Test nejlepších herních tabletů 2021 | Recenze & Jak vybrat | Arecenze
Menu

Jaký herní tablet vybrat dle srovnání

Přečíst recenzi Orientační cena 24 000 Kč
Přečíst recenzi Orientační cena 18 000 Kč
Přečíst recenzi Orientační cena 8 500 Kč

Herní tablety jsou zajímavou alternativou v záplavě herních konzolí a herních počítačů. Ačkoliv jim na trhu není věnována příliš velká pozornost, pořád se těší u menší skupiny hráčů oblibě. Vybrali jsme pro vás vhodné modely tabletů vhodných pro herní účely.

V kategorii Top produkt najdete námi vybraní nejlepší herní tablet. Dostupná varianta značí tablet, který postačí pro hraní některých her, ale je kladen důraz na nízkou pořizovací cenu. Poslední kategorií je nejlepší produkt v poměru cena/výkon.

Hlavním kritériem pro dané rozřazení tabletů byl samozřejmě výkon, který je určující pro provoz her. Kromě výkonu jsme zohledňovali ale také operační systém, velikost úložiště a kvalitu displeje. Všechny produkty disponují vlastními recenzemi, ve kterých jsou zmíněny silné a slabé stránky a další specifika.

Recenze se dají zobrazit kliknutím na obrázek nebo název modelu přímo v příslušné tabulce. Pokud by vám náš výběr nevyhovoval, můžete najít pomůcku k uváženému výběru v článku Jak vybrat herní tablet. Pokud máte specifické požadavky a náš výběr vám z nějakého důvodu nevyhovuje, může vám s výběrem pomoct náš nákupní rádce Jak vybrat tablet, kde se dočtete vše potřebné.


Nejlepší herní tablety dle srovnání

Herní tablety

Varianta výběru
Hodnocení
Název produktu
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Herní tablety

94,3 %

 • Velmi vysoký výkon
 • Velmi kvalitní displej
 • Výdrž baterie
 • Chybí jack 3,5 mm
 • Nelze využít SIM kartu
 • Vysoká cena

24 000 Kč

Zobrazit nabídkyKoupit na Alza.cz
1.

Cena/výkon

Herní tablety

89,6 %

 • Zpracování a konstrukce
 • AMOLED displej
 • Výdrž baterie
 • Chybí Jack 3,5 mm
 • Nelze využít SIM kartu
 • Menší displej v kategorii

18 000 Kč

Zobrazit nabídky
2.

Dostupná varianta

Herní tablety

83,5 %

 • Plynulý provoz
 • Jasný displej
 • Přijatelná cena
 • Chybí Google Play
 • Chybí sluchátkový konektor
 • Rozlišení je trochu nižší

8 500 Kč

Zobrazit nabídkyKoupit na Alza.cz

Jak chápat redakční hodnocení?

Doporučujeme jen produkty, které mají dle posouzení redaktora hodnocení nad 70 %. Podívejte se, co jednotlivé procentní hladiny znamenají.

Srovnání parametrů nejlepších herních tabletů

Recenze Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB
Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB
Recenze Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi
Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi
Recenze Huawei MatePad 10 TA-MP64LGOM
Huawei MatePad 10 TA-MP64LGOM
Ocenění

Top produkt

Cena/výkon

Dostupná varianta

Hodnocení

94,3 %

89,6 %

83,5 %

Kategorie

Herní tablety

Herní tablety

Herní tablety

Orientační cena

24 000 Kč

18 000 Kč

8 500 Kč

Operační systém

Android 10

Android 9.0

Android 10 (bez služeb Google)

Procesor

Snapdragon 865 Plus

Snapdragon 855

Kirin 810

Počet jader procesoru

8

8

8

Frekvence procesoru (GHz)

3,09

2,80

2.27

Operační paměť (RAM)

6

6

4

Velikost úložiště (GB)

128

128

64

SD karta

Max. 1024 GB

Max. 1024 GB

Max. 512 GB

Technologie displeje

AMOLED

AMOLED

IPS

Úhlopříčka (")

12,4

10,5

10,4

Rozlišení displeje (px)

2800 x 1752

2560 x 1600

2000 x 1200

Jemnost displeje

266

288

224

Kapacita baterie

10 090

7 040

7 250

Výdrž baterie podle výrobce

15

15

12

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

13

13

8

Připojení

USB-C

USB-C

USB-C

Jack 3,5 mm

Ne

Ne

Ne

SIM karta

Ne

Ne

Ano

Navigační systémy

GPS, Glonass, Beidou, Galileo

GPS, Glonass, Beidou, Galileo

GPS, Glonass, BeiDou

NFC

Ne

Ne

Ne

Recenze nejlepších herních tabletů

Cena/výkon Tablety nad 10 000 Kč
94,3 % Celkové hodnocení
 • Velmi vysoký výkon
 • Velmi kvalitní displej
 • Výdrž baterie
 • Chybí jack 3,5 mm
 • Nelze využít SIM kartu
 • Vysoká cena

Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB patří mezi nejlépe vybavené tablety s operačním systémem Android. Díky procesoru Snapdragon 865 Plus je zaručen velmi vysoký výkon odpovídající těm nejnáročnějším uživatelům. Úložiště disponuje 128 GB prostoru pro vaše data, je však potřeba zdůraznit, že jeho část zabírá také samotný operační systém. Paměť lze rozšířit pomocí SD karty až o 1 terabajt. Displej se dočkal technologie AMOLED, nabídne skvělé podání barev a výborný kontrastní poměr. S úhlopříčkou 12,4 palců se řadí mezi větší tablety. Zařízení můžete nabíjet prostřednictvím USB-C konektoru.

24 000 Kč Orientační cena

Dříve jsme doporučovali Tablety nad 10 000 Kč
89,6 % Celkové hodnocení
 • Zpracování a konstrukce
 • AMOLED displej
 • Výdrž baterie
 • Chybí Jack 3,5 mm
 • Nelze využít SIM kartu
 • Menší displej v kategorii

Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi je tablet vyšší cenové třídy. Jak již naznačuje jeho zařazení, jedná se o přístroj obsluhovaný operačním systémem Android. Osazením procesoru Snapdragon 855 je zaručen vysoký výkon vyhovující pro náročnou práci i hraní nejnovějších her. Také operační paměť je na tom velmi dobře. Úložiště se 128 GB prostoru lze rozšířit až o dalších 1 024 GB pomocí SD karty. Displej s úhlopříčkou 10,5 palců tvoří panel AMOLED. Ten je zárukou výborného kontrastního poměru. Celkově nabízí tento tablet výborné hodnoty, vyšší je však také jeho cena.

18 000 Kč Orientační cena

Cena/výkon Tablety do 10 000 Kč
83,5 % Celkové hodnocení
 • Plynulý provoz
 • Jasný displej
 • Přijatelná cena
 • Chybí Google Play
 • Chybí sluchátkový konektor
 • Rozlišení je trochu nižší

Huawei MatePad 10 TA-MP64LGOM patří mezi poměrně výkonná zařízení se zajímavou pořizovací cenou. Procesor Kirin 810 sice není určen pro hraní nejnovějších herních titulů, s ohledem k cenové hladině však přináší poměrně dobrý výkon. Displej využívá technologii IPS a rozkládá se na úhlopříčce 10,4 palců. To dává s rozlišením 2 000×1 200 pixelů spíše průměrnou jemnost displeje. Operační paměť 4 GB RAM je dostačující. Zařízení lze dobíjet prostřednictvím konektoru USB-C. K dispozici však nejsou služby Google, aplikace tak budete nuceni stahovat z alternativních zdrojů.

8 500 Kč Orientační cena

Jak vybrat herní tablet

Herní tablety jsou zařízení, které jsou především svým výkonem přizpůsobeny pro hraní nejnáročnějších her, čímž nabízejí alternativu k herním konzolím a počítačům. Ačkoliv se potýkají právě ze strany jiných herních zařízení se značnou konkurencí, stále si na trhu drží jistou skupinu zákazníků. Následující krátký článek se vám pokusí popsat, jaká jsou nejdůležitější specifika výběru herního tabletu a v kterých ohledech se tyto přístroje odlišují od tabletů klasických.

Výkon

Jak bylo řečeno již na začátku, klíčovým parametrem pro chod herního tabletu je jeho výkon. Obecně doporučujeme volit zařízení, která nabízejí minimálně 6 jádrové procesory s frekvencí pohybující se co nejvíce přes 2 GHz. Tato poučka sice neplatí univerzálně, protože výkon neovlivňuje pouze frekvence procesoru, nicméně u většiny tabletů je dobré orientovat se podle této hranice.

Operační paměť RAM by pak pro hraní náročných her měla dosahovat hodnoty minimálně 4 GB. Myslete také na kapacitu úložiště, protože velikost her se dnes již může pohybovat v jednotkách GB. Je vhodné rozhlížet se po modelech, které nabídnou alespoň 32 GB úložiště, a to jen v případě, že je je možné rozšířit pomocí SD karty.

Obnovovací frekvence displeje

Zatímco při běžném využití je vysoká obnovovací frekvence displeje spíše luxusem, při hraní her využijete její benefity naplno. Doporučujeme proto volit tablety s obnovovací frekvencí displeje 90 Hz a více.

Připojení herního příslušenství

Za zvážení stojí také to, zda tablet disponuje možností připojení herního příslušenství v podobě ovládacích prvků. I když totiž tablety nabízejí jakkoliv vysoký výkon, za jejich nevýhodu oproti konzolím nebo herním počítačům lze zcela jistě považovat velmi omezené možnosti dotykového ovládání. Pokud si tedy chcete užít herní možnosti naplno, porozhlédněte se po tabletu, který tyto možnosti nabízí.

Z připojitelného příslušenství stojí za zmínku zejména myš, klávesnice a sluchátka.

Životnost

Herní multimédia všeobecně poněkud trpí na nižší životnost, způsobenou náročným využitím, tedy i rychlejším opotřebením komponent. Nikdo nechce, aby vybrané zařízení po krátké době přestalo fungovat a byla nutná jeho reklamace či dokonce likvidace a koupě nového. V tomto ohledu se vyplatí sledovat dostupné uživatelské recenze, které vám mohou prozradit, zda tablet netrpí například na přehřívání nebo vypalování displeje.

Často kladené otázky k herním tabletům

Jak a jaký vybrat herní tablet?

Herní tablet by měl primárně dosahovat vysokého výkonu, volte proto procesor s vysokým taktem. Z výběru nevynechte také velikost operační paměti, ta by měla dosahovat minimálně 4 GB. Pro hraní her budete potřebovat větší úložiště, ať už interní, nebo dostupné prostřednictvím paměťové karty. Pravý prožitek z hraní her poskytnou displeje větší než 10 palců. Nejlepší herní tablety najdete v našem srovnání.

Jaké jsou herní tablety?

Herní tablety nejsou samostatnou kategorií, jak by se mohlo zdát. Jedná se o vytipovaná zařízení, která disponují vysokým výkonem, kvalitními zobrazovacími schopnostmi a poměrně solidní výdrží baterie. Často se jedná také o vlajkové lodě výrobců, protože právě ty obsahují nejvýkonnější komponenty.

Jak velké úložiště potřebuji pro hraní her?

Největší zatím vydanou hrou je titul LIFE IS STRANGE, který se svými úctyhodnými 11 GB dat zabírá více místa, než kdejaká počítačová hra. Když se potom podíváte na tablety s pamětí 16 GB, je zcela zřejmé, že tolik místa stačit nebude. Všeobecně doporučujeme minimálně 64 GB interního úložiště s možností rozšíření pomocí SD karty.

Jaký je přínos větší obnovovací frekvence displeje?

Plynulost obrazu. Pokud je obnovovací frekvence displeje 60 Hz (Hertz), pak se obraz obnoví 60x za vteřinu. Pokud je tato frekvence 120 Hz, pak se za stejný časový úsek vystřídá dvojnásobný počet obrázků než v případě předchozím. Představit si to můžeme tak, jako když fotograf fotí 1 snímek za vteřinu při běhu. Obraz bude kousavý. Pokud však bude natáčet 120 snímků za vteřinu, obraz bude 120x plynulejší.

Jakub Gulec se před více než rokem ujal role technického redaktora. Ve svém článku vám přiblíží nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru tabletu určeného pro hraní her respektovat. Kromě herních tabletů vytvořil i zevrubný článek pro výběr herního notebooků či grafické karty.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.1 z 26 hlasů