Menu

Recenze a srovnání EasyLingo - Kurzy angličtiny

2. místo
96,1 % Celkové hodnocení
 • Všechny úrovně angličtiny
 • Online lektor
 • Verze pro PC i mobil
 • Vysoká cena
 • Nejsou specializace pro odborné účely
5 000 Kč/úroveň Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 10/10
  Hodnocení úrovní
 • 9,2/10
  Hodnocení metod výuky
 • 8,9/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 96,1 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu angličtiny

Online jazykový kurz angličtiny EasyLingo je v podstatě ten stejný program, který seženete na stránkách OnlineJazyky.cz, tato platforma jej jen zprostředkovává. Kurz je zaměřený především na výuku gramatiky a slovíček. Můžete ho používat na stolním počítači nebo notebooku, na mobilním telefonu i tabletu. Aplikace EasyLingo je dostupná pro operační systémy Android i iOS.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Mobilní aplikace Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro Android Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS. Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu angličtiny

Easylingo má všechny jazykové úrovně, od úplného začátečníka pod označením A1- po úroveň rodilého mluvčího. Úrovně jsou rozděleny trochu netradičně tak, že každá jazyková úroveň je rozlišena na jednodušší a obtížnější variantu. Každá z variant se dá zakoupit zvlášť, ale pokud se budete chtít posunout o jeden level výše, bude potřeba zakoupit hned dva balíčky zároveň. Stejně tak to má i kurz OnlineJazyky.cz, protože EasyLingo jen zprostředkuje kurzy této domény. Proto stejně tak slibuje i oficiální přípravu na certifikát.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně Ano 100 % Ano
Rozřazovací test Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Možnost volby úrovně Ano 67 % Ano, 33 % Ne
A0/00 Ano 83 % Ano, 17 % Ne
A1 Ano 100 % Ano
A2 Ano 100 % Ano
B1 Ano 100 % Ano
B2 Ano 100 % Ano
C1 Ano 83 % Ano, 17 % Ne
C2 Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Příprava na certifikát Ano 67 % Ne, 33 % Ano

Hodnocení metod výuky angličtiny

Podobně jako ostatní srovnávané online kurzy, také EasyLingo připravilo různé metody výuky, a to konkrétně mluvení, čtení, poslech i psaní, tedy všechny běžně dostupné. Pokud chcete přidat i konverzaci po Skype, je nutné si tuto službu dokoupit, online lektor je však dostupný v ceně. Plnohodnotně funguje pouze online, nabízí však možnost stažení slovíček či poslechů do telefonu, takže se můžete učit i bez internetu. Nebude vám vyhovovat v případě, že potřebujete angličtinu pro pracovní účely se zaměřením na konkrétní oblast, co se týká slovíček a frází, nenajdete zde v nabídce totiž odborné specializace.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení Ano 100 % Ano
Mluvení Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Čtení Ano 100 % Ano
Psaní Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Poslech Ano 100 % Ano
Možnost lektora Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Možnost rodilého mluvčího Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Funguje i offline Jen některé materiály 50 % Jen některé materiály, 33 % Celé lekce, 17 % Ne
Specializace pro odborné účely Ne 67 % Ne, 33 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu angličtiny

EasyLingo je jedním z nejdražších ze srovnávaných online jazykových kurzů v prosinci 2020. Za jednu úroveň se dvěma variantami obtížnosti zaplatíte téměř 5 000 korun, jeden balíček stojí 2 490 Kč a celá úroveň se skládá ze dvou, nižší a vyšší obtížnosti. Licence vám ale zůstane navždy, takže jde o jednorázovou investici. Výuka i veškeré vysvětlení probíhá v češtině a můžete si nejprve stáhnout zkušební verzi, abyste si vyzkoušeli, zda vám daný kurz vyhovuje, a neinvestovali velkou sumu zbytečně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Cena za jednu úroveň (Kč) 4 980 1 913,67
Doživotní licence Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Zkušební verze Ano 100 % Ano
Výuka v češtině Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Nabídka dalších jazyků Ano 50 % Ano, 50 % Ne

Naše hodnocení a závěr

EasyLingo slibuje, že vás naučí anglicky za 30 hodin čistého času. Nabízí výběr ze všech jazykových úrovní a každý level je ještě rozdělený na lehčí a obtížnější variantu. Jedná se o stejné kurzy, které nabízí platforma OnlineJazyky, na rozdíl od ní zde však chybí odborně zaměřené kurzy. Cena kurzů je však stejná, jedna úroveň vyjde na 5 000 Kč.

EasyLingo spustíte na počítači a notebooku, také i v mobilní aplikaci. Nechybí zde ani online lektor. Do vašeho zařízení umožňuje stažení slovíček a poslechů na studium bez internetu. Kurz EasyLingo je vhodný pro všechny, kteří se chtějí naučit co nejrychleji anglicky a nemusejí koukat na finanční stránku. Pokud hledáte nějaký kurz zdarma určený pro mobilní telefony, zkuste třeba Learn English Grammar.

5 000 Kč/úroveň Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Michaela Černá | Datum: | Produkt: EasyLingo - Kurzy angličtiny | Hodnocení: 96,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,

rád bych se zeptal, proč jsou tedy Onlinejazyky a EasyLingo rozdělené? Podle popisu to vypadá, že jsou to naprosto stejné kurzy. Je v tom nějaký zásadní rozdíl? Neučí třeba EasyLingo rychlejší formou? Předem děkuji.

Jan Pražák

Dobrý den, recenze na zmiňované online kurzy jsme rozdělili záměrně, protože jsou na internetu k vyhledání pod oběma těmito názvy, na obou portálech, ačkoli se jedná o ty stejné kurzy. Respektive EasyLingo pouze zprostředkuje online kurzy stránky OnlineJazyky, o tom jsme chtěli naše čtenáře informovat, aby nedocházelo k nedorozumění. V době psaní recenzí se také výrazně lišila cena kurzů, kdy je EasyLingo prodávalo dráž, protože mělo na rozdíl od OnlineJazyků motivační program pro všechny zúčastněné, ve kterém se soutěžilo o hodnotné ceny. Drobný rozdíl však nadále zůstává – EasyLingo nenabízí specializované kurzy, což OnlineJazyky ano, jedná se například o různé balíčky podle profesí (obchodní angličtina, angličtina pro právníky či pro zdravotní personál atd.).

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze EasyLingo - Kurzy angličtiny

EasyLingo - Kurzy angličtiny

2. místo  v porovnání
5 000 Kč/úroveň Orientační cena