Nejlepší nejlevnější mobily do 3000 Kč 2021 | Recenze & Test | Arecenze
Menu

Jaký levný mobil do 5 000 Kč vybrat dle srovnání

Přečíst recenzi Orientační cena 2 800 Kč
Přečíst recenzi Orientační cena 2 300 Kč
Přečíst recenzi Orientační cena 1 500 Kč

Mobilní telefony v nejnižší cenové kategorii nenabízejí špičkovou výbavu, či sofistikované funkce, jako je tomu u dražších zařízení. Dříve se nedalo s cenou pod 3 000 Kč koupit žádný rozumný smartphone, dnes je situace trochu jiná a i tato zařízení mohou poskytnout zajímavé parametry.

Při výběru byl důraz kladen zejména na dobrý poměr ceny a výkonu, více než kde jinde jsme však dbali také uživatelských recenzí. Některé z vybraných modelů nabízejí i výkon, který před pár lety patřil do střední třídy. Kategorie nabízí mimo dotykových telefonů také telefony tlačítkové, proto je ve výběru i jejich zástupce. Pro přehlednost jsme výběr rozdělili na tři kategorie, a to nejlepší produkt celkově, produkt s nejlepším poměrem ceny a výkonu a dostupnou variantu. Jestliže si z uvedených zařízení nevyberete, zkuste navštívit náš srovnávač na Vybero.cz, který porovnává stovky modelů.

Ke každému vybranému mobilu jsme sepsali podrobnou recenzi věnující se jednotlivým parametrům, ale také funkcím. Na závěr jsme sepsali doporučení, pro koho je podle naší redakce daný model určen, to se však může lišit podle osobních preferencí. Pokud se chcete v problematice orientovat podrobněji, zkuste navštívit našeho rádce Jak vybrat smartphone. Kdybyste byli ochotni volit i z dražších zařízení, můžete využít náš výběr telefonů do 5 000 Kč, které nabízí už velmi solidní výkon a poměrně kvalitní fotoaparát. Pro milovníky tlačítkových telefonů, které mají také své nesporné výhody, jsme připravili kategorii Tlačítkové mobily.


Nejlepší mobily do 3 000 Kč dle srovnání

Mobily do 3 000 Kč

Varianta výběru
Hodnocení
Nejlepší mobily do 3000 Kč
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Nejlepší produkt

Mobily do 3 000 Kč

74,4 %

 • Solidní výkon v kategorii
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Solidní kvalita fotek v kategorii
 • Stále poměrně nízké rozlišení
 • Slot pro SD kartu je sdílený
 • Vysoká hmotnost

2 800 Kč

Zobrazit nabídkyKoupit na Alza.cz
1.

Top cena-výkon

Mobily do 3 000 Kč

73,4 %

 • Vysoký výkon v kategorii
 • Velká výdrž baterie
 • Samostatný slot pro SD kartu
 • Schází čtečka otisků prstů
 • Slabý fotoaparát
 • Méně kvalitní displej

2 300 Kč

Zobrazit nabídkyKoupit na Alza.cz
2.

Pro nenáročné

Mobily do 3 000 Kč

92,2 %

 • Kvalitní konstrukce
 • Výdrž baterie
 • Menší kapacita úložiště
 • Slabý fotoaparát

1 500 Kč

Zobrazit nabídky

Jak chápat redakční hodnocení?

Doporučujeme jen produkty, které mají dle posouzení redaktora hodnocení nad 70 %. Podívejte se, co jednotlivé procentní hladiny znamenají.

Srovnání základních parametrů telefonů do 3 000 Kč

Recenze Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB
Motorola Moto E7 Plus 4GB/64GB
Recenze Realme C11 3GB/32GB
Realme C11 3GB/32GB
Recenze Nokia 230 Dual SIM
Nokia 230 Dual SIM
Ocenění

Nejlepší produkt

Top cena-výkon

Pro nenáročné

Hodnocení

74,4 %

73,4 %

92,2 %

Kategorie

Mobily do 3 000 Kč

Mobily do 3 000 Kč

Mobily do 3 000 Kč

Orientační cena

2 800 Kč

2 300 Kč

1 500 Kč

Ovládání

Dotykové

Dotykové

Tlačítkové

Operační systém

Android 10

Android 10

Procesor

Snapdragon 460

Helio G35

Neuvedeno

Počet jader procesoru

8

8

Neuvedeno

Maximální frekvence procesoru (GHz)

1,8

2,3

Neuvedeno

Operační paměť RAM (GB)

4

3

Neuvedeno

Výkon podle AnTuTu

138 000

110 600

Neuvedeno

Velikost úložiště (GB)

64

32

0,016

Slot pro SD kartu

Ano, sdílený

Ano, samostatný

Ano, samostatný

Úhlopříčka (v palcích ")

6,5

6,5

2,8

Technologie displeje

IPS

IPS

TFT

Rozlišení displeje

1 600 x 720

1 560 x 720

320 x 240

Jemnost displeje

270

264

143

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

48

13

2

Počet fotoaparátů

2

2

1

Hodnocení fotoaparátu podle DXOMARK

Neuvedeno

Neuvedeno

Neuvedeno

Kapacita akumulátoru

5 000

5 000

1 200

Rychlonabíjení

Ne

Ne

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

Ne

Ne

Krytí proti vodě a prachu

DUAL SIM

Ano

Ano

Ano

Čtečka otisku prstů

Ano

Ne

Ne

Technologie připojení k internetu

LTE

LTE

LTE

Navigační systémy

GPS, GLONASS, Galileo

GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou

GPS

NFC

Ne

Ne

Ne

Jack 3,5 mm

Ano

Ano

Ano

Recenze nejlepších mobilů do 3 000 Kč

Nejlepší produkt do 3 tisíc Kč
74,4 % Celkové hodnocení
 • Solidní výkon v kategorii
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Solidní kvalita fotek v kategorii
 • Stále poměrně nízké rozlišení
 • Slot pro SD kartu je sdílený
 • Vysoká hmotnost

Motorola při vydání modelu Moto E7 Plus trochu zamíchala trhem a kategorii levných smartphonů doplnila o solidně vybavené a výkonné zařízení. Procesor Snapdragon 460 patří v této cenové hladině mezi výkonné varianty, doplněn o velkou operační paměť, úložiště a kapacitní baterii poskytne možná více, než byste v této cenové hladině očekávali. Telefony řady E od Motoroly disponují také poměrně čistou a jednoduchou nadstavbou nad Android, často jsou s nimi tak spokojení i senioři, kteří ještě s dotykovými telefony zkušenosti nemají. Nechybí podpora Dual SIM, ovšem slot pro druhou SIM kartu je hybridní. Pokud se rozhodnete rozšířit úložiště paměťovou kartou, druhou SIM kartu použít nemůžete.

2 800 Kč Orientační cena

Nejlepší produkt
73,4 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výkon v kategorii
 • Velká výdrž baterie
 • Samostatný slot pro SD kartu
 • Schází čtečka otisků prstů
 • Slabý fotoaparát
 • Méně kvalitní displej

Model Realme C11 patří do nejnižší cenové hladiny při výběru chytrého telefonu. Osazen je však procesor Helio G35, jehož výkon s ohledem k ceně příjemně překvapí. Provoz běžných aplikací bude plynulý, bez větších záseků. Velká výdrž baterie dělá ze zařízení dobrého přítele bez potřeby stálého přístupu k zásuvce. Očekávat můžete výdrž dva až tři dny v závislosti na intenzitě využití. Chybí čtečka otisků prstů, slot pro SD kartu je však samostatný a tak není problém využívat dvojici SIM karet i rozšíření úložiště. Kvalitní fotky od zařízení neočekávejte, v dobrých světelných podmínkách však nezklame. Celkově lze telefon s ohledem k velmi nízké ceně hodnotit jako dobře vybavený.

2 300 Kč Orientační cena

Nejlepší produkt Tlačítkové mobily
92,2 % Celkové hodnocení
 • Kvalitní konstrukce
 • Výdrž baterie
 • Menší kapacita úložiště
 • Slabý fotoaparát

Telefon Nokia 230 Dual SIM lze bez příkras označit za produkt dlouho zavedené a velmi úspěšné řady modelů Nokia. Oslnivou výbavu nečekejte, stále se jedná o velmi levné zařízení s tlačítkovou klávesnicí, nicméně připojení k internetu je možné, funkce Dual SIM neschází a osazen je také zcela základní fotoaparát. Potěšit může také modul GPS. Telefon má nízkou hmotnost a stranou designu působí elegantně.

1 500 Kč Orientační cena

Jak na výběr levného mobilu do 3 000 Kč

Vystačíte-li si spíše se základním výkonem a funkcemi, naleznete s cenovkou pod 3 000 Kč celou řadu zajímavých zařízení. Ta dovedou běžně uspokojit nenáročné, výjimečně i středně náročné uživatele. Volba správné varianty může být však poměrně složitá, protože se nemůžete spolehnout na zavedené výrobce. Ti svá zařízení nabízejí spíše v cenové kategorii do 5 000 Kč a vyšších. Pro usnadnění výběru jsme pro vás připravili recenze nejzajímavějších telefonů na trhu. Ke všem jsme připravili podrobnou recenzi zabývající se nejen jejich parametry, ale také funkcemi.

Telefony s cenou do 3 000 Kč by měly být vybaveny minimálně 4 jádrovým procesorem s taktem nad 1,7 GHz. Operační paměť RAM doporučujeme volit minimálně 2 GB, lépe však 3 GB. Tyto hodnoty vystačí pro plynulý provoz zařízení a méně náročných aplikací, jako jsou sociální sítě. Výjimečně bude mít některý model také dostatek hrubého výkonu pro hraní her nebo středně náročnou práci. Všeobecně v této cenové hladině nepovažujte kvalitu fotoaparátu za zásadní parametr, protože se s vysokými kvalitami všeobecně nesetkáte. Rovněž doporučujeme nevybírat zařízení s operačním systémem starším, než je Android 9.

Z pohledu výdrže baterie se setkáte často s hodnotami lepšími, než v případě vlajkových lodí. Díky nízkému výkonu jsou totiž tyto mobily úspornější. Pokud je však kapacita baterie malá (pod 3 000 mAh), bude výdrž na jedno nabití mezi jedním a dvěma dny. Občas se setkáte také se čtečkou otisků prstů. Interní paměť byste měli volit minimálně 32 GB, méně pouze v případě, že telefon umožňuje umístění SD karty. V této cenové hladině dbejte na uživatelské recenze. Neznámí výrobci mohou nabízet papírově až příliš dobré parametry, přičemž komponenty nemusí správně spolupracovat.

Pokud se chcete v problematice lépe orientovat, připravili jsme pro vás článek Jak vybrat mobil, který se věnuje problematice výběru telefonu komplexně.

Často kladené otázky k mobilním telefonům do 3 000 Kč

Jak a jaký vybrat mobil do 3 000 Kč?

Nejlevnější kategorie telefonů obsahuje jak zařízení tlačítková, tak dotyková s chytrými funkcemi. Od těchto telefonů neočekávejte závratný výkon, kvalitu displeje či fotoaparátu. Abyste dobře vybrali, doporučujeme zaměřit se primárně na výkon, který by v hodnocení AnTuTu neměl být hodnocen níže, než 50 000 body. Důležitá je také kapacita baterie. Pokud máte možnost výběru, volte operační paměť alespoň 3 GB RAM. Nenáročným uživatelům vyhoví také 2 GB RAM, nicméně toto je skutečně už hodnota minimální. Nejlepší mobily do 3 000 Kč najdete v našem srovnání.

Jaké jsou mobily do 3 000 Kč?

Tato kategorie telefonů tvoří úplný základ trhu. Najdete mezi nimi jak základní i lepší tlačítkové telefony, tak také smartphony pro nejméně náročné uživatele. Narozdíl od minulosti nabízí některá zařízení z této kategorie také solidní výkon, který uspokojí nenáročné i mírně náročnější uživatele. Jsou vhodné pro základní multimediální zábavu, aplikace sociálních sítí a podobná využití. Kvalitním fotoaparátem a jiným pokročilým vybavením však nedisponují. Pro výběr v hladině do 3 000 Kč se budete muset zaměřit na méně známé značky telefonů.

Jak vybrat levný telefon?

Nejprve se rozhodněte, zda vyžadujete chytrý telefon, nebo vám stejně tak vyhoví tlačítkový. Cena solidních tlačítkových zařízení začíná již na 1 000 Kč, zaměřte se na výdrž baterie a možnost využití dvou SIM karet. Chytré telefony za 3 000 Kč jsou spíše základními zařízeními, vždy je tedy volte zejména podle uživatelských recenzí. Minimální doporučená velikost RAM je 3 GB, vnitřní paměti 16 GB, pokud je možno paměť rozšířit SD kartou. Výkon můžete ověřit prostřednictvím webu AnTuTu.

Jak často je potřeba nabíjet baterii telefonu?

Mezi nejdůležitějšími kritérii ovlivňujícími výdrž jsou kapacita baterie uváděná v miliampérhodinách (mAh) a odběr komponent. Vyšší výkon a větší plocha displeje znamená potřebu větší kapacity baterie. U chytrých telefonů se výdrž pohybuje mezi jedním až třemi dny, výrobce však tento údaj neuvádí. Doporučujeme tedy před koupí projít uživatelské recenze, pokud jsou dostupné. Celá řada modelů má také hodnocení na YouTube. V případě tlačítkových telefonů se výdrž uvádí v počtu pohotovostních hodin, přičemž byste měli požadovat alespoň 250 hodin.

Jakub Gulec má v našem týmu roli technického redaktora. Protože má téma mobilů pod palcem přes rok a problematice se věnuje i ve volném čase, snadno vám vysvětlí, na co si dát při výběru mobilu do 3 000 Kč největší pozor. Kromě mobilů najdete jeho recenze také u tabletů, notebooků a další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, chci pořídit mobilní telefon pro syna. Hledám v kategorii do 3000,-. Syn chce co možná nejmenší telefon, bude ho používat více na focení než na hraní her. Našla jsem Motorola E6s play, Alcatel 1SE 2020. Oba mají dost podobné parametry. Chtěla bych se zeptat na názor, který z těch dvou pořídit. Případně, jestli mi neunikl stejně malý a stejně vybavený telefon.
Děkuji

Hana Stonová Prančlová

Dobrý den,
doporučuji zvážit koupi modelu Realme C11 3GB, který je vybaven lépe než oba zmíněné modely. Pokud jde o minimalizaci rozměrů, pak jsme recenzovali také model Motorola E6 Play. Z vámi uvedených doporučuji volit spíše Motorolu, která má lepší uživatelské zkušenosti.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.8 z 22 hlasů