Menu

Recenze a test Electrolux UltraOne EUOC9GREEN: Tichý vysavač s účinnou filtrací, dlouhým kabelem a objemným sáčkem

93,2 % Celkové hodnocení

Z recyklovatelného plastu v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 8,8/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 8,0/10
  Vysávání koberců
 • 8,5/10
  Funkce a příslušenství
 • 9,2/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Velký akční rádius
 • Nízká hlučnost
 • Vysoký příkon
 • Velký objem sáčku

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Delší tělo vysavače
 • Některé nečistoty zanechal pod hubicí
5 000 Kč Orientační cena

93,2 % Celkové hodnocení

Z recyklovatelného plastu v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 8,8/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 8,0/10
  Vysávání koberců
 • 8,5/10
  Funkce a příslušenství
 • 9,2/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Velký akční rádius
 • Nízká hlučnost
 • Vysoký příkon
 • Velký objem sáčku

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Delší tělo vysavače
 • Některé nečistoty zanechal pod hubicí
5 000 Kč Orientační cena

V únoru 2024 jsme měli možnost vyzkoušet sáčkový vysavač Electrolux UltraOne EUOC9GREEN, jenž jsme otestovali na čtyřech různých površích, kam jsme nasypali nečistoty, jako jsou cornflakes, písek, káva či kočkolit.

První dojmy a obsah balení

Vysavač na první pohled zaujme ‚‚eko‘‘ designem, který působí pevně a odolně. Ze 70 % je totiž vyroben z recyklovaného plastu. Po skončení jeho životnosti jej lze dokonce z 92 % recyklovat. Balení zahrnuje návod, náhradní sáček, který bereme jako velké plus, a řadu příslušenství, včetně parketové hubice a hubice 3v1.

Základní parametry

Vysavač Electrolux UltraOne EUOC9GREEN se pyšní příkonem 850 W a sacím výkonem 247 W, čímž se řadí mezi nadprůměr. Díky těmto údajům můžeme říct, že se jedná o velmi výkonný vysavač. Osvědčil se nám i při vysávání, a to jak tvrdých podlah, tak i koberců.

Zaujal nás i nízkou hlučností, která při nejvyšším výkonu činí 66 dB. Konkurenční modely mívají hlučnost okolo 70 dB. I my musíme uznat, že při vysávání jsme si mohli normálně povídat bez zvýšení hlasu.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Electrolux

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

5

Délka napájecího kabelu (m)

9

Filtr

Omyvatelný Allergy+ filtr

Hlučnost (dB)

66

Akční radius (m)

12

Příkon (W)

850

Sací výkon (W)

247

Vysávání

Na vinylovou podlahu, dlažbu, koberec se středním vlasem a čalouněné křeslo jsme nasypali písek, kávu, cornflakes a kočkolit. Zkoumali jsme, jak dobře si s nimi vysavač poradí a zda nezanechá některé nečistoty na podlaze. Kromě toho jsme se zaměřili na minutový test, tedy za jak dlouho Electrolux vysaje kočkolit s kávou na vinylu.

Vysávání vinylu

Vinylová podlaha bývá pro vysavače nejmenší překážkou a většinou si zde poradí se všemi nečistotami. To platilo i pro Electrolux, který snadno odstranil kávu i písek. Problém mu trochu dělaly cornflakes, stejně jako všem testovaným vysavačům, které natlačil do rohu místnosti. Při přiložení hubice přímo na ně je však vysál.

Zmínit ovšem musíme to, že některé nečistoty zůstaly po vysávání pod hubicí. Jednalo se hlavně o kávu. Jinak se ale hubice po podlaze pohybovala snadno. Minutový test dopadl velmi dobře, nečistoty vysál již za 21 sekund, což je velmi dobrý výsledek.

Parametr Tento produkt
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10
Vysávání písku (1–10 bodů) 10
Vysávání cornflakes (1–10 bodů) 5
Minutový test vysávání (s) 21

Vysávání dlažby

Na dlažbě se choval stejně jako na vinylu. Pohyboval se velmi snadno, ovšem nečistoty nechával pod hubicí. Jinak si s kočkolitem i kávou poradil dobře, vysál je při prvním přejetí (až na zbytky, které zůstaly pod hubicí).

Parametr Tento produkt
Vysávání kočkolitu (1–10 bodů) 9
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10

Vysávání koberce a čalounění

Piliny ani káva nebyly pro vysavač žádný problém, vysál je velmi dobře (až na pár pilin, které zůstaly v rohu). Hůře se mu vedlo s kočkolitem, jehož většinu natlačil do rohu místnosti. Poradil si s ním až při změně úhlu vysávání.

Čalouněné křeslo jsme vysávali pomocí nástavce na čalounění. Na něj jsme nasypali rozdrcené cornflakes, které vysavač odstranil během několika sekund, a to i v záhybu křesla.

Parametr Tento produkt
Vysávání pilin na koberci (1–10 bodů) 9
Vysávání kávy na koberci (1–10 bodů) 9
Vysávání kočkolitu na koberci (1–10 bodů) 6
Vysávání conflakes na čalouněném křesle (1–10 bodů) 10

Provedení, konstrukce a rozměry

Electrolux je vyroben z pevného plastu, který je ze 70 % recyklovaný. Po skončení jeho životnosti jej můžete z 92 % recyklovat. Jeho nevýhodou je ovšem to, že má vyšší hmotnost (5,69 kg). Při častém přenášení by se vám tak mohl pronést. I přes vyšší hmotnost se s ním však manipuluje snadno, a to zejména díky měkčeným kolečkům. Ty jsou vhodné i na dřevěné podlahy, které vám nepoškrabou.

Tělo vysavače je poněkud delší, měří totiž 50,2 cm. Může za to pogumované madlo, které je umístěno v přední části. Hubice vysavače je vybavena rukojetí, díky které se vám s ním bude lépe manipulovat. Rukojeť obsahuje záklopku, kde si můžete (stejně jako na těle vysavače) regulovat výkon.

Funkce a příslušenství

Mezi funkcemi chybí vysavači pouze indikátor zanesení filtru, který ovšem neměl téměř žádný testovaný vysavač. Naopak je ale vybaven indikátorem zanesení sáčku, regulátorem výkonu na těle, který lze nastavit podle typu podlahy, a automatickým navíjením kabelu. Jeho velkou výhodou je také funkce soft start, která pomalu rozbíhá motor, čímž prodlužuje jeho životnost.

Mezi příslušenstvím najdete základní a parketovou hubici, hubici 3v1, jež zahrnuje štěrbinovou hubici, kartáč a hubici na čalounění. Nesmí mu chybět ani rukojeť a teleskopická hubice. V balení byl také prachový sáček navíc.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

25,5

Šířka (cm)

30,7

Délka (cm)

50,2

Hmotnost (kg)

5,69

Filtrace

Electrolux je vybaven omyvatelným HEPA Allergy+ filtrem, který můžete po použití omýt, a nebudete tak muset často kupovat nový. Samozřejmě má také filtr motoru umístěný za sběrným sáčkem.

V redakci jsme se zaměřili na test filtrace pomocí výrobníku mlhy, abychom zjistili, jak dobře vysavač zachytí prachové částice, které unikají z vysavače. Výsledek byl vynikající, jelikož vysavač nepropustil žádné částice, a to jak z filtru, tak z celkové konstrukce.

Uživatelský komfort

Vysavač se velmi snadno ovládá. Na jeho těle najdete tři tlačítka, která slouží k zapnutí a vypnutí vysavače, navíjení kabelu a regulaci výkonu. Výkon si můžete regulovat podle typu podlahy, což vám ušetří čas s případným nastavováním. Sací výkon si můžete přizpůsobit i pomocí záklopky na madle.

Hubice se do trubice zacvakne, což zamezí případné odpojení během vysávání. Teleskopická trubice při maximálním vysunutí měří 91 cm a spolu s delší hadicí je vysavač vhodný i pro vyšší uživatele. S objemnějším sběrným sáčkem (5 litrů) jej nebudete muset často měnit. Velkou výhodou je také 12metrový akční rádius, takže vysavač zvládne vysát větší prostory bez nutnosti přepojování ze zásuvky.

Názory uživatelů

Vysavač má na portálu Heureka.cz velmi dobré recenze, patří mezi ně to, že je velmi tichý, má dobrý sací výkon, dosah až 12 metrů, kvalitní zpracování, líbivý design nebo náhradní sáček v balení. Jako nevýhodu někteří recenzenti zmiňují hubici 3v1 nebo že je hlasitější než předchozí verze vysavače.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jako hlavní výhody musíme zmínit jeho tichý chod s 66 dB, velký akční rádius 12 metrů, regulaci výkonu pomocí typu podlah, účinnou filtraci, dlouhou teleskopickou tyč a recyklovaný plast. Mezi nevýhody bychom zařadili vyšší hmotnost, delší tělo, chybějící turbokartáč či zanechané nečistoty pod hubicí.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li alternativu k tomuto vysavači, která má více příslušenství včetně turbokartáče, koukněte se po Bosch BGB8PET1, který je uzpůsoben zvířecím chlupům. Funkcemi je pak velmi podobný Electroluxu, má regulaci výkonu podle typu podlah, 5litrový objem sáčku a hmotnost 5 kg. Má však ještě větší akční rádius, a to 15 metrů. Navíc disponuje indikátorem zanesení filtru.

Závěr

Hledáte-li kvalitně provedený vysavač, jenž je z velké části recyklovatelný, má velký akční rádius, nízkou hlučnost, objemný sáček či regulaci výkonu podle typu podlahy, bude Electrolux UltraOne EUOC9GREEN přímo pro vás. Využijete jej i na větší místnosti a velkou výhodou je to, že jej nebudete muset často přepojovat ze zásuvky. Alergici ocení i skvělou filtraci.

Nevýhodu může představovat vyšší hmotnost a delší tělo, zejména při jeho uložení. Pokud chcete model s více příslušenstvím, sáhněte po Bosch BGB8PET1.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux UltraOne EUOC9GREEN | Hodnocení: 93,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Electrolux UltraOne EUOC9GREEN

Electrolux UltraOne EUOC9GREEN

5 000 Kč Orientační cena