Recenze a porovnání online seznamky Tinder | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání seznamky Tinder

Výborné Hodnocení
redakce

Nejlepší pro flirt

Online seznamky

Klady a zápory

Klady

  • Z velké části zdarma
  • Rozšířená po celém světě
  • Pohodlné ovládání aplikace

Zápory

  • Falešné profily
  • Rozdílné ceny pro věkové skupiny
  • Nemá vědeckou metodu seznámení
1 160 Kč Orientační cena

Základní informace a cena

Jednou ze světově nejznámějších seznamovacích sítí je Tinder. Jedná se o sociální síť, která umožňuje seznamování lidem na základě jejich geografické polohy a vzájemného lajku. Uživateli jsou nabízeny profily, které buď olajkuje, nebo zahodí. Pokud dojde k vzájemné shodě, aplikace umožní kontakt a uživatelé můžou začít chatovat. Tímto způsobem lze navázat přátelství, flirt ale i vážný vztah.

Základní verze je zdarma, má ale jisté limity – denně můžete udělit pouze omezený počet lajků. Pokud chcete udělovat neomezený počet lajků, super lajky, mít topovaný profil a moci si lépe nastavit svůj profil, můžete si připlatit prémiové členství. Tinder nabízí hned tři režimy – Plus, Gold a Platinum. Výhody jednotlivých druhů v členství najdete v následující tabulce.

Cenová politika tohoto členství není ale úplně férová a mnohokrát byla napadena žalobou. Zvýhodňuje totiž uživatelé pod 30 let. Pokud je vám nad 30, zaplatíte i dvojnásobek. Ceny se navíc mění v závislosti na kurzu ale i podle zařízení, ze kterého jste Tinder navštívili. Na počítači předplatné pořídíte o dost levněji než v aplikaci. Všechny částky jsou konkrétně uvedeny v následující tabulce. Uvádíme ceny pro mužského uživatele do 30 let při pořízení v aplikaci. Délku předplatného si můžete zvolit na 1, 6 nebo 12 měsíců.

Jelikož se jedná o sociální síť, kde se lidé seznamují na základě vzájemných sympatií, nelze očekávat jakoukoli vědeckou metodu seznamování. Profily také nejsou manuálně kontrolovány, může tedy snadno docházet k vytváření falešných účtů a zobrazování nevhodného obsahu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Placené členství

na 1, 6 nebo 12 měsíců

Částka poplatku za členství či služby

Plus: 270 Kč na 1 měsíc, 798 Kč na 6 měsíců, 1104 Kč na 12 měsíců; Gold: 400 Kč na 1 měsíc, 1200 Kč na 6 měsíců, 1596 Kč na 12 měsíců ; Platinum: 550 Kč na 1 měsíc, 1596 Kč na 6 měsíců, 2196 Kč na 12 měsíců

Placené služby

Plus: neomezený počet lajků, jednou měsíčně boost = TOP profil v okolí na 30 minut, nastavení viditelnosti různých informací, hodnocení po celém světě, skrytí reklam, možnost zrušit předchozí akci a udělat volbu znovu, 5 superlajků denně; Gold: zlatý lajk,+ výhody členství Plus; Platinum: zpráva i bez propojení, upřednostňování lajkovaného profilu, je vidět, kdo dal zlatý lajk + výhody členství Gold

Věděcká metoda seznámení

Ne

Manuální schvalování profilu

Ne

Typ vztahu

Flirt, přátelství, vážný vztah

Uživatelská základna a přívětivost

Po celém světě Tinder využívá 75 milionů uživatelů, měsíční počet návštěv ale neuvádí. Profily nejsou veřejné, mohou je vidět pouze registrovaní uživatelé. V rámci prémiového členství si můžete navíc nastavit, jaké informace o vás budou v profilu zobrazené. Předplatné placených služeb se automaticky prodlužuje, což může mít za následek nepotvrzené platby stržené z vašeho účtu. Jestliže se rozhodnete je už nevyužívat, zrušte toto prodloužení v nastavení profilu.

Velkou nevýhodou je slabá uživatelská podpora. Ta má podobu předvyplněných odpovědí na často kladené otázky. Musíme ale uznat, že je poměrně podrobná. Primárně slouží k používání seznamky aplikace do chytrého telefonu, můžete ji ale navštívit i z webového rozhraní na počítači. Tam také najdete malou vychytávku – pracovní mód. Ten můžete zapnout ve chvíli, kdy se na Tinder díváte v práci a nechcete aby to kolegové viděli.

Parametr Tento produkt
Počet uživatelů

75 milionů (světově)

Veřejné profily

Ne

Automatické prodloužení členství

Ano

Způsob zrušení placeného členství

V nastavení profilu

Mobilní aplikace

Ano

Zákaznická podpora

Předvyplněné odpovědi

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným seznamkám

Tinder je poměrně zvláštní seznamka, funguje pouze jako aplikace v telefonu, nikoliv jako webová stránka. Výhodou je široká členská základna, zejména mezi mladšími lidmi. Základní funkce jsou zdarma. Výhodou může být i to, že vás nekontaktuje nikdo, o koho také neprojevíte zájem (výjimkou jsou majitelé platinového předplatného). Na druhou stranu je aplikaci často vyčítáno, že je velmi povrchní a mnoho lidí ji vnímá jen jako hru. Za nevýhodu označujeme také cenovou politiku, ceny předplatného se totiž mění v závislosti na věku uživatele a dalších aspektech.

Porovnání s alternativami

Seznámení zdarma je poměrně lákavé. Pokud by vám ale nevyhovovala podoba aplikace a raději byste si prohlíželi profily na klasické webové stránce, mohla by vás zaujmout seznamka Štěstí.cz. Ta má veřejné profily a velmi nízkou cenu předplatného. Klidně se bez něj ale obejdete, budete pouze limitováni množstvím zpráv, které můžete denně poslat novým uživatelům.

Jestli to se seznamováním myslíte vážně, zkuste seznamku Elite date. Ta nabízí vědeckou metodu seznámení, musíte si za ni ale zaplatit. I tato seznamka má vlastní aplikaci, díky které můžete být s ostatními uživateli neustále v kontaktu.
<!–

–>

Naše zhodnocení a závěr

<!–

–>
Tinder je jednou ze světově rozšířených seznamovacích sociálních sítí. Funguje zejména prostřednictvím aplikace, má ale i webovou podobu. Výhodou je možnost využívat ji kdekoliv, a seznámit se tak i s lidmi v zahraničí. Principem jsou vzájemné sympatie dvou uživatelů, jestliže se projeví shoda, jsou spojeni a mohou chatovat. Z velké části funguje zdarma, má ale také dvě verze prémiového členství. Právě to je častým předmětem sporu, protože má dvě cenové sazby podle věku uživatele. Nevýhodou je také možnost podvodných profilů. Na podobném principu funguje také Badoo, to má však levnější prémiové členství.

1 160 Kč Orientační cena
Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: Tinder | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann se zabývá především finančními a technologickými tématy. Vyzná se však i v seznamovacích aplikacích, u nichž zná nejen jejich základní funkce, ale i různé kličky a háčky, na které se vyplatí zaměřit. Kromě toho pozornost věnuje i bezpečnosti, která je na internetu obzvlášť důležitá.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tinder

Tinder

1 160 Kč Orientační cena