Menu

Recenze a test Norton Security Deluxe

5. místo
67,5 % Celkové hodnocení
 • Přívětivé ovládání v češtině
 • Variabilita operačních systémů
 • Absence některých funkcí
1 200 Kč Cena roční licence

Koupit v obchodě:

 • 5,9/10
  Funkce ochrany
 • 6,9/10
  Produktová nabídka
 • 9,3/10
  Systémové nároky
 • 8,0/10
  Uživatelské prostředí
 • 5,3/10
  Podpora
 • 67,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Antivirový program Norton Security Deluxe pochází z dílny společnosti Symantec, tedy světového lídra v oblasti počítačové ochrany. V našem testu stačily Nortonu jeho funkce na průměrné hodnocení (říjen 2018). Norton Security Deluxe exceluje hlavně v hodnocené kategorii systémových nároků. Naopak pokulhává ve srovnání s ostatními programy co se týče rozmanitosti funkcí ochrany počítače. Tento produkt seženete za cenu okolo tisíce korun a nabídne vám solidní zabezpečení.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Norton Security Deluxe je střední cesta mezi produkty Norton (nižší Security Standard a vyšší Security Premium). Tento antivirový program nabízí standardní ochranu počítače, avšak některé důležité funkce najdete až ve vyšší verzi.

​Security Deluxe nabízí nastavitelný vlastní firewall proti síťovým útokům, dále standardní ochranu proti spamu a spywaru. Chybí mu však ochrana e-mailu, internetového bankovnictví, stejně jako rodičovská kontrola nebo správce hesel. Právě absence těchto funkcí odsunula produkt v našem testu mimo vrchní příčky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu Ano 100 % Ano
Blokování ransomware Ano 100 % Ano
Online a offline skenování Ano 100 % Ano
Sken při otevírání souborů Ano 100 % Ano
Firewall Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-mailu Ne 75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-banking Ne 50 % Ano, 50 % Ne
Ochrana proti spamu Ano 88 % Ano, 13 % Ne
Ochrana proti spyware Ano 100 % Ano
Rodičovská kontrola Ne 50 % Ano, 50 % Ne
Správce hesel Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Kontrola aktualizací Ne 50 % Ano, 50 % Ne
Zálohování Ne 100 % Ne
Optimalizace systému Ano 63 % Ne, 38 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Co se týče licencí a zkušebních verzí, Norton nezaostává. Na internetu je volně dostupná jak třicetidenní zkušební verze placeného programu, tak okleštěná verze zdarma. Stejně jako u ostatních společností, i Norton nabízí ochranu mobilních zařízení jako je váš smart phone nebo tablet.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení Ano 100 % Ano
Počet licencí 1 1,00
Dostupná verze antiviru zdarma Ne 63 % Ano, 38 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma Ano 88 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Právě systémové nároky a požadavky jsou doménou antiviru Norton Security Deluxe. Program sice na disku zabírá nadstandardní jeden gigabyte, ale důležité je, že výrazně nezatěžuje svou ochranou operační systém. V této kategorii dosáhl na hodnocení osmi bodů z deseti, což je lepší než průměr všech testovaných antivirových programů.

Pro Security Deluxe hovoří jednoznačně jeho variabilita. Můžete ho nainstalovat i na starší verze Windows XP a Vista, stejně tak si poradí i s operačním systémem Mac od firmy Apple. Produkt nabízí ochranu až pěti zařízení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Potřebné místo na disku (MB) 1 000 662,50
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně) 7,1 6,83
Dostupné pro Windows XP Ano 50 % Ne, 50 % Ano
Dostupné pro Windows Vista Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Dostupné pro Windows 7 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 8 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 10 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Mac Ano 75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Výhodou antiviru Norton Security Deluxe je jeho kompletní česká lokalizace, takže se nemusíte bát žádné jazykové bariéry. V češtině je poskytována také zákaznická a technická podpora, kterou získáte hlavně přes telefonní linku, kde se vám věnuji vyškolení odborníci.

Co se týče přívětivosti instalace a uživatelského prostředí antiviru, získává Norton Security Deluxe průměrné hodnocení.

Soubor se zkušební verzí prostě stáhnete z českých webových stránek Nortonu a rychle instalujete. Proces je poměrně jednoduchý, všechny kroky jsou vysvětlovány v češtině a na konci není potřeba restartování systému. To je zapotřebí až po odinstalaci, která je dobře modifikovatelná (nabízí zanechání údajů o uživateli apod.). Po instalaci vás program vyzve k registraci a vytvoření profilu a následuje rychlá nápověda pro orientaci v nabídce. Spuštění samotného programu je trochu zdlouhavější.

Grafika menu je čistá, ale lehce nepřehlednější než například u BitDefenderu. Ukazuje se v ní aktuální vytížení procesoru. Nabídka, která vypadá chudší, je rozdělená na záložky prověření (rychlé, úplné, vlastní, výběr souborů, odstranění hrozeb) s historií a aktualizací, identita (vytvoření identity pro webový prohlížeč s generátorem hesel), výkon (optimalizace disku, vymazání souborů, správce spuštění) a nabídku dalších produktů Norton. V nastavení je pak možné upravit charakteristiky ochrany, firewallu, antispamu nebo vytvořit plán úloh.

Vyzkoušený rychlý sken systému zabral poměrně dost času, řádově desítky minut. Prohlížel však poměrně hodně souborů. Optimalizace disku je rychlá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0) 6 5,88
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0) 7 6,50
Live chat Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Telefonní linka Ano 75 % Ano, 25 % Ne
E-mail Ne 88 % Ano, 13 % Ne
Podpora v češtině Ano 63 % Ano, 38 % Ne

Závěr

Antivirový program Norton Security Deluxe se pohybuje přibližně v polovině žebříčku testovaných produktů. Sráží jej absence funkcí jako je správce a ochrana hesel, rodičovská kontrola nebo ochrana e-mailu a internetového bankovnictví. Stále vás ale program dobře ochrání před hrozbami při pohybu v internetovém prostředí a můžeme ho doporučit. Příznivce si získává díky poměrně přívětivému uživatelskému prostředí, variabilitě využití na různých, i starších, operačních systémech a šetrnému zatížení počítače.

V našem testu svedl antivirus Norton Security Deluxe těsný souboj s levnějším programem BitDefender Internet Security. Pokud vás zajímají spíše vrchní příčky našeho testu, podívejte se na recenze produktů společností Kaspersky Lab nebo Avast.

1 200 Kč Cena roční licence
| Datum: | Produkt: Norton Security Deluxe | Hodnocení: 67,5 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Norton Security Deluxe

Norton Security Deluxe

5. místo  v porovnání
1 200 Kč Cena roční licence