Menu

Recenze a srovnání Apple AirPods Pro MWP22ZM/A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii bezdrátových sluchátek do uší

Datum doporučení: Září 2020

95,5 % Celkové hodnocení
  • Nízká hmotnost
  • Aktivní potlačení hluku
  • Kompaktní pouzdro
  • Vysoká cena
  • Pouze jedna barva
  • Hlasitost nelze nastavit přímo na sluchátku
6 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sluchátka AirPods Pro se stala v posledních letech synonymem pro bezdrátová špuntová sluchátka. Hodnocení uživatelů 97 % a umístění jako 2. TOP produktu v dané kategorii na Heurece, které měla tato sluchátka v době psaní článku (září 2020), nenechá na pochybách, že se jedná o precizně dělaná a uživatelsky příjemná sluchátka s kvalitním podáním zvuku. Plastová konstrukce je mezi True Wireless sluchátky běžnou záležitostí, není tomu jinak ani v případě tohoto produktu společnosti Apple.

Přesné charakteristiky měničů výrobce neuvádí, nicméně podle testů portálu RTINGS.com je jejich zvuk velmi kvalitní a vyrovnaný ve všech polohách. Jediné slabší místo jsou hluboké basy, které ovšem zvládají bezchybně pouze ta nejdražší špuntová sluchátka. Ke sluchátkům jsou dodávány 3 velikosti špuntů, nabíjecí pouzdro a kabel.

Parametr Tento produkt
Výrobce Apple
Provedení Do uší
Konstrukce Uzavřená
Citlivost (dB) -
Impedance (Ω) -
Velikost měniče -
Počet měničů v 1 sluchátku 1
Přítlak/tlak v uchu Příjemný
Materiál Plast
Počet barevných variant 1
Hmotnost (g) 5,4

Hodnocení funkcí a baterie

V porovnání se sluchátky v podobné cenové kategorii je výdrž baterie sluchátek průměrná. Díky funkci rychlého nabíjení ale není výdrž velký problém. Doplňování energie probíhá bezdrátově, lze tedy využít bezdrátovou nabíječku. Pouzdro je také možné připojit ke zdroji proudu přiloženým kabelem Lightning. Velikost pouzdra je natolik kompaktní, že by měla být inspirací pro ostatní výrobce. Recenzenti si pochvalují dobře fungující aktivní tlumení vnějšího hluku. Ta zajistí, že vás při poslechu nebude nic rušit. O připojení se stará technologie Bluetooth 5.0 s lepší stabilitou a vysokými přenosovými rychlostmi. Kodek AAC, kterým jsou vybavena všechna zařízení Apple, poskytne dobrou kvalitu pro běžný poslech.

Integrovaný mikrofon s filtrem rušivých vnějších vlivů dovoluje podle testů solidní kvalitu hovoru. Ovládání je zajištěno tlakovým snímačem na sluchátkách a umožní snadné ovládání hudby a organizaci hovorů. Sluchátka mají stupeň ochrany IPX4, který zaručí odolnost proti potu a stříkající vodě (například při dešti), nicméně nejsou vodotěsná.

Parametr Tento produkt
Připojení Bluetooth 5.0
Kodek AAC
Volitelný kabel Ne
Ovládání na sluchátkách Tlakové
Mikrofon Ano
Přijímání hovorů Ano
Voděodolnost IPX4
Max. výdrž baterie (hod) 4,5/24 (s pouzdrem)
Doba nabíjení sluchátek (hod) -
Aktivní potlačení okolního hluku (ANC) Ano
Bezdrátové nabíjení Ano
Hlasový asistent Ano

Naše hodnocení a závěr

Sluchátka Apple AirPods Pro nabízejí nejvyrovnanější výkon ze všech finančně dostupných variant dostupných pro širokou veřejnost. Na trhu sice naleznete špuntová sluchátka s kvalitnějším podáním hudby, bude jim ale chybět například funkce aktivního potlačení hluku, nebudou mít použitelnou kvalitu mikrofonu nebo jim bude chybět jiná z funkcí. Největší předností těchto sluchátek je tedy jejich univerzálnost.

Aktivní potlačení okolního hluku a poměrně kvalitně zvládnutý mikrofon je dělá vhodnými jak na ulici, tak do kanceláře. Určeny jsou zejména uživatelům telefonů společnosti Apple, se kterými budou fungovat nejlépe. Pokud byste chtěli vybírat mezi produkty jiných výrobců a hledali sluchátka ke sportu, podívejte se například na Samsung Galaxy Buds+, která nejenže skvěle hrají, ale podle hodnocení uživatelů dobře drží v uších.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Apple AirPods Pro MWP22ZM/A | Hodnocení: 95,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple AirPods Pro MWP22ZM/A

Apple AirPods Pro MWP22ZM/A

6 500 Kč Orientační cena