Recenze a porovnání online seznamky eDarling | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání seznamky eDarling

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší alternativa v kategorii Online seznamky

Klady

  • Vědecká metoda seznámení
  • Manuální schvalování profilů
  • Mobilní aplikace

Zápory

  • Drahé členství
  • Minimum funkcí v bezplatném režimu
  • Automatické prodloužení členství
4 068 Kč Orientační cena

Základní informace a cena

Seznamka eDarling se sama na svém webu označuje jako seznamka pro náročné. Odpovídají tomu i její parametry. Cílovou skupinou jsou lidé ve věku asi 30 až 55 let, kteří jsou na úrovni a hledají vážný vztah. Žádné striktní věkové omezení nečekejte, na seznamce jsou i mladší a zároveň také starší uživatelé. Umožňuje jak seznámení párů opačného pohlaví, tak stejnopohlavní. Pro některé skupiny jsou navíc vytvořeny zvláštní oddíly, kde mohou lidé vyhledávat podle klíčové vlastnosti. Jsou jimi například senioři, křesťané, ale také obyvatelé jednotlivých větších měst.

Služby jsou z velké části placené. Bez členského poplatku se dozvíte pouze výsledky svého osobnostního testu, můžete přijímat návrhy a zobrazovat fotografie. Pokud byste ale chtěli někoho kontaktovat, musíte už zaplatit. Členství je možné předplatit na 3, 6 či 12 měsíců, přičemž částky, které se s tímto členstvím pojí jsou poměrně vysoké. Konkrétní částky najdete v následující tabulce. Ceny jsou platné k datu psané této recenze (březen 2022). Na zakoupení se vztahují různé dočasné slevy, můžete tedy pořídit předplatné i o něco levněji. Za své peníze ale můžete očekávat služby, se kterými se u bezplatných seznamek nesetkáte. Tříměsíční předplatné je ale v light verzi, nabízí tedy méně výhod, než klasické členství.

Největší výhodou je vědecká metoda seznámení. Při registraci vyplníte podrobný osobnostní dotazník, na jehož základě jsou vám vybírání potenciální partneři. Další službou navíc je manuální schvalování profilů. Tím se eliminují podvodné profily a vy budete mít jistotu, že komunikujete s opravdovým člověkem a ne nějakým vtipálkem či podvodníkem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Placené členství

3, 6 a 12 měsíců

Částka poplatku za členství či služby

1647 Kč za 3 měsíce, 2094 Kč za 6 měsíců, 4068 za 12 měsíců

Placené služby

Vše kromě výsledků osobnostního testu, příjímání návrhů a zobraznení fotografie

Věděcká metoda seznámení

Ano

Manuální schvalování profilu

Ano

Typ vztahu

Vážný vztah

Uživatelská základna a přívětivost

Německá agentura eDarling působí v Latinské Americe, Turecku a 16 zemích Evropy. V Evropě nabízí základnu 13 milionů uživatelů s měsíční návštěvnosti 822 tisíc přihlášení. Jedná se o velké množství uživatelů a tím i potenciálních partnerů. Stejně jako mnoho dalších, i eDarling využívá automatické prodloužení členství, peníze jsou tedy z bankovního účtu pravidelně strhávány bez vašeho přičinění. Je možné jej vypovědět pomocí webového formuláře, nestačí pouze smazat profil.

Výpovědní lhůta končí  3 dny před koncem sjednané doby. Konkrétní pokyny si vždy přečtěte v obchodních podmínkách dříve, než uhradíte jakoukoli platbu. Jestliže chcete mít přístup k seznamce odkudkoli, můžete využít aplikaci pro chytré telefony se systémem iOS nebo Android. Jestliže narazíte nejasnost, problém či budete potřebovat poradit, můžete kontaktovat zákaznickou podporu prostřednictvím e-mailu.

Parametr Tento produkt
Počet uživatelů

13 milionů (v EU)

Počet měsíčních návštěv

822 000

Veřejné profily

Ne

Automatické prodloužení členství

Ano

Způsob zrušení placeného členství

Pomocí webového formuláře

Mobilní aplikace

Ano

Zákaznická podpora

E-mail

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným seznamkám

Největší výhodou je opravdu podrobný dotazník, který se nezaměřuje jen na vaše preference, ale pomocí mnoha otázek specifikují i váš charakter a osobní profil. Následné návrhy partnerů jsou proto opravdu přesné. Nevýhodou je ale vysoká cena za placené členství. Bez něj si navíc ani nepřečtete zprávy od nápadníků.

Srovnání s alternativami

Podobně zaměřená je česká seznamka Elite date. Ta sice nemá tak podrobný dotazník jako eDarling, na vědeckou metodu seznámení ale vsází také. Má podobný věkový rozptyl a cílí na obdobný typ klientů. Placené členství je o něco levnější.

Jestliže hledáte levnější seznamku, ale nechcete svůj kompletní profil ukazovat celému světu, mohla vy vás zaujmout stránka Seznamte.se. Ta je pro ženy zcela zdarma, pro muže je v bezplatném režimu funkčnost omezená.

Naše zhodnocení a závěr


Placená seznamka eDarling je vhodná pro hledání vážného vztahu. Míří na uživatele na úrovni, kteří vědí co chtějí. Její výhodou je věděcká metoda seznámení, která umožňuje propojování profilů na základě osobnostního dotazníku. Nevýhodu je placené členství, které je poměrně drahé. Členství je automaticky prodlužováno, jeho výpověď je ale možná přes webový formulář. Členská základna této seznamky tvoří v Evropské unii 13 milionů uživatelů. Jestliže zvažujete využití vědecké metody, ale hledáte levnější službu, doporučujeme Elite Date.

4 068 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: eDarling | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se zabývá především finančními a technologickými tématy. Vyzná se však i v seznamovacích aplikacích, u nichž zná nejen jejich základní funkce, ale i různé kličky a háčky, na které se vyplatí zaměřit. Kromě toho pozornost věnuje i bezpečnosti, která je na internetu obzvlášť důležitá.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze eDarling

eDarling

4 068 Kč Orientační cena