Menu

ETA Avanto 3519 90000 – Recenze, testy a srovnání

90,4 % Celkové hodnocení

Široké příslušenství v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 8,4/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 7,4/10
  Vysávání koberců
 • 9,1/10
  Funkce a příslušenství
 • 9,2/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Kvalitní zpracování
 • Na všechny typy podlah
 • Široké příslušenství
 • Levný spotřební materiál

Zápory

 • Chybí indikátor zanesení filtru
 • Špatná filtrace vzduchu
3 200 Kč Orientační cena

90,4 % Celkové hodnocení

Široké příslušenství v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 8,4/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 7,4/10
  Vysávání koberců
 • 9,1/10
  Funkce a příslušenství
 • 9,2/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Kvalitní zpracování
 • Na všechny typy podlah
 • Široké příslušenství
 • Levný spotřební materiál

Zápory

 • Chybí indikátor zanesení filtru
 • Špatná filtrace vzduchu
3 200 Kč Orientační cena

Sáčkový vysavač ETA Avanto 3519 jsme testovali v prosinci 2023, kdy jsme se zaměřili na vysávání různých nečistot, které jsme nasypali na odlišné povrchy (vinyl, dlažba a koberec).

První dojmy a obsah balení

ETA na první pohled působí elegantně a stylově. Rozhodně bychom jej nezařadili mezi levně vypadající vysavače. Za to může i jeho zlatá barva, která je v poslední době u spotřebičů oblíbená. V balení kromě vysavače najdete širokou škálu příslušenství, na které se podrobně podíváme níže v recenzi. Nesměl mu chybět ani návod. Naopak ale zahrnoval pouze jeden sběrný sáček, výrobce mohl do balení přibalit alespoň jeden navíc.

Základní parametry 

Sáčkový vysavače ETA Avanto 3519 patří k cenově dostupným vysavačům, má široké příslušenství a téměř všechny populární funkce. Příkon 800 W se řadí k těm vyšším, stejně jako sací výkon, který činí kolem 200 W. Výkon lze také regulovat pomocí otočného kolečka umístěného na těle vysavače. Většina vysavačů s podobnou cenou umožňuje měnit výkon pouze pomocí posuvné klapky na madle.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

ETA

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

Délka napájecího kabelu (m)

6,5

Filtr

HEPA H 12

Hlučnost (dB)

69

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

800

Sací výkon (W)

203

Vysávání

Vysavač jsme otestovali na čtyřech různých površích – na vinylové podlaze, dlažbě, koberci se středním vlasem a čalouněném křesle. Použili jsme různé nečistoty a zkoumali, jak si s nimi konkrétní model poradí. Zároveň jsme jej podrobili minutovému testu, kde jsme zjišťovali, za jak dlouho vysaje vysypanou kávu spolu s kočkolitem. Vysavač jsme měli nastavený na nejvyšší výkon a hubici na vysávaný typ podlahy.

Vysávání vinylu

Na vinyl jsme nasypali písek, kávu a cornflakes, přičemž jsme s vysavačem pohybovali vpřed a vzad. S pískem a kávou si vysavač poradil opravdu skvěle a vysál je na jedno přejetí. Conflakes jsme naopak museli přejet vícekrát, a i tak je všechny nevysál, ale spíš je zatlačil do rohu. Stejný efekt měly ovšem téměř všechny testované vysavače.

Dále jsme zkoušeli minutový test, se kterým si ETA poradila velmi dobře, jelikož už za 27 sekund nečistoty vysála. Mezi testovanými vysavači v podobné cenové kategorii šlo o nadprůměrnou rychlost.

Parametr Tento produkt
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10
Vysávání písku (1–10 bodů) 9
Vysávání cornflakes (1–10 bodů) 5
Minutový test vysávání (s) 28

Vysávání dlažby

S nečistotami na dlažbě se vysavač vypořádal snadno, kávu vysál na jeden tah, kočkolit jsme pak museli vysát na vícekrát, i tak šlo ale o pěkný výsledek. Hubice po dlažbě dobře jezdila a nikde se nezadrhávala.

Parametr Tento produkt
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10
Vysávání kočkolitu (1–10 bodů) 8

Vysávání koberce a textilií

Piliny na koberci se středním vlasem daly vysavači celkem zabrat, skoro vůbec je nevysál, ale spíše natlačil do rohu nebo roznesl po koberci. S cornflakes si poradil lépe, ale ani tak nebyl výsledek ukázkový. Podobně si ale vedly i ostatní testované vysavače, které byly navíc o něco dražší. Hubice pak po koberci lehce jezdila a nezadrhávala se ani při nastavení na nejvyšší výkon.

Kromě koberce jsme vysávali také čalouněné křeslo, kam jsme nasypali cornflakes a vlasy. Na cornflakes jsme použili nástavec na čalounění, který je vysál opravdu dobře, i když se pár kousků zaneslo do záhybů křesla. Vlasy jsme vysávali s malým turbokartáčem, jenž je vhodný na vlasy i zvířecí chlupy. Výsledek nás překvapil, jelikož vlasy odstranil velmi rychle. Nevýhodou turbokartáče je jeho čištění, jelikož se vlasy namotávají do konstrukce.

Parametry Tento produkt
Vysávání pilin na koberci (1–10 bodů) 3
Vysávání cornflakes na koberci (1–10 bodů) 5
Vysávání cornflakes na čalounění (1–10 bodů) 9
Vysávání vlasů na čalounění (1–10 bodů) 10

Provedení, konstrukce a rozměry

Ačkoliv vysavač patří do střední cenové kategorie, je zpracován dobře a působí stabilně. Stejně tak jsou provedena jeho tlačítka a příslušenství. Jednotlivé hubice jednoduše zacvaknete do teleskopické trubice a pomocí tlačítka zase odejmete. U vysavačů se stejnou cenovkou se většinou setkáte se systémem, kde hubici do trubice pouze zatlačíte.

Snadná je také výměna sáčku, který do příslušného místa jen zasunete. Sáček pojme až 3 litry nečistot, v porovnání s konkurencí jde o průměrnou kapacitu, i když s větším objemem se setkáte spíše u dražších modelů. Ve vysavači je prostor k umístění kartáče a štěrbinové hubice, takže je budete mít stále po ruce. Na rukojeti najdete pogumovanou část, díky které se hadice opravdu dobře držela a ani při delším vysávání z ní nebolela ruka. Zároveň je na ní umístěná klapka, pomocí které můžete regulovat sílu sání.

Rozměry vysavače pak patří mezi průměrné, jeho výhodou je velké madlo umístěné v přední části vysavače. Zároveň jej lze skladovat i vertikálně, což ušetří místo například v komoře.

Funkce a příslušenství

Můžeme s klidem konstatovat, že co se týče nejrůznějšího vybavení a funkcí, vysavač ETA si v tomto ohledu vede opravdu výborně a rozhodně nezaostává ani za mnohem dražšími modely. V jeho vybavení najdeme například elektronickou regulaci sacího výkonu. Díky ní si jej můžete pohodlně uzpůsobit podle aktuální potřeby.

Nechybí ani indikátor plnosti sáčku. Pokud byste náhodou zapomněli sáček do vysavače vložit, upozorní vás na to bezpečnostní pojistka. Nemusíte se bát ani přehřátí motoru, na tento případ je stroj také připravený a v případě nutnosti se vypne.

Společně s vysavačem dostanete v balení i bohaté příslušenství. Kromě univerzální podlahové hubice obdržíte turbokartáč pro efektivnější vysávání koberců. Pomůže hlavně majitelům domácích mazlíčků, kteří se chtějí zbavit všudypřítomných chlupů. Dále získáte malý turbokartáč pro vysávání textilií, štěrbinovou hubici na úzká místa nebo kartáček s jemnými štětinami. V příslušenství najdete také hubici na čalounění a sběr zvířecích chlupů.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

43

Šířka (cm)

32

Délka (cm)

25

Hmotnost (kg)

5,1

Filtrace

Test filtrace jsme dělali pomocí výrobníku mlhy, abychom zjistili, zda z vysavače neunikají prachové částice zpět do místnosti a jestli dobře těsní. Výsledek nás bohužel zklamal. Vysavač sice má HEPA filtr, ale filtrace byla opravdu špatná. Z vysavače unikalo téměř všechno, a to i při nastavení na nejnižší výkon. Z námi testovaných vysavačů (prosinec 2023) šlo zatím o jeden z nejhorších výsledků.

Kromě HEPA filtru má také základní filtr motoru, který bohužel není omyvatelný, a tak jej budete muset jednou za čas vyměnit.

Uživatelský komfort

S vysavačem se manipulovalo velmi snadno, i přesto, že nemá nejnižší hmotnost (5,1 kg). Mohla za to měkčená kolečka, díky kterým se vysavač dobře pohyboval po tvrdé podlaze, ale i koberci. Uživatelům přijde vhod i delší kabel, který má 6,5 metru. Akční rádius je pak 11 metrů, takže vysavač nebudete muset často přepojovat.

Díky teleskopické trubici, jež při plném vysunutí měří 90 cm, je vhodný i pro vyšší jedince. Hadice vysavače pak také byla delší, díky tomu nebudete muset tahat vysavač přímo za sebou.

Hlučnost vysavače na vinylové podlaze byla 69 dB, což můžeme přirovnat k hlučné ulici nebo psaní na psacím stroji. Vysavač se tak řadí spíše k tišším modelům.

Názory uživatelů

ETA Avanto 3519 má na portálu Heureka.cz téměř 200 recenzí a velká část z nich je pozitivních. Uživatelé zejména zmiňují, že je tichý, výkonný, má hodně příslušenství a dobrou cenu. Někdo si zase pochvaluje to, že je účinný na zvířecí chlupy, má dlouhou sací trubici a kabel. Jiní uvádějí pěkný design. Mezi negativními recenzemi najdeme, že je hadice zbytečně dlouhá nebo že nemá žádnou klapku, která by při odpojení hadice uzavřela výstup z vysavače, ze kterého se pak může prášit.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jako hlavní klad uvedeme zpracování, které je opravdu kvalitní a robustní. Velkou výhodu vidíme i ve velkém příslušenství, indikátoru plnosti sáčku, regulaci výkonu či dlouhé teleskopické trubici. Zmínit musíme i snadnou manipulaci a dlouhý přívodní kabel. Mezi nevýhody patří špatná filtrace vyfukovaného vzduchu, vyšší prašnost při výměně sáčků nebo absence indikátoru zanesení filtru.

Porovnání s alternativami

Jestliže hledáte podobně vybavený vysavač se stejným příslušenství, který je zároveň vhodný i pro alergiky, zkuste sáhnout po Rowentě RO 7487 EA, která má sice vyšší cenu, ale zato větší objem sáčku 4,5 litru. Také má delší kabel (8,4 metru), nižší hlučnost (58 dB) i indikátor zanesení filtru. Na druhou stranu je ale těžší a trochu rozměrnější.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač ETA Avanto 3519 se řadí spíše mezi cenově dostupnější vysavače. I tak ale disponuje opravdu skvělými parametry. Ať už se jedná o účinnost vysávání různých typů podlah, nebo vybavení, rozhodně nezaostává ani za mnohem dražšími modely. Z funkcí mu chybí snad pouze indikátor zanesení filtru, jinak má téměř vše.

Doporučujeme ho všem, kdo nechtějí za vysavač utratit hodně peněz, ale i tak touží po výkonném modelu s bohatou výbavou. Díky turbokartáči se bude hodit i do domácností s domácími mazlíčky, protože s ním zvládnete vysát i chlupy z koberce.

I když má tento model opravdu slušný objem sáčku, existují vysavače s ještě větší velikostí. Pokud patříte k uživatelům, kteří neradi často vyměňují sáčky a dbají na tento parametr, podívejte se například na Rowentu RO 7487 EA.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Avanto 3519 90000 | Hodnocení: 90,4 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, lze přikoupit k vysavači Eta Avanto 3519 dlouhou štěrbinovou hubici? Děkuji za odpověď.

Lenka Dubska

Přeji hezký den. Jaký je u tohoto vysavače sací výkon? Děkuji za odpověď. Stehlík L.

Stehlík Ladislav

Hezký den, u tohoto vysavače výrobce sací výkon neuvádí.

Kamila Lorenzová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze ETA Avanto 3519 90000

ETA Avanto 3519 90000

3 200 Kč Orientační cena