Recenze a srovnání seznamky Tinder

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Online seznamky

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

Z velké části zdarma

Zápory:

Falešné profily

Rozdílné ceny pro věkové skupiny

1 900 Kč
roční placené členství

Základní informace a cena

Jednou ze světově nejznámějších seznamovacích sítí je Tinder. Jedná se o sociální síť, která umožňuje seznamování lidem na základě jejich geografické polohy a vzájemného lajku. Uživateli jsou nabízeny profily, které buď olajkuje, nebo zahodí. Pokud dojde k vzájemné shodě, aplikace umožní kontakt a uživatelé můžou začít chatovat. Tímto způsobem lze navázat přátelství, flirt ale i vážný vztah. Základní verze je zdarma, má ale jisté limity – denně můžete udělit pouze omezený lajků. Pokud chcete udělovat neomezený počet lajků, super lajky, mít topovaný profil a moci si lépe nastavit svůj profil, můžete si připlatit prémiové členství. Tinder nabízí hned dva režimy – Plus a Gold. Zlaté členství umožňuje vše, co členství Plus, a navíc také vidíte, kdo vás olajkoval dřív, než ohodnotíte vy jeho. 

Cenová politika tohoto členství není ale úplně férová a mnohokrát byla napadena žalobou. Zvýhodňuje totiž uživatelé pod 30 let. Pokud je vám nad 30, zaplatíte i dvojnásobek. Všechny částky jsou konkrétně uvedeny v následující tabulce. Délku předplatného si můžete zvolit na 1, 6 nebo 12 měsíců.

Jelikož se jedná o sociální síť, kde se lidé seznamují na základě vzájemných sympatií, nelze očekávat jakoukoli vědeckou metodu seznamování. Profily také nejsou manuálně kontrolovány, může tedy snadno docházet k vytváření falešných účtů a zobrazování nevhodného obsahu. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Placené členství  na 1,6 nebo 12 měsíců
Částka poplatku za členství či služby  Plus: 230/460 Kč na 1 měsíc, 800/1716 Kč na 6 měsíců, 1250/2280 Kč na 12 měsíců; Gold: 370/690 Kč na 1 měsíc, 1200/2586 Kč na 6 měsíců, 1900/3432 Kč na 12 měsíců (ceny do 30 let/nad 30 let)
Placené služby  Plus: neomezený počet lajků, TOP profil v okolí na 30 minut, nastavení viditelnosti různých informací, hodnocení po celém světě, 5 superlajků denně; Gold: je vidět, kdo vám dal lajk, než ho ohodnotíte + výhody členství Plus
Věděcká metoda seznámení  Ne
Manuální schvalování profilu  Ne
Typ vztahu  Flirt, přátelství, vážný vztah

Uživatelská základna a přívětivost

Po celém světě Tinder využívá 57 milionů uživatelů, měsíční počet návštěv ale neuvádí. Profily nejsou veřejné, mohou je vidět pouze registrovaní uživatelé. V rámci prémiového členství si můžete navíc nastavit, jaké informace o vás budou v profilu zobrazené. Předplatné placených služeb se automaticky prodlužuje, což může mít za následek nepotvrzené platby stržené z vašeho účtu. Jestliže se rozhodnete je už nevyužívat, zrušte toto prodloužení v nastavení profilu. Velkou nevýhodou je slabá uživatelská podpora. Ta má podobu předvyplněných odpovědí na často kladené otázky. Musíme ale uznat, že je poměrně podrobná. 

Parametr Tento produkt
Počet uživatelů  57 milionů (světově)
Počet měsíčních návštěv  Neuvádí
Veřejné profily  Ne
Automatické prodloužení členství  Ano
Způsob zrušení placeného členství  V nastavení profilu
Mobilní aplikace  Ano
Zákaznická podpora  Předvyplněné odpovědi

Naše zhodnocení a závěr

Tinder je jednou ze světově rozšířených seznamovacích sociálních sítí. Funguje zejména prostřednictvím aplikace, má ale i webovou podobu. Výhodou je možnost využívat ji kdekoliv a seznámit se tak i s lidmi v zahraničí. Principem jsou vzájemné sympatie dvou uživatelů, jestliže se projeví shoda, jsou spojeni a mohou chatovat. Z velké části funguje zdarma, má ale také dvě verze prémiového členství. Právě to je častým předmětem sporu, protože má dvě cenové sazby podle věku uživatele. Nevýhodou je také možnost podvodných profilů. Na podobném principu funguje také Badoo, to má však levnější prémiové členství.

Další recenze

Kompletní porovnání