Test 10 nejlepších domácích kin | Recenze 2023 | Arecenze.cz
Menu

Test 10 nejlepších domácích kin a jejich recenze 2023

Aktualizováno:
Autor:
Veronika Vyskočilová

V kategorii doporučujeme

Onkyo HT-S3910

18 000 Kč

Orientační cena

Jaké domácí kino vybrat dle srovnání

Top produkt
Hodnocení 90,2 %
Orientační cena 18 000 Kč
Top cena/výkon
Hodnocení 89,3 %
Orientační cena 17 000 Kč
Pro nenáročné
Hodnocení 82,1 %
Orientační cena 11 000 Kč

Na této stránce jsme se věnovali výběru domácích kin. I když už tuto technologii na pultech obchodů příliš často nenajdete, stále má své příznivce. Čím dál více zákazníků si místo klasické sestavy domácího kina vybírá soundbary, které se staly oblíbeným doplňkem k televizi. Pokud i vy hledáte tento typ ozvučení pro vaši domácnost, podívejte se na naši samostatnou stránku. Najdete na ní nejen srovnání několika oblíbených modelů, ale také článek Jak vybrat soundbar.

Na této stránce jsme pro vás vybrali tři domácí kina, které jsme označili příslušnými kategoriemi – Pro nenáročné, Vítěz cena/výkon a Top produkt. Vybírali jsme sestavy s různými druhy přehrávačů, nesoustředili jsme se pouze na modely s DVD přehrávačem, ale hledáček jsme rozšířili i na multimediální centra nebo audio přehrávače.

Domácí kina nemusíte používat pouze na přehrávání filmů, ale také na poslech hudby či běžné sledování televize. K sestavě se lze často připojit pomocí bezdrátových technologií pro pohodlné přehrávání z dalších zařízení, například z telefonu. Pokud byste si chtěli reproduktory vybrat sami, doporučujeme vám přečíst si náš článek Jak vybrat domácí kino, ve kterém najdete vysvětlení důležitých parametrů a další tipy k výběru.


Nejlepší domácí kina dle srovnání

Hodnocení Produkt Klady Zápory Orientační cena Aktuální cena
Top 1
90,2 %
Top produkt
 • Široká konektivita
 • Kvalitní zvuk
 • Vysoká cena
 • Velké rozměry zesilovače
18 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 2
89,3 %
Top cena/výkon
 • Široká konektivita
 • Kvalitní zvuk
 • Vysoká cena
 • Velké rozměry
17 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 3
82,1 %
Pro nenáročné
 • Jednoduchá instalace
 • Zadní bezdrátové reproduktory
 • Bluetooth připojení
 • Slabší konektivita
 • Pouze Dolby digital
11 000 Kč Zobrazit nabídky

Jak chápat redakční hodnocení?

Doporučujeme jen produkty, které mají dle posouzení redaktora hodnocení nad 70 % (alespoň „Dobré“). Podívejte se, co jednotlivé procentní hladiny znamenají.

Recenze Onkyo HT-S3910
Onkyo HT-S3910
Recenze Pioneer HTP-076
Pioneer HTP-076
Recenze Sony HT-S40R
Sony HT-S40R
Ocenění

Top produkt

Top cena/výkon

Pro nenáročné

Hodnocení 90,2 %
89,3 %
82,1 %
Orientační cena 18 000 Kč 17 000 Kč 11 000 Kč
Typ přehrávače Audio zesilovač Audio zesilovač Audio zesilovač
4K Ano Ano Neuvedeno
Typ repoduktorů Malé reproduktory Malé reproduktory Soundbar a malé reproduktory
Počet kanálů 5.1 5.1 5.1
Výstupní výkon (W) 135 150 600
Vstupy 4x HDMI, optický digitální vstup, AM a FM, 3,5 jack, RCA 3x 4xHDMI, oprický digitální vstup, AM a FM, 3,5 jack, RCA 3x HDMI, optický stup, analog
Výstupy 1xHDMI, USB, RCA, 6,3 jack 1xHDMI, USB, RCA, 6,3 jack HDMI
Kabely součástí balení Ano Ano Ano
Bluetooth Ano Ano Ano
Rychlé nastavení Ano Ano Ano
Zpětný audio kanál Ano Ano Ano
NFC Ne Ne Neuvedeno
Čtení externích disků Neuvedeno Ne Ano
Webový prohlížeč Ne Ne Ne
Wi-Fi Ne Ne Ne
Ovládání aplikací Ne Ne Ne
Hmotnost hlavní jednotky (kg) Neuvedeno Neuvedeno 0,8
Hmotnost reproduktorů (kg) Neuvedeno Neuvedeno 2; 7; 7,8
Rozměry hlavní jednotky š*v*h (mm) Neuvedeno Neuvedeno 160 x 52 x 160
Rozměry subwooferu š*v*h (mm) Neuvedeno Neuvedeno 192 x 387 x 366
Rozměry předních reproduktorů š*v*h (mm) Neuvedeno Neuvedeno 900 x 52 x 74,5
Rozměry zadních reproduktorů š*v*h (mm) Neuvedeno Neuvedeno 83 x 180 x 74,5
Rozměry předního reproduktoru š*v*h (mm) Neuvedeno Neuvedeno Neuvedeno
Top produkt
90,2 % Celkové hodnocení
 • Široká konektivita
 • Kvalitní zvuk
 • Vysoká cena
 • Velké rozměry zesilovače

Onkyo HT-S3910 je domácí kino tvořené velkým elektrickým zesilovačem a 5.1 reproduktory. Sestavu tedy tvoří jeden středový, dva přední a dva zadní reproduktory doplněné o subwoofer pro basové tóny. Reproduktory jsou poměrně malé, můžete je tedy umístit libovolně po místnosti. Propojit je ale budete muset kabelem, nejedná se o bezdrátové zařízení. Do zesilovače je připojíte pomocí audio a RCA portů. Na zadní straně najdete i tuner FM a AM rádia, optický zvukový port, 3,5mm Jack, USB konektor a 5 HDMI, 4 z toho vstupní a 1 výstupní. Ten podporuje funkci ARC, funguje tedy jako zpětný audio kanál k TV. S kinem tak můžete propojit televizi, herní konzoli, set-top box, multimediální centrum nebo Blu-ray přehrávač.

Hlavní výhody a nevýhody

Výhodou domácího kina Onkyo je kvalitní zvuk a široké možnosti propojení s dalšími zařízeními díky několika portům HDMI. Výhodou je také možnost připojení prostřednictvím Bluetooth, což můžete využít například pro přehrávání hudby z mobilu. Nevýhodou může být absence Blu-ray přehrávače, ale také vysoká pořizovací cena.

Porovnání s alternativami

Mezi domácími kiny patří model Onkyo mezi ty dražší. Můžete od něj čekat ale kvalitu osvědčeného výrobce. Hledáte-li podobný, ale o něco levnější model, doporučujeme Pioneer HTP-076 . Pro nenáročné zákazníky je ideální Sony HT-S40R se soundbarem.

Závěr

Domácí kino Onkyo HT-S3910 se skládá ze zesilovače s FM tunerem, subwooferu a pěti reproduktorů, jedná se tedy o 5.1 variantu. Výhodou je široká škála možností připojení, a to včetně Bluetooth. Nevýhodou je ale vyšší cena a absence přehrávače.

18 000 Kč Orientační cena

Top cena/výkon
89,3 % Celkové hodnocení
 • Široká konektivita
 • Kvalitní zvuk
 • Vysoká cena
 • Velké rozměry

Domácí kino Pioneer HTP-076 je optimální pro náročnější zákazníky, kteří hledají variantu s velkým zesilovačem, tedy bez přehrávače DVD nebo Blu-ray disků. Sestava Pioneer je pětikanálová, kromě zesilovače se tedy skládá z pěti reproduktorů a subwooferu. Reproduktory patří mezi ty malé, je proto jednoduché je umístit téměř kamkoliv, kam dosáhne kabeláž. Bez té se bohužel neobejdete, nejedná se o bezdrátové reproduktory. Připojení externích zařízení je možné prostřednictvím sady HDMI portů, 4 vstupních a jednoho výstupního s podporou zpětného audio kanálu. Na zesilovači najdete také RCA port, 3,5 a 6,3mm Jack, USB a optický digitální vstup. Díky Bluetooth můžete také připojit zařízení bezdrátově, například přehrávat hudbu z telefonu.

Hlavní výhody a nevýhody

Výhodou domácího kina Pioneer je možnost připojení až 4 externích zařízení najednou, TV navíc můžete připojit pomocí zpětného audio kanálu přes HDMI. Výhodou je samozřejmě kvalitní zvuk. Nevýhodou je ovšem vyšší pořizovací cena.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li 5.1 kanálové domácí kino se zesilovačem, mohl by pro vás být zajímavý model Onkyo HT-S3910 s podobnými parametry. Pro nenáročné je zajímavou variantou Sony HT-S40R se soundbarem a zadními bezdrátovými reproduktory.

Závěr

Pioneer HTP-076 je domácí kino pro náročnější uživatele. Sestavu tvoří audio zesilovač, subwoofer a 5 reproduktorů. K zesilovači můžete připojit další zařízení, a to pomocí hned několika různých konektorů včetně pěti HDMI. Výhodou je také kvalitní zvuk a možnost Bluetooth připojení. Mohla by vás ale odradit vyšší cena, vysoká hmotnost a velké rozměry hlavní jednotky, tedy zesilovače.

17 000 Kč Orientační cena

Pro nenáročné
82,1 % Celkové hodnocení
 • Jednoduchá instalace
 • Zadní bezdrátové reproduktory
 • Bluetooth připojení
 • Slabší konektivita
 • Pouze Dolby digital

Domácí kino Sony HT-S40R je vhodné pro nenáročné uživatele, kteří hledají kino s jednoduchým připojením. Sestava je tvořena soundbarem, který kombinuje středový reproduktor a boční reproduktory, subwooferem a zadními reproduktory propojenými bezdrátovým zesilovačem. Díky tomu nemusíte vést kabely od hlavní jednotky k zadním reproduktorům. Zařízení lze ke kinu připojit pomocí HDMI kabelu, optického audio konektoru a také analogovým kabelem, to využijete zejména u starších televizí. Přehrávat na domácím kině můžete zvuk také z bezdrátových zařízení s Bluetooth připojením.

Hlavní výhody a nevýhody

Výhodou domácího kina Sony je jednoduchá instalace i provedení. Oceňujeme také bezdrátové provedení zadních reproduktorů. Nevýhodou je omezená konektivita, konkurenční modely mívají vícero konektorů.

Porovnání s alternativami

Ve srovnání s jinými domácími kiny je model Sony spíše levnější. Má také poněkud omezenější konektivitu. Hledáte-li kvalitní kino se širokou škálou konektorů, mohl by vás zajímat model Onkyo HT-S3910 s velkým zesilovačem, nebo o něco dostupnější Pioneer HTP-076.

Závěr

Sony HT-S40R je domácí kino ideální spíše pro nenáročné uživatele. Sestavu tvoří soundbar, subwoofer a zadní reproduktory spojené bezdrátovým zesilovačem. Výhodou je jednoduchá konstrukce i instalace, slabinou pak omezená konektivita.

11 000 Kč Orientační cena

Nejprodávanější domácí kina dle Heureky

Pořadí Produkt Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
Top 1 100 %
Počet recenzí: 4
15 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 2 Zatím nehodnoceno 8 200 Kč Zobrazit nabídky
Top 3 93 %
Počet recenzí: 4
15 600 Kč Zobrazit nabídky
Top 4 Zatím nehodnoceno 39 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 5 97 %
Počet recenzí: 4
18 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 6 Zatím nehodnoceno 1 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 7 Zatím nehodnoceno 10 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 8 Zatím nehodnoceno 3 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 9 Zatím nehodnoceno 11 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 10 Zatím nehodnoceno 7 700 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat domácí kino

V době, kdy domácí kina začínala, měla jasně danou konstrukci – skládala se ze sady reproduktorů a přehrávače. Zpočátku se jednalo o DVD přehrávač, postupně se přidaly i Blu-ray zařízení. Obě tyto technologie jsou dnes na ústupu, pevné nosiče nahradilo internetové streamování. Přehrávače proto dnes již nejsou pro většinu zákazníků zajímavým řešením. Nahradily je audio tunery nebo multimediální centra.

V tomto článku se dozvíte, s jakými sadami reproduktorů se u domácích kin můžeme setkat, jaké funkce u nich lze očekávat a v jakých cenových relacích se budeme při výběru pohybovat.

Jak vybrat domácí kino stručně:

 • Počet kanálů – Podle velikosti místnosti, ale i intenzity filmového zážitku vybírejte počet kanálů – tedy počet reproduktorů. Běžné jsou sestavy 5.1, ty nejlepší mají 7.1 – tedy 7 reproduktorů a 1 subwoofer.
 • Reproduktory – Promyslete si, kam reproduktory chcete umístit, kudy povedete kabeláž a jaké typy reproduktorů jsou pro vás nejvhodnější.
 • Přehrávač – Zařízení, které vám umožní přehrávat filmy či hudbu. Dnes se setkáte nejčastěji s Blu-Ray přehrávači a multimediálními centry bez mechaniky.
 • Funkce – Podle vlastních preferencí si rozmyslete, jaké funkce očekáváte. Přehled najdete v samostatné kapitole.

Zvlášť, nebo vše v jednom?

Domácí kino lze v obecné rovině definovat jako soubor několika elektronických prvků. Ten vám, jak už samotný název prozrazuje, zajišťuje lepší vizuální a zvukové prostředí přirovnatelné kinu.

Základem všeho je bezpochyby televizor, popřípadě dataprojektor s plátnem. Jejich prostřednictvím si můžete přehrát obraz. Nás však bude v rámci volby domácího kina zajímat spíše to ostatní, tedy komponenty zajišťující přehrávání a patřičný zvukový výstup.

Při výběru domácího kina se už na počátku budete muset rozhodnout, jakému provedení dáte přednost. Na výběr máte ze dvou:

 • Kompaktní domácí kino
 • Domácí kino sestavené z jednotlivých komponentů

Kompaktní domácí kino

Tato zařízení lze do jisté míry označit výrazem „vše v jednom“. Obvykle zakoupíte sestavu nejenom s přehrávačem či multimediálním centrem, ale také se sadou reproduktorů, zesilovačem, kabely a ostatními prvky.

Po těchto modelech sáhnou spíše uživatelé, kteří nejsou nároční a nemají potřebu rozšiřovat jednotlivé díly domácího kina. Je pravdou, že volba kompaktního provedení je spíše otázkou nižších pořizovacích nákladů. Právě těmto kompletním sadám se věnujeme v našem srovnání.

Domácí kino sestavené z jednotlivých komponentů

Patříte-li k milovníkům špičkového obrazového a zvukového projevu, s největší pravděpodobností se vydáte touto cestou a domácí kino si sestavíte sami. Ovlivňovat můžete volbu jednotlivých částí, a to jak z pohledu rozšiřitelnosti, tak předkládaného výkonu.

Zvlášť si zakoupíte receiver, zesilovač, přehrávač a reproduktory. Tento nákup bude samozřejmě spojen s vyšší cenou a znalostmi z tohoto segmentu. Dosáhnete ale podstatně lepšího a kvalitnějšího výstupu.

Vyobrazení různých typů reproduktorů

Počet kanálů

Domácí kino si pořídíte především kvůli zlepšení zvuku, který je u běžných televizorů značně omezený. Nemusí to být jen hraný film, ale také hudební alba a mluvené slovo. Proto se není čemu divit, že prvním parametrem při výběru bude počet kanálů.

V tomto případě se jedná o zvukové kanály, jejichž výstupem je prostorový zvuk. Volba těchto prvků je odvislá nejenom od toho, co od domácího kina očekáváte, ale i od takových faktorů, jakými jsou velikost dané místnosti nebo její uspořádání z hlediska příček a podobných prvků.

Nejčastěji narazíte na tyto kanály:

 • Domácí kino 2.1 – Dva reproduktory se subwooferem
 • Domácí kino 3.1 – Tři reproduktory se subwooferem
 • Domácí kino 4.1 – Dva reproduktory umístěné vpředu a dva vzadu. Jejich součástí se subwoofer.
 • Domácí kino 5.1 – Až pět reproduktorů tvořících plnohodnotný prostorový zvuk, který je velice často označován zkratkou DTS neboli Dolby Digital Sound.
 • Domácí kino 7.1 – Sestava o několika reproduktorech vhodná pro milovníky filmových scén. S nimi si budete moci vytvořit doslova nadstandardní zvukové zázemí.

Reproduktory

Jak asi správně tušíte, reproduktory u domácího kina hrají poměrně zásadní roli. Pokud nepatříte zrovna k těm nejnáročnějším milovníkům zvukového projevu, vystačíte si s běžnou produktovou nabídkou za rozumné pořizovací náklady. Ideálně, pokud zvolíte soustavu 5.1, která dokáže efektivně pokrýt téměř jakýkoliv domácí prostor.

Z pohledu výběru reproduktorů máte určitě na výběr:

 • Malé reproduktory
 • Velké stojící reproduktory
 • Závěsné reproduktory

V této souvislosti se můžete velice často setkat i s výrazem SoundBar. Ten bývá součástí některých modelů domácího kina. Obvykle jde o podlouhlý několikakanálový prvek schopný povýšit zvukový projev na mnohem lepší úroveň.

Reproduktory mohou být k domácímu kinu připojeny dvěma odlišnými způsoby:

 • Prostřednictvím kabelu – Počítejte s vedením kabelů. Ty lze nejsnadněji uložit do speciálních lišt na podlahu a zeď.
 • Bezdrátově – Moderní technologie fungující na principu Bluetooth. Bezdrátovým reproduktorům jsme se věnovali v samostatném srovnání. Nejedená se ale o zcela bezdrátový provoz. Přední reproduktory jsou připojeny přímo do přehrávače a vysílají informace do zesilovače, kterým se propojí zadní reproduktory.
  Kabelem jsou tedy spojeny zadní reproduktory se zesilovačem a zároveň jsou připojeny do sítě. Bezdrátově tedy v kontextu domácích kin znamená, že přední a zadní sestava není propojena kabelem, odpadá tak složité vedení šňůr kolem místnosti.

Výkon

Vedle rozměrových parametrů přihlížejte i k výkonu udávanému ve wattech (označováno zkratkou „W“). Právě celkový výkon domácího kina rozhoduje o tom, jak hlasitý a kvalitní bude výstup z reproduktorů. Výkon u sestav se pohybuje od 400 W a překračuje hranici 1 500 W. Tato hodnota se ovšem často zaměňuje za příkon, který ale vypovídá pouze o spotřebě elektrické energie.

Ten důležitý je RMS výkon, háček ale bývá v tom, že výrobci jej často neuvádějí, a je proto problematické tyto hodnoty srovnávat (Zdroj: Prohifi.cz).

Nepřehlédnutelnou dominantou domácího kina je také reproduktor zvaný subwoofer. Jeho hlavní náplní je produkovat nízké tóny neboli basy.

Označení reproduktorů

Abyste se při zapojování reproduktorové sestavy domácího kina dokázali vyznat mezi jednotlivými reproduktory, přinášíme vám také jejich značení, které je obecné a platí pro většinu sestav.

Typ reproduktorů Umístění reproduktorů Označení reproduktorů
Hlavní reproduktory Vpředu FR (Přední pravý) a FL (Přední levý)
Efektivní reproduktorů Vzadu SR (Zadní pravý) a SL (Zadní levý)
Sub-basový reproduktor Libovolné SW (Subwoofer)

Přehrávač

Od reproduktorů samozřejmě vede úzká cesta k dalšímu důležitému prvku domácího kina – přehrávači. K tomu jsou připojeny jednotlivé komponenty a bere se odtud zvuk, případně i obraz. Dnešní trh vám v tomto směru dává poměrně na výběr.

 • DVD přehrávače – Ty jsou spojeny s nejnižšími pořizovacími náklady. Bez problému vám přehrají jakýkoliv film na DVD, popřípadě hudební alba. Některé lepší modely jsou navíc vybaveny USB konektorem pro přehrávání MP3, MPEG4 a obrázků. U nových přístrojů se s nimi ale už téměř nesetkáte. Nahradily je multimediální centra, případně Blu-ray přehrávače.
 • Blu-ray přehrávač – Tato volba je vhodná pro filmové nadšence vyžadující vysokou kvalitu obrazu. Tyto druhy přehrávačů v současnosti na trhu dominují. Obvykle také umožňují přehrát video ve vysokém rozlišení 4K, musíte k tomu mít ale odpovídající televizi nebo projektor.
 • Multimediální centra – Chytré zařízení, které umožňuje přehrávání z USB či pevného disku nebo streamování z platforem, jako je Netflix, HBO Max nebo Disney+.
 • Audio přehrávače, zesilovače – Audio zesilovače, které slouží k nastavení a ovládání zvuku, propojují televizi s reproduktory. Obvykle disponují FM tunerem a umožňují tak naladit rádiové stanice.

Výjimkou samozřejmě nejsou ani kombinace výše uvedených variant. Využít lze také přehrávače vybavené technologií pro zapisování, například na DVD, Blu-ray či pevný disk. S pořízením domácího kina tak můžete spojit dobré s užitečným a své oblíbené filmy a pořady si velice pohodlně nahrajete.

Vstupy a výstupy

Vstupy a výstupy hrají u domácího kina velice zásadní roli. Tyto prvky vlastně prozrazují, co všechno budete moci připojit k danému zařízení, jak jej rozšíříte a co všechno od něj získáte. Vstupy a výstupy se samozřejmě liší v závislosti na tom, zda jde o systém s integrovaným přehrávačem, nebo o komponenty zakoupené zvlášť. Ať už se vydáte tou či onou cestou, vždy se můžete setkat s následujícími typy konektorů:

 • HDMI – Konektor nabízející kvalitní přenos jak audia, tak videa. Pomocí kabelu tak můžete propojit přehrávač s televizí, projektorem nebo jiným zařízením.
 • Vstupy digitální a koaxiální – Ty slouží k vytvoření prostorového zvuku. Jedná se o audio vstupy.
 • USB – Port umožňující přehrávání hudby, videa a prohlížení uložených obrázků a fotografií. Můžete jím připojit flash disk nebo externí disk.
 • Speciální porty – Poslouží obvykle k připojení ostatních používaných zařízení. Mezi něž patří například výrobky iPhone apod.
 • Widi/Midcrast – Přenáší obraz z mobilního telefonu na obrazovku televizoru. Touto technologií musejí být vybavené oba přístroje (Zdroj: Wikipedia).
 • Ethernet –  Umožňuje kabelové připojení kina k internetu a do domácí sítě.

Vyobrazení různých typů vstupů a výstupů

Funkce

Moderní technologie se v posledních letech vyvíjejí čím dál rychleji. S pokrokem přibývají různé funkce, které můžete při domácím sledování běžně využívat. Některé jsme popsali již výše, jiné v rychlosti shrneme v této kapitole.

 • Wi-Fi – Spolu s s připojením LAN umožňuje Wi-Fi připojit přehrávač k internetu. Díky tomu můžete využívat internetový obsah, s čímž souvisí i následující funkce.
 • Webový prohlížeč – Pokud je přehrávač vybavený internetovým připojením, pravděpodobně bude mít i webový prohlížeč. Ten můžete využívat nejen k přehrávaní videí a filmů, ale také k získávání informací o počasí, čtení zpráv nebo obyčejnému brouzdání.
 • Ovládání prostřednictvím aplikace – Také souvisí s internetovým připojením. Tato funkce umožňuje ovládat přehrávač pomocí aplikace v chytrém telefonu, která tak může nahradit dálkové ovládání.
 • Čtení externích disků – Pokud je přijímač vybavený USB portem, umí z pravidla přehrávat obsah nejen z flash disků, ale i externích disků. Má to však jistá omezení. Porty totiž často neposkytují dostatečné napětí pro napájení disků s vyšší kapacitou. Pokud tedy vlastníte například 1TB disk, je dost možné, že ho kino nepřehraje. V takovém případě je lepší přetáhnout film na flashku.
 • Bluetooth – Bezdrátová technologie, díky které dokážete přehrávat hudbu a videa bez nutnosti propojení kabelem například z telefonu.
 • NFC – Tato technologie funguje na krátkou vzdálenost a umožňuje rychlé párování přístrojů přes Bluetooth. Stačí tak k určitému místu na přehrávači přiblížit telefon a ten se automaticky spáruje.
 • Zpětný audiokanál Funkce umožňující přehrávání zvuku z televize přes reproduktory domácího kina. Nemusíte se tak omezovat pouze na filmy puštěné přes přehrávač, ale můžete si užít i tituly v běžném TV vysílání. V takovém případě budete potřebovat kabel a vstup HDMI ARC.
 • 3D přehrávání Funkce přehrávače, který dokáže přehrát filmy v 3D formátu. Pokud jej chcete zobrazit, musíte mít ale připojenou odpovídající televizi nebo projektor, které jsou taktéž vybavené touto funkcí. Poté stačí nasadit speciální brýle a můžete si užívat opravdové domácí kino.
 • Přehrávání FM Přehrávače bývají vybaveny také funkcí přehrávání rádia. V takovém případě bude třeba připojení antény. Přehrávač si dokáže zapamatovat několik přednastavených stanic. Přesnou hodnotu udává parametr „Počet FM presetů“.

Nejoblíbenější značky domácích kin

Při pohledu na sortiment domácích kin je jasné, že se na něm setkáte s velkými a známými jmény. Patří mezi ně zejména výrobci audio systémů a televizí. Mezi ty nejoblíbenější patří Sony a Onkyo.

Domácí kina Sony

Japonská firma Sony patří mezi světové špičky ve výrobě domácí elektroniky, jako jsou televize, herní konzole a další. Oblíbená jsou i jejich domácí kina a soundbary. Cílí na běžné uživatele, kteří chtějí jednoduché, funkční a kvalitní řešení, aniž by se museli přespříliš věnovat technické stránce věci.

Domácí kina Onkyo

Také Onkyo je japonská společnost, zaměřuje se ale na prémiové audio systémy včetně domácích kin. Nabízí především domácí kina s velkým zesilovačem, která vyžadují pokročilejší technické znalosti.

Ceny

Dnešní trh je z pohledu ceny doslova otevřen nejrůznějším elektronickým produktům. A žádnou výjimkou nejsou ani domácí kina. Ta jsou velice dostupným sortimentem v závislosti na tom, co od takového výrobku očekáváte. Domácí kino lze pořídit již od ceny 1 500 Kč, a to v sadě s pěti reproduktory a subwooferem. Ty nejdražší modely mohou bez sebemenšího problému překročit hranici 150 000 Kč.

Při hledání vhodného domácího kina narazíte na řadu populárních a kvalitních značek. Oblíbená jsou domácí kina Sony, Blaupunkt, Panasonic, LG, Pioneer, Phillips, Samsung a další. Níže uvádíme tři cenové hladiny pro větší přehlednost.

Cena do 5 000 Kč

V tomto případě neočekávejte žádnou bohatou nabídku. Nízká pořizovací cena vypovídá o předkládaném výkonu a také počtu kanálů. S trochou snahy ovšem pořídíte i sestavy 5.1 ve spojení s přehrávačem DVD. Díky těmto produktům si nenáročné domácí kino bude moci pořídit opravdu každý.

Cena od 5 000 Kč do 20 000 Kč

Zde se již dostáváme do mnohem bohatších vod, v nichž si přijde na své jakýkoliv domácí uživatel prahnoucí po odpovídající kvalitě. U zařízení za cenu až 20 000 Kč vám nebudou chybět technologie Wi-Fi, Bluetooth, NFC, ale také digitální optické a koaxiální vstupy.

Cena od 20 000 Kč

Jestliže si chcete dopřávat prvotřídní prostorový zvuk 7.1, počítejte s výdajem v této výši. Vybírat si můžete ze sloupcových, klasických i závěsných reproduktorů. Vyšší cena se samozřejmě promítá do adekvátního výkonu a do celkového vzhledu, kde figuruje dřevo i luxusní kov.

Umístění domácího kina

Ať už se vaším cílem stane jakékoliv domácí kino, bude vás po jeho zakoupení čekat správné zapojení. Teprve s ním totiž docílíte toho nejlepšího zvukového efektu. Na počátku všeho je to určitě propojení přehrávače s televizorem, popřípadě s anténou či jinými komponenty. To záleží na tom, jakému modelu vyhotovení domácího kina jste dali přednost. Všechny tyto řídící jednotky se snažte situovat co nejblíže k televizoru.

Tou nejzásadnější částí však bude rozmístění reproduktorů. Když se budete držet několika níže uvedených rad, zvukový projev vašeho domácího kina bude možné považovat za dokonalý.

 • Centrální reproduktor umístěte vždy doprostřed televizoru, ať už pod něj, nebo nad něj.
 • Následuje rozmístění reproduktorů v závislosti na tom, jaký počet kanálů jste zvolili. Zda 5.1, či 7.1. Vždy se držte označení levý/pravý. Dva musí stát vedle televizoru a dva jsou umístěny po stranách vaší sedací soupravy naproti televizoru. Při sestavě 7.1 je zapotřebí situovat dva reproduktory ještě za sedací soupravu.
 • Subwoofer umístěte do přední řady reproduktorů. Tam, kde budete mít místo.

Vyobrazení rozložení reproduktorů domácího kina

Výsledkem se stane rozmístění reproduktorů do tvaru kružnice. S tímto členěním kalkulujte už při výběru vhodné sestavy domácího kina. Myslete například na to, kudy povedete potřebnou kabeláž, popřípadě vsaďte na bezdrátové provedení.

Reproduktory lze umístit přímo na zem. Určitou alternativou jsou i podstavce. Ty vypadají nejenom elegantně, ale dokáží reproduktor posunout o kousek výš. Pakliže byste vsadili na závěsnou variantu, existuje celá řada konzolí. Také u nich využijete možnost natáčení do všech stran. Ať už zvolíte kteroukoliv z uvedených variant, vždy platí stejné rozmístění výše.

Často kladené otázky k domácím kinům

Jaké vybrat domácí kino?

Rozhodněte se, kolik kanálů, tedy reproduktorů byste rádi. Běžně se setkáte se sestavou 5.1 nebo 7.1. Vyšší číslo označuje počet satelitních reproduktorů, jednička pak přítomnost subwooferu. Zvolte typ reproduktorů – sloupové, závěsné nebo malé stolní. Rozhodněte se také, jaké typy formátů budete chtít přehrávat – nezapomeňte také na příslušné konektory. Nejlepší domácí kina najdete v našem srovnání.

Dá se k domácímu kinu připojit projektor?

Projektor a domácí kino lze propojit pomocí příslušných konektorů, typicky HDMI kabelem. 

Dá se koupit při poruše přehrávač samostatně?

Ano, přehrávač je možné snadno nahradit. Musíte si dát ale pozor na vybavení stejnými konektory, aby bylo možné reproduktory připojit.

Co znamená 5.1 u domácího kina?

První číslo označuje počet reproduktorů, druhé počet basových kanál- subwooferu. Můžete se setkat také s variantami 2.1, 2.0 ale i 7.1.

Veronika se v naší redakci už několik let věnuje srovnávání produktů a jejich výběru. Své zkušenosti uplatňuje i při výběru domácích kin. Dokáže se oprostit od marketingových superlativů a předložit důležité a relevantní informace. Dozvíte se od ní například, jaké typy domácích kin můžete v obchodech najít a které konektory byste měli u nového přístroje vyžadovat. Věnovala se srovnání i v kategorii klasických a bezdrátových reproduktorů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.1 z 46 hlasů