Recenze a porovnání Philips PowerPro Aqua 3v1 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových tyčových vysavačů nad 3000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

79,8 % Celkové hodnocení
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Funkce vytírání
  • Třívrstvý filtr
  • Absence LED osvětelní
  • Vyšší hmotnost
5 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Tyčový vysavač Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 je poháněn akumulátorem Li-ion, který je v této kategorii standardem a je k vidění u většiny zařízení podobného zaměření. Její výdrž nabízí zákazníkům vynikající hodnotu jedné hodiny v provozu při plně nabitém stavu, což lze považovat za vysoký nadprůměr a jedná se rozhodně o jednu z nejsilnějších stránek vysavače. Doba nabíjení se pak pohybuje okolo běžné hodnoty pěti hodin.

Průměrný výsledek přináší vysavač také v ohledu objemu sběrné nádoby, která nabídne uživatelům 0,6 litru prostoru. Úroveň hluku se zastavila na hodnotě 83 dB, čímž vysavač díky svému většímu výkonu spadá do spíše více hlučných, na druhou stranu rozdíly jsou téměř minimální a v běžných podmínkách by tato hladina hluku neměla nadělat problémy. Filtraci zajišťuje třívrstvý filtr s účinností až 90 %, který lze omývat vodou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Napájení

Akumulátorové

Počet rychlostí

2

Typ baterie

Li-ion

Napětí (V)

25,2

Provozní doba (min)

60

Čas dobíjení (h)

5

Objem zásobníku na prach (l)

0,6

Filtrace

Třívrstvý omyvatelný filtr

Úroveň hluku (dB)

83

Hodnocení manipulace a funkcí

Vysavač se v ohledu rozměrů řadí do průměru. Pozitivní je především jeho výška, která předurčuje velmi dobré možnosti skladování a manipulace. Naopak daň za celkově skvělé parametrové vybavení a kvalitu komponent si vybírá vysavač ve své relativně vyšší hmotnosti v porovnání s obdobnými produkty. Ačkoliv necelých pět kilogramů není žádnou katastrofou, mohlo by toto číslo nadělat v některých případech problémy.

Vysavač bohužel nedisponuje diodou LED pro osvětlení tmavých míst se špatným přístupem světla, což považujeme za slabinu, protože je často k vidění i u zařízení nižších cenových tříd. Naopak nechybí mu oblíbená funkce „2 v 1“, která ukazuje na možnost rozdělení jeho konstrukce do dvou částí, přičemž jedna může fungovat samostatně jako ruční vysavač. Výhodou je také funkce vytírání, kterou zajišťuje přídavný vytírací systém, který se připevňuje na hubici vysavače.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ne

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ano

Délka (mm)

218

Šířka (mm)

280

Výška (mm)

765

Hmotnost (kg)

4,7

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače pozitivně reflektují především jeho výkon a celkovou kvalitu konstrukce a použitých materiálů pro její výrobu. Naopak nepozdává se jim vyšší pořizovací cena, která je však u zařízení podobných kvalit zcela na místě.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 patří mezi špičku na trhu. Má dobrou výdrž baterie až jednu hodinu a vede si nadprůměrně i v ostatních oblastech. Je také vybaven neobvyklou funkcí vytírání, díky které se jedná o multifunkčního pomocníka v domácnosti. Jeho relativní slabinou je vyšší hmotnost, která znamená horší možnosti manipulace, a také absence LED osvětlovací diody, která obvykle bývá k vidění i u hůře vybavených kousků.

Jestliže hledáte spíše lehčí vysavač a funkce vytírání pro vás není prioritou, mohl by vás zaujmout model Philips PowerPro Duo FC6168/01, který má sice o 20 minut nižší výdrž baterie, ale pořídíte ho za polovinu ceny.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 | Hodnocení: 79,8 %
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, chci se zeptat na výdrž produktu, uváděná 60min mi v reálu vyšla na stěží 34min, s tím že vysavač lze spustit i na stupeň s nižším výkonem. Jak se bere těch 60min. Děkuji

Tomáš Bičiště

Dobrý den, výdrž baterie měří výrobci v laboratorních podmínkách. Zároveň uvádějí obvykle tu nejdelší, tedy v tom nejnižším režimu výkonu.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den, má tento vysavač i přídavné nástavce? Děkuji

LESNEROA MILOSLAVA

Dobrý den, v balení najdete pouze nástavec na vysávání vytírání a nástavec na štěrbiny. Další příslušenství je možné zakoupit zvlýášť.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den kolik má vysavac saci vykon a má rucni vysavac?

Dagmar Balgová

Dobrý den, sací výkon bohužel výrobci tyčových vysavačů neuvádějí. Odnímatelný ruční vysavač tento model má.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den,
Vysavač nemá sací funkci. Jednoduše- nevysává. Vysává pouze odnímatelná část. Má to tedy být tak, že čištění probíhá pouze díky kartáči? Bez vstávání nečistot?
Děkuji za odpověď
M. Zejmonová

Mirka Zejmonova

Dobrý den, vysavač samozřejmě nečistoty vysává. Motor je sice umístěný ve střední odnímatelné části, ta je ale s tělem vysavače propojená.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

5 000 Kč Orientační cena