Menu

Nejlepší herní tablety 
& jejich recenze

Aktualizováno:
Prosinec 2020
Autor:
Jakub Gulec, Adam Boček

Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB

Vítěz porovnání

Top produkt z herních tabletů

Jaký herní tablet vybrat dle srovnání

Herní tablety jsou zajímavou alternativou v záplavě herních konzolí a herních počítačů. Ačkoliv jim na trhu není věnována příliš velká pozornost, pořád se těší u menší skupiny hráčů oblibě. Vybrali jsme pro vás vhodné modely tabletů vhodných pro herní účely.

V kategorii Top produkt najdete námi vybraní nejlepší herní tablet. Dostupná varianta značí tablet, který postačí pro hraní některých her, ale je kladen důraz na nízkou pořizovací cenu. Poslední kategorií je nejlepší produkt v poměru cena/výkon.

Hlavním kritériem pro dané rozřazení tabletů byl samozřejmě výkon, který je určující pro provoz her. Kromě výkonu jsme zohledňovali ale také operační systém, velikost úložiště a kvalitu displeje. Všechny produkty disponují vlastními recenzemi, ve kterých jsou zmíněny silné a slabé stránky a další specifika.

Recenze se dají zobrazit kliknutím na obrázek nebo název modelu přímo v příslušné tabulce. Pokud by vám náš výběr nevyhovoval, můžete najít pomůcku k uváženému výběru v článku Jak vybrat herní tablet. Pokud máte specifické požadavky a náš výběr vám z nějakého důvodu nevyhovuje, může vám s výběrem pomoct náš nákupní rádce Jak vybrat tablet, kde se dočtete vše potřebné.


Nejlepší herní tablety dle srovnání

Herní tablety

Varianta výběru
Název produktu
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Herní tablety

 • Velmi vysoký výkon
 • Velmi kvalitní displej
 • Výdrž baterie
 • Chybí jack 3,5 mm
 • Nelze využít SIM kartu
 • Vysoká cena

24 000 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
1.

Cena/výkon

Herní tablety

 • Zpracování a konstrukce
 • AMOLED displej
 • Výdrž baterie
 • Chybí Jack 3,5 mm
 • Nelze využít SIM kartu
 • Menší displej v kategorii

19 300 Kč

Zobrazit nabídky
2.

Dostupná varianta

Herní tablety

 • Plynulý provoz
 • Jasný displej
 • Přijatelná cena
 • Chybí Google Play
 • Chybí sluchátkový konektor
 • Rozlišení je trochu nižší

8 500 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz

Srovnání parametrů nejlepších herních tabletů

Recenze Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB Recenze Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi Recenze Huawei MatePad 10 TA-MP64LGOM Huawei MatePad 10 TA-MP64LGOM

Ocenění

Top produkt

Cena/výkon

Dostupná varianta

Kategorie

Herní tablety

Herní tablety

Herní tablety

Orientační cena

24 000 Kč

19 300 Kč

8 500 Kč

Počet jader procesoru

8

8

8

Frekvence procesoru (GHz)

3,09

2,80

2.27

Operační paměť (RAM)

6

6

4

Velikost úložiště (GB)

128

128

64

Úhlopříčka (")

12,4

10,5

10,4

Rozlišení displeje (px)

2800 x 1752

2560 x 1600

2000 x 1200

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

13

13

8

Operační systém

Android 10

Android 9.0

Android 10 (bez služeb Google)


Jak vybrat herní tablet

Herní tablety jsou zařízení, které jsou především svým výkonem přizpůsobeny pro hraní nejnáročnějších her, čímž nabízejí alternativu k herním konzolím a počítačům. Ačkoliv se potýkají právě ze strany jiných herních zařízení se značnou konkurencí, stále si na trhu drží jistou skupinu zákazníků. Následující krátký článek se vám pokusí popsat, jaká jsou nejdůležitější specifika výběru herního tabletu a v kterých ohledech se tyto přístroje odlišují od tabletů klasických.

Výkon

Jak bylo řečeno již na začátku, klíčovým parametrem pro chod herního tabletu je jeho výkon. Obecně doporučujeme volit zařízení, která nabízejí minimálně 6 jádrové procesory s frekvencí pohybující se co nejvíce přes 2 GHz. Tato poučka sice neplatí univerzálně, protože výkon neovlivňuje pouze frekvence procesoru, nicméně u většiny tabletů je dobré orientovat se podle této hranice.

Operační paměť RAM by pak pro hraní náročných her měla dosahovat hodnoty minimálně 4 GB. Myslete také na kapacitu úložiště, protože velikost her se dnes již může pohybovat v jednotkách GB. Je vhodné rozhlížet se po modelech, které nabídnou alespoň 32 GB úložiště, a to jen v případě, že je je možné rozšířit pomocí SD karty.

Obnovovací frekvence displeje

Zatímco při běžném využití je vysoká obnovovací frekvence displeje spíše luxusem, při hraní her využijete její benefity naplno. Doporučujeme proto volit tablety s obnovovací frekvencí displeje 90 Hz a více.

Připojení herního příslušenství

Za zvážení stojí také to, zda tablet disponuje možností připojení herního příslušenství v podobě ovládacích prvků. I když totiž tablety nabízejí jakkoliv vysoký výkon, za jejich nevýhodu oproti konzolím nebo herním počítačům lze zcela jistě považovat velmi omezené možnosti dotykového ovládání. Pokud si tedy chcete užít herní možnosti naplno, porozhlédněte se po tabletu, který tyto možnosti nabízí.

Z připojitelného příslušenství stojí za zmínku zejména myš, klávesnice a sluchátka.

Životnost

Herní multimédia všeobecně poněkud trpí na nižší životnost, způsobenou náročným využitím, tedy i rychlejším opotřebením komponent. Nikdo nechce, aby vybrané zařízení po krátké době přestalo fungovat a byla nutná jeho reklamace či dokonce likvidace a koupě nového. V tomto ohledu se vyplatí sledovat dostupné uživatelské recenze, které vám mohou prozradit, zda tablet netrpí například na přehřívání nebo vypalování displeje.

Často kladené otázky k herním tabletům

Jaké jsou herní tablety?

Herní tablety nejsou samostatnou kategorií, jak by se mohlo zdát. Jedná se o vytipovaná zařízení, která disponují vysokým výkonem, kvalitními zobrazovacími schopnostmi a poměrně solidní výdrží baterie. Často se jedná také o vlajkové lodě výrobců, protože právě ty obsahují nejvýkonnější komponenty.

Jak velké úložiště potřebuji pro hraní her?

Největší zatím vydanou hrou je titul LIFE IS STRANGE, který se svými úctyhodnými 11 GB dat zabírá více místa, než kdejaká počítačová hra. Když se potom podíváte na tablety s pamětí 16 GB, je zcela zřejmé, že tolik místa stačit nebude. Všeobecně doporučujeme minimálně 64 GB interního úložiště s možností rozšíření pomocí SD karty.

Jaký je přínos větší obnovovací frekvence displeje?

Plynulost obrazu. Pokud je obnovovací frekvence displeje 60 Hz (Hertz), pak se obraz obnoví 60x za vteřinu. Pokud je tato frekvence 120 Hz, pak se za stejný časový úsek vystřídá dvojnásobný počet obrázků než v případě předchozím. Představit si to můžeme tak, jako když fotograf fotí 1 snímek za vteřinu při běhu. Obraz bude kousavý. Pokud však bude natáčet 120 snímků za vteřinu, obraz bude 120x plynulejší.

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 3 z 2 hlasů