Menu

Recenze a srovnání tarifu O2 [:kůl:] 10 GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii studentských tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

  • Není potřeba status studenta
  • 10 GB dat
  • Placené SMS do cizích sítí
  • Příplatek za variantu bez závazku
499 Kč Měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Mobilní tarif od O2 [:kůl:] 10 GB představuje alternativu pro mladé uživatele do 26 let, kteří ale nemusí být studenti. Za aktivaci karty zaplatíte jednorázově 99 Kč, což je poměrně standardní poplatek, řada operátorů ale poskytuje tuto službu zdarma. Měsíčně vás potom tento tarif vyjde na 499 Kč. Na měsíc získáte 120 minut volání do všech sítí a neomezené SMS do vlastní sítě, to je slušná nabídka, kterou v kategorii studentských tarifů v době psaní recenze překonával jen tarif #jetovtobě od Vodafonu za stejnou cenu. Ten ale na rozdíl od tarifu [:kůl:] 10 GB získáte jen s platným studentským průkazem ISIC.

Po vyčerpání volných jednotek zaplatíte 3,5 Kč za minutu, ve srovnání s levnými tarify od virtuálních operátorů jde o poměrně vysokou částku, u studentských tarifů ale byla standardní. Za SMS do cizích sítí nebo po vyčerpání volných zpráv do vlastní sítě zaplatíte 1,5 Kč, tedy opět standard. Tarifikace 60+60, tedy účtování volání po celých minutách, je nejméně výhodnou variantou na trhu. U síťových operátorů se ale s jinou verzí v podstatě nesetkáte, lepších variant je i u virtuálů spíše pomálu. Nevýhodou pro některé uživatele může být dvouletý závazek, zvolit můžete i variantu bez závazku, ta vás sice bude stát o 150 Kč měsíčně více, datovým nadšencům se ale stále vyplatí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor O2
Mobilní síť O2
Zaváděcí náklady (Kč) 99
Závazek (počet měsíců) 24
Varianta bez závazku Ano
Příplatek za variantu bez závazku (Kč) 150
Volné minuty do všech sítí 120
Volné minuty do vlastní sítě Nemá
Volné minuty do ostatních sítí Nemá
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min) 3,5
Tarifikace 60+60
Volné SMS do všech sítí Nemá
Volné SMS do vlastní sítě Neomezené
Volné SMS do ostatních sítí Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč) 1,5

Připojení a data

Jak jsme již naznačili v předchozím odstavci, nejsilnější stránkou tarifu [:kůl:] 10 GB je nabídka dat. Na měsíc totiž dostanete 10 GB, což je opravdu slušná porce, kterou jen tak někdo nevyčerpá. Využijí ji zejména internetoví nadšenci, kteří jsou většinu dne online. Balíček 10 GB vystačí nejen na surfování po sociálních sítích, ale i časté sledování videí a streamování hudby, plně dostačující je také maximální rychlost připojení 225/55 Mbit/s, připojit se můžete jak na 3G, tak na LTE sítě. Konkurenta byste v tomto směru těžko hledali, mezi studentskými tarify je jím pouze zmiňovaný tarif #jetovtobě, při dalším hledání už by bylo třeba zabrousit do nabídky neomezených tarifů a v takovém případě počítejte s minimálně dvojnásobnou cenou. Při vyčerpání dat je možné základních 10 GB doplnit o balíček 2 GB za 249 Kč, to ale pravděpodobně nebude nutné.

Parametr Tento produkt
Připojení 3G, 4G/LTE
Maximální rychlost připojení (Mbit/s) 225/55
Datový balíček 1 2 000 MB/249 Kč
Datový balíček 2 Nemá
Datový balíček 3 Nemá
Datový balíček 4 Nemá
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Tarif pro mladé [:kůl:] 10 GB má dvě hlavní výhody. Zaprvé k jeho zřízení nepotřebujete status studenta, zadruhé jde o tarif s opravdu slušnou nabídkou dat. Nevýhodou je samozřejmě věkové omezení, s tím je ale u tohoto typu tarifů zkrátka nutné počítat. Tarif je cílený na uživatele, kteří komunikují hlavně po internetu. O tom vypovídají i placené SMS do cizích sítí a omezený počet minut. Pokud proto patříte k uživatelům, kteří na psaní zpráv a volání používají hlavně sociální sítě nebo internetové aplikace, bude pro vás tento tarif výhodným řešením. Pozor ovšem na časté volání, s tarifikací 60+60 a cenou 3,5 Kč za minutu by se vám mohlo značně prodražit.

499 Kč Měsíční paušální poplatek
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: O2 [:kůl:] 10 GB

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze O2 [:kůl:] 10 GB

O2 [:kůl:] 10 GB

499 Kč Měsíční paušální poplatek