Menu

Recenze a srovnání Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových tyčových vysavačů nad 3000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Dlouhá výdrž baterie
  • Funkce vytírání
  • Třívrstvý filtr
  • Absence LED osvětelní
  • Vyšší hmotnost
7 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tyčový vysavač Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 je poháněn akumulátorem Li-ion, který je v této kategorii standardem a je k vidění u většiny zařízení podobného zaměření. Její výdrž nabízí zákazníkům vynikající hodnotu jedné hodiny v provozu při plně nabitém stavu, což lze považovat za vysoký nadprůměr a jedná se rozhodně o jednu z nejsilnějších stránek vysavače. Doba nabíjení se pak pohybuje okolo běžné hodnoty pěti hodin.

Průměrný výsledek přináší vysavač také v ohledu objemu sběrné nádoby, která nabídne uživatelům 0,6 litru prostoru. Úroveň hluku se zastavila na hodnotě 83 dB, čímž vysavač díky svému většímu výkonu spadá do spíše více hlučných, na druhou stranu rozdíly jsou téměř minimální a v běžných podmínkách by tato hladina hluku neměla nadělat problémy. Filtraci zajišťuje třívrstvý filtr s účinností až 90 %, který lze omývat vodou.

Parametr Tento produkt
Výrobce Philips
Napájení Akumulátorové
Počet rychlostí 2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 25,2
Provozní doba (min) 60
Čas dobíjení (h) 5
Objem zásobníku na prach (l) 0,6
Filtrace Třívrstvý omyvatelný filtr
Úroveň hluku (dB) 83

Hodnocení manipulace a funkcí

Vysavač se v ohledu rozměrů řadí do průměru. Pozitivní je především jeho výška, která předurčuje velmi dobré možnosti skladování a manipulace. Naopak daň za celkově skvělé parametrové vybavení a kvalitu komponent si vybírá vysavač ve své relativně vyšší hmotnosti v porovnání s obdobnými produkty. Ačkoliv necelých pět kilogramů není žádnou katastrofou, mohlo by toto číslo nadělat v některých případech problémy.

Vysavač bohužel nedisponuje diodou LED pro osvětlení tmavých míst se špatným přístupem světla, což považujeme za slabinu, protože je často k vidění i u zařízení nižších cenových tříd. Naopak nechybí mu oblíbená funkce „2 v 1“, která ukazuje na možnost rozdělení jeho konstrukce do dvou částí, přičemž jedna může fungovat samostatně jako ruční vysavač. Výhodou je také funkce vytírání, kterou zajišťuje přídavný vytírací systém, který se připevňuje na hubici vysavače.

Parametr Tento produkt
Délka (mm) 218
Šířka (mm) 280
Výška (mm) 765
Hmotnost (kg) 4,7
LED osvětlení Ne
2v1 Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače pozitivně reflektují především jeho výkon a celkovou kvalitu konstrukce a použitých materiálů pro její výrobu. Naopak nepozdává se jim vyšší pořizovací cena, která je však u zařízení podobných kvalit zcela na místě.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 patří mezi špičku na trhu. Má dobrou výdrž baterie až jednu hodinu a vede si nadprůměrně i v ostatních oblastech. Je také vybaven neobvyklou funkcí vytírání, díky které se jedná o multifunkčního pomocníka v domácnosti. Jeho relativní slabinou je vyšší hmotnost, která znamená horší možnosti manipulace, a také absence LED osvětlovací diody, která obvykle bývá k vidění i u hůře vybavených kousků.

Jestliže hledáte spíše lehčí vysavač a funkce vytírání pro vás není prioritou, mohl by vás zaujmout model Philips PowerPro Duo FC6168/01, který má sice o 20 minut nižší výdrž baterie, ale pořídíte ho za polovinu ceny.

7 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

7 500 Kč Orientační cena