Menu

Recenze a srovnání seznamky Tinder

Doporučujeme Při nákupu v kategorii online seznamek

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Z velké části zdarma
  • Rozšířená po celém světě
  • Falešné profily
  • Rozdílné ceny pro věkové skupiny
2 150 Kč Roční placené členství

Základní informace a cena

Jednou ze světově nejznámějších seznamovacích sítí je Tinder. Jedná se o sociální síť, která umožňuje seznamování lidem na základě jejich geografické polohy a vzájemného lajku. Uživateli jsou nabízeny profily, které buď olajkuje, nebo zahodí. Pokud dojde k vzájemné shodě, aplikace umožní kontakt a uživatelé můžou začít chatovat. Tímto způsobem lze navázat přátelství, flirt ale i vážný vztah. Základní verze je zdarma, má ale jisté limity – denně můžete udělit pouze omezený lajků. Pokud chcete udělovat neomezený počet lajků, super lajky, mít topovaný profil a moci si lépe nastavit svůj profil, můžete si připlatit prémiové členství. Tinder nabízí hned dva režimy – Plus a Gold. Zlaté členství umožňuje vše, co členství Plus, a navíc také vidíte, kdo vás olajkoval dřív, než ohodnotíte vy jeho.

Cenová politika tohoto členství není ale úplně férová a mnohokrát byla napadena žalobou. Zvýhodňuje totiž uživatelé pod 30 let. Pokud je vám nad 30, zaplatíte i dvojnásobek. Všechny částky jsou konkrétně uvedeny v následující tabulce. Délku předplatného si můžete zvolit na 1, 3, 6 nebo 12 měsíců.

Jelikož se jedná o sociální síť, kde se lidé seznamují na základě vzájemných sympatií, nelze očekávat jakoukoli vědeckou metodu seznamování. Profily také nejsou manuálně kontrolovány, může tedy snadno docházet k vytváření falešných účtů a zobrazování nevhodného obsahu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Placené členství na 1,3, 6 nebo 12 měsíců
Částka poplatku za členství či služby Plus: 119 Kč na 1 měsíc, 359 Kč na 3 měsíce, 419 Kč na 6 měsíců, 659 Kč na 12 měsíců; Gold: 3789 Kč na 1 měsíc, 1050 Kč na 3 měsíce, 1370 Kč na 6 měsíců, 2150 Kč na 12 měsíců
Placené služby Plus: neomezený počet lajků, TOP profil v okolí na 30 minut, nastavení viditelnosti různých informací, hodnocení po celém světě, 5 superlajků denně; Gold: je vidět, kdo vám dal lajk, než ho ohodnotíte + výhody členství Plus
Věděcká metoda seznámení Ne
Manuální schvalování profilu Ne
Typ vztahu Flirt, přátelství, vážný vztah

Uživatelská základna a přívětivost

Po celém světě Tinder využívá 57 milionů uživatelů, měsíční počet návštěv ale neuvádí. Profily nejsou veřejné, mohou je vidět pouze registrovaní uživatelé. V rámci prémiového členství si můžete navíc nastavit, jaké informace o vás budou v profilu zobrazené. Předplatné placených služeb se automaticky prodlužuje, což může mít za následek nepotvrzené platby stržené z vašeho účtu. Jestliže se rozhodnete je už nevyužívat, zrušte toto prodloužení v nastavení profilu. Velkou nevýhodou je slabá uživatelská podpora. Ta má podobu předvyplněných odpovědí na často kladené otázky. Musíme ale uznat, že je poměrně podrobná.

Parametr Tento produkt
Počet uživatelů 57 milionů (světově)
Počet měsíčních návštěv Neuvádí
Veřejné profily Ne
Automatické prodloužení členství Ano
Způsob zrušení placeného členství V nastavení profilu
Mobilní aplikace Ano
Zákaznická podpora Předvyplněné odpovědi

Naše zhodnocení a závěr

Tinder je jednou ze světově rozšířených seznamovacích sociálních sítí. Funguje zejména prostřednictvím aplikace, má ale i webovou podobu. Výhodou je možnost využívat ji kdekoliv a seznámit se tak i s lidmi v zahraničí. Principem jsou vzájemné sympatie dvou uživatelů, jestliže se projeví shoda, jsou spojeni a mohou chatovat. Z velké části funguje zdarma, má ale také dvě verze prémiového členství. Právě to je častým předmětem sporu, protože má dvě cenové sazby podle věku uživatele. Nevýhodou je také možnost podvodných profilů. Na podobném principu funguje také Badoo, to má však levnější prémiové členství.

2 150 Kč Roční placené členství
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Tinder

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tinder

Tinder

2 150 Kč Roční placené členství