Recenze a porovnání Apple AirPods Pro MWP22ZM/A | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apple AirPods Pro MWP22ZM/A

95,5 % Celkové hodnocení

Nejlepší produkt v kategorii Bezdrátová sluchátka do uší

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Aktivní potlačení hluku
  • Kompaktní pouzdro

Zápory

  • Vysoká cena
  • Pouze jedna barva
  • Hlasitost nelze nastavit přímo na sluchátku
5 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sluchátka AirPods Pro se stala v posledních letech synonymem pro bezdrátová špuntová sluchátka. Hodnocení uživatelů 97 % a umístění jako 2. TOP produktu v dané kategorii na Heurece, které měla tato sluchátka v době psaní článku (září 2020), nenechá na pochybách, že se jedná o precizně dělaná a uživatelsky příjemná sluchátka s kvalitním podáním zvuku. Plastová konstrukce je mezi True Wireless sluchátky běžnou záležitostí, není tomu jinak ani v případě tohoto produktu společnosti Apple.

Přesné charakteristiky měničů výrobce neuvádí, nicméně podle testů portálu RTINGS.com je jejich zvuk velmi kvalitní a vyrovnaný ve všech polohách. Jediné slabší místo jsou hluboké basy, které ovšem zvládají bezchybně pouze ta nejdražší špuntová sluchátka. Ke sluchátkům jsou dodávány 3 velikosti špuntů, nabíjecí pouzdro a kabel.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Apple

Provedení

Do uší

Konstrukce

Uzavřená

Počet měničů v 1 sluchátku

1

Přítlak/tlak v uchu

Příjemný

Materiál

Plast

Počet barevných variant

1

Hmotnost (g)

5,4

Hodnocení funkcí a baterie

V porovnání se sluchátky v podobné cenové kategorii je výdrž baterie sluchátek průměrná. Díky funkci rychlého nabíjení ale není výdrž velký problém. Doplňování energie probíhá bezdrátově, lze tedy využít bezdrátovou nabíječku. Pouzdro je také možné připojit ke zdroji proudu přiloženým kabelem Lightning. Velikost pouzdra je natolik kompaktní, že by měla být inspirací pro ostatní výrobce. Recenzenti si pochvalují dobře fungující aktivní tlumení vnějšího hluku. Ta zajistí, že vás při poslechu nebude nic rušit. O připojení se stará technologie Bluetooth 5.0 s lepší stabilitou a vysokými přenosovými rychlostmi. Kodek AAC, kterým jsou vybavena všechna zařízení Apple, poskytne dobrou kvalitu pro běžný poslech.

Integrovaný mikrofon s filtrem rušivých vnějších vlivů dovoluje podle testů solidní kvalitu hovoru. Ovládání je zajištěno tlakovým snímačem na sluchátkách a umožní snadné ovládání hudby a organizaci hovorů. Sluchátka mají stupeň ochrany IPX4, který zaručí odolnost proti potu a stříkající vodě (například při dešti), nicméně nejsou vodotěsná.

Parametr Tento produkt
Připojení

Bluetooth 5.0

Kodek

AAC

Volitelný kabel

Ne

Ovládání na sluchátkách

Tlakové

Mikrofon

Ano

Přijímání hovorů

Ano

Voděodolnost

IPX4

Max. výdrž baterie (hod)

4,5/24 (s pouzdrem)

Aktivní potlačení okolního hluku (ANC)

Ano

Bezdrátové nabíjení

Ano

Hlasový asistent

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Apple AirPods PRO MWP22ZM/A patří u uživatelů mezi vůbec nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s konstrukcí do uší (typ TWS). Ve svých recenzích uživatelé chválí hlavně vysokou kvalitu zvuku, ale také až překvapivě dobře fungující ANC (aktivní potlačení okolního hluku). Mezi časté klady patří také pohodlí při nošení či kvalita provedení. Negativně je naopak hodnocena vysoká cena.

Experti ve svých hodnoceních potvrzují dobré tlumení okolního hluku a vylepšenou ergonomii, tedy také pohodlí při nošení. Opomenout nelze také časté zmínky o vysoké kvalitě mikrofonu. Naproti tomu nejsou sluchátka zrovna levná a napájení krabičky pomocí kabelu lightning je trochu nepochopitelné.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavními klady tohoto modelu je dobře fungující aktivní potlačení hluku, kompaktní pouzdro, ale také solidní kvalita zvuku. Překvapí také velmi nízká hmotnost. Na druhou stranu je cena Apple AirPods Pro velmi vysoká a pokud koukáte po kvalitnějším zvuku, pravděpodobně narazíte na lepší varianty ve stejné cenové hladině. Tato sluchátka se vyznačují zejména, pokud je hodnotíme jako celek. Žádný parametr se nedočkal kompromisu.

Závěrečné shrnutí

Sluchátka Apple AirPods Pro nabízejí nejvyrovnanější výkon ze všech finančně dostupných variant dostupných pro širokou veřejnost. Na trhu sice naleznete špuntová sluchátka s kvalitnějším podáním hudby, bude jim ale chybět například funkce aktivního potlačení hluku, nebudou mít použitelnou kvalitu mikrofonu nebo jim bude chybět jiná z funkcí. Největší předností těchto sluchátek je tedy jejich univerzálnost.

Aktivní potlačení okolního hluku a poměrně kvalitně zvládnutý mikrofon je dělá vhodnými jak na ulici, tak do kanceláře. Určeny jsou zejména uživatelům telefonů společnosti Apple, se kterými budou fungovat nejlépe. Pokud byste chtěli vybírat mezi produkty jiných výrobců a hledali sluchátka ke sportu, podívejte se například na Samsung Galaxy Buds+, která nejenže skvěle hrají, ale podle hodnocení uživatelů dobře drží v uších.

5 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple AirPods Pro MWP22ZM/A | Hodnocení: 95,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřený redaktor. Bezdrátová sluchátka byla jeho prvním větším tématem v naší redakci. V minulosti plnil v jiném týmu také roli zvukaře a bez hudby zásadně nepracuje. V roce 2020 poslouchal hudbu průměrně 2,5 hodiny denně. Kromě sluchátek se v naší redakci věnuje také další elektronice a elektrickému nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple AirPods Pro MWP22ZM/A

Apple AirPods Pro MWP22ZM/A

5 300 Kč Orientační cena