Nejlepší herní tablety 
& jejich recenze

Autor: Adam Boček

Poslední aktualizace: Srpen 2019

Herní tablety jsou zajímavou alternativou v záplavě herních konzolí a herních počítačů, a ačkoliv jim na trhu není věnována příliš velká pozornost, pořád se těší u malé skupiny hráčů určité oblibě.

Vybrali jsme pro vás vhodné modely tabletů. V kategorii TOP produkt, najdete námi vybraní nejlepší tablet bez omezení. Nejlepší dostupná volba značí tablet, který má kvalitu, ale zároveň je kladen důraz na nízkou pořizovací cenu. Poslední kategorií je nejlepší produkt v poměru cena/výkon. Hlavním kritériem pro dané rozřazení tabletů byl samozřejmě výkon, který je nejdůležitějším parametrem pro provoz her. Kromě výkonu jsme zohledňovali ale i jiné kvality jako například verzi operačního systému, výdrž baterky, kvalitu zobrazení nebo kvalitu fotoaparátu.

Všechny produkty disponují vlastními recenzemi, kde jsou zmíněny silné a slabé stránky a další specifika. Recenze se dají zobrazit kliknutím na obrázek nebo název modelu přímo v příslušné tabulce.

Nemáte jasno u některého z parametrů? Nechcete se řídit naším výběrem? Nevadí, můžete si alespoň pročíst text našeho nákupního poradce „Jak vybrat tablet“, kde se dočtete vše potřebné.


Varianta výběru Vzhled Název produktu Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Herní tablety

Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB

Přečíst recenzi

Kvalita ve všech ohledech

Velmi vysoká cena

50 000 Kč

1.

Cena/výkon

Herní tablety

Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Přečíst recenzi

Kvalitní konstrukce

Vysoká cena

16 000 Kč

2.

Dostupná varianta

Herní tablety

Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB

Přečíst recenzi

Dostačující výkon za dobrou cenu

Nemožnost paměťové karty

12 000 Kč

3.

Dříve jsme doporučovali

Herní tablety

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 Wi-Fi

Přečíst recenzi

Výkonný osmijádrový procesor

Slabší výdrž baterie

10 500 Kč

Údaj

Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB

Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 Wi-Fi

Ocenění

Top produkt

Cena/výkon

Dostupná varianta

Dříve jsme doporučovali

Kategorie

Herní tablety

Herní tablety

Herní tablety

Herní tablety

Orientační cena

50 000 Kč

16 000 Kč

12 000 Kč

10 500 Kč

Počet jader procesoru 

Neuvedeno

8

2

8

Frekvence procesoru (GHz) 

2,35

1.8

1,8 a 1,4

Operační paměť (RAM) 

6

4

2

3

Velikost úložiště (GB) 

1 000

64

128

32

Úhlopříčka (") 

12,9

10,5

9,7

8

Rozlišení displeje (px) 

2732 x 2048

2560 x 1440

2048 x 1536

2048 x 1536

Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 

12

13

8

8

Operační systém 

Android 8.1

iOS 11

Android 6.0

Jak vybrat herní tablet

  1. Výkon
  2. Připojení herního příslušenství
  3. Streamování her
  4. Životnost
  5. Využití modelů vyšších tříd pro herní účely

Herní tablety jsou zařízení, které jsou svým designem, konstrukčním řešením, a především výkonem přizpůsobeny pro hraní nejnáročnějších her na dostupných platformách a nabízejí tak alternativu k herním konzolím a počítačům. Ačkoliv se potýkají právě ze strany jiných herních zařízení se značnou konkurencí, stále si na trhu drží jistou skupinu zákazníků. Následující krátký článek se vám pokusí popsat, jaká jsou nejdůležitější specifika výběru herního tabletu a v kterých ohledech se tyto přístroje odlišují od tabletů klasických.

1. Výkon

Jak bylo řečeno již na začátku, klíčovým parametrem pro chod herního tabletu je jeho výkon. Obecně doporučujeme volit zařízení, které nabízejí vícejádrové procesory s frekvencí pohybující se minimálně okolo 2 GHz. Tato poučka sice neplatí univerzálně, protože samozřejmě záleží také na typu a kvalitě komponent, nicméně u většiny tabletů je dobré orientovat se podle této hranice. Operační paměť RAM by pak pro hraní náročných her měla dosahovat hodnoty minimálně 2 GB. Myslete také na kapacitu úložiště, protože velikost her může být v mnohých případech velkou zátěží pro vaši interní paměť. Zde je vhodné rozhlížet se po modelech, které nabídnou alespoň 16 GB.

2. Připojení herního příslušenství

Za zvážení stojí také to, zda tablet disponuje možností připojení herního příslušenství v podobě ovládacích prvků. I když totiž tablety nabízejí jakkoliv vysoký výkon, za jejich nevýhodu oproti konzolím nebo herním počítačům lze zcela jistě považovat velmi omezené možnosti dotykového ovládání. Pokud si tedy chcete užít herní možnosti na plno, porozhlédněte se po tabletu, který tyto možnosti nabízí.

3. Streamování her

Některé herní tablety nabízejí možnost streamovaní her z počítače na tablet. To vám umožní vaše oblíbené tituly přesunout i na tuto platformu. Ačkoliv je tato funkce spíše ojedinělá, některé tablety, které jsou určeny výhradně k herním účelům ji mohou nabízet, a pokud vás tedy zaujala, neměli byste mít problém s výběrem vhodného zařízení s touto možností.

4. Životnost

Herní multimédia všeobecně poněkud trpí na nižší životnost, která je způsobena vysokým výkonem, který přináší mnohem větší opotřebení jednotlivých komponent. Nikdo nechce, aby vybrané zařízení po krátké době přestalo fungovat a byla nutná jeho reklamace či dokonce likvidace a koupě nového. V tomto ohledu se vyplatí sledovat dostupné uživatelské recenze, které vám mohou prozradit, jakou životnost zhruba vybraný tablet nabízí.

5. Využití modelů vyšších tříd pro herní účely

Kromě herních modelů, určených výhradně pro tyto účely se na trhu můžeme často setkat i s tím, že velmi výkonné stroje vyšších cenových tříd jsou označovány jako herní. Toto přirovnání je zcela jistě na místě, a pokud vám nevadí připlatit si za výkon vyšší částku, pak tyto tablety mohou nabízet velmi dobrou alternativu ke klasickým herním strojům.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Nejlepší herní tablety
Průměrné hodnocení 3 z 2 hlasů