Italská policie by měla řešit hlavně to, že vás tam neukradnou i s autem.
Diskuze: Češi s nosiči kol pozor: Na cestách do Itálie bez speciální značky hrozí pokuta 8 700 Kč a k moři se nedostanete
Stojíte na italské benzínce a kolem vás projíždí auto za autem, vzadu kola a na nich nápadný červenobílý čtverec. Vy ho nemáte. A italská hlídka má pro tuhle situaci jasný paragraf, který se na cizincích uplatňuje pravidelně.
na tom něco bude, když jsem tam byl na stáži, první co bylo třeba, dostavit se na policii, kde si nás vyfotili a sepsali nacionále, prý kdyby nás někdo unesl
Plech nebo hliník? A co třeba hliníkový plech?
Když si vzpomenu na fantasmagorické chování italských řidičů na Sicílii, které často vypadalo, jako kdyby řidič dostal právě epileptický záchvat, tak ve mně tento bezpečnostní prvek vyvolává úsměv. : )
Nebylo by dopravni predpisy napric EU nejak sjednotit? Nejaka tabulka v Italii, jina ve Spanelsku, navic tam zase maji majak, ve Francii typicke blika i i behem predjizdeni a ne jen zmene smeru…
Kdyz jdou harmonizovat mormy na maslo, bylo by skvele harmonizovat i dopravni znaceni a predpisy
Vloni jsem dojel do Dolomit pouze s spz prehozenou na nosic na kolo, projížděl okolo několika policejních hlídek na Brenneru a nic se nedělo, nasel jsem nekolik článku, kdy udajne tahle povinnost mit ceduli uz neplati….asi tak
Clanek je dezinformace, povinnost ceduli byla zrusena 21.1 2025
Ne, to je omyl. Rušilo se něco jinýho. Italové v 2023 chtěli, aby se nosič na tažným zařízení zapisoval do techničáku jako úprava auta, a tohle padlo. Ale tabule za přečnívající náklad, o který je článek, platí v Itálii furt, už od roku 1992. Letos jsem to projížděl na italskejch webech a pořád to tam je i s tou pokutou. Jezdím s koly do Itálie každý léto, takže to řeším. Jestli máš někde, že je to zrušený, pošli to sem, kouknu.
Nebo jsem z toho uplne jelen..
Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi.
Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.