Vysavač Sencor SVC 9000BK - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SVC 9000BK

91,8 % Celkové hodnocení

Velmi úsporný v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Velký dosah
  • Velmi úsporný
  • Levné příslušenství

Zápory

  • Chybí indikátor zanesení filtru
  • Plastový design
  • Složitý návod
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač značky Sencor zaujme v první řadě velkým dosahem. Akční rádius 14 m patří k největším na trhu a umožní vám pohodlně vysávat i větší plochy, aniž byste museli přepojovat šňůru z jedné zásuvky do druhé. Nad průměrem byla také kapacita sběrného sáčku, který pojme až 4 l a nemusíte se proto bát, že jej budete muset během vysávání vyměňovat.

Stejně jako většina kvalitních modelů, i tento vysavač má ve výbavě HEPA filtr, který je důležitý zejména pro osoby s dýchacími potížemi. O kvalitě filtrace svědčí i třída čistoty vyfukovaného vzduchu, v případě tohoto modelu A. Stejnou známku dostal vysavač i za třídu účinnosti vysávání koberců a také tvrdých podlah, dobře vám tedy poslouží na jakémkoliv povrchu. S hlučností 69 dB patří vysavač Sencor k tišším modelům v našem srovnávacím testu, s příkonem 800 W a roční spotřebou 23 kWh zase k úspornějším. Průměrné roční náklady na provoz tohoto vysavače tak nevyjdou ani na 100 Kč (v roce 2019), což rozhodně potěší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Sencor

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

11

6,61
Filtr

Clear Air HEPA H13

Hlučnost (dB)

69

73,22
Akční radius (m)

14

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

A

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

800

735,65
Sací výkon (W)

205

208,43

Vybavení, rozměry a funkce

Model SVC 9000BK musíme pochválit také v kategorii funkcí. Z námi hodnocených položek postrádá pouze jednu, a to indikátor zanesení filtru. Ovšem v době psaní recenze mělo tuto funkci jen minimum vysavačů a nejde tedy o nic, nad čím by se nedalo přimhouřit oko. Díky regulaci výkonu můžete s vysavačem pohodlně přejít z tvrdé podlahy na koberec, indikátor naplnění sáčku vás zase upozorní na nutnost jeho výměny, aby nedocházelo ke snižování výkonu. V příslušenství potom najdete hubici na tvrdé podlahy, malou hubici i turbokartáč. Měkčená kolečka tohoto modelu jsou šetrnější k podlaze a navíjecí kabel vám ušetří čas při uklízení vysavače.

Rozměrově patří vysavač Sencor k modelům střední velikosti. Na výšku měří 24,2 cm, jeho šířka je 34,1 cm a hloubka 49,3 cm. S váhou 5,6 kg spadá vysavač víceméně do průměru, nejde tedy o vyloženě lehký, ale ani výjimečně těžký vysavač.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

24,2

28,19
Šířka (cm)

34,1

30,32
Délka (cm)

49,3

40,05
Hmotnost (kg)

5,6

5,37

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé tohoto vysavače jej hodnotí veskrze pozitivně. Chválí si hlavně velký výkon a dlouhou přívodní šňůru. Podle některých recenzí je tento model také poměrně tichý, ale vnímání hlučnosti je do značné míry subjektivní. Větší výtky vůči tomuto modelu se neobjevily, někteří uživatelé jsou pouze lehce skeptičtí k plastovému proveedení vysavače.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Sencor SVC 9000BK patří k modelům vhodným i pro náročnější uživatele. Díky velkému dosahu s ním snadno vysajete i větší plochy, skvěle si poradí s koberci i tvrdou podlahou, díky HEPA filtru je navíc vhodný i pro uživatele s dýchacími obtížemi nebo do domácností s malými dětmi. Patří k tišším modelům v našem srovnávacím testu a roční náklady na jeho provoz vyjdou na pár desítek korun. Z funkcí a vybavení postrádá pouze indikátor zanesení filtru, což je jedna z méně obvyklých funkcí a nejde tak v jeho případě o nijak zásadní nedostatek. Tento model proto můžeme doporučit takřka univerzálně. Nepatří ovšem k nejlevnějším modelům na trhu, pokud by vás zajímal nějaký cenově dostupnější model, doporučujeme zvážit i další vysavače v testu, například Sencor SVC 7 CA.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 9000BK | Hodnocení: 91,8 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 9000BK

Sencor SVC 9000BK

3 000 Kč Orientační cena