Menu

Recenze a srovnání tarifu T-Mobile Můj student 100

Doporučujeme Při nákupu v kategorii studentských tarifů

Datum doporučení: Květen 2020

  • 7 GB internetu
  • Bez závazku
  • Drahé volání po vyčerpání volných minut
  • Omezený počet volných minut a SMS
425 Kč Měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Tarify pro studenty se těší velké popularitě, většinou je najdeme spíše u klasických operátorů a se svou nabídkou studentských tarifů přišel i T-Mobile. Tarif Můj student 100 nabízí 100 volných minut a 100 SMS, což není moc, ale pro mladší generaci, která komunikuje většinou spíše po internetu, by měla být tato  nabídka volných jednotek dostačující. Po vyčerpání volných minut a SMS je zejména volání poměrně drahé, stojí 3,5 Kč za minutu, doporučujeme proto dobře si dopředu rozmyslet, zda je pro vás objem volných minut dostačující. SMS následně stojí 1,5 Kč, což není nejhorší, ale stále je ideální volné zprávy zkrátka nepřečerpat.

Dobrou zprávou je, že se tarif drží velmi populární varianty bez závazku. Smlouvu tak máte na dobu neurčitou a v případě zájmu můžete kdykoliv přejít k jinému operátorovi. Zaváděcí náklady jsou nulové, což je u dnešních tarifů vcelku obvyklé.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor T-Mobile
Mobilní síť T-Mobile
Zaváděcí náklady (Kč) 0
Závazek (počet měsíců) Bez závazku
Varianta bez závazku Ano
Příplatek za variantu bez závazku (Kč) 0
Volné minuty do všech sítí 100
Volné minuty do vlastní sítě Nemá
Volné minuty do ostatních sítí Nemá
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min) 3,5
Tarifikace 60+60
Volné SMS do všech sítí 100
Volné SMS do vlastní sítě Nemá
Volné SMS do ostatních sítí Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč) 1,5

Připojení a data

Vzhledem k omezenému množství volných minut a SMS je o to důležitější podívat se na datovou nabídku. Tarif Můj student 100 má v základní verzi 7 GB internetu na měsíc, což není vůbec špatné. Stále jsou sice studentské tarify, které nabízejí 10 a více GB měsíčně, pro běžné použití by ale i tato porce dat měla stačit. Surfovat můžete jak na starší síti 3G, tak i na rychlejší verzi 4G/LTE, v tomto směru tak nemáme co vytknout. Maximální rychlost připojení je 225/50 Mbit/s, rychlosti jsou ale u většiny velkých operátorů podobné a jde přece jen o maximální hodnoty, které se od reálu mohou často lišit.

Parametr Tento produkt
Data (GB) 7
Připojení 3G, 4G/LTE
Maximální rychlost připojení (Mbit/s) 225/50
Datový balíček 1 1 GB/75 Kč
Datový balíček 2 Nemá
Datový balíček 3 Nemá
Datový balíček 4 Nemá
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Tarif Můj student 100 od operátora T-Mobile přichází s omezenou nabídkou volných jednotek a poměrně slušnou porcí internetu. Jako nevýhodu vnímáme zejména drahé volání po vyčerpání volných minut. V ostatních ohledech je tarif vcelku standardní, pozitivní je bezzávazková varianta a 7 GB internetu na měsíc. Trhu se studentskými tarify už nějakou dobu dominuje Vodafone se svým tarifem #jetovtobě, který nabízí neomezené volání a SMS spolu s 10 GB internetu, pokud vám ale z nějakého důvodu lépe vyhovuje T-Mobile, například kvůli pokrytí v místě vašeho bydliště, a netrváte na neomezeném volání a SMS, tarif Můj student 100 nebude vůbec špatnou volbou.

425 Kč Měsíční paušální poplatek

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze T-Mobile Můj student 100

T-Mobile Můj student 100

425 Kč Měsíční paušální poplatek