Menu

Recenze a srovnání Sony WH-1000XM4

Doporučujeme Při nákupu v kategorii bezdrátových sluchátek přes hlavu

Datum doporučení: Září 2020

  • Skvělý zvuk v celém spektru
  • Podpora kodeku LDAC
  • Výborné odhlučnění
  • Krátký kabel
  • Vysoká cena
  • Nižší kvalita mikrofonu v kategorii
10 600 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje

Bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM4 byla v době psaní tohoto článku (září 2020) vlajkovou lodí nositelné audiotechniky společnosti Sony. Jako takové disponují tím nejlepším, co výrobce nabízí. Jedná se o sluchátka přes hlavu s uzavřenou konstrukcí. Náušníky obklopují celé uši a opírají se o lícní kosti, čímž je zajištěno maximální pohodlí při poslechu.

V mušlích z kvalitních plastů se ukrývá měnič o velikosti 40 mm s impedancí 47 ohmů. Ten zajišťuje vyrovnané podání zvuku v celém spektru frekvenčního rozsahu, od výšek až po hluboké basy. Sluchátka zvládají bez jakýchkoliv problémů a bez ztráty na kvalitě i velmi hlasitý poslech. Za měniči je umístěna technologie Active Noise Cancelling (ANC) zajišťující potlačení okolního hluku, kterou odborná veřejnost hodnotí mezi běžně dostupnými sluchátky za druhou nejlépe zpracovanou. Pokud by pro vás však byl nejdůležitějším parametrem právě útlum okolního hluku (to oceníte zejména při častém cestování v letadle), zkuste se podívat na některá ze sluchátek společnosti Bose. Ta funkci ANC vynalezla, a tak v ní stále drží prvenství. Kvalitní mikrofony vybízejí k využití při telefonních hovorech.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sony
Provedení Kolem uší
Konstrukce Uzavřená
Frekvenční rozsah (Hz) 4-40 000
Citlivost (dB) 105
Impedance (Ω) 47
Velikost měniče 40
Počet měničů v 1 sluchátku 1
Přítlak/tlak v uchu Příjemný
Materiál Plast
Materiál náušníků Umělá kůže
Počet barevných variant 2
Hmotnost (g) 254

Hodnocení funkcí a baterie

Propojení s vaším multimediálním zařízením zajistí technologie Bluetooth 5.0, která přináší prodloužený dosah signálu, vyšší přenosové rychlosti a stabilnější připojení. Sluchátka využívají mimo klasického kodeku AAC (Apple) a SBC (všichni ostatní) také kodek LDAC (bezztrátová komprese). Proč je to pro maximální kvalitu zvuku důležité, se dočtete v kapitole kodeky. Potěší jak funkce NFC umožňující rychlejší spárování s telefonem, tak také Multi-point connection pro připojení ke dvěma Bluetooth zařízením najednou. Hlasový asistent usnadní ovládání a zajistí komunikaci s chytrou domácností.

Výdrž baterie s aktivní funkcí ANC se pohybuje kolem 30 hodin, plné nabití trvá pouze 3 hodiny. Výrobce udává, že funkce rychlého nabíjení doplní během 10 minut na nabíječce kapacitu o dalších 5 hodin poslechu. Kapacitou baterie se v době psaní recenze řadila mezi ⅓ sluchátek kolem uší s nejvyšší výdrží. Mezi těmito zařízeními patřila mezi ta lehčí.

Ovládání je zajištěno dotykovými senzory přímo na zařízení a dvojicí tlačítek. Pro případ vybití baterie je samozřejmě možné využít kabel Jack 3,5 mm, který je součástí balení. Vytknout můžeme jen krátký napájecí kabel v balení.

Parametr Tento produkt
Připojení Bluetooth 5.0
Kodek SBC, AAC, LDAC
Volitelný kabel Ano
Ovládání na sluchátkách Dotykové
Mikrofon Ano
Přijímání hovorů Ano
Voděodolnost Ne
Max. výdrž baterie (hod) 30
Doba nabíjení sluchátek (hod) 3
Aktivní potlačení okolního hluku (ANC) Ano
Bezdrátové nabíjení Ne
Hlasový asistent Ano

Naše hodnocení a závěr

Sony WH-1000MX4 jsou pokračovatelem řady bezdrátových sluchátek, které si našly oblibu i mezi profesionály. Svou konstrukcí, kvalitou zvuku a funkcemi nedávají běžně dostupným konkurenčním zařízením příliš prostoru se prosadit. Aktivní potlačení hluku společně se zdařilým podáním zvuku zajistí nerušený a vtahující poslech, což potvrzují také recenze uživatelů. Vzhledem k cenové relaci, v jaké se pohybují, se jedná o sluchátka pro velmi náročné uživatele, kteří staví výkon a kvalitu na stejnou úroveň.

Své místo najdou v rušné kanceláři, při střihu hudby a nebo mezi DJs. V případě DJs však doporučujeme sluchátka vyzkoušet, pokud jste zvyklí při vaší produkci hodně skákat, mohou se vám sluchátka pohybovat na hlavě. Pokud netrváte na provedení kolem uší, alternativou pro vás mohou být TrueWireless sluchátka Apple AirPods Pro, které disponují podobnými funkcemi a rovněž reprodukují kvalitní zvuk.

10 600 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

10 600 Kč Orientační cena