Recenze a test Hamty.cz

Hodnocení:

75,3 %

Klady:

Vyšší odměny

Zápory:

Platí se roční poplatek

Hodnocení základních parametrů
(max. 10)
Hodnocení bonusů
(max. 10)
Hodnocení výplaty odměn
(max. 10)
Hodnocení uživatelské podpory
(max. 10)
Celkové
hodnocení
5,3 7,4 7,9 7,5 75,3 %

Základní informace a bonusy

Cashbackový portál Hamty.cz nabízí odměnu za nákup ve více než 490 obchodech zařazených do 12 kategorií. Počet obchodů je oproti ostatním v našem srovnání (únor 2019) poměrně nízký. V průměru měly portály v nabídce o více než 70 e-shopů víc. Pokud ale na Hamty.cz najdete svůj oblíbený obchod, nebude vás toto číslo možná ani zajímat. Nepotěší ale milovníky mobilních technologií, kteří chtějí mít vše vždy po ruce, Hamty.cz totiž nemá mobilní aplikaci. Nakupování i vyplácení tedy budete muset provádět v prohlížeči. Není to ale nijak neobvyklé, aplikaci neměla ani polovina portálů v našem srovnání. Co se týká bonusů, jedná se průměrně štědrý systém. Po registraci získáte 50 Kč, za doporučení dalšího uživatele 200 Kč. Musíte ale počítat s tím, že peníze vám na účet nepřiskočí hned, nejdřív musí nově zaregistrovaný uživatel nasbírat určitou částku v cashbacku. Za instalaci rozšíření do prohlížeče získáte 10 Kč, což je obvyklá částka. Pravidelné zákazníky systém nijak neodměňuje, věrnostní program nenabízí stejně jako třetina srovnávaných portálů. Neobvyklý je ale roční poplatek, který platí aktivní zákazníci. Z cashbackového účtu je poplatek strháván v závislosti na získaných odměnách, maximálně ale do výše 240 Kč. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet obchodů (více než)  490 626,67
Počet kategorií obchodů  12 12,00
Mobilní aplikace  Ne 67 % Ne, 33 % Ano
Vstupní bonus (Kč)  50 51,67
Bonus za doporučení (Kč)  200 175,83
Slevové kupóny  Ano 100 % Ano
Odměna za rozšíření prohlížeče (Kč)  10 13,33
Věrnostní program  Ne 67 % Ano, 33 % Ne

Výplata bonusů a uživatelská podpora

Výplata odměn je možná od 1 Kč, což je nejnižší a zároveň nejčastější hodnota v našem srovnání. Po zadání požadavku přijdou peníze na váš bankovní účet do 3 pracovních dní, což je rychleji než u některých konkurenčních portálů. Maximální výše odměny dosahuje 50 %, což je nejvyšší hodnota v našem srovnání. Obecně portál Hamty.cz nabízí vyšší procentuální odměny. Ty jsou ale částečně vykompenzovány poplatkem a využije je ten, kdo na cashbacku získá ročně více než 240 Kč. Do této částky vám tedy Hamty.cz vyplácí polovinu odměny (je srovnatelná s provizí ostatních portálů), poté už získáte celou. V případě dotazů či problémů můžete kontaktovat uživatelskou podporu prostřednictvím e-mailu nebo kontaktního formuláře, což jsou dvě obvyklé cesty. Telefon ani živý chat portál nenabízí. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Minimální částka pro vyplacení (Kč)  1 104,50
Rychlost vyplacení (počet dní)  3 4,50
Maximální výše odměny (%)  50 33,75
Expirace kreditů  Ano 67 % Ne, 33 % Ano
Podpora: Livechat  Ne 83 % Ne, 17 % Ano
Podpora: Telefon Ne 100 % Ne
Podpora: E-mail Ano 100 % Ano
Podpora: Kontaktní formulář Ano 100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Cashbackový portál Hamty.cz je vhodný zejména pro ty, kdo na internetu nakupují často. Nabízí vysoké odměny, ale zároveň jich část strhává jako roční poplatek, ten činí ale maximálně 240 Kč. Výhodou jsou právě vyšší procentuální sazby, možnost výplaty už od 1 Kč a také rychlost vyplácení odměn. Ty vám na účet přijdou do 3 pracovních dnů. Předností ale není počet obchodů, který je nižší než u většiny ostatních srovnávaných portálů. Hamty.cz nabízí poměrně štědrý bonus za přivedení nového zákazníka, naopak vstupní bonus příliš vysoký není. Jestliže hledáte portál s vyšším vstupním bonusem, kde se nestrhávají žádné manipulační poplatky, mohla by vás zaujmout recenze portálu Získejte.cz

Datum:
Produkt: Hamty.cz
Hodnocení: 75,3 % 100 % 0 %