O nás a Kontakt | Arecenze
Menu

Naše mise je pomáhat
s výběrem produktů a služeb

Portál jsme v roce 2016 zakládali s myšlenkou zjednodušit výběr několika druhů spotřebičů. Nyní pracujeme na tom stát se nejdůvěryhodnějším portálem, na kterém můžete začít výběr jakéhokoliv produktu nebo služby.

S výběrem vám pomohou naše srovnávací testy, výběry nejlepších produktů, recenze, podrobné články i názorná grafika.

 

Napište nám na dotazy@arecenze.cz

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

 

Naše ocenění nejlepších produktů najdete i u obchodníků

Štítek ocenění od Arecenze.cz

Náš tým

Jakub Havelka

Zakladatel a provozovatel portálu havelka@arecenze.cz

Jakub je absolvent ekonomie na VUT v Brně a internetovému podnikání se věnuje přes 7 let. Miluje technologie, ve kterých hledá způsoby, jak mohou lidem pomáhat v každodenních úkolech. Portál Arecenze.cz založil během studia a v současnosti celý projekt řídí.

Daniel Černý

Obsahový manažer

Daniel vystudoval vysokou školu v oborech sportovního managementu a mediálních studií. Dříve pracoval jako novinář a mediální analytik, v současnosti se jako obsahový manažer stará o obsah webu. Navíc se zaměřuje na srovnávání sportovního vybavení a potřeb, zahradních přístrojů a elektroniky.

Veronika Vyskočilová

Redaktorka

Veronika vystudovala mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně, psaní článků a hledání informací je pro ni tedy hračka. Ve svém volnu tráví čas nejraději v kuchyni nebo na zahrádce. V práci využívá nabyté zkušenosti, a proto se věnuje recenzím všemožných kuchyňských a domácích pomocníků.

Eliška Srncová

Redaktorka

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.

Adam Boček

Redaktor, online marketing specialista

Adam vystudoval magisterský obor mezinárodní teritoriální studia na Masarykově univerzitě v Brně. Rád cestuje a kromě technologií je také fanouškem bojových sportů a závodí v silovém trojboji. Jeho hlavním zaměřením na portále Arecenze.cz je online marketing a PR.

Michaela Černá

Redaktorka, správce sociálních sítí

Michaela vystudovala mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě. Během studia zjistila, že ji baví jak psaní, tak i fotografování. Proto se kromě článků a porovnávání produktů věnuje také sociálním sítím. Ve volném čase hraje v ochotnickém divadle, cestuje po České republice i zahraničí a píše vlastní blog. Na portále Arecenze.cz se nejčastěji zabývá malými spotřebiči a elektronikou.

Karolína Šerá

Redaktorka

Karolína studuje mediální studia a žurnalistiku spolu s environmentálními studii na Masarykově univerzitě. Tyto obory charakterizují její zájmy a pohled na svět. Psaní se věnuje ve škole, v práci i ve volném čase, v šuplíku má rozepsaných několik knih. Kromě toho vyznává zdravý životní styl, zajímá se o ekologii, ráda sportuje a nejlépe jí je v přírodě.

Kamila Lorenzová

Redaktorka

Kamila studuje magisterský stupeň oboru mediálních a komunikačních studií na Masarykově univerzitě. Kromě psaní ji baví hlavně cestování a objevování nových míst a kultur. Vyžívá se v zimních sportech, focení a sledování módních trendů v mnoha odvětvích. Když zrovna není v práci, tráví nejraději čas s přáteli a rodinou.

Iveta Polášková

Redaktorka

Iveta je studentkou oboru management v kultuře na Masarykově univerzitě v Brně, kde čerpá zkušenosti s psaním recenzí na kulturní akce. Vlastně něco píše skoro pořád – básničky, cestovní deníky, i šuplíková veledíla. Mimo to je členkou ochotnického divadla, navštěvuje baletní lekce pro dospělé a po večerech se učí hrát na akordeon. S jejími texty se u nás na webu nejčastěji setkáte u zahradního vybavení a outdoorových potřeb.

Jakub Gulec

Redaktor

Jakub studuje obor vodní stavby a během svého členství ve Studentské komoře nabral zkušenosti se psaním článků při práci na fakultním blogu. Technologie, divadlo a cestování jsou jeho největší záliby a chtěl by vidět celý svět. Posledních několik let pomáhá s výběrem notebooků a instalací programů studentům prvních ročníků. Ve volném čase hraje hry nebo čte zajímavosti ze světa techniky, které rád předává dál.

Jak pracujeme

Každé téma dostane na starost zodpovědný redaktor, který s ním má největší zkušenosti.

Ke vzniku kompletního srovnání vede 6 ucelených kroků. To může vypadat jako brnkačka, ale jednomu srovnávacímu testu redaktor spolu s týmem věnuje průměrně 80 hodin.

Znázornění průběhu studia témat

1. Studium a pochopení kategorie

Na začátku redaktor desítky hodin studuje, sepisuje, doptává se a tvoří základ pro jeho budoucí „Jak vybrat“ článek. U složitých témat také spolupracujeme s odbornými konzultanty, se kterými veškerý postup a informace kontrolujeme.

Znázornění výběru produktu do srovnání

2. Výběr produktů do srovnání

V další fázi se věnuje výběru produktů do srovnání. Produkty vybírá dle toho, o které je na trhu největší zájem, nebo jsou něčím zajímavé, i když se o nich moc neví.

Znázornění výběru hodnotících kritérií

3. Nastavení objektivních hodnotících kritérií

Jakmile máme všechny informace, přichází čas vytvořit hodnotící rámec pro danou kategorii. Ten je stanovený tak, aby byl každý produkt hodnocený naprosto objektivně a stejně. Zkrátka nikomu nenadržujeme. Kritéria hodnocení také udávají, co budeme o daných produktech zjišťovat.

Znázornění průběhu získávání informací o produktech

4. Získávání informací o produktech

Nyní přichází detektivní práce. O každém produktu redaktor zjišťuje a ověřuje data, která využije k následnému vyhodnocování. Mezi data řadíme výsledky našich testů, důležité parametry, uživatelské názory, výsledky dalších zahraničních i českých testů a mnohé další informace. V této fázi také vznikají fotografie a videa k recenzím těch produktů, které sami testujeme.

Znázornění průběhu vyhodnocování a psaní recenzí

5. Vyhodnocení a sepsání recenze

Na řadě je samotné bodování. Produkty srovnáme a ohodnotíme dle nastavených kritérií. Ke každému výrobku navíc redaktor sepíše své stanovisko neboli recenzi. V ní najdete objektivní zhodnocení zjištěných parametrů a dat, včetně vysvětlení jejích důležitosti a významu. Recenze zároveň shrnuje, pro koho bude produkt na základě těchto parametrů vhodný a proč.

Znázornění průběhu pravidelných aktualizací

6. Pravidelná aktualizace

Naše výběry nejlepších produktů samozřejmě pravidelně aktualizujeme. Přidáváme nové výrobky a také informace o inovacích nebo další tipy. Sledujeme aktuální trendy a změny v energetických štítcích, které zapracováváme do článků a měníme podle nich systém hodnocení produktů. Prostě držíme krok s dobou.

Jak portál financujeme

Je pro nás důležité, abychom mohli výsledky naší práce zpřístupnit všem zdarma.

Proto spolupracujeme s nezávislým srovnávačem cen Heureka.cz, díky kterému jsme schopni financovat vznik a vývoj nových témat na portálu. Poté, co si u nás vyberete ten správný produkt, můžete se tlačítkem "Zobrazit nabídky" dostat přímo na srovnání cen většiny e-shopů a Heureka nám za přivedené uživatele dává provizi.

Časté dotazy

Kdo srovnání, testy a výběry produktů zpracovává?

Srovnávací testy zpracovává tým interní redakce. Nikdo jiný do nich nemůže jakkoliv zasahovat, tedy ani výrobci nebo prodejci.

Necháváte si za recenze platit?

Za srovnání si nenecháváme, nemusíme a hlavně nechceme nechat platit. Portál financujeme díky partnerství se srovnávačem cen Heureka.cz, od kterého získáváme odměnu za přivedené návštěvníky. Proto nemáme potřebu se nechat kýmkoliv uplácet, ani nemusíme výsledky zavírat do placené sekce. Odmítáme také snahy prodejců a výrobců o umístění jejich produktu na vyšší příčku ve srovnání.

Jak vzniká hodnocení produktu?

Hodnocení vzniká kombinací známek a vah mnoha údajů, které o produktech zjistíme jak z průzkumu, tak osobního vyzkoušení. Podrobné informace jsou v sekci „Jak pracujeme“, případně v každé kategorii konkrétně.

Jak získáváte produkty do testů?

Produkty, které osobně zkoušíme, sami nakupujeme v maloobchodní síti tak, jako byste to dělali vy. V ojedinělých případech recenzujeme zajímavé produkty, které nám byly poslány na ukázku. V takovém případě to uvádíme u samotné recenze.

Zkoušíte všechny produkty osobně?

V některých kategoriích testujeme všechny produkty, v jiných jsme osobně vyzkoušeli jen několik z nich a některé výběry produktů vznikají bez osobního vyzkoušení. Můžete se spolehnout, že každý vybraný produkt je doporučený po hodinách zjišťování informací, konzultací, analyzování a díky osobním zkušenostem redaktora.

Rádi bychom do srovnání dostali svůj produkt. Je to možné?

Pro zachování maximální objektivity nelze do našeho výběru produktů jakkoliv zasahovat. Produkty i kategorie přidáváme postupně dle toho, o které je největší zájem. Snažíme se také o co největší variabilitu výběru, aby byl co nejvíce reprezentativní.

Jak mohu získat štítek s oceněním pro naše produkty?

Pokud váš produkt získal od našeho redaktora ocenění, můžeme vám vystavit štítek. V takovém případě napište na dotazy@arecenze.cz. Pokud se u nás váš produkt neumístil, nelze ho dodatečně přidat ani nijak ovlivnit budoucí výběr redaktora.

Kontakt

Napsat celému týmu můžete na email: dotazy@arecenze.cz

Provozovatel webového portálu:

Procontent s.r.o.
Moravské náměstí 127/3
Brno-město, 602 00 Brno

IČ: 05978637
Spisová značka:
C 99301 vedená u Krajského soudu v Brně

Facebook

Partneři projektu

Spolupracujeme s: