Test 10 nejlepších domácích kin 2022 | Recenze & Jak vybrat | Arecenze
Menu

Srovnávací test & recenze
nejlepších domácích kin

Aktualizováno:
Říjen 2021
Autor:
Veronika Vyskočilová

V kategorii domácích kin doporučujeme

Sony BDV-E2100

8 000 Kč

Orientační cena

Jaké domácí kino vybrat dle srovnání

Top produkt

Domácí kina

Hodnocení 91,1 %
Sony BDV-E2100
Orientační cena 8 000 Kč
Top cena/výkon

Domácí kina

Hodnocení 83,2 %
LG LHB675 3D SMART Bluray
Orientační cena 7 800 Kč
Další na zvážení

Domácí kina

Hodnocení 94,0 %
Harman Kardon BDS 485 S
Orientační cena 25 000 Kč

Na této stránce jsme se věnovali výběru domácích kin. I když už tuto technologii na pultech obchodů příliš často nenajdete, stále má své příznivce.

Vybrali jsme pro vás výrobek ve třech kategoriích – dostupná varianta, Vítěz cena/výkon a Top produkt, které se odvíjí od pořizovacích nákladů. Zaměřili jsme se na nejžádanější sestavy 5.1, které se skládají z pěti reproduktorů a subwooferu. Kromě toho jsme vybírali také modely s přehrávačem, abyste nemuseli dokupovat žádné další zařízení.

Domácí kina nemusíte používat pouze na přehrávání filmů, ale také na poslech hudby či běžné sledování televize. K sestavě se lze často připojit pomocí bezdrátových technologií pro pohodlné přehrávání z dalších zařízení, například z telefonu. Pokud byste si chtěli reproduktory vybrat sami, doporučujeme vám přečíst si náš článek Jak vybrat domácí kino, ve kterém najdete vysvětlení důležitých parametrů a další tipy k výběru.


Nejlepší domácí kina dle srovnání

Domácí kina

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název Klady vzhledem k podkategorii Zápory vzhledem k podkategorii Orientační cena Aktuální cena

Top produkt

91,1 %
Recenze Sony BDV-E2100
Sony BDV-E2100

Podpora NFC

Blu-Ray 3D

Chybí HDMI v balení

Nemá rozlišení 4K

8 000 Kč Zobrazit nabídky

Top cena/výkon

83,2 %
Recenze LG LHB675 3D SMART Bluray
LG LHB675 3D SMART Bluray

Nízká pořizovací cena

Možnost 3D přehrávání

Možnost uložit až 50 FM stanic

Nemá 4K rozlišení

Nemá NFC

7 800 Kč Zobrazit nabídky

Další na zvážení

94,0 %
Recenze Harman Kardon BDS 485 S
Harman Kardon BDS 485 S

Možnost připojení ke streamovacím službám

NFC připojení

4K rozlišení

Vysoká pořizovací cena

Slabší výkon

Malé reproduktory

25 000 Kč Zobrazit nabídky

Jak chápat redakční hodnocení?

Doporučujeme jen produkty, které mají dle posouzení redaktora hodnocení nad 70 %. Podívejte se, co jednotlivé procentní hladiny znamenají.

Recenze Sony BDV-E2100
Sony BDV-E2100
Recenze LG LHB675 3D SMART Bluray
LG LHB675 3D SMART Bluray
Recenze Harman Kardon BDS 485 S
Harman Kardon BDS 485 S
Ocenění

Top produkt

Top cena/výkon

Další na zvážení

Kategorie

Domácí kina

Domácí kina

Domácí kina

Hodnocení 91,1 % 83,2 % 94,0 %
Orientační cena 8 000 Kč 7 800 Kč 25 000 Kč
Blu-ray disc Ano výchozí Ano
Blu-ray 3D Ano Ano Ano
DVD Ano Ano Ano
4K Ano Ne Ano
Typ repoduktorů Malé reproduktory Sloupové Regálové
Počet kanálů 5.1 4.2 2.1
Výstupní výkon (W) 1000 1000 200
Kabely Všechny reproduktory Neuvedeno Neuvedeno
Vstupy HDMI, USB (přední), kolíkový konektor, optický audio vstup Ethernet, Bluetooth, USB, optický zvuk, HDMI HDMI, USB, optický zvuk, kolíkové konektory
Výstupy HDMI HDMI HDMI
Počet presetů FM 20 50 Neuvedeno
Kabely součástí balení Chybí HDMI Neuvedeno Neuvedeno
Bluetooth Ano Ano Ano
Rychlé nastavení Ano Neuvedeno Neuvedeno
Zpětný audio kanál Ano Ano Ano
NFC Ano Ne Ano
Čtení externích disků Ano Ano Ano
Přehrávané soubory videa AVCHD, Formát MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 AVC, WMV9, XVID HD 1080 XVID, MPEG1 SS, H.264/ MPEG-4 AVC, MPEG2 PS, MPEG2 TS, VC-1 SM (WMV3) Neuvedeno
Webový prohlížeč Ano Neuvedeno Neuvedeno
Wi-Fi Ano Ne Ano
Ovládání aplikací Ano Ano Neuvedeno
Hmotnost hlavní jednotky (kg) 2,7 Neuvedeno 3,56
Hmotnost reproduktorů (kg) 0,49; 0,50; 0,54; 3,8 Neuvedeno 1,5
Rozměry hlavní jednotky š*v*h (mm) 430 * 50,5 * 296 360 * 60.5 * 299 283.8 * 400.2 * 78.5
Rozměry subwooferu š*v*h (mm) 220 * 305 * 255 - 267 * 267 * 353
Rozměry předních reproduktorů š*v*h (mm) 95 * 189 * 80 233 * 998 * 310 110 * 88 * 299
Rozměry zadních reproduktorů š*v*h (mm) 95 * 189 * 80 - -
Rozměry předního reproduktoru š*v*h (mm) 225 * 84 * 75 - -

Recenze Sony BDV-E2100

Recenze Sony BDV-E2100
 • Top produkt
Top produkt Domácí kina
91,1 % Celkové hodnocení
 • Podpora NFC
 • Blu-Ray 3D
 • Chybí HDMI v balení
 • Nemá rozlišení 4K

Domácí kino Sony BDV-E2100 je sestava 5.1, má tedy 5 reproduktorů a subwoofer. Reproduktory jsou malé a propojené kabelem s hlavní jednotkou. Součástí celé sestavy je Blu-Ray přehrávač, který zvládne přehrát také disky CD, DVD i 3D formáty. Nepodporuje však 4K rozlišení. Jednotka je vybavena několika vstupy – HDMI, kolíkovým konektorem, optickým audio vstupem a portem USB, který je umístěný na přední straně pro snadnější přístup. Lze tedy přehrávat filmy z flash či externího disku. Výstup je HDMI, kabel však musíte zakoupit zvlášť, není součástí balení. Díky oboustrannému audio kanálu můžete domácí kino používat i jako repro sestavu k televizi. Snadné přehrávání ze zařízení, jako jsou telefony apod. umožňují technologie Bluetooth, NFC a Wi-Fi. Paměť zařízení umožňuje uložení až 20 stanic, které naladíte díky FM tuneru.

Hodnocení uživatelů

Majitelé tohoto domácího kina si pochvalují kvalitu zvuku a jednoduchost instalace. Nevýhodou je podle nich chybějící HDMI kabel, který je třeba dokoupit zvlášť.

Hlavní klady a zápory

Výhodou tohoto kina je vybavenost funkcemi, nabízí totiž přehrávání CD, DVD i Blu-Ray disků, připojení externího disku, propojení s dalšími přístroji přes Bluetooth, NFC či Wi-Fi. Nevýhodou je chybějící HDMI kabel v balení a také omezené podporované rozlišení. Film ve stále oblíbenějším rozlišení 4K si bohužel nepřehrajete.

Závěr

Sony BDV-E2100 je domácí kino tvořené Blu-Ray přehrávačem a sestavou reproduktorů. Přehrává Blu-Ray, CD nebo DVD disky, ale také soubory uložené na flashce nebo externím disku. Připojit můžete také například telefon, a to pomocí hned několika cest. Přehrávač disponuje také FM tunerem, můžete si tedy poslechnout i rádio. Nevýhodou je chybějící HDMI kabel v balení a omezené rozlišení, které nezvládne přehrát 4K.

8 000 Kč Orientační cena

Recenze LG LHB675 3D SMART Bluray

Recenze LG LHB675 3D SMART Bluray
 • Top cena/výkon
Top cena/výkon Domácí kina
83,2 % Celkové hodnocení
 • Nízká pořizovací cena
 • Možnost 3D přehrávání
 • Možnost uložit až 50 FM stanic
 • Nemá 4K rozlišení
 • Nemá NFC

Domácí kino LG LHB675 3D SMART Bluray je tvořeno přehrávačem Blu-ray disků a dvěma velkými sloupovými reproduktory s integrovaným subwooferem. Reproduktory disponují celkem čtyřmi kanály a dvěma subwoofery. Kromě klasických Bluray disků si můžete přehrát filmy také v 3D, pokud to ovšem podporuje také vaše televize. Slabinou je ale slabší podporované rozlišení, na film ve 4K se nepodíváte. Konektory jsou poměrně standardní – HDMI vstup i výstup, připojení USB (například externích disků), ethernetový kabel, optický konektor zvuku a další. Připojit se můžete také pomocí Bluetooth a přehrávat tak třeba písničky z mobilu.

7 800 Kč Orientační cena

Recenze Harman Kardon BDS 485 S

Recenze Harman Kardon BDS 485 S
 • Další na zvážení
Další na zvážení Domácí kina
94,0 % Celkové hodnocení
 • Možnost připojení ke streamovacím službám
 • NFC připojení
 • 4K rozlišení
 • Vysoká pořizovací cena
 • Slabší výkon
 • Malé reproduktory

Harman Kardon BDS 485 S je domácí kino vhodné do menších a středně velkým místostí. Má totiž pouze dva regálové reproduktory a subwoofer – tedy 2.1. Prostorového zvuku bohužel nedosáhnete. Velkou výhodou jsou ale pokročilé funkce přehrávače. Pouštět si na něm můžete filmy na DVD, Blu-Ray a to i ve 3D formátu nebo 4K rozlišení. Zvláštností je ale možnost přímého připojení ke streamovacím službám a dalším aplikacím: Spotify, Picasa, AccuWeather, Pandora či Apple AirPlay. Připojit můžete zařízení přes HDMI port, USB, nebo Bluetooth s podporou NFC. Spojit se můžete také prostřednictvím Wi-Fi.

25 000 Kč Orientační cena


Jak vybrat domácí kino

Výběr domácího kina ve velké míře ovlivní váš filmový a hudební zážitek. Volbou jednotlivých parametrů rozhodujete o tom, do jaké míry si vychutnáte svůj oblíbený film, jaký bude zvukový výstup a o mnoha dalších věcech.

S tím vším vám pomůžeme prostřednictvím tohoto článku zaměřeného na nákup domácího kina. Seznámíme vás s podobami tohoto elektronického zařízení, s počtem dostupných kanálů a jednotlivými prvky. Mezi ně patří především přijímače a přehrávače.

Volbu konkrétního domácího kina z velké míry ovlivní také vaše odpovědi na otázky typu – budete sledovat pouze filmy nebo i poslouchat hudbu? Budete preferovat kvalitu některých komponentů či dáte přednost kompaktnosti a průměrným výstupům? To všechno zjistíte po přečtení následujícího článku, díky kterému si pořídíte domácí kino přímo na míru.

Jak vybrat domácí kino stručně

 • Počet kanálů – podle velikosti místnosti, ale i intenzity filmového zážitku vybírejte počet kanálů – tedy počet reproduktorů. Běžné jsou sestavy 5.1, ty nejlepší mají 7.1 – tedy 7 reproduktorů a 1 subwoofer
 • Reproduktory – promyslete si, kam reproduktory chcete umístit, kudy povedete kabeláž a jaké typy reproduktorů jsou pro vás nejvhodnější.
 • Přehrávač – zařízení, které vám umožní přehrávat filmy či hudbu. Dnes se setkáte nejčastěji s Blu-Ray přehrávači a multimediálními centry bez mechaniky.
 • Funkce – podle vlastních preferencí si rozmyslete, jaké funkce očekáváte. Přehled najdete v samostatné kapitole.

Zvlášť nebo vše v jednom?

Domácí kino lze v obecné rovině definovat jako soubor několika elektronických prvků. Ten vám, jak už samotný název prozrazuje, zajišťuje lepší vizuální a zvukové prostředí přirovnatelné kinu.

Základem všeho je bezpochyby televizor, popřípadě dataprojektor s plátnem. Jejich prostřednictvím si můžete přehrát obraz. Nás však bude v rámci volby domácího kina zajímat spíše to ostatní, tedy komponenty zajišťující přehrávání a patřičný zvukový výstup.

Při výběru domácího kina se už na počátku budete muset rozhodnout, jakému provedení dáte přednost. Na výběr máte ze dvou:

 • Kompaktní domácí kino
 • Domácí kino sestavené z jednotlivých komponentů

Kompaktní domácí kino

Tato zařízení lze do jisté míry označit výrazem „vše v jednom“. Obvykle zakoupíte sestavu nejenom s přehrávačem, ale také se sadou reproduktorů, zesilovačem, kabely a ostatními prvky.

Po těchto modelech sáhnou spíše uživatelé, kteří nejsou nároční a nemají potřebu rozšiřovat jednotlivé díly domácího kina. Je pravdou, že volba kompaktního provedení je spíše otázkou nižších pořizovacích nákladů. Právě těmto kompletním sadám se věnujeme v našem srovnání.

Domácí kino sestavené z jednotlivých komponentů

Patříte-li k milovníkům špičkového obrazového a zvukového projevu, s největší pravděpodobností se vydáte touto cestou a domácí kino si sestavíte sami. Ovlivňovat můžete volbu jednotlivých částí, a to jak z pohledu rozšiřitelnosti, tak předkládaného výkonu.

Zvlášť si zakoupíte receiver, zesilovač, přehrávač a reproduktory. Tento nákup bude samozřejmě spojen s vyšší cenou a znalostmi z tohoto segmentu. Dosáhnete ale podstatně lepšího a kvalitnějšího výstupu.

Vyobrazení různých typů reproduktorů

Počet kanálů

Domácí kino si pořídíte především kvůli zlepšení zvuku, který je u běžných televizorů značně omezený. Nemusí to být jen hraný film, ale také hudební alba a mluvené slovo. Proto se není čemu divit, že prvním parametrem při výběru bude počet kanálů.

V tomto případě se jedná o zvukové kanály, jejichž výstupem je prostorový zvuk. Volba těchto prvků je odvislá nejenom od toho, co od domácího kina očekáváte, ale i od takových faktorů, jakými jsou velikost dané místnosti nebo její uspořádání z hlediska příček a podobných prvků.

Nejčastěji narazíte na tyto kanály:

 • Domácí kino 2.1 – Dva reproduktory se subwooferem
 • Domácí kino 3.1 – Tři reproduktory se subwooferem
 • Domácí kino 4.1 –Dva reproduktory umístěné vpředu a dva vzadu. Jejich součástí se subwoofer.
 • Domácí kino 5.1 – Až pět reproduktorů tvořících plnohodnotný prostorový zvuk, který je velice často označován zkratkou DTS neboli Dolby Digital Sound.
 • Domácí kino 7.1 – Sestava o několika reproduktorech vhodná pro milovníky filmových scén. S nimi si budete moci vytvořit doslova nadstandardní zvukové zázemí.

Reproduktory

Jak asi správně tušíte, reproduktory u domácího kina hrají poměrně zásadní roli. Pokud nepatříte zrovna k těm nejnáročnějším milovníkům zvukového projevu, vystačíte si s běžnou produktovou nabídkou za rozumné pořizovací náklady. Ideálně, pokud zvolíte soustavu 5.1, která dokáže efektivně pokrýt téměř jakýkoliv domácí prostor.

Z pohledu výběru reproduktorů máte určitě na výběr:

 • Malé reproduktory
 • Velké stojící reproduktory
 • Závěsné reproduktory

V této souvislosti se můžete velice často setkat i s výrazem SoundBar. Ten bývá součástí některých modelů domácího kina. Obvykle jde o podlouhlý několikakanálový prvek schopný povýšit zvukový projev na mnohem lepší úroveň.

Reproduktory mohou být k domácímu kinu připojeny dvěma odlišnými způsoby:

 • Prostřednictvím kabelu – Počítejte s vedením kabelů. Ty lze nejsnadněji uložit do speciálních lišt na podlahu a zeď.
 • Bezdrátově – Moderní technologie fungující na principu Bluetooth. Bezdrátovým reproduktorům jsme se věnovali v samostatném srovnání. Nejedená se ale o zcela bezdrátový provoz. Přední reproduktory jsou připojeny přímo do přehrávače a vysílají informace do zesilovače, kterým se propojí zadní reproduktory.
  Kabelem jsou tedy spojeny zadní reproduktory se zesilovačem a zároveň jsou připojeny do sítě. Bezdrátově tedy v kontextu domácích kin znamená, že přední a zadní sestava není propojena kabelem, odpadá tak složité vedení šňůr kolem místnosti.

Výkon

Vedle rozměrových parametrů přihlížejte i k výkonu udávanému ve wattech (označováno zkratkou „W“). Právě celkový výkon domácího kina rozhoduje o tom, jak hlasitý a kvalitní bude výstup z reproduktorů. Výkon u sestav se pohybuje od 400 W a překračuje hranici 1 500 W. Tato hodnota se ovšem často zaměňuje za příkon, který ale vypovídá pouze o spotřebě elektrické energie.

Ten důležitý je RMS výkon, háček ale bývá v tom, že výrobci jej často neuvádějí a je proto problematické tyto hodnoty srovnávat (Zdroj: Prohifi.cz).

Nepřehlédnutelnou dominantou domácího kina je také reproduktor zvaný subwoofer. Jeho hlavní náplní je produkovat nízké tóny neboli basy.

Označení reproduktorů

Abyste se při zapojování reproduktorové sestavy domácího kina dokázali vyznat mezi jednotlivými reproduktory, přinášíme vám také jejich značení, které je obecné a platí pro většinu sestav.

 • Hlavní reproduktory umístěné vpředu – FR (Přední pravý) a FL (Přední levý).
 • Efektivní reproduktory umístěné vzadu – SR (Zadní pravý) a SL (Zadní levý).
 • Sub-basový reproduktor – SW (Subwoofer).

Přehrávač

Od reproduktorů samozřejmě vede úzká cesta k srdci domácího kina – přehrávači. K tomu jsou připojeny jednotlivé komponenty a  se bere odtud zvuk i popřípadě obraz. Dnešní trh vám v tomto směru dává poměrně na výběr.

 • DVD přehrávače– Ty jsou spojeny s nejnižšími pořizovacími náklady. Bez problému vám přehrají jakýkoliv film na DVD, popřípadě hudební alba. Některé lepší modely jsou navíc vybaveny USB konektorem pro přehrávání MP3, MPEG4 a obrázků.
 • Blu-ray přehrávač– Tato volba je vhodná pro filmové nadšence vyžadující skutečnou kvalitu obrazu. Novodobá technologie přehrávající Blue-ray disky, pro které jednoznačně hovoří špičkové zpracování obrazového záznamu. Tyto druhy přehrávačů v současnosti na trhu dominují. Obvykle také umožňují přehrát video ve vysokém rozlišení 4K, musíte k tomu mít ale odpovídající televizi nebo projektor.
 • Multimediální centra– Domácí kina sloužící k přehrávání filmové a hudební tvorby z USB nosiče, paměťové karty nebo z domácí sítě a pevného disku. Prostorově nenápadné „krabičky“ neumožňují vložení DVD ani Blu-ray nosiče.

Výjimkou samozřejmě nejsou ani kombinace výše uvedených variant. Využít lze také přehrávače vybavené technologií pro zapisování, například na DVD, Blu-ray či pevný disk. S pořízením domácího kina tak můžete spojit dobré s užitečným a své oblíbené filmy a pořady si velice pohodlně nahrajete.

Vstupy a výstupy

Vstupy a výstupy hrají u domácího kina velice zásadní roli. Tyto prvky vlastně prozrazují, co všechno budete moci připojit k danému zařízení, jak jej rozšíříte a co všechno od něj získáte. Vstupy a výstupy se samozřejmě liší v závislosti na tom, zda jde o systém s integrovaným přehrávačem nebo o komponenty zakoupené zvlášť. Ať už se vydáte tou či onou cestou, vždy se můžete setkat s následujícími typy konektorů.

 • HDMI – Konektor nabízející kvalitní přenos jak audia, tak videa. Pomocí kabelu tak můžete propojit přehrávač s televizí, projektorem nebo jiným zařízením.
 • Vstupy digitální a koaxiální – Ty slouží k vytvoření prostorového zvuku. Jedná se o audio vstupy.
 • USB – Port umožňující přehrávání hudby, videa a prohlížení uložených obrázků a fotografií. Můžete jím připojit flash disk, nebo externí disk.
 • Speciální porty – Poslouží obvykle k připojení ostatních používaných zařízení. Mezi něž patří například výrobky iPhone, apod.
 • Widi/Midcrast – Přenáší obraz z mobilního telefonu na obrazovku televizoru. Touto technologií musejí být vybavené oba přístroje (Zdroj: Wikipedia).
 • LAN –  Umožňuje kabelové připojení kina k internetu a do domácí sítě.

Vyobrazení různých typů vstupů a výstupů

Funkce

Moderní technologie se v posledních letech vyvíjejí čím dál rychleji. S pokrokem přibývají různé funkce, které můžete při domácím sledování běžně využívat. Některé jsme popsali již výše, jiné v rychlosti shrneme v této kapitole.

 • Wi-Fi – Spolu s s připojením LAN umožňuje Wi-Fi připojit přehrávač k internetu. Díky tomu můžete využívat internetový obsah, s čímž souvisí i následující funkce.
 • Webový prohlížeč – Pokud je přehrávač vybavený internetovým připojením, pravděpodobně bude mít i webový prohlížeč. Ten můžete využívat nejen k přehrávaní videí a filmů, ale také k získávání informací o počasí, čtení zpráv nebo obyčejnému brouzdání.
 • Ovládání prostřednictvím aplikace – Také souvisí s internetovým připojením. Tato funkce umožňuje ovládat přehrávač pomocí aplikace v chytrém telefonu, která tak může nahradit dálkové ovládání.
 • Čtení externích disků – Pokud je přijímač vybavený USB portem, umí z pravidla přehrávat obsah nejen z flash disků, ale i externích disků. Má to však jistá omezení. Porty totiž často neposkytují dostatečné napětí pro napájení disků s vyšší kapacitou. Pokud tedy vlastníte například 1TB disk, je dost možné, že ho kino nepřehraje. V takovém případě je lepší přetáhnout film na flashku.
 • Bluetooth – Bezdrátová technologie, díky které dokážete přehrávat hudbu a videa bez nutnosti propojení kabelem například z telefonu.
 • NFC – Tato technologie funguje na krátkou vzdálenost a umožňuje rychlé párování přístrojů přes Bluetooth. Stačí tak k určitému místu na přehrávači přiblížit telefon a ten se automaticky spáruje (Zdroj: Alza.cz).
 • Zpětný audiokanál Funkce umožňující přehrávání zvuku z televize přes reproduktory domácího kina. Nemusíte se tak omezovat pouze na filmy puštěné přes přehrávač, ale můžete si užít i tituly v běžném TV vysílání. V takovém případě budete potřebovat kabel a vstup HDMI ARC.
 • 3D přehrávání Funkce přehrávače, který dokáže přehrát filmy v 3D formátu. Pokud jej chcete zobrazit, musíte mít ale připojenou odpovídající televizi nebo projektor, které jsou taktéž vybavené touto funkcí. Poté stačí nasadit speciální brýle a můžete si užívat opravdové domácí kino.
 • Přehrávání FM Přehrávače bývají vybaveny také funkcí přehrávání rádia. V takovém případě bude třeba připojení antény. Přehrávač si dokáže zapamatovat několik přednastavených stanic. Přesnou hodnotu udává parametr „Počet FM presetů“.

Ceny

Dnešní trh je z pohledu ceny doslova otevřen nejrůznějším elektronickým produktům. A žádnou výjimkou nejsou ani domácí kina. Ta jsou velice dostupným sortimentem v závislosti na tom, co od takového výrobku očekáváte. Domácí kino lze pořídit již od ceny 1 500 Kč, a to v sadě s pěti reproduktory a subwooferem. Ty nejdražší modely mohou bez sebemenšího problému překročit hranici 150 000 Kč.

Při hledání vhodného domácího kina narazíte na řadu populárních a kvalitních značek. Mezi ně patří například Blaupunkt, Panasonic, LG, Pioneer, Phillips, Samsung, Sony a další. Níže uvádíme čtyři cenové hladiny pro větší přehlednost.

Cena do 5 000 Kč

V tomto případě neočekávejte žádnou bohatou nabídku. Nízká pořizovací cena vypovídá o předkládaném výkonu a také počtu kanálů. S trochou snahy ovšem pořídíte i sestavy 5.1 ve spojení s přehrávačem DVD. Díky těmto produktům si nenáročné domácí kino bude moci pořídit opravdu každý.

Cena od 5 000 Kč do 20 000 Kč

Zde se již dostáváme do mnohem bohatších vod, v nichž si přijde na své jakýkoliv domácí uživatel prahnoucí po odpovídající kvalitě. U zařízení za cenu až 20 000 Kč vám nebudou chybět technologie Wi-Fi, Bluetooth, NFC, ale také digitální optické a koaxiální vstupy.

Cena od 20 000 Kč

Jestliže si chcete dopřávat prvotřídní prostorový zvuk 7.1, počítejte s výdajem v této výši. Vybírat si můžete ze sloupcových, klasických i závěsných reproduktorů. Vyšší cena se samozřejmě promítá do adekvátního výkonu a do celkového vzhledu, kde figuruje dřevo i luxusní kov.

Umístění domácího kina

Ať už se vaším cílem stane jakékoliv domácí kino, bude vás po jeho zakoupení čekat správné zapojení. Teprve s ním totiž docílíte toho nejlepšího zvukového efektu. Na počátku všeho je to určitě propojení přehrávače s televizorem, popřípadě s anténou či jinými komponenty. To záleží na tom, jakému modelu vyhotovení domácího kina jste dali přednost. Všechny tyto řídící jednotky se snažte situovat co nejblíže k televizoru.

Tou nejzásadnější částí však bude rozmístění reproduktorů. Když se budete držet několika níže uvedených rad, zvukový projev vašeho domácího kina bude možné považovat za dokonalý.

 • Centrální reproduktor umístěte vždy doprostřed televizoru, ať už pod něj nebo nad něj
 • Následuje rozmístění reproduktorů v závislosti na tom, jaký počet kanálů jste zvolil. Zda 5.1 či 7.1. Vždy se držte označení levý/pravý. Dva musí stát vedle televizoru a dva jsou umístěny po stranách vaší sedací soupravy naproti televizoru. Při sestavě 7.1 je zapotřebí situovat dva reproduktory ještě za sedací soupravu.
 • Subwoofer umístěte v přední řadě reproduktorů. Tam, kde budete mít místo.

Vyobrazení rozložení reproduktorů domácího kina

Výsledkem se stane rozmístění reproduktorů do tvaru kružnice. S tímto členěním kalkulujte už při výběru vhodné sestavy domácího kina. Myslete například na to, kudy povedete potřebnou kabeláž, popřípadě vsaďte na bezdrátové provedení.

Reproduktory lze umístit přímo na zem. Určitou alternativou jsou i podstavce. Ty vypadají nejenom elegantně, ale dokáží reproduktor posunout o kousek výš. Pakliže byste vsadili na závěsnou variantu, existuje celá řada konzolí. Také u nich využijete možnost natáčení do všech stran. Ať už zvolíte kteroukoliv z uvedených variant, vždy platí stejné rozmístění výše.

Často kladené otázky k domácím kinům

Jaké vybrat domácí kino?

Rozhodněte se, kolik kanálů, tedy reproduktorů byste rádi. Běžně se setkáte se sestavou 5.1 nebo 7.1. Vyšší číslo označuje počet satelitních reproduktorů, jednička pak přítomnost subwooferu. Zvolte typ reproduktorů – sloupové, závěsné nebo malé stolní. Rozhodněte se také, jaké typy formátů budete chtít přehrávat. -nezapomeňte také na příslušné konektory. Nejlepší domácí kina najdete v našem srovnání.

Dá se k domácímu kinu připojit projektor?

Projektor a domácí kino lze propojit pomocí příslušných konektorů, typicky HDMI kabelem. 

Dá se koupit při poruše přehrávač samostatně?

Ano, přehrávač je možné snadno nahradit. Musíte si dát ale pozor na vybavení stejnými konektory, aby bylo možné reproduktory připojit.

Co znamená 5.1 u domácího kina?

První číslo označuje počet reproduktorů, druhé počet basových kanál- subwooferu. Můžete se setkat také s variantami 2.1, 2.0 ale i 7.1.

Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let věnuje srovnávání produktů a jejich výběru. Své zkušenosti uplatňuje i při výběru domácích kin. Dokáže se oprostit od marketingových superlativů a předložit důležité a relevantní informace. Dozvíte se od ní například, jaké typy domácích kin můžete v obchodech najít, a které konektory byste měli u nového přístroje vyžadovat. Věnovala se srovnání i v kategorii klasických a bezdrátových reproduktorů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.1 z 45 hlasů