Recenze a porovnání online seznamky Tinder | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání seznamky Tinder

Doporučujeme Při nákupu v kategorii online seznamek

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Z velké části zdarma
  • Rozšířená po celém světě
  • Falešné profily
  • Rozdílné ceny pro věkové skupiny
1 200 Kč Roční placené členství

Základní informace a cena

Jednou ze světově nejznámějších seznamovacích sítí je Tinder. Jedná se o sociální síť, která umožňuje seznamování lidem na základě jejich geografické polohy a vzájemného lajku. Uživateli jsou nabízeny profily, které buď olajkuje, nebo zahodí. Pokud dojde k vzájemné shodě, aplikace umožní kontakt a uživatelé můžou začít chatovat. Tímto způsobem lze navázat přátelství, flirt ale i vážný vztah.

Základní verze je zdarma, má ale jisté limity – denně můžete udělit pouze omezený počet lajků. Pokud chcete udělovat neomezený počet lajků, super lajky, mít topovaný profil a moci si lépe nastavit svůj profil, můžete si připlatit prémiové členství. Tinder nabízí hned tři režimy – Plus, Gold a Platinum. Výhody jednotlivých druhů v členství najdete v následující tabulce.

Cenová politika tohoto členství není ale úplně férová a mnohokrát byla napadena žalobou. Zvýhodňuje totiž uživatelé pod 30 let. Pokud je vám nad 30, zaplatíte i dvojnásobek. Všechny částky jsou konkrétně uvedeny v následující tabulce. Uvádíme ceny pro uživatele do 30 let. Délku předplatného si můžete zvolit na 1, 6 nebo 12 měsíců.

Jelikož se jedná o sociální síť, kde se lidé seznamují na základě vzájemných sympatií, nelze očekávat jakoukoli vědeckou metodu seznamování. Profily také nejsou manuálně kontrolovány, může tedy snadno docházet k vytváření falešných účtů a zobrazování nevhodného obsahu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Placené členství

na 1, 6 nebo 12 měsíců

Částka poplatku za členství či služby

Plus: 195 Kč na 1 měsíc, 588 Kč na 6 měsíců, 780 Kč na 12 měsíců; Gold: 293 Kč na 1 měsíc, 882 Kč na 6 měsíců, 1176 Kč na 12 měsíců ; Platinum: 391 Kč na 1 měsíc, 1170 Kč na 6 měsíců, 1560 Kč na 12 měsíců

Placené služby

Plus: neomezený počet lajků, jednou měsíčně boost = TOP profil v okolí na 30 minut, nastavení viditelnosti různých informací, hodnocení po celém světě, skrytí reklam, možnost zrušit předchozí akci a udělat volbu znovu, 5 superlajků denně; Gold: zlatý lajk,+ výhody členství Plus; Platinum: zpráva i bez propojení, upřednostňování lajkovaného profilu, je vidět, kdo dal zlatý lajk + výhody členství Gold

Věděcká metoda seznámení

Ne

Manuální schvalování profilu

Ne

Typ vztahu

Flirt, přátelství, vážný vztah

Uživatelská základna a přívětivost

Po celém světě Tinder využívá 57 milionů uživatelů, měsíční počet návštěv ale neuvádí. Profily nejsou veřejné, mohou je vidět pouze registrovaní uživatelé. V rámci prémiového členství si můžete navíc nastavit, jaké informace o vás budou v profilu zobrazené. Předplatné placených služeb se automaticky prodlužuje, což může mít za následek nepotvrzené platby stržené z vašeho účtu. Jestliže se rozhodnete je už nevyužívat, zrušte toto prodloužení v nastavení profilu. Velkou nevýhodou je slabá uživatelská podpora. Ta má podobu předvyplněných odpovědí na často kladené otázky. Musíme ale uznat, že je poměrně podrobná.

Parametr Tento produkt
Počet uživatelů

57 milionů (světově)

Počet měsíčních návštěv

Neuvádí

Veřejné profily

Ne

Automatické prodloužení členství

Ano

Způsob zrušení placeného členství

V nastavení profilu

Mobilní aplikace

Ano

Zákaznická podpora

Předvyplněné odpovědi

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tinder je poměrně zvláštní seznamka, funguje pouze jako aplikace v telefonu, nikoliv jako webová stránka. Výhodou je široká členská základna, zejména mezi mladšími lidmi. Základní funkce jsou zdarma. Výhodou může být i to, že vás nekontaktuje nikdo, o koho také neprojevíte zájem (výjimkou jsou majitelé platinového předplatného). Na druhou stranu je aplikaci často vyčítáno, že je velmi povrchní a mnoho lidí ji vnímá jen jako hru. Za nevýhodu označujeme také cenovou politiku, ceny předplatného se totiž mění v závislosti na věku uživatele.

Naše zhodnocení a závěr

Tinder je jednou ze světově rozšířených seznamovacích sociálních sítí. Funguje zejména prostřednictvím aplikace, má ale i webovou podobu. Výhodou je možnost využívat ji kdekoliv, a seznámit se tak i s lidmi v zahraničí. Principem jsou vzájemné sympatie dvou uživatelů, jestliže se projeví shoda, jsou spojeni a mohou chatovat. Z velké části funguje zdarma, má ale také dvě verze prémiového členství. Právě to je častým předmětem sporu, protože má dvě cenové sazby podle věku uživatele. Nevýhodou je také možnost podvodných profilů. Na podobném principu funguje také Badoo, to má však levnější prémiové členství.

1 200 Kč Roční placené členství
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Tinder
Veronika Vyskočilová se srovnání seznamek věnuje už třetím rokem, dokáže se tedy na poli seznamovacích stránek i aplikacích dobře orientovat. Vysvětlí vám proto, na co si dát při sjednávání členství pozor a také proč jsou ceny premium Tinderu závislé na věku uživatele. Věnovala se i srovnání dalších služeb jako je pojištění domácností nebo cashback portálů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tinder

Tinder

1 200 Kč Roční placené členství