Recenze a test ETA 3519 Avanto | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ETA 3519 Avanto

92,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Velký objem sáčku
 • Účinný na všech typech podlah
 • Chybí indikátor zanesení filtru
3 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 10/10
  Vysávání koberců
 • 10/10
  Filtrace
 • 8,0/10
  Hlučnost vysavače
 • 9,4/10
  Vybavení a dosah
 • 8,5/10
  Spotřeba vysavače
 • 92,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavače ETA Avanto 3519 patří mezi takzvané čtyřáčkové modely. Ve všech hodnocených třídách získal známku A. To znamená, že si v první řadě výborně poradí s vysáváním tvrdých podlah i koberců. Energetická třída A je dnes běžná pro většinu kvalitních modelů, najdou se ale už i vysavače s vyššími třídami A+ až A+++. Zrovna vysavač ale nepatří k energeticky náročným spotřebičům a za rok používání zpravidla zaplatíte jen pár desítek korun, rozdíly mezi jednotlivými energetickými třídami tak nejsou nijak dramatické.

Vynikající je také potom filtrace. Vysavač ETA je vybavený HEPA filtrem, který zachytí i nejmenší mikro částice. HEPA filtry patří k tomu nejlepšímu, co můžete dnes na trhu dostat. Kromě něj vysavač dále obsahuje také jeden ochranný vstupní motorový a jeden výstupní mikrofiltr. Díky tomu si jej mohou s klidným svědomím pořídit i alergici. Určitě vás potěší také akční rádius 11 metrů. Nebudete totiž muset vysavač neustále přepojovat z jedné zásuvky do druhé, protože dosáhne opravdu daleko. Objem sáčku byl v době psaní recenze (červen 2020) víceméně průměrný a vysavače s touto kapacitou se hodí do prostor o ploše do 150 m2. Hlučnost se potom držela lehce pod průměrem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

72 % Sáčkový, 28 % Bezsáčkový
Výrobce

ETA

23 % Sencor, 18 % Electrolux, 13 % Hoover, 13 % ETA, 10 % Kärcher, 8 % Miele, 8 % Rowenta, 5 % Concept, 3 % Bosch
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

3,19
Délka napájecího kabelu (m)

7

6,49
Filtr

HEPA H 12

Hlučnost (dB)

68

73,54
Akční radius (m)

11

9,36
Energetická třída

A

59 % A, 15 % B, 10 % C, 5 % A+, 5 % A++, 3 % D, 3 % A+++
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

72 % A, 15 % D, 5 % E, 5 % B, 3 % C
Třída účinnosti vysávání koberců

A

33 % A, 28 % D, 26 % C, 5 % B, 5 % E, 3 % F
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

90 % A, 5 % B, 5 % C
Příkon (W)

800

764,10

Vybavení, rozměry a funkce

Můžeme s klidem konstatovat, že co se týče nejrůznějšího vybavení a funkcí, vysavač ETA si v tomto ohledu vede opravdu výborně a rozhodně nezaostává ani za mnohem dražšími modely. V jeho vybavení najdeme například elektronickou regulaci sacího výkonu. Díky ní si můžete sací výkon pohodlně uzpůsobit podle aktuální potřeby. Manipulaci při vysávání vám usnadní ergonomická rukojeť, kterou můžete natáčet do všech stran. Nechybí ani indikátor plnosti sáčku. Pokud byste náhodou zapomněli sáček do vysavače vložit, upozorní vás na to bezpečnostní pojistka. Nemusíte se bát ani přehřátí motoru, na tento případ je stroj také připravený a v případě nutnosti se vypne.

Společně s vysavačem dostanete v balení také bohaté příslušenství. Kromě univerzální podlahové trubice obdržíte turbokartáč pro efektivnější vysávání koberců. Pomůže hlavně majitelům domácích mazlíčků, kteří se chtějí zbavit všudepřítomných chlupů. Dále získáte malý turbokartáč pro vysávání textilií, štěrbinovou hubici na úzká místa nebo kartáček s jemnými štětinami. Příslušenství přemění vysavač na opravdu multifunkční nástroj, se kterým vysajete velké množství nejrůznějších druhů povrchů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

74 % Ano, 21 % Ne, 5 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Malá hubice

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Turbokartáč

Ano

64 % Ne, 36 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Navíjecí kabel

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Výška (cm)

47

27,14
Šířka (cm)

32

30,62
Délka (cm)

25

39,32
Hmotnost (kg)

6,63

5,18

Naše hodnocení a závěr

Vysavač ETA Avanto 3519 se řadí spíše mezi cenově dostupnější vysavače. I tak ale disponuje opravdu skvělými parametry. Ať už se jedná o účinnost vysávání různých typů podlah, nebo vybavení, rozhodně nezaostává ani za mnohem dražšími modely. Z funkcí mu chybí snad pouze indikátor zanesení filtru, jinak má téměř vše. Doporučujeme ho všem, kdo nechtějí za vysavač utratit hodně peněz, ale i tak touží po výkonném modelu s bohatou výbavou. Díky účinné filtraci si ho mohou pořídit například i alergici. Bude se hodit i do domácností s domácími mazlíčky, protože s ním zvládnete vysát i chlupy z koberce.

I když má tento model opravdu slušný objem sáčku, existují vysavače s ještě větší velikostí. Pokud patříte k uživatelům, kteří neradi vyměňují často sáčky a dbají na tento parametr, podívejte se například ještě na Hoover AT 75011 ze stejné cenové kategorie.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: ETA 3519 Avanto | Hodnocení: 92,8 %
Eliška Srncová se v naší redakci stará o témata spojená s různými domácími spotřebiči a kategorii vysavačů má pod palcem už více než čtyři roky. Za ta léta nasbírala dostatek znalostí a zkušeností, aby vám dokázala vysvětlit třeba jaký je rozdíl mezi příkonem a sacím výkonem, nebo co je to HEPA filtr. Poradí vám nejen s výběrem vysavače, ale i sušičky, pračky nebo třeba sporáku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, lze přikoupit k vysavači Eta Avanto 3519 dlouhou štěrbinovou hubici? Děkuji za odpověď.

Lenka Dubska

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA 3519 Avanto

ETA 3519 Avanto

3 000 Kč Orientační cena