Menu

Recenze a srovnání EasyLingo - Kurzy angličtiny

2. místo
97,3 % Celkové hodnocení
 • Všechny úrovně angličtiny
 • Online lektor
 • Verze pro PC i mobil
 • Vysoká cena
 • Předplatné jen na omezenou dobu
 • Nemá rozřazovací test
3 000 Kč/rok Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 9,7/10
  Hodnocení úrovní
 • 9,8/10
  Hodnocení metod výuky
 • 9,3/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 97,3 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu angličtiny

Online jazykový kurz angličtiny EasyLingo je v podstatě ten stejný program, který seženete na stránkách OnlineJazyky.cz, tato platforma jej jen zprostředkovává. V době psaní recenze (červen 2021) se však stránky odlišují svým placením, EasyLingo funguje na bázi předplatného. Kurz je zaměřený především na výuku gramatiky a slovíček. Můžete ho používat na stolním počítači nebo notebooku, na mobilním telefonu i tabletu. Aplikace EasyLingo je dostupná pro operační systémy Android i iOS.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze Ano 100 % Ano
Mobilní aplikace Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro Android Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS. Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu angličtiny

Easylingo má všechny jazykové úrovně, od úplného začátečníka pod označením A1- po úroveň rodilého mluvčího. Úrovně jsou rozděleny trochu netradičně tak, že každá jazyková úroveň je rozlišena na jednodušší a obtížnější variantu, jedna úroveň se tedy skládá ze dvou balíčků. Stejně tak to má i kurz OnlineJazyky.cz, protože EasyLingo jen zprostředkuje kurzy této domény. Proto stejně tak slibuje i oficiální přípravu na certifikát. Musíte ale sami vědět, jakou úroveň chcete procvičovat, rozřazovací test zde není.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně Ano 100 % Ano
Rozřazovací test Ne 67 % Ano, 33 % Ne
Možnost volby úrovně Ano 67 % Ano, 33 % Ne
A0/00 Ano 83 % Ano, 17 % Ne
A1 Ano 100 % Ano
A2 Ano 100 % Ano
B1 Ano 100 % Ano
B2 Ano 100 % Ano
C1 Ano 83 % Ano, 17 % Ne
C2 Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Příprava na certifikát Ano 67 % Ne, 33 % Ano

Hodnocení metod výuky angličtiny

Podobně jako ostatní srovnávané online kurzy, také EasyLingo připravilo různé metody výuky, a to konkrétně mluvení, čtení, poslech i psaní, tedy všechny běžně dostupné. Pokud chcete přidat i konverzaci po Skype, je nutné si tuto službu dokoupit, online lektor je však dostupný v ceně. Plnohodnotně funguje pouze online, nabízí však možnost stažení slovíček či poslechů do telefonu, takže se můžete učit i bez internetu. Nově v nabídce EasyLinga najdete i některé odborné specializace, profesní balíčky (obchodní angličtina, AJ pro strojírenství, zdravotnictví, účetnictví, finance, IT a mnohé další) jsou k dispozici ve verzi Předplatné PRO.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení Ano 100 % Ano
Mluvení Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Čtení Ano 100 % Ano
Psaní Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Poslech Ano 100 % Ano
Možnost lektora Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Možnost rodilého mluvčího Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Funguje i offline Jen některé materiály 50 % Jen některé materiály, 33 % Celé lekce, 17 % Ne
Specializace pro odborné účely Ano 50 % Ano, 50 % Ne

Hodnocení ceny a licence kurzu angličtiny

EasyLingo změnilo svou podobu financování. Zatímco dříve se ani v tomto nijak nelišilo od OnlineJazyky.cz a jednotlivé úrovně se tam zakupovaly po balíčcích, v současné době (červen 2021) běží na bázi předplatného.

Zde na vás ale čeká více možností. Pokud víte, že se chcete naučit pouze anglicky, můžete si předplatit konkrétní jazykovou úroveň. Druhým způsobem je pak předplacení celého balíčku. Na výběr máte i zde ze dvou verzí, základní a PRO verze. Obě verze nabízejí všechny úrovně anglického jazyka i jiné cizí jazyky, celkem 50 kurzů v šesti světových jazycích, zkrátka dostanete přístup k takřka neomezenému obsahu, a to buď na měsíc, půl roku či rok s možností obnovení. Balíček PRO je samozřejmě bohatší a máte tam k dispozici i profesní angličtinu. Roční předplatné vychází nejlépe, ceny předplatného se průměrně pohybují na 250 Kč za měsíc, což je 3 000 Kč za rok.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Doživotní licence Ne 67 % Ne, 33 % Ano
Zkušební verze Ano 100 % Ano
Výuka v češtině Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Nabídka dalších jazyků Ano 50 % Ano, 50 % Ne

Naše hodnocení a závěr

EasyLingo nabízí výběr ze všech jazykových úrovní a každý level je ještě rozdělený na lehčí a obtížnější variantu. Chybí zde ale rozřazovací test, musíte tedy sami vědět, na jakou úroveň si troufáte. Jedná se o stejné kurzy, které nabízí platforma OnlineJazyky, na rozdíl od ní zde však funguje způsob předplácení kurzů na časově omezenou dobu. Nejlevněji vyjde roční základní předplatné, za necelých 3 000 Kč dostanete k dispozici všechny úrovně angličtiny a k tomu i jiné cizí jazyky. Ve verzi PRO na vás potom čekají i profesně zaměřené lekce.

EasyLingo spustíte na počítači a notebooku, také i v mobilní aplikaci. Nechybí zde ani online lektor. Do vašeho zařízení umožňuje stažení slovíček a poslechů na studium bez internetu. Kurz EasyLingo je vhodný pro všechny, kteří se chtějí naučit co nejrychleji anglicky a nemusejí koukat na finanční stránku. Pokud hledáte nějaký kurz zdarma určený pro mobilní telefony, zkuste třeba Learn English Grammar.

3 000 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Michaela Černá | Datum: | Produkt: EasyLingo - Kurzy angličtiny | Hodnocení: 97,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,

rád bych se zeptal, proč jsou tedy Onlinejazyky a EasyLingo rozdělené? Podle popisu to vypadá, že jsou to naprosto stejné kurzy. Je v tom nějaký zásadní rozdíl? Neučí třeba EasyLingo rychlejší formou? Předem děkuji.

Jan Pražák

Dobrý den, recenze na zmiňované online kurzy jsme rozdělili záměrně, protože jsou na internetu k vyhledání pod oběma těmito názvy, na obou portálech, ačkoli se jedná o ty stejné kurzy. Respektive EasyLingo pouze zprostředkuje online kurzy stránky OnlineJazyky, o tom jsme chtěli naše čtenáře informovat, aby nedocházelo k nedorozumění. V době psaní recenzí se také výrazně lišila cena kurzů, kdy je EasyLingo prodávalo dráž, protože mělo na rozdíl od OnlineJazyků motivační program pro všechny zúčastněné, ve kterém se soutěžilo o hodnotné ceny. Drobný rozdíl však nadále zůstává – EasyLingo nenabízí specializované kurzy, což OnlineJazyky ano, jedná se například o různé balíčky podle profesí (obchodní angličtina, angličtina pro právníky či pro zdravotní personál atd.).

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze EasyLingo - Kurzy angličtiny

EasyLingo - Kurzy angličtiny

2. místo  v porovnání
3 000 Kč/rok Orientační cena