Menu

Recenze a test Rowenta RO 7487 EA: Jeden z nejtišších modelů na trhu s širokým příslušenstvím

92,8 % Celkové hodnocení

Velmi tichý v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 8,4/10
  Vysávání koberců
 • 9,3/10
  Funkce a příslušenství
 • 9,1/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Velmi nízká hlučnost
 • Široké příslušenství
 • Uzavíratelný sběrný sáček

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Nízký sací výkon
 • Dražší příslušenství
6 000 Kč Orientační cena

92,8 % Celkové hodnocení

Velmi tichý v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 8,4/10
  Vysávání koberců
 • 9,3/10
  Funkce a příslušenství
 • 9,1/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Velmi nízká hlučnost
 • Široké příslušenství
 • Uzavíratelný sběrný sáček

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Nízký sací výkon
 • Dražší příslušenství
6 000 Kč Orientační cena

V únoru 2024 jsme otestovali sáčkový vysavač Rowenta RO 7487 EA, který se vyznačuje tichým chodem a vhodností pro alergiky. Vyzkoušeli jsme jej na různých površích, kam jsme nasypali nečistoty a zkoumali, jak si s nimi poradí.

První dojmy a obsah balení

Vysavač Rowenta Silence Force Allergy+ na první pohled působí kvalitně a robustně, stejně jako jeho příslušenství, které mu opravdu neschází. Je vybaven jak klasickým turbokartáčem, tak i malým, který je vhodný na pohovku či křeslo. V balení se nachází i náhradní sáček na nečistoty a návod.

Základní parametry

Sáčkový model značky Rowenta je vhodný i do větších prostorů, zejména díky objemnému sáčku s kapacitou 4,5 l a dosahu 11 m. Mezi dražšími modely jde o průměrné údaje, v porovnání s těmi levnějšími však o nadprůměr. Výraznou vlastností tohoto vysavače je velmi nízká hlučnost, kterou výrobce uvádí 57 dB, my jsme na nejvyšší výkon naměřili 66 dB. Konkurenční modely v podobné cenové kategorii dosahují kolem 70 dB, a rozdíl je tak opravdu znatelný.

Příkon vysavače je 400 W a sací výkon pak 96 W, oproti konkurenci jde o opravdu nízký výkon. Musíme však uznat, že nízký výkon nebyl při vysávání nijak znát a vysavač velmi dobře sál i při nižším nastaveném výkonu.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Rowenta

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

Délka napájecího kabelu (m)

8,4

Filtr

Allergy+

Hlučnost (dB)

66

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A+++

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

400

Sací výkon (W)

96

Vysávání

Na vinyl, dlažbu, koberec a čalounění jsme nasypali nečistoty typu kočkolit, písek, káva, cornflakes a vlasy. Zkoumali jsme, jak dobře si s nimi vysavač poradí. Výkon jsme měli nastavený podle konkrétního typu podlahy a s hubicí pohybovali vpřed a vzad. Zaměřili jsme se také na minutový test, při kterém jsme na vinyl nasypali kočkolit s kávou.

Vysávání vinylu

Vysavač se po vinylu pohyboval snadno, avšak téměř všechny nečistoty nejdříve natlačil do rohu a až po několika přejetích je vysál. Nevíme, jestli je to způsobené typem hubice, ale tento problém se nám stával spíše u levnějších vysavačů. Písek i kávu po několika přejetích vysál, cornflakes však zanechal v rohu místnosti.

Minutový test zvládl za 30 sekund, nejde tedy o nejrychlejší čas, ale vůbec není špatný. Na vinyl můžete použít také parketovou hubici, která je součástí balení.

Parametr Tento produkt
Vysávání kávy (1–10 bodů) 9
Vysávání písku (1–10 bodů) 8
Vysávání cornflakes (1–10 bodů) 5
Minutový test vysávání (s) 30

Vysávání dlažby

Na dlažbě se choval stejně jako na vinylu, tedy kávu i kočkolit nejdříve natlačil do rohu a po několika přejetích je vysál. Musíme zmínit, že jsme měli nastavený správný typ podlahy jak na těle vysavače, tak na hubici.

Parametr Tento produkt
Vysávání kočkolitu (1–10 bodů) 9
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10

Vysávání koberce a čalounění

Na koberec se středně dlouhým vlasem jsme použili jak klasickou hubici, tak i turbokartáč. Vysávání kávy s klasickou hubicí nebylo pro vysavač žádný problém, ten měl trochu s pilinami, které však po přiložení hubice celkem dobře vysál. Větší výzvou byl kočkolit, který zatlačil do rohu a nevysál jej ani po přiložení hubice.

Při vysávání s turbokartáčem si vysavač vedl lépe, vlasy velmi dobře z koberce odstranil. To samé i při vysávání cornflakes na čalounění, na které jsme použili příslušný nástavec. Pokud by vysavač na koberci příliš sál, výkon si můžete regulovat i na rukojeti pomocí záklopky.

Parametr Tento produkt
Vysávání pilin na koberci (1–10 bodů) 8
Vysávání kávy na koberci (1–10 bodů) 10
Vysávání kočkolitu na koberci (1–10 bodů) 5
Vysávání vlasů na koberci (1–10 bodů) 10
Vysávání conflakes na čalouněném křesle (1–10 bodů) 9

Provedení, konstrukce a rozměry

Vysavač je vyroben z pevného plastu, v jeho konstrukci také najdete prostor, kde je umístěná štěrbinová hubice, kterou tak budete mít neustále po ruce. Samotný vysavač má průměrné rozměry, jeho tělo má na délku 52,8 cm, za což může madlo umístěné v přední části.

Na hadici se nachází rukojeť, kde si také můžete nastavit výkon pomocí záklopky. Díky rukojeti bude jeho držení a celková manipulace s ním příjemnější. Teleskopická trubice při maximálním vysunutí měří 89 cm, jedná se tak o dostatečnou délku vhodnou i pro vyšší uživatele. Hubice se do trubky pouze zacvaknou, čímž zamezíte tomu, že se vám během vysávání odpojí.

Zaujmout vás mohou i čtyři kolečka, která se nacházejí ve spodní části vysavače. S vysavačem se velmi dobře manipulovalo.

Funkce a příslušenství

Rowenta je vybavena regulátorem výkonu, který si nastavíte podle typu podlahy. Najdete na něm i speciální mód ‚‚silence‘‘, který je extrémně tichý. S tímto nastavením můžete při vysávání sledovat televizi nebo poslouchat písničky, aniž byste je museli zesilovat.

Má také indikátor plnosti sáčku, chybí mu naopak indikátor zanesení filtru. Výrobce ovšem uvádí, že díky skvělé filtraci sáčku je filtr permanentní a není potřeba jej měnit. My bychom ovšem doporučovali jej jednou za čas vyměnit, zejména pokud jste alergici.

Vysavači chybí také funkce soft start, která pomalu rozbíhá motor, čímž zvyšuje jeho životnost. Vzhledem k ceně by jí mohl být vysavač vybaven. V příslušenství najdete základní, parketovou a štěrbinovou hubici, hubici na čalounění či klasický a malý turbokartáč. U modelu RO 7473 EA chybí v příslušenství turbokartáč, jinak se jedná o stejně vybavený vysavač.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

26,5

Šířka (cm)

29,8

Délka (cm)

52,8

Hmotnost (kg)

5,76

Filtrace

Vysavač je vybaven HEPA filtrem Allergy+, jenž s použitím hygienického sáčku má neomezenou životnost. Tím si upřímně nejsme jisti a rozhodně neuděláte špatně, když po čase filtr vyměníte. Vysavač má také filtr motoru.

Test filtrace jsme prováděli za pomoci výrobníku mlhy. Mlhu jsme následně vysávali, abychom viděli, jak moc dobře vysavač těsní. U tohoto modelu filtr zachytil téměř vše, ale mlha unikala ze zadní části, konkrétně z místa, kde je umístěn kabel. Trochu mlhy také unikalo z prostoru pro umístění štěrbinové hubice. Filtru tak nemůžeme nic vytknout, ale chtělo by to zapracovat na konstrukci vysavače.

Uživatelský komfort

Hmotnost vysavače činí 5,76 kg, čímž se řadí k těžším modelům. Pokud jej budete chtít často přenášet, doporučujeme spíše lehčí model. Díky čtyřem kolečkům je však manipulace po podlaze velmi snadná. Využijete jej i ve větších prostorech, akční rádius 11 metrů patří k těm delším. Díky tomu jej nebudete muset často přepojovat ze zásuvky.

Komfortní bude pro vás i nízká hlučnost, která na nejvyšší výkon činí 66 dB a i my musíme uznat, že jsme občas ani nepoznali, že je vysavač zapnutý. Nízká hlučnost přijde vhod také majitelům zvířat, která občas na hlasitý zvuk špatně reagují. Stejně tak je vhodný pro maminky, které mají doma spící děti.

Názory uživatelů

Od uživatelů se vysavač Rowenta dočkal veskrze kladného hodnocení. Jako jeho hlavní pozitiva ve svých recenzích vyzdvihují účinnost vysávání a nízkou hlučnost, vysavač údajně neruší ani při sledování televize. Spokojení s jeho výkonem jsou také alergici. Někteří recenzenti zase zmiňují rozšířenou sadu nástavců nebo jednoduché ovládání.

Objevily se i drobné výtky, směřované především k délce hadice vysavače. Ta je podle některých uživatelů příliš krátká a vysavač je tak nutné častěji popotahovat. Někomu nevyhovovala ani menší kolečka či vyšší hmotnost.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jak vyplývá i z uživatelských recenzí, vysavač Rowenta má výhody, kterým se jen těžko odporuje. To platí především pro jeho nízkou hlučnost a široké příslušenství, které je nadstandardní. Zmínit musíme snadnou manipulaci, i přes jeho vyšší hmotnost. Objem sáčku i délka kabelu jsou dostatečné, je tak vhodný i do větších bytů. Nevýhodou ale může být vyšší hmotnost, zejména při přenášení po schodech. Mohl by také lépe vysávat na jeden zátah, jelikož většinu nečistot jsme museli přejet víckrát.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li vysavač s podobnou cenou, stejně rozsáhlým příslušenstvím i stejnými funkcemi, podívejte se po Bosch BGB8PET1, který se nám osvědčil při vysávání podlah i koberců, a to i na jeden zátah. Jeho design je velmi podobný, má totiž také čtyři kolečka umístěná ve spodní části. Kromě toho je vybaven mnoha příslušenstvím, včetně dvou turbokartáčů. Má také delší kabel (12 m) a větší objem sáčku (5 l).

Závěr

K vysavači Rowenta RO 7487 EA můžeme mít výtky, jež se týkají vyšší hmotnosti a nutnosti nečistoty víckrát přejet. Jinak jde o model s dobrými vlastnostmi, za zdůraznění stojí především velmi nízká hlučnost. Vysavač má slušnou kapacitu i dosah, je vhodný na všechny typy podlah a má účinnou filtraci. Výbavě vysavače také nemáme co vytknout, najdete v ní i ne příliš obvyklý turbokartáč. V našem srovnání se nachází i další podobné vysavače se skvělými vlastnostmi, například model Bosch BGB8PET1.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO 7487 EA | Hodnocení: 92,8 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Smím tímto vysavačem vysávat auto?

Pavel Soukup

Dobrý den, ano, s tímto vysavačem můžete bez problému vysávat i interiér automobilu.

Eliška Srncová, redaktor

Prosim,je doopravdy vaha vysavace tak rozhodujici pro seniory.Jsem totiz senior a mam o vysavac zajem. Dekuji za odpoved.

Jindřich Najbr

Dobrý den,

hmotnost vysavače je 9,18 kg. Patří tedy spíše k těžším vysavačům.

Tereza Peterková, redaktor

Je vaha vysavace tak dulezita pro seniory.Jsem sam senior a mam zajem o vysavac.Dekuji za odpoved.

Jindřich Najbr

Dobrý den,

to hodně záleží na vaší kondici a podmínkách doma. Pokud budete vysavač tahat přes tři patra, dost se pronese. Pokud patra nemáte, stačí ho za sebou vozit a pak váha tolik nehraje roli. Stále však budete muset skoro 10 kg vysavač občas někam uklidit. Možná by bylo dobré mrknout na hmotnost současného vysavače pro porovnání. V našem srovnání najdete skvěle hodnocené lehčí modely – např. druhé místo Electrolux Pure D9 PD91-8SSM (7 kg), o něco dál je pak už o dost lehčí Sencor SVC 9000BK (5 kg). Dobře vyberte! 🙂

Jakub Havelka, redaktor

dobrý den… Není uvedeny saci výkon 96 překlep? Všechny ostatní vysavace se pohybují okolo 200. Nechybí tam 1 a nemá to být 196? dekuji

El Kondor paso

Dobrý den,

maximální příkon u tohoto vysavače je 400 W, tudíž změřený sací výkon 96 W opravdu odpovídá. Většina vysavačů disponuje příkonem kolem 600–800 W, tam by tedy byl sací výkon okolo 200 W.

Tereza Peterková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Rowenta RO 7487 EA

Rowenta RO 7487 EA

6 000 Kč Orientační cena