Menu

JBL GO 3 – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Bezdrátové reproduktory

Klady

  • Kompaktní rozměry
  • Velmi nízká hmotnost
  • Příznivá pořizovací cena
  • Zvýšená odolnost
  • Praktické poutko

Zápory

  • Méně výkonný
  • Kratší výdrž baterie
  • Vyšší vibrace
900 Kč Orientační cena

JBL GO 3 představuje ideální řešení pro méně náročné uživatele, kteří nechtějí za bezdrátový reproduktor utratit ani tisícovku. Pochopitelně se nejedná o nejvýkonnější model na trhu, na druhou stranu byste za podobnou pořizovací cenu jen těžko hledali stejně kvalitní zařízení.

Základní charakteristiky

Tento přenosný reproduktor má skutečně kompaktní rozměry, neboť se vám v podstatě vejde do dlaně. Navíc je lehký (hmotnost pouze 209 g) a opatřený praktickým poutkem. Ačkoli je pochopitelně jeho výkon nižší (4,2 W), umožňuje využít silnou hlasitost a potěší i kvalitními basy. Můžete si jej přitom vzít i na pláž, protože stejně jako další zařízení s touto značkou má stupeň krytí IP67, takže odolá vodě i drobným nečistotám

Bezdrátový reproduktor JBL GO 3 zvládne přehrávat hudbu až po dobu pěti hodin. To je sice podprůměrná hodnota, nicméně se stále jedná o dostatečně dlouhou dobu při pobytu mimo domov. Na delší cesty jsou ovšem vhodnější zařízení s delší výdrží baterie. V každém případě zaujme i jednoduchým ovládáním, jakož i možností vybírat z osmi barevných provedení. Můžete si tedy vybrat takovou variantu, jež vám bude esteticky nejvíce vyhovovat.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé hodnotí reproduktor JBL GO 3 jako malé, ale kvalitní zařízení. Dle některých dokonce hraje lépe než mobilní telefon či notebook, přičemž rozdíl je především v basech. Kvitována je pochopitelně i příznivá cena, stejně jako kompaktní rozměry a nízká hmotnost, případně odolnost proti prachu a vodě. Hůře je hodnocena kratší výdrž baterie, stejně jako přílišné vibrace při vyšší hlasitosti. To se stává při položení „naležato“ na stůl s hladkým povrchem.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

JBL GO 3 je rozměrově kompaktní a lehké zařízení, které si přitom můžete pořídit za třímístnou částku. Navíc to není na úkor samotného zvuku, byť samozřejmě nelze očekávat výkonnost jako u (mnohonásobně) dražších reproduktorů. Zaujmout přitom mohou především basy, které byste třeba u takto malého modelu neočekávali. Za zápor je možné považovat kratší výdrž baterie, stejně jako možné přílišné vibrování při vyšší hlasitosti.

Porovnání s alternativami

Recenzovaný bezdrátový reproduktor není první v této modelové řadě. Předešlý model JBL GO 2 je v naprosté většině parametrů totožný. Není ovšem např. opatřen poutkem, které usnadňuje přenášení a umožňuje rovněž zavěšení. Pokud se zaměříme na produkty ve stejné cenové kategorii s jinou značkou, doporučit vám můžeme např. Lamax Sentinel 2, který má podstatně delší výdrž baterie, na druhou stranu je rozměrově méně kompaktní.

Závěrečné shrnutí

Pokud sháníte kvalitní bezdrátový reproduktor a nechcete utrácet několik tisíc korun, JBL GO 3 aktuálně představuje zřejmě nejlepší možné řešení. Mezi zařízeními stojícími pod tisícovku byste jen těžko hledali model, který tak dobře snoubí kvalitu zvuku s kompaktními rozměry. Samozřejmě má některé „mouchy“ (nižší výkon, kratší výdrž baterie, přílišné vibrace), ale přesto vám tento reproduktor rozhodně můžeme rozhodně doporučit, a nejen my.

Parametr Tento produkt
Výkon RMS (W)

4,2

Kapacita baterie (mAh)

600

Maximální výdrž baterie (h)

5

Doba nabíjení (h)

1,5

Wi-Fi

Ne

NFC

Ne

Bluetooth

Ano

Verze Bluetooth

5.1

Čtečka SD karet

Ne

Audiokonektor AUX

Ne

USB port k nabíjení

Ne

FM tuner

Ne

Vodotěsnost

IP67

Handsfree

Ne

Výška (mm)

75

Šířka (mm)

88

Hloubka (mm)

41

Hmotnost (g)

209

Zvláštní vlastnosti

JBL Pro Sound

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: JBL GO 3 | Hodnocení: Dobré
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze JBL GO 3

JBL GO 3

900 Kč Orientační cena