Menu

Recenze Apple MacBook Air 2020 MWTK2CZ/A

Klady

  • Konstrukční zpracování
  • Výdrž baterie
  • Konektivita

Zápory

  • Slabší procesor
  • Menší kapacita disku
28 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Zařízení Apple MacBook Air 2020 navazuje na tradiční řadu notebooků z dílny světoznámého výrobce komunikačních technologií. V následující se recenzi si rozebereme, zda Apple opět dokázal zacílit na poměrně širokou skupinu uživatelů preferující dlouhodobě jeho produkty a třeba i přidat další doposud neoslovené příznivce.

Výkonové vybavení notebooku je determinováno především jeho procesorem Intel Core i3 s maximální frekvencí až 3,2 GH a operační pamětí 8 GB RAM. Přestože papírově vás tyto parametry pravděpodobně neoslní, ve skutečnosti jsou dostačující pro chod systému a aplikací, které uživatelé podobných notebooků obvykle využívají.

Kapacita pevného disku činí 256 GB a je nutné konstatovat, že pro milovníky multimédií nemusí být v delším časovém horizontu rozhodně dostačující. Naopak poměrně silnou stránkou notebooku je jeho konektivita. Port ThunderBolt 3 nabízí univerzální využití pro napájení i přenos dat. Sekunduje mu pak konektor pro připojení USB typu C. Notebooku nechybí ani 3,5 mm Jack pro připojení sluchátek nebo jiného audia.

Zpracování a výdrž

Silnou stránkou notebooků z dílny Applu bývá také dílenské zpracování a model Air 2020 na tom není jinak. Hliníkové tělo patří opravdu k tomu nejlepšímu, co je na trhu k dostání. I přes průměrnou velikost úhlopříčky 13,3 palce je navíc zařízení maximálně kompaktní a jeho hmotnost činí 1,29 kilogramu, což ho předurčuje i k časté manipulaci.

Výdrž baterie by měla dosahovat hodnoty až 12 hodin na jedno nabití, a i v tomto ohledu můžeme notebook považovat za nadprůměrný.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov

Velikost displeje (palce ")

13,3

Udávaná výdrž (h)

12

Hmotnost (kg)

1,29

Grafická karta

Intel Iris Plus Graphics G4

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

Pokud patříte mezi fanoušky produktů od Apple, s modelem Air 2020 byste neměli šlápnout vedle. Má samozřejmě své nedostatky ztělesněné například méně výkonnou verzí procesoru nebo omezenou kapacitou pevného disku, na druhou stranu nabízí ale také skvělé konstrukční vlastnosti, výdrž baterie nebo konektivitu. Pokud hledáte srovnatelné zařízení, které disponuje operačním systémem Windows, můžeme vám doporučit například Asus UX425JA-BM040R.

28 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple MacBook Air 2020 MWTK2CZ/A
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technologiím a elektronice. Notebooky patří mezi jeho nejrozsáhleji zpracovaná témata, problematice se totiž nevěnuje pouze v práci, ale také ve volném čase. V cenové relaci do 30 000 Kč vám doporučí to nejlepší, co je na trhu aktuálně k sehnání. Kromě notebooků najdete jeho recenze také u další elektroniky a elektrického nářadí, jako jsou například aku vrtačky, nebo štípače dříví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple MacBook Air 2020 MWTK2CZ/A

Apple MacBook Air 2020 MWTK2CZ/A

28 000 Kč Orientační cena