Recenze Duolingo - Kurzy angličtiny | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Duolingo – Kurzy angličtiny

4. místo
76,9 % Celkové hodnocení
 • Verze zdarma (s reklamami)
 • Pro PC i telefony
 • Všechny metody učení
 • Nemožnost volby úrovně
 • Plus verze jen na omezenou dobu
 • Pouze do úrovně B2
2 000 Kč/rok Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení kompatibility
 • 6,2/10
  Hodnocení úrovní
 • 8,2/10
  Hodnocení metod výuky
 • 9,3/10
  Hodnocení financí a rozšíření
 • 76,9 %
  Celkové
  hodnocení

Kompatibilita kurzu angličtiny

Online kurz angličtiny Duolingo je jeden z nejvyužívanějších studijních online programů cizího jazyka. Můžete ho spustit jak na počítači, tak i v mobilní aplikaci, která funguje na telefonech a tabletech s operačním systémem Android i iOS. Zatímco většina online kurzů jde spustit na stolním počítači a notebooku, mobilní aplikaci měly jen dvě třetiny námi srovnávaných online jazykových kurzů angličtiny v srpnu 2020.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počítačová verze

Ano

100 % Ano
Mobilní aplikace

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Mobilní aplikace pro Android

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Mobilní aplikace pro iOS

Ano

57 % Ano, 43 % Ne

Hodnocení rozsahu úrovní kurzu angličtiny

Duolingo je vhodný hlavně pro úplné začátečníky nebo mírně pokročilé angličtináře. Jako jediný ze srovnávaných testů (srpen 2020) nemá úrovně C1 a C2. Na začátku musíte vyplnit krátký rozřazovací test, podle kterého vám systém sám přiřadí příslušnou kategorii a není možné se přesunout jinam, přitom tuto možnost nabízely dvě třetiny ze srovnávaných online kurzů. Druhou možností je začít kurz úplně od začátku, od nejnižší úrovně. Duolingo umožňuje vykonání testu, po němž dostanete jejich vlastní certifikát platný v mnoha institucích. Přípravu na oficiální certifikát však nenabízí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé jazykové úrovně

Ano

100 % Ano
Rozřazovací test

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Možnost volby úrovně

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
A0/00

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
A1

Ano

100 % Ano
A2

Ano

100 % Ano
B1

Ano

100 % Ano
B2

Ano

100 % Ano
C1

Ne

71 % Ano, 29 % Ne
C2

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Příprava na certifikát

Ne

57 % Ne, 43 % Ano

Hodnocení metod výuky angličtiny

Tento online kurz angličtiny nabízí všechny možné metody výuky. A to jak čtení a poslech, což nabízí každý ze srovnávaných kurzů, tak také mluvení a psaní, které už samozřejmostí není. Základy jazyka se tu tedy naučíte, specializované lekce pro obchodní účely však Duolingo nenabízí. Velkou výhodou je pak to, že funguje také offline, ale zatímco online verze je zdarma, pokud budete chtít plnohodnotně využívat kurz i offline, budete si za to muset zaplatit. Chybí zde navíc online lektor a komunikace s rodilým mluvčím, nebo alespoň nahrávky s originální mluvou, které by pomohly lepšímu porozumění.

Svým rozhraním i metodami výuky působí DuoLingo hravě a tak koncipuje i studium angličtiny.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Různé metody učení

Ano

100 % Ano
Mluvení

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Čtení

Ano

100 % Ano
Psaní

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Poslech

Ano

100 % Ano
Možnost lektora

Ne

57 % Ano, 43 % Ne
Možnost rodilého mluvčího

Ne

86 % Ano, 14 % Ne
Funguje i offline

Celé lekce

57 % Jen některé materiály, 29 % Celé lekce, 14 % Ne
Specializace pro odborné účely

Ne

57 % Ne, 43 % Ano

Hodnocení ceny a licence kurzu angličtiny

Základní verze kurzu angličtiny je zdarma. Jako jeden z mála kurzů (srpen 2020) umožňuje zdarma využívat všechny výukové metody, ale je potřeba počítat s tím, že na vás budou vyskakovat reklamy, které můžou být pro někoho nepříjemné. Pokud je budete chtít odstranit a zároveň tak získat možnost využívat kurz i offline, je potřeba zakoupit si Duolingo Plus. Předplatné na měsíc stojí v přepočtu okolo 150 Kč, roční verze tak vyjde na zhruba 2 000 Kč, čímž se Duolingo řadí mezi levnější kurzy. Ve verzi Plus na vás dále čekají neomezená přezkoušení, procvičování chyb či kvíz znalostí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Doživotní licence

Ne

57 % Ne, 43 % Ano
Zkušební verze

Ano

100 % Ano
Výuka v češtině

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Nabídka dalších jazyků

Ano

57 % Ano, 43 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Online jazykový kurz Duolingo je vhodný především pro začátečníky a mírně pokročilé angličtináře. Kurz totiž nabízí jen jazykové úrovně od A1 až po B2. Pokud vám nevadí varianta s reklamami, můžete počítačovou i mobilní aplikaci využívat zcela zdarma. Placená verze stojí na rok okolo 2 100 Kč, odstraní reklamy a nabídne možnost využívat aplikaci offline. Výuka obsahuje všechny běžné metody, jako je mluvení, čtení, psaní i poslech, a probíhá v češtině. Jestliže hledáte kurz pro pokročilé angličtináře, zkuste se podívat třeba na Angličtinu bez biflování.

2 000 Kč/rok Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Duolingo – Kurzy angličtiny | Hodnocení: 76,9 %
Karolína Šerá přebrala téma online kurzů angličtiny po původní autorce před více než rokem. Je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a nastudované informace předávat srozumitelně dál, čehož využila i v tomto případě. Vyzná se v kompetencích jednotlivých jazykových úrovní a dokáže poradit, jaké parametry by měl kvalitní online kurz angličtiny nabízet. Časem vytvořila více stránek online jazykových kurzů, například němčiny nebo francouzštiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, vyzkoušela jsem si 14 dní s Duolingem Plus zdarma. Jak se to po 14 dnech zruší, pokud nechci další předplatné? Předem děkuji za odpověď. Iva

Iva Koťátková

Dobrý den, zde záleží, přes jaký účet jste si verzi Plus pořizovala. Pokud například používáte Duolingo na operačním systém Android, a je tedy provázaný s účtem Google, mělo by to jít zrušit v obchodě Google Play, pokud na iOSu, tak v App Storu. Více informací se dozvíte na fóru v samotném Duolingu, kde jsou na to i návody, nebo můžete kontaktovat jejich podporu.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, nevím, k čemu jsou XP body. Děkuji

Jana Sofronová

Dobrý den, XP body představují body zkušenosti. Získáváte je plněním různých úkolů a cvičení a s jejich rostoucím počtem roste Vaše úroveň.

Karolína Šerá, redaktor

Lze Duolingo zaplatit jen na určitou dobu, třeba 3 měsíce?

Bohuslav Fruhwirt

Dobrý den, Duolingo Plus je možné jednou předplatit, poté se částka strhává pravidelně každý měsíc po jak dlouhou dobu budete chtít. Předplatné můžete kdykoli zrušit a poté jej na Vašem účtu kdykoli zase aktivovat. Předplatné na vybraný časový úsek však možné není.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, měl bych jednu otázečku.
Do mejlu mi přišlo, že po 14 dnech, které jsou zdarma, se mi strhne první platba.
Zajímá mě, jestli se mi strhne celých 2290/rok, anebo to bude platba každý měsíc do doby, než to prostě zruším?

Patrik Schmidt

Dobrý den, Duolingo Plus se předplácí vždy na měsíc dopředu. Po uplynutí 14denní zkušební lhůty by se Vám tak měla strhnout platba pouze na nadcházející měsíc. Chcete-li verzi Plus využívat, budete muset platbu zasílat měsíčně, v opačném případě můžete předplatné kdykoli zrušit.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, nenašla jsem nikde vysvětlení gramatiky nebo nějakou jednoduchou tabulku.

Marie Ciperová

Dobrý den, gramatika se na Duolingu učí při vyplňování cvičení. Doplňováním slov se má student naučit jejich užívání, vlastním psaním slovíčka jeho správné znění, tvorbou vět zase například větnou skladbu. Duolingo totiž cílí na praktické užívání jazyka, nikoli na učení nazpaměť.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Duolingo – Kurzy angličtiny

Duolingo – Kurzy angličtiny

4. místo  v porovnání
2 000 Kč/rok Orientační cena