Menu

AVG Internet Security – Recenze, testy a srovnání

86,3 % Celkové hodnocení

Vítěz testu 2024 v kategorii Antivirové programy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,7/10
  Funkce ochrany
 • 9,1/10
  Produktová nabídka
 • 9,7/10
  Systémové nároky
 • 8,1/10
  Uživatelské prostředí
 • 7,1/10
  Podpora

Klady a zápory

 • Přívětivé uživatelské prostředí
 • Příliš nezatíží systém počítače
 • Podprůměrná podpora bez češtiny
550 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Antivirový program AVG Internet Security se v našem testu umístil na středních příčkách, dopomohly mu k tomu poměrně dobré výsledky v hodnocených kategoriích systémových nároků a příjemnosti uživatelského prostředí (listopad 2021). Naopak trochu za úplnou špičkou žebříčku zaostává v rozmanitosti nabízených funkcí pro ochranu vašeho systému.

Společnost AVG má své kořeny v České republice a už několik let drží přední postavení mezi poskytovateli antivirových programů a řešení ochrany informačních technologií. Na světě tento gigant spravuje účty okolo dvou set milionů uživatelů.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Funkce antivirové ochrany jsou v našem hodnocení silnou stránkou antiviru AVG Internet Security. Program obsahuje možnost nastavitelného firewallu, ochranu e-mailové komunikace společně s ochranou proti spamu a spyware. Nechybí ochrana internetového bankovnictví, stejně jako správa hesel.

V AVG Internet Security nenajdete například rodičovskou kontrolu. Chybí také optimalizace systému, pro kterou nabízí AVG samostatný a řádně spoplatněný program TuneUP.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu

Ano

100 % Ano
Blokování ransomware

Ano

100 % Ano
Online a offline skenování

Ano

100 % Ano
Sken při otevírání souborů

Ano

100 % Ano
Firewall

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana e-mailu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana e-banking

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Ochrana proti spamu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana proti spyware

Ano

100 % Ano
Rodičovská kontrola

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Správce hesel

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Kontrola aktualizací

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Zálohování

Ne

71 % Ne, 29 % Ano
Optimalizace systému

Ne

57 % Ne, 43 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Stejně jako ostatní producenti antivirových programů, ani AVG nezapomíná se svými antiviry na uživatele mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony či tablety. Důležité je, že nabízí volně přístupnou bezplatnou verzi pro užívání bez omezení.

Samozřejmě však tento produkt zdarma nemá takové funkce jako klasický placený antivir. Společnost nevybočuje ze standardu a nabízí třicetidenní lhůtu na vyzkoušení plné verze antiviru AVG Internet Security.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Počet licencí

1

71 % 1, 14 % 3, 14 % 5
Dostupná verze antiviru zdarma

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma

Ano

100 % Ano

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Pro nainstalování antivirového programu AVG Internet Security si musíte v počítači připravit téměř jeden gigabyte volného místa, což je nadstandardní hodnota, ale na druhou stranu jeho funkce příliš nezatěžuje systém a při ochraně v reálném čase téměř nepoznáte, že běží.

Tento antivirový program se zaměřuje hlavně na uživatele operačního systému Windows, na své si přijdou i lidé se staršími stroji s Windows 7 a 8. Uživatelé operačních systémů Mac na počítačích od Applu si u AVG najdou jiný vhodný produkt.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně)

8,2

8,27
Dostupné pro Windows 7

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Dostupné pro Windows 8

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Dostupné pro Windows 10

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Windows 11

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Mac

Ano

86 % Ano, 14 % Ne

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Uživatelské prostředí antivirového programu AVG Internet Security není moc přívětivé ve srovnání s konkurencí, přidává mu však jeho kompletní verze v českém jazyce. Problém už pak mohou vidět uživatelé nehovořící cizím jazykem v tom, že firma neposkytuje technickou podporu v češtině. Nabízí ale chat, e-mailovou komunikaci i telefonní spojení.

Antivir AVG se velmi podobá testovanému produktu od Avastu. A to i v instalaci, která začíná jednoduchým stažením programu z webu výrobce. Nainstalování programu je snadné, trochu delší a znovu je v nabídce zakliknuté přidání speciálního prohlížeče AVG Browser do systému. Jednoduše ale tuto nabízenou aplikaci můžete odmítnout. O průběhu instalace i odinstalace vás informují vyskakovací okna v pravém rohu obrazovky.

Odinstalování je rychlé a pohotové, AVG se však stejně jako Avast vyptává, jestli jej odstraňujeme my a nebo někdo zvenčí. Menu je jednoduché, záložky se dělí na základní ochranu (ochrana počítače se souborovým a behaviorálním štítem a štíty webu a e-mailu), úplnou ochranu (nastavení firewallu a ransomwaru proti hackerským útokům, soukromí s ochranou web kamery a štítem citlivých dat a zabezpečení proti spamu).

Program nabízí několik variant skenování počítače i jednotlivých vybraných souborů včetně externích zařízení, CD a DVD. Vyzkoušený test byl rychlý, ale k odstranění problémů je zapotřebí instalace dalších aplikací, což může některé uživatele zdržovat a otravovat. Systém počítače je testován v oblasti doplňků internetových prohlížečů, virů, malware i citlivých nezabezpečených dokumentů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0)

7

71 % 7, 29 % 9
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0)

6,6

7,43
Live chat

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Telefonní linka

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
E-mail

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Podpora v češtině

Ne

57 % Ano, 43 % Ne

Závěr

Antivirový program AVG Internet Security skončil v našem testu na horních příčkách a jeho použití určitě můžeme doporučit. Osloví vás příjemným uživatelským prostředím i systémovými požadavky a nároky. Naopak v něm ale nenajdete některé potřebné funkce, jako například rodičovskou kontrolu nebo funkci optimalizaci systému.

Ve finále se ale jedná o kvalitní produkt, který vám pomůže dobře zabezpečit vaše citlivá data. Pokud přemýšlíte o nákupu antivirového programu, ale AVG vás neoslovilo, můžete zkusit například další z našich testovaných programů a velmi podobný produkt Avast Internet Security, nebo další solidní antivir od společnosti Kaspersky Lab.  ​

550 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AVG Internet Security | Hodnocení: 86,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci specializuje na technická témata. Se softwary má jako náročný uživatel počítače mnoho zkušeností. V článku vám například přiblíží jednotlivé typy počítačových virů. Jeho recenze najdete také v kategoriích notebooků, mobilů či tabletů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze AVG Internet Security

AVG Internet Security

550 Kč Orientační cena