Menu

Jaký dětský tablet vybrat dle srovnání

Pro někoho to může být sice trochu překvapující, ale na trhu se objevují tablety přímo určené dětem. Obvykle nejsou díky menším nárokům vybaveny příliš výkonnými komponenty, ale díky speciálním rozšířením operačních systémů a většinou i příznivým cenám, mohou být pro nejednoho rodiče dobrou volbou.

V naší redakci jsme pro vás vybrali nejvhodnější dětské tablety a přiřadili k nim ocenění Dostupná varianta pro nejlepší cenově dostupný produkt, TOP produkt a také Cena/výkon, tedy nejkvalitnější produkt v poměru pořizovací ceny ku výkonu. Své místo ve výběru si modely vydobyly na základě důležitých parametrů, kterými jsou výkon, výdrž baterie, operační systém a jeho sladění s hardwarem, kvalita fotoaparátu nebo právě vybavenost aplikacemi vhodnými pro děti.

Na této stránce objevíte soupis nejlepších produktů vybraných naší redakci, přičemž každému z tabletů je věnována samostatná recenze, kterou zobrazíte kliknutím na obrázek nebo název vámi zkoumaného tabletu v tabulce. Dočtete se o základních informacích o každém ze zařízení a také jeho nejdůležitější klady i negativní vlastnosti.

Jestliže si chcete vybrat tablet spíše podle sebe a potřebujete jen pár rad, kudy se vydat, přečtěte si článek „Jak vybrat tablet“, kde rozebíráme nejdůležitější parametry, jež byste měli jako informovaní zákazníci sledovat.


Nejlepší dětské tablety dle srovnání

Dětské tablety

Varianta výběru
Název produktu
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Dětské tablety

 • Výkon
 • Velký a kvalitní displej
 • Software s možností praktické administrace více účtů
 • Kvalita fotoaparátu
 • Menší kapacita baterie
 • Průměrná kapacita úložiště

5 400 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
1.

Cena/výkon

Dětské tablety

 • Čtyřjádrový procesor
 • Dětské rozhraní
 • Starší operační systém
 • Slabší fotoaparát

3 500 Kč

Zobrazit nabídky
2.

Dostupná varianta

Dětské tablety

 • Nízká cena
 • Výdrž baterie
 • Možnost provozu více uživatelských účtů
 • Slabší výkon
 • Horší zobrazovací vlastnosti
 • Nekvalitní fotoaparát

3 300 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
3.

Dříve jsme doporučovali

Dětské tablety

 • Nižší hmotnost
 • Software a dětský režim
 • Nekvalitní fotoaparát
 • Slabší výkon

1 700 Kč

Zobrazit nabídky

Srovnání parametrů nejlepších dětských tabletů

Recenze Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ Recenze GoGEN MAXPAD9 G5P GoGEN MAXPAD9 G5P Recenze Lenovo M8 ZA5G0065CZ Lenovo M8 ZA5G0065CZ Recenze Alcatel 1T 7, 1GB/8GB Alcatel 1T 7, 1GB/8GB

Ocenění

Top produkt

Cena/výkon

Dostupná varianta

Dříve jsme doporučovali

Kategorie

Dětské tablety

Dětské tablety

Dětské tablety

Dětské tablety

Orientační cena

5 400 Kč

3 500 Kč

3 300 Kč

1 700 Kč

Počet jader procesoru

8

4

4

4

Frekvence procesoru (GHz)

2,3

1,3

2

1,3

Operační paměť (RAM)

4

1

2

1

Velikost úložiště (GB)

64

16

32

8

Úhlopříčka (")

10,3

9

8

7

Rozlišení displeje (px)

1920 x 1200

1024 x 600

1280 x 800

1024 x 600

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

2

5

2

Operační systém

Android 9.0

Android 4.4

Android 9.0

Android 8.1


Jak vybrat tablet pro děti

Tablety pro děti jsou v poslední době poměrně oblíbenou alternativou ke klasickým zařízením, především díky tomu, že jejich softwary jsou obohaceny o různé nadstavbové funkce v podobě výukových programů nebo snadného uživatelského ovládání. Některé z produktů pak mají speciální módy například pro kreslení nebo rodičovskou kontrolu, která umožňuje rodičům mít přehled o tom, co jejich děti na tabletu dělají. Pokud se rozhodujete, jaký dětský tablet zvolit, ale nejste si jistí jeho výběrem, připravili jsme pro vás krátkého průvodce, který rozebere nejdůležitější specifikace této kategorie.

Obecná pravidla pro výběr dětského tabletu

 • Zaměřte se na design a konstrukční řešení tabletu, pro děti se jedná o jednu z klíčových specifikací
 • Trvejte na tom, aby uživatelské rozhraní bylo plně v češtině
 • Ověřte si vybavení tabletu speciálními výukovými aplikacemi a také podporu a možnosti stažení dalších aplikací

Design a konstrukce

Dětské tablety se často od těch klasických odlišují designovým řešením. Přístroje bývají jednak často různě zbarvené nebo dostávají přímo design ve stylu některé z oblíbených dětských pohádek. Velice časté je také pogumování hran tabletu, za účelem ochránit zařízení před častými pády, nebo alespoň gumový kryt jako součástí základní výbavy.

Jazyk

České rozhraní by mělo být základním požadavkem při koupi jakéhokoliv tabletu, ale u dětského to platí samozřejmě dvojnásob. Některé verze operačních systémů nenabízí úplný překlad a zůstávají částečně v původním anglickém znění, což by dětem mohlo dělat problémy, dbejte proto na to, aby rozhraní tabletu bylo na 100 % v českém jazyce.

Aplikace

To, co především odlišuje dětské tablety od klasických, je vybavenost výukovými programy nebo programy určenými pro zábavu vašich ratolestí. Speciální dětské módy mohou dětem umožnit kreslení na tabletu, procvičování abecedy nebo třeba i složitější úkony. V ohledu aplikací je dobré vzít v úvahu také operační systém, kterým tablet disponuje, a ověřit, zda software nabízí dobrou podporu pro aplikace, které byste chtěli do budoucna stahovat z oficiálních zdrojů.

Rodičovská kontrola

Rodičovská kontrola je v podstatě druhem aplikace, který umožní mít přehled o tom, co vaše dítě bude na tabletu dělat. Poměrně jednoduše tak můžete blokovat závadný obsah, ať už se bude jednat o videa nebo spouštění vybraných aplikací. Výhodou je také možnost sledovat čas, který dítě bude u tabletu trávit nebo dokonce lokalizovat jeho aktuální polohu, což může být z bezpečnostních důvodů velmi praktická funkce.

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Nejlepší dětské tablety
Průměrné hodnocení 2.8 z 5 hlasů