Menu

Recenze a srovnání tarifu O2 [:kůl:] 10 GB

v kategorii Studentské tarify

Klady

  • Není potřeba status studenta
  • 10 GB dat

Zápory

  • Placené SMS do cizích sítí
  • Příplatek za variantu bez závazku
499 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobilní tarif od O2 [:kůl:] 10 GB představuje alternativu pro mladé uživatele do 26 let, kteří ale nemusí být studenti. Za aktivaci karty zaplatíte jednorázově 99 Kč, což je poměrně standardní poplatek, řada operátorů ale poskytuje tuto službu zdarma. Měsíčně vás potom tento tarif vyjde na 499 Kč. Na měsíc získáte 120 minut volání do všech sítí a neomezené SMS do vlastní sítě, to je slušná nabídka, kterou v kategorii studentských tarifů v době psaní recenze překonával jen tarif #jetovtobě od Vodafonu za stejnou cenu. Ten ale na rozdíl od tarifu [:kůl:] 10 GB získáte jen s platným studentským průkazem ISIC.

Po vyčerpání volných jednotek zaplatíte 3,5 Kč za minutu, ve srovnání s levnými tarify od virtuálních operátorů jde o poměrně vysokou částku, u studentských tarifů ale byla standardní. Za SMS do cizích sítí nebo po vyčerpání volných zpráv do vlastní sítě zaplatíte 1,5 Kč, tedy opět standard. Tarifikace 60+60, tedy účtování volání po celých minutách, je nejméně výhodnou variantou na trhu. U síťových operátorů se ale s jinou verzí v podstatě nesetkáte, lepších variant je i u virtuálů spíše pomálu. Nevýhodou pro některé uživatele může být dvouletý závazek, zvolit můžete i variantu bez závazku, ta vás sice bude stát o 150 Kč měsíčně více, datovým nadšencům se ale stále vyplatí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

O2

Mobilní síť

O2

Zaváděcí náklady (Kč)

99

Závazek (počet měsíců)

24

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

150

Volné minuty do všech sítí

120

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

3,5

Tarifikace

60+60

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Neomezené

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

1,5

Připojení a data

Jak jsme již naznačili v předchozím odstavci, nejsilnější stránkou tarifu [:kůl:] 10 GB je nabídka dat. Na měsíc totiž dostanete 10 GB, což je opravdu slušná porce, kterou jen tak někdo nevyčerpá. Využijí ji zejména internetoví nadšenci, kteří jsou většinu dne online. Balíček 10 GB vystačí nejen na surfování po sociálních sítích, ale i časté sledování videí a streamování hudby, plně dostačující je také maximální rychlost připojení 225/55 Mbit/s, připojit se můžete jak na 3G, tak na LTE sítě. Konkurenta byste v tomto směru těžko hledali, mezi studentskými tarify je jím pouze zmiňovaný tarif #jetovtobě, při dalším hledání už by bylo třeba zabrousit do nabídky neomezených tarifů a v takovém případě počítejte s minimálně dvojnásobnou cenou. Při vyčerpání dat je možné základních 10 GB doplnit o balíček 2 GB za 249 Kč, to ale pravděpodobně nebude nutné.

Parametr Tento produkt
Připojení

3G, 4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

225/55

Datový balíček 1

2 000 MB/249 Kč

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Tarif pro mladé [:kůl:] 10 GB má dvě hlavní výhody. Zaprvé k jeho zřízení nepotřebujete status studenta, zadruhé jde o tarif s opravdu slušnou nabídkou dat. Nevýhodou je samozřejmě věkové omezení, s tím je ale u tohoto typu tarifů zkrátka nutné počítat. Tarif je cílený na uživatele, kteří komunikují hlavně po internetu. O tom vypovídají i placené SMS do cizích sítí a omezený počet minut. Pokud proto patříte k uživatelům, kteří na psaní zpráv a volání používají hlavně sociální sítě nebo internetové aplikace, bude pro vás tento tarif výhodným řešením. Pozor ovšem na časté volání, s tarifikací 60+60 a cenou 3,5 Kč za minutu by se vám mohlo značně prodražit.

499 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: O2 [:kůl:] 10 GB

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze O2 [:kůl:] 10 GB

O2 [:kůl:] 10 GB

499 Kč Orientační cena