Menu

Recenze a test Hoover HE 730 ALG 011: Velmi účinný vysavač se zajímavým designem

94,8 % Celkové hodnocení

Účinný na všech podlahách v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 9,6/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 9,8/10
  Vysávání koberců
 • 9,1/10
  Funkce a příslušenství
 • 9,2/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Účinný na všech podlahách
 • Velký akční rádius
 • Ovládání na rukojeti
 • Indikátor zanesení filtru

Zápory

 • Chybí podlahová hubice
 • Vyšší hmotnost
 • Nemá soft start
5 000 Kč Orientační cena

94,8 % Celkové hodnocení

Účinný na všech podlahách v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 9,6/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 9,8/10
  Vysávání koberců
 • 9,1/10
  Funkce a příslušenství
 • 9,2/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Účinný na všech podlahách
 • Velký akční rádius
 • Ovládání na rukojeti
 • Indikátor zanesení filtru

Zápory

 • Chybí podlahová hubice
 • Vyšší hmotnost
 • Nemá soft start
5 000 Kč Orientační cena

V únoru 2024 jsme měli možnost otestovat Hoover HE 730 ALG 011, který nás hlavně zaujal svými funkcemi a designem. Podrobili jsme jej testu, při kterém jsme na různé povrchy nasypali nečistoty, jako je písek, káva, kočkolit či cornflakes.

První dojmy a obsah balení

Hoover je sáčkový vysavač, který nás zaujal netypickou barvou (sametově zelenou podle výrobce) a stylovým tvarem. Místo tradičnějších tří koleček je vybaven čtyřmi, umístěnými ve spodní straně. V balení najdete malý turbokartáč a kartáč se štěrbinovou hubicí. Na rukojeti je pak speciální nástavec na vysávání jemných látek a čalounění.

Základní parametry

Hoover HE 730 ALG 011 se vyznačuje příkonem 850 W, jeho výkon lze regulovat na těle vysavače, ale i na rukojeti. Sílu sání si zároveň můžete nastavit přímo na hubici. To přijde vhod zejména na koberci.

Sáček s objemem 6 litrů patří k nadprůměru, vysavače v podobné cenové kategorii mají obvykle sáček s objemem 5 litrů. Sběrný sáček je zároveň uzavřený, což minimalizuje prašnost, a je tak vhodný i pro alergiky. Má také EPA úroveň filtrace, takže zachycuje prachové částice.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Hoover

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

6

Délka napájecího kabelu (m)

8

Filtr

Omyvatelný HEPA H13

Hlučnost (dB)

73

Akční radius (m)

10,5

Příkon (W)

850

Vysávání

Na odlišené povrchy (vinyl, dlažba, koberec se středním vlasem a čalounění) jsme nasypali písek, kávu, kočkolit, cornflakes, piliny a vlasy. Zkoumali jsme, jak dobře je vysavač odstraní. Mimo to jsme zkoušeli minutový test, tedy za jak dlouho vysavač vysaje kávu spolu s kočkolitem na vinylu.

Vysávání vinylu

Vysavač se po vinylu pohyboval hladce. Výkon jsme měli nastavený na tvrdé podlahy, i když vysavač disponuje auto módem, který automaticky nastaví výkon podle typu podlahy. Se všemi nečistotami si poradil bez problému a velmi dobře vysál i cornflakes, které jsme ovšem museli přejet víckrát.

Minutový test byl pro něj také hračka, podlahu zbavil nečistot již za 23 sekund, což je velmi dobrý výsledek.

Parametr Tento produkt
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10
Vysávání písku (1–10 bodů) 10
Vysávání cornflakes (1–10 bodů) 9
Minutový test vysávání (s) 23

Vysávání dlažby

Na dlažbě jsme opět měli nastavený výkon pro tvrdé podlahy a i na tomto typu povrchu se pohyboval velmi dobře. Kávu ani kočkolit nezanechal ve spárách a snadno je vysál.

¨Parametr Tento produkt
Vysávání kočkolitu (1–10 bodů) 9
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10

Vysávání koberce a čalounění

Při vysávání koberce jsme nastavili mód pro koberce a na hubici snížili výkon, jelikož vysavač celkem dost saje. Po snížení výkonu se pak na koberci pohyboval snadno. Skvěle si poradil s pilinami, které vysál na dvě přejetí, kávou, ale i s kočkolitem, který jsme museli přejet víckrát, ale nakonec i jej odstranil.

Na čalouněné křeslo jsme umístili vlasy, které jsme vysávali pomocí turbokartáče. Ani vlasy nebyly pro vysavač žádnou překážkou.

Parametr Tento produkt
Vysávání pilin na koberci (1–10 bodů) 10
Vysávání kávy na koberci (1–10 bodů) 10
Vysávání kočkolitu na koberci (1–10 bodů) 9
Vysávání vlasů na čalouněném křesle (1–10 bodů) 10

Provedení, konstrukce a rozměry

Zpracování vysavače působí kvalitně. Jeho tělo je sice vyrobené z plastu, ovšem jedná se o pevný plast. Vysavač nedisponuje třemi kolečky, nýbrž čtyřmi, která jsou umístěná ve spodní části vysavače. Díky tomu se s ním po podlaze snadno pohybuje. Rozměrově patří mezi středně velké vysavače, s váhou 5,34 kg pak spíše k těm těžším.

Teleskopická trubice při maximálním vysunutí měří 93 cm, snadno si ji tak nastavíte podle své výšky. Trubice se do hadice jednoduše zacvakne, což předchází případnému odpojení během vysávání. Stejně tak se do trubice zacvaknou příslušné hubice.

Vysavač má 6litrový sběrný sáček, v tomto ohledu jde opravdu o nadprůměr. Sáček má navíc EPA filtraci, díky čemuž zachytí drobné částice nečistot. Je také uzavíratelný a pomocí nástavce jej snadno vyhodíte do koše bez jakéhokoliv kontaktu s prachem.

Funkce a příslušenství

Mezi přední funkce tohoto vysavače patří ovládání na rukojeti, díky kterému se k němu nebudete muset shýbat. Výkon lze samozřejmě nastavit i na těle vysavače a díky přehlednému displeji snadno uvidíte, jaký typ podlahy máte nastavený. Vysavač také disponuje funkcí auto, která automaticky nastaví výkon podle typu podlahy. Všimli jsme si, že výkon na auto režim byl vždy nižší, než když jsme jej nastavili ručně.

Nechybí mu ani indikátor plnosti sáčku nebo zanesení filtru, který postrádají i dražší modely. Samozřejmostí je také automatické navíjení kabelu. Z těch lepších funkcí mu pak chybí jen soft start.

Příslušenství zahrnuje klasickou hubici na tvrdé podlahy, štěrbinovou hubici spolu s kartáčem a malý turbokartáč na zvířecí chlupy. Na rukojeti pak najdete ještě jeden kartáč na jemné látky a čalounění.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ne

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

26

Šířka (cm)

28

Délka (cm)

45

Hmotnost (kg)

5,34

Filtrace

Vysavač je vybaven omyvatelným HEPA H13 filtrem, který by měl zachytit i ty nejjemnější částice. Kromě HEPA filtru v zadní části vysavače disponuje sáčkem s EPA filtrací, který taktéž zachytí prachové částice. Samozřejmostí je pak i filtr motoru.

Vysavač jsme podrobili testem filtrace, při kterém jsme zkoumali, jak dobře těsní a zda filtr propustí nějaké částice. Test dopadl na jedničku, jelikož filtr ani tělo vysavače nepropustily vůbec nic.

Uživatelský komfort

Vysavač má velký akční rádius 10,5 metru spolu s dlouhým přívodním kabelem s délkou 8 metrů. Díky tomu s ním vysajete i větší prostory bez nutnosti častého přepojování. Na spodní straně vysavače najdete madlo, které nám ovšem přišlo neintuitivní a možná bychom jej umístili do přední části.

Hlučnost na nejvyšší výkon jsme vysavači naměřili 73 dB, výrobce ovšem uvádí 64 dB. Tento údaj bude odpovídat nižšímu výkonu.

Názory uživatelů

Mezi pozitivními názory uživatelů najdete to, že vysavač dobře vysává, má ovládání na rukojeti a je tichý. Negativní recenze pak zmiňují, že jsou sáčky dražší. Mnoho recenzí ovšem vysavač nemá.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní pozitivum tohoto vysavače je nastavení výkonu na rukojeti, které zajistí lepší ovladatelnost. Zmínit musíme i kvalitní zpracování, indikátor zanesení filtru, účinnou filtraci a kvalitu vysávání jak na podlahách, tak na koberci. Mezi zápory pak můžeme zařadit vyšší hmotnost, chybějící parketovou hubici či absenci funkce soft start.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li vysavač s podobnými funkcemi, nabídnout můžeme Bosch BGB8PET1, který navíc disponuje více příslušenstvím. Bosch je velmi účinný na všech podlahách a navíc je vybaven i velkým turbokartáčem, kterým snadno vysajete i zvířecí chlupy. Nechybí mu ani parketová hubice. Z funkcí však postrádá soft start, jinak je vybaven téměř vším.

Závěr

Hoover HE 730 ALG 011 je sáčkový vysavač s objemem 6 litrů, velkým akčním rádiem 10,5 metru a několika funkcemi, mezi které patří i indikátor zanesení filtru. Velkou výhodou je ovládání na rukojeti, takže se k němu nebudete muset shýbat. Chybí mu sice nějaké příslušenství, ale to základní u něj najdete. Jestliže hledáte model s rozsáhlejším příslušenstvím, sáhněte po Bosch BGB8PET1.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hoover HE 730 ALG 011 | Hodnocení: 94,8 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Hoover HE 730 ALG 011

Hoover HE 730 ALG 011

5 000 Kč Orientační cena