Menu

Recenze a test Bosch BGB8PET1: Model vhodný na zvířecí chlupy s velkým dosahem a širokým příslušenstvím

95,5 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 9,5/10
  Vysávání koberců
 • 9,8/10
  Funkce a příslušenství
 • 9,5/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Dlouhý kabel
 • Účinný na všech podlahách
 • Vhodný na zvířecí chlupy
 • Objemný sběrný sáček

Zápory

 • Chybí regulace na madle
 • Těžší rukojeť a trubice
 • Vyšší hmotnost
6 500 Kč Orientační cena

95,5 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 9,5/10
  Vysávání koberců
 • 9,8/10
  Funkce a příslušenství
 • 9,5/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Dlouhý kabel
 • Účinný na všech podlahách
 • Vhodný na zvířecí chlupy
 • Objemný sběrný sáček

Zápory

 • Chybí regulace na madle
 • Těžší rukojeť a trubice
 • Vyšší hmotnost
6 500 Kč Orientační cena

V únoru 2024 jsme otestovali sáčkový vysavač Bosch BGB8PET1 z řady ProAnimal, který je navržen přímo pro majitele domácích mazlíčků. Na různé povrchy (vinyl, dlažba, koberec, čalounění) jsme nasypali nečistoty a zjišťovali, jak dobře si s nimi vysavač poradí.

První dojmy a obsah balení

Bosch nás na první pohled zaujal tím, že nemá velká kolečka v zadní části, ale jsou skrytá zespodu vysavače. Trochu nám také připomínal slunéčko sedmitečné. V balení se nachází široké příslušenství, včetně malého i velkého turbokartáče, krátké a dlouhé štěrbinové hubice, podlahové hubice, kartáče a hubice na čalounění. Nesmí chybět ani návod.

Základní parametry

Bosch BGB8PET1 je vysavač navržen pro majitele domácích mazlíčků i alergiky díky jeho příslušenství a omyvatelnému hygienickému HEPA filtru. S příkonem 650 W a sacím výkonem 212 W se řadí k výkonnějším modelům.

Vypíchnout musíme i 10 let záruky na motor, kterou společnost Bosch nabízí. Akční rádius 15 metrů patří k těm největším na trhu, využijete jej tedy i ve velkých prostorech a domech. Hlučnost vysavače jsme na nejvyšší výkon naměřili 70,5 dB, nejde tedy o nejtišší model, ale zároveň není příliš hlučný.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Bosch

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

5

Délka napájecího kabelu (m)

12

Filtr

Omyvatelný HEPA

Hlučnost (dB)

70,5

Akční radius (m)

15

Příkon (W)

650

Sací výkon (W)

212

Vysávání

Nečistoty typu písek, kočkolit, cornflakes, káva a vlasy jsme nasypali na vinylovou podlahu, dlažbu, koberec se středním vlasem a čalouněné křeslo. Hubici jsme vždy nastavili na konkrétní typ podlahy a pohybovali s ní vpřed a vzad. Zaměřili jsme se také na minutový test, přičemž jsme vysávali kávu s kočkolitem na vinylové podlaze.

Vysávání vinylu

Písek a kávu na vinylové podlaze odstranil již na jedno přejetí a nezanechal je ani pod hubicí či v rozích místnosti. Cornflakes, jež představují problém pro více vysavačů, nebyly pro Bosch zase takovou překážkou. Nevysál je sice všechny, ale při přiložení hubice se jich snadno zbavil.

Minutový test zvládl za 20 sekund, což je jeden z nejlepších výsledků mezi testovanými vysavači. Po podlaze se pohyboval velmi snadno, zmínit musíme jen patrně těžší hubici spolu s trubicí.

Parametr Tento produkt
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10
Vysávání písku (1–10 bodů) 10
Vysávání cornflakes (1–10 bodů) 7
Minutový test vysávání (s) 20

Vysávání dlažby

S kočkolitem i kávou si na dlažbě poradil skvěle, vysál je na jeden zátah a nenechal je ve spárách ani v rozích místnosti. Stejně jako na vinylu se po podlaze pohyboval lehce.

Parametr Tento produkt
Vysávání kočkolitu (1–10 bodů) 10
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10

Vysávání koberce a čalounění

Vysávání koberce šlo vysavači velmi dobře, kávu vysál hravě, kočkolit a piliny trochu zanechal v rohu místnosti. Při změně úhlu vysávání je pak také odstranil. Na koberci jsme vyzkoušeli i turbokartáč přizpůsobený na zvířecí chlupy, kterým jsme vysávali vlasy a kočičí chlupy. Obou nečistot se zbavil na jedničku. Vysavač se po koberci dobře pohyboval, jelikož nesál příliš, ale zároveň dostatečně na to, aby vysál nečistoty.

Pomocí nástavce na čalounění jsme zkoušeli vysát rozdrcené cornflakes na křesle. I zde byl výsledek velmi dobrý.

Parametr Tento produkt
Vysávání pilin na koberci (1–10 bodů) 8
Vysávání kávy na koberci (1–10 bodů) 10
Vysávání kočkolitu na koberci (1–10 bodů) 9
Vysávání vlasů na koberci (1–10 bodů) 10
Vysávání kočičích chlupů na koberci (1–10 bodů) 10
Vysávání conflakes na čalouněném křesle (1–10 bodů) 10

Provedení, konstrukce a rozměry

Vysavač je vyroben z pevného plastu, který působí odolně. V přední části najdete pogumované madlo, díky kterému se vám bude snadno přenášet. Kvůli madlu je jeho tělo nepatrně delší. S hmotností 4,95 kg patří ke středně těžkým modelům, pokud jej ale nebudete často přenášet, vyšší hmotnost ani nezaznamenáte. Je totiž vybaven čtyřmi kolečky ve spodní části, díky kterým se po podlaze snadno pohybuje. Kolečka jsou zároveň šetrná k podlaze.

Na hadici najdete madlo, jež zajistí lepší manipulaci s vysavačem. Madlo ovšem postrádá regulaci výkonu, tu musíte nastavovat pouze na těle vysavače. Hubice do trubice pak jednoduše zacvaknete, čímž zamezíte jejich vypadávání během vysávání.

Funkce a příslušenství

Vysavači Bosch nechybí ani rozsáhlé funkce, mezi kterými najdete indikátor zanesení filtru a plnosti sáčku, regulaci výkonu podle typu podlahy nebo automatické navíjení kabelu. Můžete si všimnout, že se na vysavači nenachází tlačítko pro navíjení kabelu. Je to proto, že se kabel po vysunutí sám zasune. Nemusíte se však bát, že by se zasouval během vysávání. Je třeba jej vždy povysunout směrem nahoru a pak se sám začne navíjet.

Příslušenství vysavače zahrnuje turbokartáč určený přímo na zvířecí chlupy. Má automaticky řízený výkon podle typu zvířecí srsti. I na turbokartáči si můžete nastavit, zda vysáváte koberec nebo podlahu, což u turbokartáčů nebývá běžné. V balení najdete také malý turbokartáč, jenž je vhodný na čalouněný nábytek, dlouhou a krátkou štěrbinovou hubici, parketovou hubici a kartáč spolu s hubicí na čalounění v jednom.

Minus musíme výrobci dát za pouze jeden přiložený sběrný sáček, jelikož dražší modely většinou mívají sáček navíc. Z funkcí nám také chybí soft start, kterým by vzhledem k cenové kategorii mohl být vysavač vybaven.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

27,5

Šířka (cm)

32

Délka (cm)

48

Hmotnost (kg)

4,95

Filtrace

Bosch je vybaven omyvatelným HEPA H13 filtrem, který je vhodný i pro alergiky. Samozřejmě mu nesmí chybět filtr motoru. Zaměřili jsme se také na test filtrace. Ten jsme prováděli pomocí výrobníku mlhy. Díky tomu jsme mohli vidět, jestli filtr správně filtruje, nebo z něj unikají prachové částice. Test dopadl poměrně dobře, i když se ukázalo, že pár prachových částic z filtru propustil.

Uživatelský komfort

Vysavač se snadno ovládá pomocí regulátoru výkonu, který zároveň model zapíná a vypíná. Ve vysavači najdete 5litrový sběrný sáček, který je nadprůměrně velký. Díky tomu jej nebudete muset často vyměňovat. Komfort při vysávání zajistí i 12metrový kabel, který přijde vhod všem vlastníkům velkých bytů či domů.

Teleskopická trubice při maximálním vysunutí měří 99 cm, díky čemuž je vhodná i pro vyšší jedince. Madlo na hubici zajistí, že se s vysavačem bude lépe pohybovat a bude se vám dobře držet.

Názory uživatelů

Uživatelé si tento vysavač pochvalují pro jeho výkon, kvalitu, široké příslušenství i to, že je výborný na zvířecí chlupy. Někteří zase zmiňují menší rozměry a nižší hmotnost, v tomto případě je to ale spíše individuální. Mezi negativními recenzemi najdete to, že je hadice tuhá a nepružná a že zabírá spoustu prostoru.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jako hlavní klad zmíníme vysokou účinnost na všech podlahách, turbokartáč, který je vhodný na koberce i podlahy, široké příslušenství, indikátor zanesení filtru a plnosti sáčku, velký akční rádius či zajímavý design. Negativum vidíme v těžší hubici a vyšší hmotnosti vysavače.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li alternativní variantu k tomuto modelu, která je také vhodná pro alergiky a má turbokartáč, zkuste se podívat po Rowenta RO 7487 EA. Tento model nabízí také široké příslušenství, má velmi nízkou hlučnost (66 dB), velký akční rádius (11 m) či objemný sběrný sáček (5 l). Podobný je i designově, jelikož má čtyři kolečka umístěná ve spodní části.

Závěr

Bosch BGB8PET1 je sáčkový vysavač vhodný pro majitele domácích mazlíčků či alergiky. Zaujme širokým příslušenstvím, které zahrnuje dva turbokartáče, dvě štěrbinové hubice, podlahovou hubici a kartáč spolu s nástavcem na čalounění. Využijí jej i vysocí uživatelé, jelikož má teleskopickou tyč s délkou 99 cm. Pyšní se také velkým akčním rádiem a objemným sáčkem. Chcete-li tišší model, zkuste se podívat po Rowenta RO 7487 EA.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch BGB8PET1 | Hodnocení: 95,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Bosch BGB8PET1

Bosch BGB8PET1

6 500 Kč Orientační cena