Recenze a test AVG Internet Security

Hodnocení:

68,7 %

Klady:

Přívětivé uživatelské prostředí

Příliš nezatíží systém počítače

Zápory:

Absence podpory v českém jazyce

1 000 Kč
cena roční licence

Funkce ochrany
(max. 10)
Produktová nabídka
(max. 10)
Systémové nároky
(max. 10)
Uživatelské prostředí
(max. 10)
Podpora
(max. 10)
Celkové
hodnocení
5,9 9,4 7,9 8,4 7,1 68,7 %

Souhrnné údaje 

Antivirový program AVG Internet Security se v našem testu umístil na horních příčkách, dopomohly mu k tomu poměrně dobré výsledky v hodnocených kategoriích systémových nároků, příjemnosti uživatelského prostředí a také nabízené podpory pro uživatele. Naopak trochu za úplnou špičkou žebříčku zaostává v rozmanitosti nabízených funkcí pro ochranu vašeho systému.

Společnost AVG má své kořeny v České republice a už několik let drží přední postavení mezi poskytovateli antivirových programů a řešení ochrany informačních technologií. Na světě tento gigant spravuje účty okolo dvou set milionů uživatelů. 

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Funkce antivirové ochrany jsou v našem hodnocení slabou stránkou antiviru AVG Internet Security. Program obsahuje možnost nastavitelného firewallu, ochranu e-mailové komunikace společně s ochranou proti spamu a spyware, ale uživatelé zde nevyužijí například zabezpečení plateb v internetovém bankovnictví, které se v současnosti stává čím dál tím častějším a důležitějším. V AVG Internet Security nenajdete ani například rodičovskou kontrolu, či správce hesel a optimalizaci systému.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu  Ano 100 % Ano
Blokování ransomware  Ano 100 % Ano
Online a offline skenování  Ano 100 % Ano
Sken při otevírání souborů  Ano 100 % Ano
Firewall  Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-mailu  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Ochrana e-banking  Ne 50 % Ano, 50 % Ne
Ochrana proti spamu  Ano 88 % Ano, 13 % Ne
Ochrana proti spyware  Ano 100 % Ano
Rodičovská kontrola  Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Správce hesel  Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Kontrola aktualizací  Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Zálohování  Ne 100 % Ne
Optimalizace systému  Ne 63 % Ne, 38 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Stejně jako ostatní producenti antivirových programů, ani AVG nezapomíná se svými antiviry na uživatele mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony či tablety. Důležité je, že nabízí volně přístupnou bezplatnou verzi pro užívání bez omezení. Samozřejmě však tento produkt zdarma nemá takové funkce jako klasický placený antivir. Společnost nevybočuje ze standardu a nabízí třicetidenní lhůtu na vyzkoušení plné verze antiviru AVG Internet Security. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení  Ano 100 % Ano
Počet licencí  1 1,00
Dostupná verze antiviru zdarma  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma  Ano 88 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Pro nainstalování antivirového programu AVG Internet Security si musíte v počítači připravit téměř jeden gigabyte volného místa, což je nadstandardní hodnota, ale na druhou stranu jeho funkce příliš nezatěžuje systém a při ochraně v reálném čase téměř nepoznáte, že běží. Tento antivirový program se zaměřuje hlavně na uživatele operačního systému Windows, na své si přijdou i lidé se staršími stroji s Windows XP a Vista. Uživatelé operačních systémů Mac na počítačích od Applu si u AVG najdou jiný vhodný produkt.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Potřebné místo na disku (MB)  950 668,75
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně)  8 7,00
Dostupné pro Windows XP Ano 50 % Ne, 50 % Ano
Dostupné pro Windows Vista Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Dostupné pro Windows 7 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 8 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 10 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Mac Ne 75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Uživatelské prostředí antivirového programu AVG Internet Security je poměrně přívětivé, přidává mu na hodnocení i jeho kompletní verze v českém jazyce. Problém už pak mohou vidět uživatelé nehovořící cizím jazykem v tom, že firma neposkytuje technickou podporu v češtině. Nabízí ale chat, e-mailovou komunikaci i telefonní spojení. 

Antivir AVG se velmi podobá testovanému produktu od Avastu. A to i v instalaci, která začíná jednoduchým stažením programu z webu výrobce. Nainstalování programu je snadné, trochu delší a znovu je v nabídce zakliknuté přidání speciálního prohlížeče AVG Browser do systému. Jednoduše ale tuto nabízenou aplikaci můžete odmítnout. O průběhu instalace i odinstalace vás informují vyskakovací okna v pravém rohu obrazovky. Odinstalování je rychlé a pohotové, AVG se však stejně jako Avast vyptává, jestli jej odstraňujeme my a nebo někdo zvenčí.

Samotné uživatelské prostředí je dost přívětivé a přehledné, líbivější než u Avastu. Menu je jednoduché, záložky se dělí na základní ochranu (ochrana počítače se souborovým a behaviorálním štítem a štíty webu a e-mailu), úplnou ochranu (nastavení firewallu a ransomwaru proti hackerským útokům, soukromí s ochranou web kamery a štítem citlivých dat a zabezpečení proti spamu).

Program nabízí několik variant skenování počítače i jednotlivých vybraných souborů včetně externích zařízení, CD a DVD. Vyzkoušený test byl rychlý, ale k odstranění problémů je zapotřebí instalace dalších aplikací, což může některé uživatele zdržovat a otravovat. Systém počítače je testován v oblasti doplňků internetových prohlížečů, virů, malware i citlivých nezabezpečených dokumentů. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu  Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0)  6 5,88
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0)  8 6,50
Live chat  Ano 63 % Ne, 38 % Ano
Telefonní linka  Ano 75 % Ano, 25 % Ne
E-mail  Ano 88 % Ano, 13 % Ne
Podpora v češtině  Ne 63 % Ano, 38 % Ne

Závěr

Antivirový program AVG Internet Security skončil v našem testu na horních příčkách a jeho použití určitě můžeme doporučit. Osloví vás příjemným uživatelským prostředím i systémovými požadavky a nároky. Naopak v něm ale nenajdete některé potřebné funkce, jako například zabezpečení elektronického bankovnictví, rodičovskou kontrolu nebo funkci optimalizaci systému. Ve finále se ale jedná o velmi kvalitní produkt, který vám pomůže dobře zabezpečit vaše citlivá data.

Pokud přemýšlíte o nákupu antivirového programu, ale AVG vás neoslovilo, můžete zkusit například další z našich testovaných programů a velmi podobný produkt Avast Internet Security, nebo další solidní antivir od společnosti Kaspersky Lab.  ​

Datum:
Produkt: AVG Internet Security
Hodnocení: 68,7 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test