Nejlepší notebooky Apple 
a jejich recenze

Poslední aktualizace: 10.12. 2018

Vítěz porovnání

Apple MacBook Pro MPXT2CZ/A

Top produkt z Apple notebooků

Přečíst recenzi

Zvláštní a dosti odlišnou skupinou notebooků jsou laptopy se systémem MacOS. Tyto notebooky vyrábí právě jeden výrobce a to počítačová firma Apple, kde většina produktů disponuje vysokou přidanou hodnotou a proto je i tak nákladné si takový produkt koupit. Tou přidanou hodnotou je primárně nadčasový operační systém, se kterým se u jiných výrobců jistě nesetkáte. Tento svižný operační systém MacOS je především odladěný a propracovaný v detailech, jako jsou nejrůznější gesta a zkratky zároveň s velmi povedeným grafickým designem prostředí. Samotné prostředí je pak mírně odlišné, od notebooků s operačním systémem Windows, nicméně základ je zhruba stejný.

Systém je poměrně nenáročný a tak tyto notebooky nepotřebují a ani většinou nedisponují příliš výkonným hardwarem. Co se týče vnějšího provedení těchto notebooků, tak taktéž, stejně jako operační systém má velice vydařený design a samotná konstrukce zařízení se dá považovat také za poměrně nadčasovou. Zejména pak velmi příjemné mobilní rozměry u všech modelů a použití kvalitních materiálů.

Tyto notebooky se hodí spíš na práci a cestování, dokážou být věrným společníkem s nadprůměrně vysokou výdrží na baterii, kdy vám tak počítač vydrží pracovat i klidně celý pracovní den. Zároveň disponují nejrůznějšími vychytávkami a kompatibilitou pro různá externí zařízení a vynikají zvukovou i obrazovou kvalitou. Notebooky jsou tak vhodné spíše pro grafiky, hudební producenty, návrháře a různá kreativní povolání. Obecně na práci a do školy s těmito zařízeními neuděláte chybu, na druhou stranu však nejsou příliš vhodné například k hraní her a jiným náročným multimediálním činnostem. Nicméně pokud jste s notebooky od Applu ještě nikdy nepracovali, je velmi pravděpodobné, že po vyzkoušení si tato zařízení prostě oblíbíte.


Náš výběr nejlepších notebooků Apple

Varianta výběru Vzhled Název produktu Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Apple notebooky

Apple MacBook Pro MPXT2CZ/A

Přečíst recenzi

Kvalita konstrukce, Výkon bez kompromisů

Velmi vysoká cena

40 000 Kč

1.

Vítěz cena/výkon

Apple notebooky

Apple MacBook Pro MPXQ2CZ/A

Přečíst recenzi

MacOS, skvělé zpracování, Malé rozměry, vysoká výdrž na baterii

Malá kapacita SSD, starší paměti RAM, Chybí HDMI a čtečka paměťových karet

35 000 Kč

2.

Dostupná varianta

Apple notebooky

Apple MacBook Air MQD32CZ/A

Přečíst recenzi

Kvalita konstrukce, Výhodný pro kancelářskou práci

Nemožnost zásahů do hardware

25 000 Kč

3.

Dříve jsme doporučovali

Apple notebooky

Apple MacBook Pro MLH12CZ/A

Přečíst recenzi

Slušný výkon, MacOS, Touchbar, celkově skvělé zpracování a malé rozměry

Chybí HDMI a čtečka paměťových karet, Vyšší pořizovací cena

45 000 Kč

4.

Dříve jsme doporučovali

Apple notebooky

Apple Macbook Air MMGF2CZ/A

Přečíst recenzi

Kvalitní zpracování, Vysoká výdrž na baterii

Nízká kapacita pevného disku, Zastaralý displej

25 000 Kč

Porovnání parametrů nejlepších notebooků Apple

Údaj

Apple MacBook Pro MPXT2CZ/A

Apple MacBook Pro MPXQ2CZ/A

Apple MacBook Air MQD32CZ/A

Apple MacBook Pro MLH12CZ/A

Apple Macbook Air MMGF2CZ/A

Orientační cena

40 000 Kč

35 000 Kč

25 000 Kč

45 000 Kč

25 000 Kč

Materiál konstrukce 

Hliník

Hliník

Hliník

Hliník

Hliník

Velikost displeje (palce ") 

13,3

13,3

13,3

13,3

13,3

Udávaná výdrž (h) 

10

8

12

8

12

Hmotnost (kg) 

1,37

1,37

1,35

1,37

1,35

Tloušťka (mm) 

14,9

15

17

14,9

17

Typ procesoru 

Intel Core i5

Intel Core i5

Intel Core i5

Intel Core i5

Intel Core i5

Grafická karta 

Intel Iris Graphics

Intel Iris Plus 640

Intel HD Graphics

Intel Iris 550

Intel HD Graphics 6000

Typ operační paměti RAM 

DDR3

DDR3

DDR3

DDR3

DDR3

Velikost operační paměti RAM (GB) 

8

8

8

8

8

Typ pevného disku 

SSD

SSD

SSD

SSD

SSD

Kapacita pevných disků (GB) 

256

128

128

256

128

Jak vybrat Apple notebook

Pořízení Apple notebooku představuje vyšší investici oproti klasickému notebooku. Vliv na to má hlavně použitá technika, včetně operačního systému MacOS. Proto byste k výběru tohoto produktu měli přistupovat mnohem důsledněji

Apple notebook, to není běžný Windows notebook. Některé technické parametry sice volíte podobným způsobem, v tomto případě hraje spíše roli to, jaké modelové řadě dáte přednost. Jaký vyžadujete výkon, velikost nebo i barevné provedení. Pojďme se tedy s Apple notebooky seznámit trochu blíže.


Operační systém MacOS

V první řadě byste měli vědět, že toto zařízení nebude vybaveno operačním systémem Windows, ale MacOS. Ten se aktuálně nachází ve verzi 10.13 High Sierra. Jde o unikátní a uzavřený systém, který se od toho běžného od společnosti Microsoft liší především v grafickém rozhraní.

Pořízením Apple notebooku získáte zcela specifický systém s vlastními standardy a funkcemi. Ty samozřejmě nemusí být kompatibilní s některými zařízeními nebo v daném firemním prostředí. Poslední verze MacOS je schopna pracovat hlavně s Apple produkty, jakými jsou Apple Pay, Apple Watch, iPhone, iPod, iPad, Apple TV a další.


Typy Apple notebooků

Americká společnost Apple vám při nákupu Apple notebooku dává na výběr ze tří dostupných modelů. Ty se liší především svým výkonem a velikostí - Macbook, Macbook Air a Macbook pro.

Macbook

Pokud si chcete pořídit Apple notebook na cestování a pro práci, pak je MacBook tou ideální volbou. Dokazuje to jeho velikost, ať už jde o samotnou úhlopříčku 12“ či konkrétní parametry. Například tloušťka je pouhých 13,1 milimetrů. S tou koresponduje hmotnost 920 gramů.

Aplikován je rychlý SSD disk, pasivní chlazení a pouze jeden konektor pro napájení nebo připojení externích zařízení. Jde o USB-C.

Macbook Air

Apple notebook pro ty, kdo více přihlíží k výkonu a přitom chcou lehký, tenký a přenositelný notebook. U tohoto modelu je nejčastěji používán procesor Intel Core i5. Standardní velikosti jsou 11,6“ a 13,3“. Při náročnější práci s multimédii volte raději variantu s procesorem Intel Core i7 a operační pamětí 8 GB.

Uložiště v MacBook Air je řešeno za pomoci SSD disků v kapacitách od 128 GB do 512 GB.

Macbook Pro

Nejvýkonnější z nabízených Apple notebooků. MacBook Pro se prodává ve velikosti 13“ a 15“. Oproti předchozím verzím dochází k nárůstu operační paměti až na 16GB pracující na 1600 MHz a rozšíření SSD uložiště na 1 TB.

Spokojit se samozřejmě nemusíte jen s integrovanou grafickou kartou. K dispozici je také dedikovaná karta Radeon Pro 555 s kapacitou 2GB a Radeon Pro 560 s kapacitou 4GB. V takovém případě už je řeč o nadstandardně vybaveném Apple notebooku.


Pořizovací náklady Apple notebooku

Jak jsme už zmínili v úvodu, při nákupu Apple notebooku si připravte více peněz než u klasického Windows notebooku – při porovnání obdobné technické konfigurace. Nejlevnější je model MacBook Air s úhlopříčkou 13“, který je dostupný od 26 000 Kč. Naopak tím nejdražším řešením je varianta MacBook Pro 15“ až za 123 000 Kč. S výběrem vám pomůžou naše doporučující tabulky na začátku této stránky.


Nakupujte i podle vlastního vkusu

Výběr Apple notebooku by se měl určitě odvíjet od technických parametrů jednotlivých modelů. Ty musí korespondovat s vašimi požadavky z hlediska používání, ať už to bude doma nebo ve firmě. Zároveň se neomezujte ani výsledným vzhledem. Jednotlivé modely vám to umožní nejen podle tvarů ale také co se týče barevného provedení:

Macbook - vesmírně šedá, stříbrná, zlatá a růžově zlatá,
Macbook Air - stříbrná,
Macbook Pro - vesmírně šedá a stříbrná.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Apple notebooky
Průměrné hodnocení 4.7 z 9 hlasů