Test a recenze nejlepších bezdrátových reproduktorů
+ jak je vybrat

Obrázek bezdrátového reproduktoru

Bezdrátové reproduktory se staly téměř nepostradatelnou součástí všech teenagerů. Elektronický doplněk připojitelný k mobilnímu telefonu, ze kterého můžete dostat zvuky a písně v podstatě kdekoliv a bez omezení.

Reproduktory sází především na zmíněnou mobilitu, a hlavně na možnost využití bez připojení jakéhokoliv napájecího kabelu. O chod se tak starají akumulátory. Bezdrátové reproduktory vám díky tomu nabízí poslech hudby v domácnosti, práci nebo dokonce v přírodě.

Nákup nového bezdrátového reproduktoru byste měli přizpůsobit vlastním potřebám. Pakliže je přesně neznáte a nevíte, co vlastně chcete, začtěte se do tohoto článku. Ten vám do nejmenšího detailu prozradí, jak vybrat kvalitní a spolehlivé bezdrátový reproduktor a navede vás krok po kroku, jaké parametry a údaje pro vás budou těmi důležitými a rozhodujícími u vašeho nákupu.


Nejlepších 10 bezdrátových reproduktorů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Čas přehrávání na baterie (hodin) 

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled reproduktoru Lamax Beat Sentinel SE-1

Lamax Beat Sentinel SE-1

20

1 100 Kč

Náhled reproduktoru Lamax Beat Street ST-1

Lamax Beat Street ST-1

5

800 Kč

Náhled reproduktoru JBL Go

JBL Go

5

800 Kč

Náhled reproduktoru JBL Flip3

JBL Flip3

10

2 000 Kč

Náhled reproduktoru Niceboy SOUNDair

Niceboy SOUNDair

8

1 500 Kč

Náhled reproduktoru JBL Charge 3

JBL Charge 3

20

4 400 Kč

Náhled reproduktoru Lamax Beat Sphere SP-1

Lamax Beat Sphere SP-1

5

400 Kč

Náhled reproduktoru Sencor SSS 1100

Sencor SSS 1100

13

800 Kč

Náhled reproduktoru Lamax Beat Sounder SO-1

Lamax Beat Sounder SO-1

10

2 300 Kč

Náhled reproduktoru Sony SRS-X11

Sony SRS-X11

12

1 700 Kč

Testování a recenze bezdrátových reproduktorů pro letošek

Podrobný test bezdrátových reproduktorů zpracováváme. V testu budou také detailně rozepsané recenze nejlépe bodovaných bezdrátových reproduktorů. Zatím jsme pro vás sepsali tabulku nejlépe hodnocených produktů na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o bezdrátové reproduktory, které jsou již prověřené množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké bezdrátové reproduktory, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat bezdrátový reproduktor

1. Využití reproduktoru

2. Bezdrátová technologie

3. Počet reproduktorů

4. Výkon

5. Citlivost

6. Délka přehrávání

7. Voděodolnost

8. Konektivita

9. Funkce

10. Ceny

Při hledání toho správného bezdrátového reproduktoru byste se měli odrazit od jeho využití. Musíte si uvědomit, kde chcete reproduktor poslouchat a dle toho zvolit jeho provedení. Důležitá je také bezdrátová technologie, skrze kterou se připojíte k reproduktoru, ať už to bude z libovolného typu zařízení.

Nákup nového bezdrátového reproduktoru by měl být spjat i s řadou technických parametrů a vlastností daného přístroje. Zaměřte se na výkon, citlivost, ale i délku přehrávání nebo počet konektorů. Ty vám mimochodem rozšíří užití reproduktoru.

V neposlední řadě věnujte pozornost i funkcím. Jejich potřeba bude jistě individuální záležitostí každého z vás. Po přečtení všech výše uvedených informací se nakonec dozvíte, kolik takové bezdrátové reproduktory vlastně stojí.


1. Využití reproduktory

Cesta hledání nového bezdrátového reproduktoru by měla započít u konstatování jedné věci. K čemu a kde budete využívat tento typ elektroniky? Teprve na základě dané odpovědi se přesunete k výběru konkrétní skupiny produktů, která vás bude zajímat. V tomto směru by šly definovat tři způsoby užití bezdrátového reproduktoru.

 • Na cestách – Hlavní roli budou hrát malé rozměry. Výjimkou nebude ani možnost nosit bezdrátový reproduktor v kapse. Zároveň je třeba klást důraz na vyšší odolnost oproti ostatním zařízením. Přihlížet byste měli i k celkové výdrži na akumulátor. Kvalita zvuku v této kategorii nehraje primární roli.
 • Poslech hudby doma i na cestách – Volte středně velké modely, které přináší lepší zvukový projev a pyšní se odpovídajícím výkonem. Jejich nedílnou součástí musí být akumulátor, aby byla naplněna potřeba mobilního využití. U těchto výrobků můžete sázet i na originálnější vzhled.
 • Domácí reproduktor – Bezdrátový reproduktor, u kterého bude prioritou kvalita zvuku a vyšší výkon. S tím jsou spojeny i větší rozměry. Ty vás ale vzhledem k použití reproduktoru nemusí omezovat. Hlavní zdroj energie bude dostupný přímo z elektrické sítě.

2. Bezdrátová technologie

U bezdrátového reproduktoru je jednou z velice důležitých vlastností technologie přenosu. Prostřednictvím té dochází ke spojení s ostatními zařízeními, například v podobě mobilních telefonů, tabletů apod. Právě z tohoto modelu fungování vznikl pojem „bezdrátové reproduktory“, které kvůli přehrávání hudby či jiného zvuku nemusíte propojovat za pomoci kabelu. To vše zvládnou bezdrátové technologie. Na výběr máte dvou typů.

 • Bluetooth technologie
 • Wifi technologie

Kromě těchto dvou výrazů se můžete setkat i s pojmem NFC. Ten umožňuje přes technologii NFC spárovat mobilní telefon s reproduktorem. Tato funkce je využívána na krátkou vzdálenost cca do 5 centimetrů.

Bluetooth technologie

Její název mnohé prozrazuje. K reproduktoru se lze připojit za pomoci Bluetooth. Tím je v dnešní době vybaven snad každý mobilní telefon nebo notebook. Spárování je jednoduché a rychlé. I pořizovací cena bluetooth reproduktorů je velice příznivá. Na druhou stranu musíte počítat s omezenějším dosahem cca 10 metrů. Za další nevýhodu lze označit také sníženou kvalitu přenášeného zvuku.

Wifi technologie

Za wifi reproduktory si sice trochu připlatíte, na druhou stranu získáte přenosné zařízení, které pohodlně připojíte do své sítě, ať už prostřednictvím kabelu či bezdrátově. Pak se k reproduktoru mohou připojovat všechna ostatní zařízení v síti. Neřešíte omezený dosah a docílíte lepšího přenosu kvality zvuku. Díky připojení k internetu lze skrze bezdrátový reproduktor poslouchat například internetová rádia, popřípadě využívat jiné hudební webové služby.


3. Počet reproduktorů

Při výběru bezdrátového produktu se neomezujte jen nákupem jediného kusu. Stejně, jako je tomu u klasických reproduktorů, i tyto jsou prodávány v bohatších sadách. Zaměřit se tak můžete na počet reproduktorů a aplikování subwooferu. Bezdrátové reproduktory nejčastěji pořídíte v těchto variantách.

 • Samostatný reproduktor
 • 2.0
 • 2.1
 • 3.0
 • 4.1
 • 5.1
 • Soundbar – vše v jenom, jak reproduktory, tak subwoofer

Při bohatších sadách je pochopitelné, že jsou napájeny především z elektrické sítě. Bez sebemenšího problému je však budete ovládat bezdrátově.


4. Výkon

Vzhledem k tomu, že bezdrátové reproduktory slouží pro poslech zvuku, je jedním z nejdůležitějších parametrů takového doplňku právě výkon. Konkrétně výkon RMS. Ten prozrazuje nominální výkon reproduktoru při dlouhodobém používání, aniž by došlo k jeho poškození. Měrnou jednotkou jsou Watty označované zkratkou „W“.

Výkon do jisté míry prozrazuje, jakého zvuku se vám při poslechu hudby či mluveného slova dostane. Tuto veličinu lze u bezdrátových reproduktorů rozdělit do tří kategorií.

 • Výkon do 10 W – Jde o základní bezdrátové reproduktory a ty kompaktní, které můžete nosit stále při sobě. Právě menší rozměry a zvýšená mobilita se promítají do horších zvukových vlastností.
 • Výkon od 11 do 40 W – Tento výkon by měli volit zákazníky toužící po vyšších kvalitách zvuku. Při výkonu nad 20 W se vám dostane plnohodnotného zvuku v pestrém frekvenčním pásmu. Jde zároveň o bezdrátové reproduktory středně velkého provedení.
 • Výkon nad 40 W – Milovníci dokonalých zvukových kulis si rádi připlatí za bezdrátové reproduktory s výkonem nad 40 W. Vynikající zvuk je však vykoupen nejenom vyšší cenou, ale také většími rozměry a celkovou hmotností. Nejde už o snadno přenosná mobilní zařízení.

5. Citlivost

S vycházejícím zvukem z bezdrátového reproduktoru souvisí výkon konkrétního modelu, ale ještě jeden parametr prozrazují hlasitost reproduktoru. V technických parametrech si při nákupu pohlídejte citlivost. Ta je udávána v decibelech pod zkratkou „dB“.

Definice citlivosti bezdrátového reproduktoru je následující – vyjádření akustického tlaku zvuku při buzení reproduktoru výkonem 1 W ve vzdálenosti 1 metr v ose reproduktoru. Z obecného hlediska platí, že čím větší citlivost bude, tím větší hlasitosti se vám dostane. Citlivost bezdrátových reproduktorů se pohybuje od 80 dB a může přesahovat hranici až 99 dB.


6. Délka přehrávání

Pokud se vaším cílem stanou skutečně mobilní bezdrátové reproduktory, počítejte s tím, že budou při přehrávání napájeny především z akumulátorů. Proto je dalším důležitým parametrem délka výdrže. Doba, po kterou reproduktor dokáže přehrávat zvuk bez připojení k elektrické síti. Tato délka se liší hlavně v závislosti na aplikované baterii a její velikosti. Ta se samozřejmě promítá do celkových rozměrů bezdrátového reproduktoru. Velká spousta modelů vydrží 8 - 10 hodin provozu. Ty větší výrobky s větší kapacitou baterie jsou schopny nabídnout dokonce 20 - 30 hodin a více. U nich si však připlatíte.

U kvalitních bezdrátových reproduktorů jsou používány Li-Ion bateriové články. Kapacity se pohybují v rozmezí od 280 mAh až do 20 000 mAh.


7. Voděodolnost

Ti, kdo budou bezdrátové reproduktory využívat na cestách a venku by si měli pohlídat i celkovou kvalitu zpracování. Narážíme především na vlastnost zvanou voděodolnost. Ta prezentuje odolnost vůči vlhkosti a vodě, což se může hodit například v okamžiku, kdy vám na reproduktor prší. Použitou třídu voděodolnosti zjistíte z parametru označovaného zkratkou IPX.

 • IPX1 – reproduktor odolá stékající vodě po dobu 10 minut
 • IPX2 – reproduktor odolá stékající vodě, ale také té padající
 • IPX3 – reproduktor odolá cákající vodě
 • IPX4 – reproduktor odolá kropení vodou po dobu 5 minut
 • IPX5 – reproduktor odolá stříkající vodě po dobu 3 minu
 • IPX6 – reproduktor odolá silné stříkající vodě po dobu 3 minut
 • IPX7 – reproduktor odolá ponoření do vody po dobu 5 sekund
 • IPX8 – reproduktor odolá ponoření do hloubky až 5 metrů po dobu jedné hodiny

8. Konektivita

Při nákupu tohoto typu reproduktoru se nemusíte spokojit pouze s bezdrátovou technologií pro připojení dalšího zařízení. Spousta reproduktorů je vybavena i řadou ostatních konektorů. Jejich volba by měla odpovídat vašemu plánovanému užití. U bezdrátových reproduktorů můžete upotřebit níže uvedené prostředky.

 • LAN – Možnost připojení k internetu nebo do počítačové sítě prostřednictvím ethernetového kabelu.
 • USB port – Ten vám umožní přehrávat hudbu z flash disku či připojeného zařízení. Tento konektor navíc slouží pro dobíjení mobilních telefonů a tabletů, takže bezdrátové reproduktory můžete ve výsledku použít jako praktickou powerbanku.
 • Slot na paměťové karty – Reproduktor je schopen přehrávat zvuky z karet typu SD a microSD.
 • Linkový vstup – Ten je povětšinou tvořen 3,5 milimetrovým jackem nebo dvěma RCA/cinchy. Poslouží vám pro připojení zdroje zvuku s linkovým či sluchátkovým vstupem.
 • Sluchátkový výstup – Umožní k bezdrátovému reproduktoru připojit klasická sluchátka.

9. Funkce

Bezdrátové reproduktory toho vedle bohaté konektivity nabízí opravdu hodně. Mnohdy může jít o funkce a vlastnosti, o kterých nemáte ani povědomí. Proto vám přinášíme krátký výpis toho, s čím se můžete na současném trhu setkat. Možná právě tyto funkce pro vás budou při nákupu důležité a rozhodující.

 • Podsvětlení – Jde o zajímavou optickou vymoženost. Ta potěší především vaše oko. Bezdrátový reproduktor je podsvícen a vyzařuje až 16 milionů RGB barev. Ty k produkované hudbě působí velice příjemným dojmem.
 • Displej – Dražší modely reproduktorů jsou vybaveny také displeji, včetně těch podsvícených. Ty vás mohou informovat o přehrávaných skladbách a ostatních funkcích. Své opodstatnění nachází hlavně u wifi reproduktorů.
 • Rádio – Některé modely jsou vybaveny rádiem, které vám bude hrát bez toho, aniž byste k reproduktoru připojovali jakékoliv další zařízení.
 • Mikrofon – Vybrané bezdrátové reproduktory slouží také jako komunikační prostředek, například při telefonování a konferenčním hovoru. Pak vám vestavěný mikrofon přijde určitě vhod.
 • Indikátor stavu baterie – Prostřednictvím kontrolek nebo na displeji budete informováni o tom, že došlo ke snížení kapacity baterie.
 • Ovládání – Součástí většiny bezdrátových reproduktorů jsou ovládací prvky, ať už v podobě mechanických tlačítek či dotykového displeje. Těmi můžete regulovat například hlasitost, výšky a basy. Výjimkou není ani dálkový ovladač.
 • Pouzdro – Hlavně menší reproduktory disponují praktickým obalem, který váš reproduktor ochání před nežádoucím poškozením.

10. Cena

Bezdrátový reproduktor lze v dnešní době považovat za cenově dostupný typ elektroniky. Záleží samozřejmě na tom, co od něhož budete očekávat. Někdo se spokojí s produktem za 250 Kč, jiný zase vsadí na řešení za 60 000 Kč. Ať už budou vaše požadavky libovolného rázu, vždy je kombinujte pouze s prověřenými a kvalitními značkami – Genius, Sony, JBL, LAMAX, BOSE, Creative, Logitech, Band & Olufsen, Samsung, Panasonic, Yamaha a další.

Cena do 1 000 Kč

Pokud zrovna nepatříte mezi náročné zákazníky, vystačíte si s bezdrátovým reproduktorem do 1 000 Kč. Půjde o malý, dalo by se říci až kapesní model s dobíjecí baterií. Už za takto nízkou cenu se můžete spolehnout na základní voděodolnost a prachu vzdornost. Bluetooth reproduktory budou mít výdrž kolem 6 – 10 hodin provozu.

Cena od 1 000 Kč do 10 000 Kč

Ti náročnější zákazníci si bezpochyby velice rádi připlatí. Bezdrátové reproduktory za tuto cenu budou vybaveny wifi technologií a řadou nejrůznějších funkcí. Spousta z nich bude mít samostatné ovládání pro basy a výšky. Nabízeny jsou i modely s více kusy reproduktorů a dálkovým ovládáním navrch.

Cena od 10 000 Kč do 20 000 Kč

Třípásmová reprodukce, výkon překračující 150 W, nadčasový vzhled, podpora všech mobilních systémů a řada funkcí navíc. Tak vypadají dražší bezdrátové reproduktory, které své pevné místo naleznou především doma nebo v kanceláři. Tomu ostatně odpovídají také jejich výsledné rozměry.

Cena nad 20 000 Kč

Fanoušci toho nejdokonalejšího zvukového projevu budou muset sáhnout hluboko do kapsy. Oplátkou vám však budou bezdrátové reproduktory té nejvyšší třídy, kde si budete dopřávat ten nejlepší zvuk. Jde hlavně o velké reproduktory s pořizovací cenou až 100 000 Kč.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Bezdrátové reproduktory
Průměrné hodnocení 4.6 z 20 hlasů