Recenze a test AVG Internet Security | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test AVG Internet Security

4. místo
68,9 % Celkové hodnocení
 • Přívětivé uživatelské prostředí
 • Příliš nezatíží systém počítače
 • Absence podpory v českém jazyce
650 Kč Cena roční licence
 • 5,9/10
  Funkce ochrany
 • 9,4/10
  Produktová nabídka
 • 7,9/10
  Systémové nároky
 • 8,4/10
  Uživatelské prostředí
 • 7,1/10
  Podpora
 • 68,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Antivirový program AVG Internet Security se v našem testu umístil na středních příčkách, dopomohly mu k tomu poměrně dobré výsledky v hodnocených kategoriích systémových nároků, příjemnosti uživatelského prostředí a také nabízené podpory pro uživatele (říjen 2020). Naopak trochu za úplnou špičkou žebříčku zaostává v rozmanitosti nabízených funkcí pro ochranu vašeho systému.

Společnost AVG má své kořeny v České republice a už několik let drží přední postavení mezi poskytovateli antivirových programů a řešení ochrany informačních technologií. Na světě tento gigant spravuje účty okolo dvou set milionů uživatelů.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Funkce antivirové ochrany jsou v našem hodnocení slabou stránkou antiviru AVG Internet Security. Program obsahuje možnost nastavitelného firewallu, ochranu e-mailové komunikace společně s ochranou proti spamu a spyware, ale uživatelé zde nevyužijí například zabezpečení plateb v internetovém bankovnictví, které se v současnosti stává čím dál tím častějším a důležitějším. V AVG Internet Security nenajdete ani například rodičovskou kontrolu, či správce hesel a optimalizaci systému.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu

Ano

100 % Ano
Blokování ransomware

Ano

100 % Ano
Online a offline skenování

Ano

100 % Ano
Sken při otevírání souborů

Ano

100 % Ano
Firewall

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-mailu

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-banking

Ne

63 % Ano, 38 % Ne
Ochrana proti spamu

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana proti spyware

Ano

100 % Ano
Rodičovská kontrola

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Správce hesel

Ne

63 % Ne, 38 % Ano
Kontrola aktualizací

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Zálohování

Ne

100 % Ne
Optimalizace systému

Ne

63 % Ne, 38 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Stejně jako ostatní producenti antivirových programů, ani AVG nezapomíná se svými antiviry na uživatele mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony či tablety. Důležité je, že nabízí volně přístupnou bezplatnou verzi pro užívání bez omezení. Samozřejmě však tento produkt zdarma nemá takové funkce jako klasický placený antivir. Společnost nevybočuje ze standardu a nabízí třicetidenní lhůtu na vyzkoušení plné verze antiviru AVG Internet Security.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení

Ano

100 % Ano
Počet licencí

1

1,00
Dostupná verze antiviru zdarma

Ano

63 % Ano, 38 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma

Ano

88 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Pro nainstalování antivirového programu AVG Internet Security si musíte v počítači připravit téměř jeden gigabyte volného místa, což je nadstandardní hodnota, ale na druhou stranu jeho funkce příliš nezatěžuje systém a při ochraně v reálném čase téměř nepoznáte, že běží. Tento antivirový program se zaměřuje hlavně na uživatele operačního systému Windows, na své si přijdou i lidé se staršími stroji s Windows XP a Vista. Uživatelé operačních systémů Mac na počítačích od Applu si u AVG najdou jiný vhodný produkt.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Potřebné místo na disku (MB)

950

662,50
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně)

7,1

6,90
Dostupné pro Windows XP

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Dostupné pro Windows Vista

Ano

63 % Ano, 38 % Ne
Dostupné pro Windows 7

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Windows 8

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Windows 10

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Mac

Ne

63 % Ne, 38 % Ano

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Uživatelské prostředí antivirového programu AVG Internet Security je poměrně přívětivé, přidává mu na hodnocení i jeho kompletní verze v českém jazyce. Problém už pak mohou vidět uživatelé nehovořící cizím jazykem v tom, že firma neposkytuje technickou podporu v češtině. Nabízí ale chat, e-mailovou komunikaci i telefonní spojení.

Antivir AVG se velmi podobá testovanému produktu od Avastu. A to i v instalaci, která začíná jednoduchým stažením programu z webu výrobce. Nainstalování programu je snadné, trochu delší a znovu je v nabídce zakliknuté přidání speciálního prohlížeče AVG Browser do systému. Jednoduše ale tuto nabízenou aplikaci můžete odmítnout. O průběhu instalace i odinstalace vás informují vyskakovací okna v pravém rohu obrazovky. Odinstalování je rychlé a pohotové, AVG se však stejně jako Avast vyptává, jestli jej odstraňujeme my a nebo někdo zvenčí.

Samotné uživatelské prostředí je dost přívětivé a přehledné, líbivější než u Avastu. Menu je jednoduché, záložky se dělí na základní ochranu (ochrana počítače se souborovým a behaviorálním štítem a štíty webu a e-mailu), úplnou ochranu (nastavení firewallu a ransomwaru proti hackerským útokům, soukromí s ochranou web kamery a štítem citlivých dat a zabezpečení proti spamu).

Program nabízí několik variant skenování počítače i jednotlivých vybraných souborů včetně externích zařízení, CD a DVD. Vyzkoušený test byl rychlý, ale k odstranění problémů je zapotřebí instalace dalších aplikací, což může některé uživatele zdržovat a otravovat. Systém počítače je testován v oblasti doplňků internetových prohlížečů, virů, malware i citlivých nezabezpečených dokumentů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0)

6

6,25
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0)

8

6,50
Live chat

Ano

63 % Ne, 38 % Ano
Telefonní linka

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
E-mail

Ano

88 % Ano, 13 % Ne
Podpora v češtině

Ne

63 % Ano, 38 % Ne

Závěr

Antivirový program AVG Internet Security skončil v našem testu na horních příčkách a jeho použití určitě můžeme doporučit. Osloví vás příjemným uživatelským prostředím i systémovými požadavky a nároky. Naopak v něm ale nenajdete některé potřebné funkce, jako například zabezpečení elektronického bankovnictví, rodičovskou kontrolu nebo funkci optimalizaci systému. Ve finále se ale jedná o velmi kvalitní produkt, který vám pomůže dobře zabezpečit vaše citlivá data.

Pokud přemýšlíte o nákupu antivirového programu, ale AVG vás neoslovilo, můžete zkusit například další z našich testovaných programů a velmi podobný produkt Avast Internet Security, nebo další solidní antivir od společnosti Kaspersky Lab.  ​

650 Kč Cena roční licence
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: AVG Internet Security | Hodnocení: 68,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze AVG Internet Security

AVG Internet Security

4. místo  v porovnání
650 Kč Cena roční licence