Menu

Recenze a srovnání tarifu T-Mobile Můj student 100

v kategorii Studentské tarify

Klady

  • 7 GB internetu
  • Bez závazku

Zápory

  • Drahé volání po vyčerpání volných minut
  • Omezený počet volných minut a SMS
425 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tarify pro studenty se těší velké popularitě, většinou je najdeme spíše u klasických operátorů a se svou nabídkou studentských tarifů přišel i T-Mobile. Tarif Můj student 100 nabízí 100 volných minut a 100 SMS, což není moc, ale pro mladší generaci, která komunikuje většinou spíše po internetu, by měla být tato  nabídka volných jednotek dostačující. Po vyčerpání volných minut a SMS je zejména volání poměrně drahé, stojí 3,5 Kč za minutu, doporučujeme proto dobře si dopředu rozmyslet, zda je pro vás objem volných minut dostačující. SMS následně stojí 1,5 Kč, což není nejhorší, ale stále je ideální volné zprávy zkrátka nepřečerpat.

Dobrou zprávou je, že se tarif drží velmi populární varianty bez závazku. Smlouvu tak máte na dobu neurčitou a v případě zájmu můžete kdykoliv přejít k jinému operátorovi. Zaváděcí náklady jsou nulové, což je u dnešních tarifů vcelku obvyklé.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

T-Mobile

Mobilní síť

T-Mobile

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

100

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

3,5

Tarifikace

60+60

Volné SMS do všech sítí

100

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

1,5

Připojení a data

Vzhledem k omezenému množství volných minut a SMS je o to důležitější podívat se na datovou nabídku. Tarif Můj student 100 má v základní verzi 7 GB internetu na měsíc, což není vůbec špatné. Stále jsou sice studentské tarify, které nabízejí 10 a více GB měsíčně, pro běžné použití by ale i tato porce dat měla stačit. Surfovat můžete jak na starší síti 3G, tak i na rychlejší verzi 4G/LTE, v tomto směru tak nemáme co vytknout. Maximální rychlost připojení je 225/50 Mbit/s, rychlosti jsou ale u většiny velkých operátorů podobné a jde přece jen o maximální hodnoty, které se od reálu mohou často lišit.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

7

Připojení

3G, 4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

225/50

Datový balíček 1

1 GB/75 Kč

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Tarif Můj student 100 od operátora T-Mobile přichází s omezenou nabídkou volných jednotek a poměrně slušnou porcí internetu. Jako nevýhodu vnímáme zejména drahé volání po vyčerpání volných minut. V ostatních ohledech je tarif vcelku standardní, pozitivní je bezzávazková varianta a 7 GB internetu na měsíc. Trhu se studentskými tarify už nějakou dobu dominuje Vodafone se svým tarifem #jetovtobě, který nabízí neomezené volání a SMS spolu s 10 GB internetu, pokud vám ale z nějakého důvodu lépe vyhovuje T-Mobile, například kvůli pokrytí v místě vašeho bydliště, a netrváte na neomezeném volání a SMS, tarif Můj student 100 nebude vůbec špatnou volbou.

425 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: T-Mobile Můj student 100

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze T-Mobile Můj student 100

T-Mobile Můj student 100

425 Kč Orientační cena