Menu

Recenze a test JBL Charge 5

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Bezdrátové reproduktory

Klady

  • Kvalitní zvuk
  • Kompaktní rozměry
  • Nízká hmotnost
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Zvýšená odolnost

Zápory

  • Nemá vstup pro jack 3,5"
  • Nemá NFC ani Wi-Fi
  • Chybí poutko či madlo
3 200 Kč Orientační cena

Bezdrátový reproduktor JBL Charge 5 je možné označit za nejlepší zařízení v poměru cena/výkon. Ačkoli není nejlevnější, existují i výrazně dražší produkty. Tento má navíc mnoho vynikajících vlastností, které mohou koneckonců ocenit i náročnější uživatelé.

Základní charakteristiky

JBL Charge 5 zaručuje kvalitní zvuk, a to včetně výrazných basů a jemných výšek. Jeho výkon přitom činí 40 W, což je hodnota tvořící hranici mezi průměrnými a špičkovými bezdrátovými reproduktory. Co je ovšem nadprůměrné, je výdrž baterie, která činí až 20 hodin na jedno nabití. Zařízení je navíc opatřené integrovanou powerbankou, takže jej lze snadno dobít, přičemž jej můžete obecně využívat jako nabíječku.

Tento model má také stupeň krytí IP67, což je u nejnovějších přenosných reproduktorů se značkou JBL standardem. Zaručuje tedy zvýšenou odolnost proti vodě a nečistotám, takže si jej můžete s sebou vzít i k vodě nebo na pláž. Vzhledem ke kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti (960 g) navíc umožňuje velmi jednoduché přenášení. JBL Charge 5 navíc máte k dispozici v několika barevných provedeních, z nichž je možné vybírat.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Bezdrátový reproduktor JBL Charge 5 byl na portálu Heureka.cz vyhlášen produktem roku 2022. Samotní uživatelé kladně hodnotí nejen kvalitní zvuk, ale také kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Kvitován je pochopitelně i vynikající poměr cena/výkon, dlouhá výdrž baterie nebo voděodolnost. Za negativa naopak uživatelé považují chybějící vstup pro jack 3,5“, stejně jako absenci NFC a Wi-Fi, případně poutka či madla pro komfortnější přenášení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní klady patří u přenosného reproduktoru JBL Charge 5 poměr cena/výkon, stejně jako kompaktní rozměry a hmotnost, jež i přes absenci madla usnadňují přenášení. Za pozitivum lze označit též dlouhou výdrž baterie, integrovanou powerbanku i kvalitní zvuk. Potěší však rovněž stupeň krytí IP67, jež rozšiřuje možnosti využití. Mrzet naopak může absence již zmíněného madla, jakož i vstupu pro jack 3,5“, případně NFC a Wi-Fi.

Porovnání s alternativami

V současné době si lze pořídit mnoho bezdrátových reproduktorů ve velmi dobrém poměru cena/výkon, a to i s touto značkou. Doporučit vám tedy např. můžeme i JBL Charge Essential 2, což je model s podobnými vlastnostmi jako recenzovaný produkt. Pokud bychom se zaměřili na výrobky jiných značek, za zmínku určitě stojí Bose Soundlike Flex, což je rovněž odolný, lehký a kompaktní reproduktor, jeho výdrž je ovšem zhruba poloviční (cca 12 hodin).

Závěrečné shrnutí

JBL Charge 5 patří mezi nejprodávanější bezdrátové reproduktory současnosti, a to nejen v českých obchodech. Vesměs má totiž vynikající vlastnosti, a přesto si jej lze pořídit za stále poměrně příznivou cenu. Zaujme svým zvukem, výdrží, kompaktními rozměry, nízkou hmotností i vysokou odolností. Pokud tedy sháníte přenosný reproduktor na léto, který si budete moci vzít i k vodě, v současné době se jedná o jedno z nejlepších možných řešení.

Parametr Tento produkt
Výkon RMS (W)

40

Kapacita baterie (mAh)

7 500

Maximální výdrž baterie (h)

20

Doba nabíjení (h)

4

Wi-Fi

Ne

NFC

Ne

Bluetooth

Ano

Verze Bluetooth

5.1

Čtečka SD karet

Ne

USB port k nabíjení

Ano

FM tuner

Ne

Vodotěsnost

IP67

Handsfree

Ne

Výška (mm)

97

Šířka (mm)

223

Hloubka (mm)

94

Hmotnost (g)

960

Zvláštní vlastnosti

JBL Connect

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: JBL Charge 5 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze JBL Charge 5

JBL Charge 5

3 200 Kč Orientační cena