Menu

JBL Charge Essential 2 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Bezdrátové reproduktory

Klady

  • Výborná cena
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Voděodolná konstrukce

Zápory

  • Bez podpory Wi-Fi a NFC
  • Chybí konektor Jack 3,5 mm
  • Chybí párování více reproduktorů
3 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

JBL Charge Essential 2 je takovým trochu špatně chápaným reproduktorem. Co do specifikací se totiž téměř vůbec neliší od dražšího modelu JBL Charge 5. Nižší cena s sebou ale přeci jen nějaké změny přináší – podíváme se na ně níže. V základu dostanete reproduktor s výkonem až 40 wattů, což je pro běžný poslech i ve více lidech u grilu zcela dostačující.

Konstrukce reproduktoru je odolná vodě podle certifikace IPX7, takže reproduktor déšť nepoškodí a nemusíte se bát si jej vzít ani k bazénu. Integrovaná baterie nabídne 7 500 mAh, nabíjí se 4 hodiny a při nižší hlasitosti zvládne až 20 hodin přehrávání hudby. Bezdrátové připojení zajišťuje moderní Bluetooth 5.1. Frekvenční rozsah je 60 Hz – 20 000 Hz a celkově reproduktor hraje hezky. Ve srovnání s JBL Charge 5 se dočkáte ale méně bohatého zvuku a také plytších basů.

 

Parametr Tento produkt
Výkon RMS (W)

40

Kapacita baterie (mAh)

7 500

Maximální výdrž baterie (h)

20

Doba nabíjení (h)

4

Wi-Fi

Ne

NFC

Ne

Bluetooth

Ano

Verze Bluetooth

5.1

Čtečka SD karet

Ne

Audiokonektor AUX

Ne

USB port k nabíjení

Ano

FM tuner

Ne

Vodotěsnost

IPX7

Výška (mm)

96

Šířka (mm)

220

Hloubka (mm)

93

Hmotnost (g)

930

Zvláštní vlastnosti

JBL Connect+

Hodnocení uživatelů

Recenzí uživatelů pro Charge Essential 2 bylo v době psaní této recenze (březen 2023) nemnoho. V těch dohledatelných jsme se nalezli zejména pochvaly kompaktních rozměrů, solidního zvukového projevu i celkového výkonu v dané cenové hladině. Jediné dohledatelné negativum přitom byl komentář k absenci konektoru Jack 3,5 mm.

Hlavní klady a zápory

Z našeho odborného pohledu patří mezi největší výhody modelu JBL Charge Essential 2 jeho podstatně nižší cena, než v případě modelu Charge 5. Baterie se nabíjí rychle a vydrží nabitá opravdu dlouho. Potěší také konstrukce odolná proti vodě na úrovni IPX7. Bohužel reproduktoru schází Wi-Fi připojení i NFC a mezi konektory nenajdete klasický Jack 3,5 mm. Schází také oblíbená funkce JBL Párty mód, která běžně umožňuje propojit větší počet reproduktorů JBL za účelem ozvučení místnosti.

Porovnání s alternativami

Podívali jsme se na alternativy, které jsou na trhu dostupné a dávají největší smysl pro srovnání s modelem JBL Charge Essential 2. Možná nebudeme moc originální, ale tou nejzajímavější alternativou je rozhodně plnohodnotný model JBL Charge 5. Parametricky se sice od Essentialu moc neliší, ale v reálném světě zkrátka doručí lepší výsledky. Jeho vyšší cena je dobře zdůvodněná bohatějším zvukovým projevem a hlubšími basy, stejně jako podporou Párty módu. Rovněž má Charge 5 výkonnější Bluetooth anténu, můžete se tak s reproduktorem vzdálit od mobilu dále.

Pokud máte napjatý rozpočet a chcete pořídit kvalitní reproduktor, o který se nemusíte bát v dešti, JBL Charge Essential 2 je samozřejmě výbornou volbou. Jestliže to ale s rozpočtem tak horké nemáte a rádi si připlatíte za kvalitnější zvuk, doporučujeme volit JBL Charge 5.

Závěrečné hodnocení

JBL Charge Essential 2 byl v době psaní recenze (březen 2023) jedním z nejzajímavějších bezdrátových reproduktorů co do poměru ceny a výkonu. Jedná se vlastně o očesanou verzi oblíbeného JBL Charge 5. Ve srovnání s ním není zvuk tak bohatý a schází Párty mód. Na druhou stranu si Essential 2 ve své cenové hladině vede nadmíru dobře a kromě solidního zvuku nabídne i voděodolnost na úrovni IPX7 a dlouhou výdrž baterie. Zajímavou alternativou je právě zmíněný JBL Charge 5, ač s vyšší pořizovací cenou.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: JBL Charge Essential 2 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se psaním zabývá již mnoho let. Dlouhodobě se zaměřuje rovněž na srovnání produktů, a to z různých kategorií. Ve svém volném čase rád poslouchá hudbu, takže se zajímá rovněž o techniku jako reproduktory. Navíc se pohybuje mezi hudebníky. Při srovnání bezdrátových reproduktorů přitom věnoval pozornost jak samotnému zvuku, tak dalším relevantním vlastnostem, mezi které patří např. kompaktnost rozměrů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze JBL Charge Essential 2

JBL Charge Essential 2

3 200 Kč Orientační cena