojištění domácnosti, díky čemuž ví, jaké parametry jsou nejdůležitější a na jaké kličky či háčky byste si měli dát pozor. Zkušenosti má navíc i s přidruženým pojištěním majetku a odpovědnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Jak je to s pojištěním bytu 1+1?
Martin Jiřík

Martin Jiřík

Dobrý den,
při pojištění bytu 1+1 postupujte stejně, jako při pojišťování jakékoliv jiné domácnosti či nemovitosti.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Allianz MůjDomov

Allianz MůjDomov