Menu

Jaký levný mobil do 5 000 Kč vybrat dle srovnání

Přečíst recenzi Orientační cena 2 900 Kč
Přečíst recenzi Orientační cena 2 400 Kč
Přečíst recenzi Orientační cena 1 500 Kč

Mobilní telefony v nejnižší cenové kategorii nenabízejí špičkovou výbavu, či sofistikované funkce, jako je tomu u dražších zařízení. Dříve se nedalo s cenou pod 3 000 Kč koupit žádný rozumný smartphone, dnes je situace trochu jiná a i tato zařízení mohou poskytnout zajímavé parametry.

Při výběru byl důraz kladen zejména na dobrý poměr ceny a výkonu, více než kde jinde jsme však dbali také uživatelských recenzí. Některé z vybraných modelů nabízejí i výkon, který před pár lety patřil do střední třídy. Kategorie nabízí mimo dotykových telefonů také telefony tlačítkové, proto je ve výběru i jejich zástupce. Pro přehlednost jsme výběr rozdělili na tři kategorie, a to nejlepší produkt celkově, produkt s nejlepším poměrem ceny a výkonu a dostupnou variantu. Jestliže si z uvedených zařízení nevyberete, zkuste navštívit náš srovnávač na Vybero.cz, který porovnává stovky modelů.

Ke každému vybranému mobilu jsme sepsali podrobnou recenzi věnující se jednotlivým parametrům, ale také funkcím. Na závěr jsme sepsali doporučení, pro koho je podle naší redakce daný model určen, to se však může lišit podle osobních preferencí. Pokud se chcete v problematice orientovat podrobněji, zkuste navštívit našeho rádce Jak vybrat smartphone. Kdybyste byli ochotni volit i z dražších zařízení, můžete využít náš výběr telefonů do 5 000 Kč, které nabízí už velmi solidní výkon a poměrně kvalitní fotoaparát. Pro milovníky tlačítkových telefonů, které mají také své nesporné výhody, jsme připravili kategorii Tlačítkové mobily.


Nejlepší mobily do 3 000 Kč dle srovnání

Mobily do 3 000 Kč

Varianta výběru
Hodnocení
Nejlepší mobily do 3000 Kč
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Mobily do 3 000 Kč

71,0 %

 • Vysoký výkon v kategorii
 • Velká výdrž baterie
 • Samostatný slot pro SD kartu
 • Schází čtečka otisků prstů
 • Slabý fotoaparát
 • Méně kvalitní displej

2 900 Kč

Zobrazit nabídkyKoupit na Alza.cz
1.

Top cena/výkon

Mobily do 3 000 Kč

70,0 %

 • Příznivá cena
 • Nechybí čtečka otisků prstů
 • Dual SIM + SD karta
 • Nižší výkon v kategorii
 • Slabý fotoaparát
 • Malá operační paměť

2 400 Kč

Zobrazit nabídkyKoupit na Alza.cz
2.

Dostupná varianta

Mobily do 3 000 Kč

68,0 %

 • Kvalitní konstrukce
 • Výdrž baterie
 • Menší kapacita úložiště
 • Slabý fotoaparát

1 500 Kč

Zobrazit nabídkyKoupit na Alza.cz

Srovnání základních parametrů telefonů do 3 000 Kč

Recenze Realme C11 3GB/32GB Realme C11 3GB/32GB Recenze Motorola Moto E6 Play Motorola Moto E6 Play Recenze Nokia 230 Dual SIM Nokia 230 Dual SIM

Ocenění

Top produkt

Top cena/výkon

Dostupná varianta

Hodnocení

71,0 %

70,0 %

68,0 %

Kategorie

Mobily do 3 000 Kč

Mobily do 3 000 Kč

Mobily do 3 000 Kč

Orientační cena

2 900 Kč

2 400 Kč

1 500 Kč

Ovládání

Dotykové

Dotykové

Tlačítkové

Operační systém

Android 10

Android 9

Procesor

Helio G35

Mediatek MT6739

Neuvedeno

Počet jader procesoru

8

4

Neuvedeno

Maximální frekvence procesoru (GHz)

2,3

1,5

Neuvedeno

Operační paměť RAM (GB)

3

2

Neuvedeno

Výkon podle AnTuTu

110 600

55 700

Neuvedeno

Velikost úložiště (GB)

32

32

0,016

Slot pro SD kartu

Ano, samostatný

Ano, samostatný

Ano, samostatný

Úhlopříčka (v palcích ")

6,5

5,5

2,8

Technologie displeje

IPS

IPS

TFT

Rozlišení displeje

1 560 x 720

1 440 x 720

320 x 240

Jemnost displeje

264

295

143

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

13

13

2

Počet fotoaparátů

2

1

1

Hodnocení fotoaparátu podle DXOMARK

Neuvedeno

Neuvedeno

Neuvedeno

Kapacita akumulátoru

5 000

3 000

1 200

Rychlonabíjení

Ne

Ne

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

Ne

Ne

Krytí proti vodě a prachu

DUAL SIM

Ano

Ano

Ano

Čtečka otisku prstů

Ne

Ano

Ne

Technologie připojení k internetu

LTE

LTE

LTE

Navigační systémy

GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou

GPS, GLONASS

GPS

NFC

Ne

Ne

Ne

Jack 3,5 mm

Ano

Ano

Ano

Recenze nejlepších mobilů do 3 000 Kč

Další na zvážení
Kategorie: Mobilní telefony
Hodnocení: 71,0 %
 • Vysoký výkon v kategorii
 • Velká výdrž baterie
 • Samostatný slot pro SD kartu
 • Schází čtečka otisků prstů
 • Slabý fotoaparát
 • Méně kvalitní displej

Model Realme C11 patří do nejnižší cenové hladiny při výběru chytrého telefonu. Osazen je však procesor Helio G35, jehož výkon s ohledem k ceně příjemně překvapí. Provoz běžných aplikací bude plynulý, bez větších záseků. Velká výdrž baterie dělá ze zařízení dobrého přítele bez potřeby stálého přístupu k zásuvce. Očekávat můžete výdrž dva až tři dny v závislosti na intenzitě využití. Chybí čtečka otisků prstů, slot pro SD kartu je však samostatný a tak není problém využívat dvojici SIM karet i rozšíření úložiště. Kvalitní fotky od zařízení neočekávejte, v dobrých světelných podmínkách však nezklame. Celkově lze telefon s ohledem k velmi nízké ceně hodnotit jako dobře vybavený.


Top cena/výkon
Kategorie: do 3 tisíc Kč
Hodnocení: 70,0 %
 • Příznivá cena
 • Nechybí čtečka otisků prstů
 • Dual SIM + SD karta
 • Nižší výkon v kategorii
 • Slabý fotoaparát
 • Malá operační paměť

Motorola Moto E6 Play přináší s ohledem na pořizovací náklady poměrně solidní výkon, který vyhoví při běžném využití, tedy brouzdání internetu či nenáročných aplikacích. Samozřejmě je nutno počítat s tím, že i jen o pár stokorun dražší model může mít výkon i dvojnásobný, rozdíly v nejnižších cenových hladinách jsou poměrně velké. Operační paměť 2 GB RAM je v této cenové hladině standardem. Ve srovnání s konkurenčními produkty nechybí čtečka otisků prstů či funkce Dual SIM. Telefon navíc umožní umístit dvě SIM karty a paměťovou kartu k tomu. Displej je menší, telefon je tak vhodný i do menších rukou. Produkt doporučujeme nenáročným uživatelům s požadavky na menší rozměry a nízkou cenu.


Top produkt
Kategorie: Tlačítkové mobily
Hodnocení: 68,0 %
 • Kvalitní konstrukce
 • Výdrž baterie
 • Menší kapacita úložiště
 • Slabý fotoaparát

Telefon Nokia 230 Dual SIM lze bez příkras označit za produkt dlouho zavedené a velmi úspěšné řady modelů Nokia. Oslnivou výbavu nečekejte, stále se jedná o velmi levné zařízení s tlačítkovou klávesnicí, nicméně připojení k internetu je možné, funkce Dual SIM neschází a osazen je také zcela základní fotoaparát. Potěšit může také modul GPS. Telefon má nízkou hmotnost a stranou designu působí elegantně.


Jak na výběr levného mobilu do 3 000 Kč

Vystačíte-li si spíše se základním výkonem a funkcemi, naleznete s cenovkou pod 3 000 Kč celou řadu zajímavých zařízení. Ta dovedou běžně uspokojit nenáročné, výjimečně i středně náročné uživatele. Volba správné varianty může být však poměrně složitá, protože se nemůžete spolehnout na zavedené výrobce. Ti svá zařízení nabízejí spíše v cenové kategorii do 5 000 Kč a vyšších. Pro usnadnění výběru jsme pro vás připravili recenze nejzajímavějších telefonů na trhu. Ke všem jsme připravili podrobnou recenzi zabývající se nejen jejich parametry, ale také funkcemi.

Telefony s cenou do 3 000 Kč by měly být vybaveny minimálně 4 jádrovým procesorem s taktem nad 1,7 GHz. Operační paměť RAM doporučujeme volit minimálně 2 GB, lépe však 3 GB. Tyto hodnoty vystačí pro plynulý provoz zařízení a méně náročných aplikací, jako jsou sociální sítě. Výjimečně bude mít některý model také dostatek hrubého výkonu pro hraní her nebo středně náročnou práci. Všeobecně v této cenové hladině nepovažujte kvalitu fotoaparátu za zásadní parametr, protože se s vysokými kvalitami všeobecně nesetkáte. Rovněž doporučujeme nevybírat zařízení s operačním systémem starším, než je Android 9.

Z pohledu výdrže baterie se setkáte často s hodnotami lepšími, než v případě vlajkových lodí. Díky nízkému výkonu jsou totiž tyto mobily úspornější. Pokud je však kapacita baterie malá (pod 3 000 mAh), bude výdrž na jedno nabití mezi jedním a dvěma dny. Občas se setkáte také se čtečkou otisků prstů. Interní paměť byste měli volit minimálně 32 GB, méně pouze v případě, že telefon umožňuje umístění SD karty. V této cenové hladině dbejte na uživatelské recenze. Neznámí výrobci mohou nabízet papírově až příliš dobré parametry, přičemž komponenty nemusí správně spolupracovat.

Pokud se chcete v problematice lépe orientovat, připravili jsme pro vás článek Jak vybrat mobil, který se věnuje problematice výběru telefonu komplexně.

Často kladené otázky k mobilním telefonům do 3 000 Kč

Jak a jaký vybrat mobil do 3 000 Kč?

Nejlevnější kategorie telefonů obsahuje jak zařízení tlačítková, tak dotyková s chytrými funkcemi. Od těchto telefonů neočekávejte závratný výkon, kvalitu displeje či fotoaparátu. Abyste dobře vybrali, doporučujeme zaměřit se primárně na výkon, který by v hodnocení AnTuTu neměl být hodnocen níže, než 50 000 body. Důležitá je také kapacita baterie. Pokud máte možnost výběru, volte operační paměť alespoň 3 GB RAM. Nenáročným uživatelům vyhoví také 2 GB RAM, nicméně toto je skutečně už hodnota minimální. Nejlepší mobily do 3 000 Kč najdete v našem srovnání.

Jaké jsou mobily do 3 000 Kč?

Tato kategorie telefonů tvoří úplný základ trhu. Najdete mezi nimi jak základní i lepší tlačítkové telefony, tak také smartphony pro nejméně náročné uživatele. Narozdíl od minulosti nabízí některá zařízení z této kategorie také solidní výkon, který uspokojí nenáročné i mírně náročnější uživatele. Jsou vhodné pro základní multimediální zábavu, aplikace sociálních sítí a podobná využití. Kvalitním fotoaparátem a jiným pokročilým vybavením však nedisponují. Pro výběr v hladině do 3 000 Kč se budete muset zaměřit na méně známé značky telefonů.

Jak vybrat levný telefon?

Nejprve se rozhodněte, zda vyžadujete chytrý telefon, nebo vám stejně tak vyhoví tlačítkový. Cena solidních tlačítkových zařízení začíná již na 1 000 Kč, zaměřte se na výdrž baterie a možnost využití dvou SIM karet. Chytré telefony za 3 000 Kč jsou spíše základními zařízeními, vždy je tedy volte zejména podle uživatelských recenzí. Minimální doporučená velikost RAM je 3 GB, vnitřní paměti 16 GB, pokud je možno paměť rozšířit SD kartou. Výkon můžete ověřit prostřednictvím webu AnTuTu.

Jak často je potřeba nabíjet baterii telefonu?

Mezi nejdůležitějšími kritérii ovlivňujícími výdrž jsou kapacita baterie uváděná v miliampérhodinách (mAh) a odběr komponent. Vyšší výkon a větší plocha displeje znamená potřebu větší kapacity baterie. U chytrých telefonů se výdrž pohybuje mezi jedním až třemi dny, výrobce však tento údaj neuvádí. Doporučujeme tedy před koupí projít uživatelské recenze, pokud jsou dostupné. Celá řada modelů má také hodnocení na YouTube. V případě tlačítkových telefonů se výdrž uvádí v počtu pohotovostních hodin, přičemž byste měli požadovat alespoň 250 hodin.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.8 z 22 hlasů