Nejlepší herní tablety & jejich recenze

Poslední aktualizace: 5. 10. 2018

Vítěz porovnání

Apple iPad Pro Wi-Fi 512GB

Top produkt z herních tabletů

Přečíst recenzi

Naše doporučení nejlepších herních tabletů

Top produkt

Cena/výkon

Dostupná varianta

Doporučujeme:

Apple iPad Pro Wi-Fi 512GB

Doporučujeme:

Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB

Doporučujeme:

Lenovo Tab 4 10 Plus

Orientační cena:
32 000 Kč

Přečíst recenzi

Orientační cena:
12 000 Kč

Přečíst recenzi

Orientační cena:
8 500 Kč

Přečíst recenzi

Herní tablety nabízejí zajímavou alternativu v záplavě herních konzolí a herních počítačů, a ačkoliv jim na trhu není věnována příliš velká pozornost, pořád se těší u malé skupiny hráčů určité oblibě.

Naše redakce pro vás vybrala nejlepší produkty v kategoriích TOP produkt, nejlepší dostupná volba a nejlepší produkt v poměru cena/výkon. Hlavním kritériem pro zařazení tabletů do těchto kategorií byl samozřejmě výkon, který je nejdůležitějším parametrem pro provoz her. Kromě výkonu jsme zohledňovali ale i jiné kvality jako například verzi operačního systému, výdrž baterie, kvalitu displeje nebo kvalitu fotoaparátu.

Každému z vybraných produktů jsme věnovali také samostatnou recenzi, která rozebírá jeho silné a slabé stránky a zaměřuje se na všechny jeho specifika. Tyto recenze je možné zobrazit kliknutím na název nebo obrázek vybraného produktu.

Pokud se nechcete řídit našim výběrem nebo nemáte jasno při pochopení některého z parametrů, doporučujeme vám navštívit také našeho nákupního poradce „Jak vybrat tablet“, kde se dočtete vše potřebné.


Celý výběr nejlepších herních tabletů

Varianta výběru Vzhled Název produktu Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Herní tablety

Apple iPad Pro Wi-Fi 512GB

Přečíst recenzi

Vysoký výkon

Vysoká cena, Průměrná výdrž baterie

32 000 Kč

1.

Cena/výkon

Herní tablety

Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB

Přečíst recenzi

Dostačující výkon za dobrou cenu

Pouze dvě varianty velikosti úložiště

12 000 Kč

2.

Dostupná varianta

Herní tablety

Lenovo Tab 4 10 Plus

Přečíst recenzi

Výkon za přijatelnou cenu, Velká úhlopříčka

Nestabilní konstrukce

8 500 Kč

3.

Dříve jsme doporučovali

Herní tablety

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 Wi-Fi

Přečíst recenzi

Výkonný osmijádrový procesor

Slabší výdrž baterie

10 500 Kč

4.

Dříve jsme doporučovali

Herní tablety

Apple iPad Pro 9,7 Wi-Fi 128 GB

Přečíst recenzi

Vysoký výkon, Kvalitní fotoaparát

Vysoká cena

18 000 Kč

Jak vybrat herní tablet

Herní tablety jsou zařízení, které jsou svým designem, konstrukčním řešením, a především výkonem přizpůsobeny pro hraní nejnáročnějších her na dostupných platformách a nabízejí tak alternativu k herním konzolím a počítačům. Ačkoliv se potýkají právě ze strany jiných herních zařízení se značnou konkurencí, stále si na trhu drží jistou skupinu zákazníků. Následující krátký článek se vám pokusí popsat, jaká jsou nejdůležitější specifika výběru herního tabletu a v kterých ohledech se tyto přístroje odlišují od tabletů klasických.

Výkon

Jak bylo řečeno již na začátku, klíčovým parametrem pro chod herního tabletu je jeho výkon. Obecně doporučujeme volit zařízení, které nabízejí vícejádrové procesory s frekvencí pohybující se minimálně okolo 2 GHz. Tato poučka sice neplatí univerzálně, protože samozřejmě záleží také na typu a kvalitě komponent, nicméně u většiny tabletů je dobré orientovat se podle této hranice. Operační paměť RAM by pak pro hraní náročných her měla dosahovat hodnoty minimálně 2 GB. Myslete také na kapacitu úložiště, protože velikost her může být v mnohých případech velkou zátěží pro vaši interní paměť. Zde je vhodné rozhlížet se po modelech, které nabídnou alespoň 16 GB.

Připojení herního příslušenství

Za zvážení stojí také to, zda tablet disponuje možností připojení herního příslušenství v podobě ovládacích prvků. I když totiž tablety nabízejí jakkoliv vysoký výkon, za jejich nevýhodu oproti konzolím nebo herním počítačům lze zcela jistě považovat velmi omezené možnosti dotykového ovládání. Pokud si tedy chcete užít herní možnosti na plno, porozhlédněte se po tabletu, který tyto možnosti nabízí.

Streamování her

Některé herní tablety nabízejí možnost streamovaní her z počítače na tablet. To vám umožní vaše oblíbené tituly přesunout i na tuto platformu. Ačkoliv je tato funkce spíše ojedinělá, některé tablety, které jsou určeny výhradně k herním účelům ji mohou nabízet, a pokud vás tedy zaujala, neměli byste mít problém s výběrem vhodného zařízení s touto možností.

Životnost

Herní multimédia všeobecně poněkud trpí na nižší životnost, která je způsobena vysokým výkonem, který přináší mnohem větší opotřebení jednotlivých komponent. Nikdo nechce, aby vybrané zařízení po krátké době přestalo fungovat a byla nutná jeho reklamace či dokonce likvidace a koupě nového. V tomto ohledu se vyplatí sledovat dostupné uživatelské recenze, které vám mohou prozradit, jakou životnost zhruba vybraný tablet nabízí.

Využití modelů vyšších tříd pro herní účely

Kromě herních modelů, určených výhradně pro tyto účely se na trhu můžeme často setkat i s tím, že velmi výkonné stroje vyšších cenových tříd jsou označovány jako herní. Toto přirovnání je zcela jistě na místě, a pokud vám nevadí připlatit si za výkon vyšší částku, pak tyto tablety mohou nabízet velmi dobrou alternativu ke klasickým herním strojům.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Nejlepší herní tablety
Průměrné hodnocení 3 z 2 hlasů