Menu

Recenze Apple MacBook Air 2020 MWTK2CZ/A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 30 tisíc Kč

Datum doporučení: Srpen 2020

  • Konstrukční zpracování
  • Výdrž baterie
  • Konektivita
  • Slabší procesor
  • Menší kapacita disku
28 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Celkový výkon a konektivita

Zařízení Apple MacBook Air 2020 navazuje na tradiční řadu notebooků z dílny světoznámého výrobce komunikačních technologií. V následující se recenzi si rozebereme, zda Apple opět dokázal zacílit na poměrně širokou skupinu uživatelů preferující dlouhodobě jeho produkty a třeba i přidat další doposud neoslovené příznivce.

Výkonové vybavení notebooku je determinováno především jeho procesorem Intel Core i3 s maximální frekvencí až 3,2 GH a operační pamětí 8 GB RAM. Přestože papírově vás tyto parametry pravděpodobně neoslní, ve skutečnosti jsou dostačující pro chod systému a aplikací, které uživatelé podobných notebooků obvykle využívají.

Kapacita pevného disku činí 256 GB a je nutné konstatovat, že pro milovníky multimédií nemusí být v delším časovém horizontu rozhodně dostačující. Naopak poměrně silnou stránkou notebooku je jeho konektivita. Port ThunderBolt 3 nabízí univerzální využití pro napájení i přenos dat. Sekunduje mu pak konektor pro připojení USB typu C. Notebooku nechybí ani 3,5 mm Jack pro připojení sluchátek nebo jiného audia.

Zpracování a výdrž

Silnou stránkou notebooků z dílny Applu bývá také dílenské zpracování a model Air 2020 na tom není jinak. Hliníkové tělo patří opravdu k tomu nejlepšímu, co je na trhu k dostání. I přes průměrnou velikost úhlopříčky 13,3 palce je navíc zařízení maximálně kompaktní a jeho hmotnost činí 1,29 kilogramu, což ho předurčuje i k časté manipulaci.

Výdrž baterie by měla dosahovat hodnoty až 12 hodin na jedno nabití, a i v tomto ohledu můžeme notebook považovat za nadprůměrný.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Kov
Velikost displeje (palce ") 13,3
Udávaná výdrž (h) 12
Hmotnost (kg) 1,29
Typ procesoru Intel Core i3
Grafická karta Intel Iris Plus Graphics G4
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku SSD SATA
Kapacita pevných disků (GB) 256

Závěr

Pokud patříte mezi fanoušky produktů od Apple, s modelem Air 2020 byste neměli šlápnout vedle. Má samozřejmě své nedostatky ztělesněné například méně výkonnou verzí procesoru nebo omezenou kapacitou pevného disku, na druhou stranu nabízí ale také skvělé konstrukční vlastnosti, výdrž baterie nebo konektivitu. Pokud hledáte srovnatelné zařízení, které disponuje operačním systémem Windows, můžeme vám doporučit například Asus UX425JA-BM040R.

28 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple MacBook Air 2020 MWTK2CZ/A

Apple MacBook Air 2020 MWTK2CZ/A

28 000 Kč Orientační cena