O NÁS A KONTAKT

Naše mise je pomáhat s výběrem produktů

Portál jsme zakládali s myšlenkou zjednodušit lidem výběr produktů. Neutopit se v záplavě internetových nabídek je totiž výzva i pro zkušené uživatele. S výběrem toho správného produktu vám pomohou naše srovnávací testy, srozumitelné vysvětlení vlastností produktu, podrobné doplňkové články i názorná grafika.

Napsat nám můžete na email:
info[zavináč]arecenze.cz

Jak tvoříme srovnávací testy

Každé téma dostane na starost zodpovědný redaktor, který s ním má největší zkušenosti. Ke vzniku kompletního srovnávacího testu vede 6 ucelených kroků. To může vypadat jako brnkačka, ale jednomu srovnávacímu testu redaktor spolu s týmem věnuje průměrně 60 hodin.


1. Studium a pochopení kategorie

Na začátku redaktor desítky hodin studuje, sepisuje, doptává se a tvoří základ pro jeho budoucí „Jak vybrat“ článek. U složitých témat také spolupracujeme s odbornými konzultanty, se kterými veškerý postup a informace kontrolujeme. Pokud je pro redaktora výrobek úplně neznámý, měl by se v této části také s některými zástupci dané kategorie produktů osobně seznámit a vyzkoušet je v praxi.


2. Výběr produktů do srovnání

V další fázi se věnuje výběru produktů do srovnávacího testu. Produkty vybírá dle toho, o které je na trhu největší zájem. Zároveň se snažíme, aby bylo srovnání co nejvíce variabilní, co se značek produktů týče.


3. Nastavení objektivních hodnotících kritérií

Jakmile máme všechny informace, přichází čas vytvořit hodnotící rámec pro danou kategorii. Ten je stanovený tak, aby byl každý produkt hodnocený naprosto nezávisle a stejně. Zkrátka nikomu nenadržujeme. Kritéria hodnocení také udávají, co budeme o daných produktech zjišťovat.


4. Získávání informací o produktech

Nyní přichází detektivní práce. O každém produktu redaktor zjišťuje a ověřuje data, která využije k následnému vyhodnocování. Mezi data řadíme důležité parametry, uživatelské názory, výsledky dalších zahraničních i českých testů a mnohé další informace. Kdo nakupuje na internetu ví, že dopátrat se i základních údajů o výrobcích bývá někdy boj. Zvlášť když danou informaci najdete ve třech zdrojích a třikrát jinak. Můžete si ale oddechnout, my tyto věci ověřujeme za vás.


5. Vyhodnocení a sepsání recenze

Na řadě je samotné bodování. Produkty srovnáme a ohodnotíme dle nastavených kritérií. Ke každému výrobku navíc redaktor sepíše své stanovisko neboli recenzi. V ní najdete objektivní zhodnocení zjištěných parametrů a dat, včetně vysvětlení jejích důležitosti a významu. Recenze zároveň shrnuje, pro koho bude produkt na základě těchto parametrů vhodný a proč.


6. Pravidelná aktualizace

Srovnávací testy samozřejmě pravidelně aktualizujeme. Přidáváme nové výrobky a také informace o inovacích nebo další tipy. Sledujeme aktuální trendy a změny v energetických štítcích, které zapracováváme do článků a měníme podle nich systém hodnocení produktů. Prostě držíme krok s dobou.

Jak vyděláváme?

Je pro nás důležité, abychom mohli výsledky naší práce zpřístupnit všem zdarma. Proto spolupracujeme s nezávislým srovnávačem cen Heureka.cz, díky kterému jsme schopni financovat vznik a vývoj nových témat na portálu. Poté, co si u nás vyberete ten správný produkt, můžete se tlačítkem "zobrazit nabídky" dostat přímo na srovnání cen většiny e-shopů a Heureka nám za přivedené uživatele dává provizi.

Časté dotazy

Kdo srovnávací testy zpracovává?

Srovnávací testy zpracovává tým interní redakce. Nikdo jiný do nich nemůže jakkoliv zasahovat, tedy ani výrobci nebo prodejci.

Jsou srovnání podplacené?

Za srovnání si nenecháváme, nemusíme a hlavně nechceme nechat platit. Portál financujeme díky partnerství se srovnávačem cen Heureka.cz, od kterého získáváme odměnu za přivedené návštěvníky. Proto nemáme potřebu se nechat kýmkoliv uplácet, ani nemusíme výsledky zavírat do placené sekce. Nutno také říct, že se oproti očekávání mnoha lidí se snahami ovlivnit hodnocení setkáváme jen velmi zřídka. Když už něco podobného nastane, jde spíše o snahu některých výrobců nebo distributorů vměstnat do žebříčku lepší výrobek než ten, který tam zrovna mají. I v takovémto případě ale odmítáme.

Jak vzniká hodnocení produktu?

Hodnocení vzniká kombinací známek a vah mnoha údajů, které o produktech zjistíme. Podrobné informace jsou v sekci „jak tvoříme srovnávací testy“.

Zkoušíte všechny produkty osobně?

Nejnavštěvovanější produkty postupně zkoušíme naživo a své dojmy přikládáme jako součást klasické recenze srovnávacího testu a jasně to tam uvádíme. Typickým příkladem osobního vyzkoušení je zkušenost s používáním pračky Whirlpool AWO/C 6304 nebo myčky Indesit DFG 15B10. Všechny výrobky však nemáme osobně vyzkoušené a ani to není našim hlavním cílem. Osobní vyzkoušení a otestování dostatečného počtu výrobků není pro zjištění, co koupit, tak vhodné, jak se zdá. Navíc v podmínkách mimo akreditované laboratoře bývá takový test neprofesionální, zavádějící a velmi často neaktuální. Díky našemu postupu jsme schopni vždy aktuálně vyhodnotit co největší počet výrobků na základě zjištěných dat, a poté osobně vyzkoušet ty nejlepší pro dosažení co nejvyšší přidané hodnoty. Proto nám dává největší smysl z hlediska dlouhodobého poměru cena/užitek pro naše návštěvníky.

Rádi bychom do srovnání dostali svůj produkt. Jak postupovat?

Produkty i kategorie přidáváme postupně dle toho, o které je největší zájem. Snažíme se také o co největší variabilitu výběru, aby byl co nejvíce reprezentativní. Pro zachování maximální objektivity nelze do našeho výběru produktů jakkoliv zasahovat.

Kontakt

Jakub Havelka, zakladatel a provozovatel portálu

 havelka(zavináč)arecenze.cz.

Napsat celému týmu můžete na email info[zavináč]arecenze.cz

Provozovatel webového portálu:

Název společnosti: Procontent s.r.o.
Sídlo: Moravské náměstí 127/3, Brno-město, 602 00 Brno
IČ: 05978637
Spísová značka: C 99301 vedená u Krajského soudu v Brně

Partneři projektu

TipCars.com - nabídka autobazarů