Menu

Jaký herní tablet vybrat dle srovnání

Herní tablety jsou zajímavou alternativou v záplavě herních konzolí a herních počítačů, a ačkoliv jim na trhu není věnována příliš velká pozornost, pořád se těší u malé skupiny hráčů určité oblibě. Vybrali jsme proto pro vás vhodné modely tabletů. V kategorii TOP produkt najdete námi vybraní nejlepší tablet bez omezení. Nejlepší dostupná volba značí tablet, který má kvalitu, ale zároveň je kladen důraz na nízkou pořizovací cenu. Poslední kategorií je nejlepší produkt v poměru cena/výkon.

Hlavním kritériem pro dané rozřazení tabletů byl samozřejmě výkon, který je nejdůležitějším parametrem pro provoz her. Kromě výkonu jsme zohledňovali ale i jiné kvality jako například verzi operačního systému, výdrž baterky, kvalitu zobrazení nebo kvalitu fotoaparátu.

Všechny produkty disponují vlastními recenzemi, kde jsou zmíněny silné a slabé stránky a další specifika. Recenze se dají zobrazit kliknutím na obrázek nebo název modelu přímo v příslušné tabulce.

Nemáte jasno u některého z parametrů? Nevyhovuje vám žádný z vybraných tabletů? Možná máte trochu specifičtější požadavky, v takovém případě vám může s výběrem pomoct náš nákupní rádce „Jak vybrat tablet“, kde se dočtete vše potřebné.


Nejlepší herní tablety dle srovnání

Herní tablety

Varianta výběru
Název produktu
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Herní tablety

 • Výkon
 • Kvalitní konstrukce a zpracování
 • Zobrazovací vlastnosti
 • Výdrž baterie
 • Velmi vysoká cena
 • Nevyladěný operační systém

49 000 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
1.

Cena/výkon

Herní tablety

 • Zpracování a konstrukce
 • Displej
 • Výdrž baterie
 • Absence sluchátkového jacka
 • Vyšší cena

17 500 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
2.

Dostupná varianta

Herní tablety

 • Výkon
 • Konstrukční řešení
 • Přijatelná cena
 • Menší kapacita úložiště
 • Méně kvalitní fotoaparát
 • Nelze vložit paměťovou kartu

9 000 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz

Srovnání parametrů nejlepších herních tabletů

Recenze Apple iPad Pro 12,9 (2020) Wi-Fi Apple iPad Pro 12,9 (2020) Wi-Fi Recenze Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi Recenze iPad 10,2 32GB WiFi 2019 iPad 10,2 32GB WiFi 2019

Ocenění

Top produkt

Cena/výkon

Dostupná varianta

Kategorie

Herní tablety

Herní tablety

Herní tablety

Orientační cena

49 000 Kč

17 500 Kč

9 000 Kč

Počet jader procesoru

8

8

Neuvedeno

Frekvence procesoru (GHz)

2.49

2,8

-

Operační paměť (RAM)

6

6

2

Velikost úložiště (GB)

1 000

128

32

Úhlopříčka (")

12,9

10,5

10,2

Rozlišení displeje (px)

2732 x 2048

2560 x 1600

2160 x 1620

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

12

13

8

Operační systém

iPad iOS

Android 9.0

iOS 11


Jak vybrat herní tablet

Herní tablety jsou zařízení, které jsou svým designem, konstrukčním řešením, a především výkonem přizpůsobeny pro hraní nejnáročnějších her na dostupných platformách, a nabízejí tak alternativu k herním konzolím a počítačům. Ačkoliv se potýkají právě ze strany jiných herních zařízení se značnou konkurencí, stále si na trhu drží jistou skupinu zákazníků. Následující krátký článek se vám pokusí popsat, jaká jsou nejdůležitější specifika výběru herního tabletu a v kterých ohledech se tyto přístroje odlišují od tabletů klasických.

Výkon

Jak bylo řečeno již na začátku, klíčovým parametrem pro chod herního tabletu je jeho výkon. Obecně doporučujeme volit zařízení, která nabízejí vícejádrové procesory s frekvencí pohybující se minimálně okolo 2 GHz. Tato poučka sice neplatí univerzálně, protože samozřejmě záleží také na typu a kvalitě komponent, nicméně u většiny tabletů je dobré orientovat se podle této hranice. Operační paměť RAM by pak pro hraní náročných her měla dosahovat hodnoty minimálně 2 GB. Myslete také na kapacitu úložiště, protože velikost her může být v mnohých případech velkou zátěží pro vaši interní paměť. Zde je vhodné rozhlížet se po modelech, které nabídnou alespoň 16 GB.

Připojení herního příslušenství

Za zvážení stojí také to, zda tablet disponuje možností připojení herního příslušenství v podobě ovládacích prvků. I když totiž tablety nabízejí jakkoliv vysoký výkon, za jejich nevýhodu oproti konzolím nebo herním počítačům lze zcela jistě považovat velmi omezené možnosti dotykového ovládání. Pokud si tedy chcete užít herní možnosti na plno, porozhlédněte se po tabletu, který tyto možnosti nabízí.

Streamování her

Některé herní tablety nabízejí možnost streamovaní obrazu her z počítače na tablet. To vám umožní vaše oblíbené tituly přesunout i na tuto platformu a užít si multimediální zábavu přímo z tabletu.

Životnost

Herní multimédia všeobecně poněkud trpí na nižší životnost, způsobenou vysokým výkonem, který přináší mnohem větší opotřebení jednotlivých komponent. Nikdo nechce, aby vybrané zařízení po krátké době přestalo fungovat a byla nutná jeho reklamace či dokonce likvidace a koupě nového. V tomto ohledu se vyplatí sledovat dostupné uživatelské recenze, které vám mohou prozradit, jakou životnost zhruba vybraný tablet nabízí.

Využití modelů vyšších tříd pro herní účely

Kromě herních modelů, určených výhradně pro tyto účely, se na trhu můžeme často setkat i s tím, že velmi výkonné stroje vyšších cenových tříd jsou označovány jako herní. Toto přirovnání je zcela jistě na místě, a pokud vám nevadí připlatit si za výkon vyšší částku, pak tyto tablety mohou nabízet velmi dobrou alternativu ke klasickým herním strojům.

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.