Menu

Jaký levný mobil do 5 000 Kč vybrat dle srovnání

Mobilní telefony v nejnižší cenové kategorii nenabízejí špičkovou výbavu, či sofistikované funkce, jako je tomu u dražších zařízení. Dříve se nedalo s cenou pod 3 000 Kč koupit žádný rozumný smartphone, dnes je situace trochu jiná a i tato zařízení mohou poskytnout zajímavé parametry.

Při výběru byl důraz kladen zejména na dobrý poměr ceny a výkonu, více než kde jinde jsme však dbali také uživatelských recenzí. Některé z vybraných modelů nabízejí i výkon, který před pár lety patřil do střední třídy. Kategorie nabízí mimo dotykových telefonů také telefony tlačítkové, proto je ve výběru i jejich zástupce. Pro přehlednost jsme výběr rozdělili na tři kategorie, a to nejlepší produkt celkově, produkt s nejlepším poměrem ceny a výkonu a dostupnou variantu. Jestliže si z uvedených zařízení nevyberete, zkuste navštívit náš srovnávač na Vybero.cz, který porovnává stovky modelů.

Ke každému vybranému mobilu jsme sepsali podrobnou recenzi věnující se jednotlivým parametrům, ale také funkcím. Na závěr jsme sepsali doporučení, pro koho je podle naší redakce daný model určen, to se však může lišit podle osobních preferencí. Pokud se chcete v problematice orientovat podrobněji, zkuste navštívit našeho rádce Jak vybrat smartphone. Kdybyste byli ochotni volit i z dražších zařízení, můžete využít náš výběr telefonů do 5 000 Kč, které nabízí už velmi solidní výkon a poměrně kvalitní fotoaparát. Pro milovníky tlačítkových telefonů, které mají také své nesporné výhody, jsme připravili kategorii Tlačítkové mobily.


Nejlepší mobily do 3 000 Kč dle srovnání

Mobily do 3 000 Kč

Varianta výběru
Nejlepší mobily do 3000 Kč
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Mobily do 3 000 Kč

 • Vysoký výkon v kategorii
 • Velká výdrž baterie
 • Samostatný slot pro SD kartu
 • Schází čtečka otisků prstů
 • Slabý fotoaparát
 • Méně kvalitní displej

2 900 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
1.

Top cena/výkon

Mobily do 3 000 Kč

 • Příznivá cena
 • Nechybí čtečka otisků prstů
 • Dual SIM + SD karta
 • Nižší výkon v kategorii
 • Slabý fotoaparát
 • Malá operační paměť

2 400 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
2.

Dostupná varianta

Mobily do 3 000 Kč

 • Kvalitní konstrukce
 • Výdrž baterie
 • Menší kapacita úložiště
 • Slabý fotoaparát

1 500 Kč

Zobrazit nabídky Koupit na Alza.cz
3.

Další na zvážení

Mobily do 3 000 Kč

 • Příznivá cena
 • Nechybí čtečka otisků prstů
 • Nižší výkon v kategorii
 • Slabý fotoaparát

2 300 Kč

Zobrazit nabídky

Srovnání základních parametrů telefonů do 3 000 Kč

Recenze Realme C11 3GB/32GB Realme C11 3GB/32GB Recenze Motorola Moto E6 Play Motorola Moto E6 Play Recenze Nokia 230 Dual SIM Nokia 230 Dual SIM Recenze Oukitel C16 Pro, 3GB/32GB Oukitel C16 Pro, 3GB/32GB

Ocenění

Top produkt

Top cena/výkon

Dostupná varianta

Další na zvážení

Kategorie

Mobily do 3 000 Kč

Mobily do 3 000 Kč

Mobily do 3 000 Kč

Mobily do 3 000 Kč

Orientační cena

2 900 Kč

2 400 Kč

1 500 Kč

2 300 Kč

Ovládání

Dotykové

Dotykové

Tlačítkové

Dotykové

Operační systém

Android 10

Android 9

Android 9

Procesor

Helio G35

Mediatek MT6739

Helio A22

Počet jader procesoru

8

4

4

Maximální frekvence procesoru (GHz)

2,3

1,5

2

Operační paměť RAM (GB)

3

2

3

Výkon podle AnTuTu

110 600

55 700

56 800

Velikost úložiště (GB)

32

32

0,016

32

Slot pro SD kartu

Ano, samostatný

Ano, samostatný

Ano, samostatný

Ano, sdílený

Úhlopříčka (v palcích ")

6,5

5,5

2,8

5,71

Technologie displeje

IPS

IPS

TFT

IPS

Rozlišení displeje

1 560 x 720

1 440 x 720

320 x 240

1 560 x 720

Jemnost displeje

264

295

143

295

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

13

13

2

8

Počet fotoaparátů

2

1

1

2

Hodnocení fotoaparátu podle DXOMARK

Kapacita akumulátoru

5 000

3 000

1 200

2 600

Rychlonabíjení

Ne

Ne

Ne

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

Ne

Ne

Ne

Krytí proti vodě a prachu

DUAL SIM

Ano

Ano

Ano

Ano

Čtečka otisku prstů

Ne

Ano

Ne

Ano

Technologie připojení k internetu

LTE

LTE

LTE

LTE

Navigační systémy

GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou

GPS, GLONASS

GPS

GPS, GLONASS, BeiDou

NFC

Ne

Ne

Ne

Ne

Jack 3,5 mm

Ano

Ano

Ano

Ano


Jak na výběr levného mobilu do 3 000 Kč

Vystačíte-li si spíše se základním výkonem a funkcemi, naleznete s cenovkou pod 3 000 Kč celou řadu zajímavých zařízení. Ta dovedou běžně uspokojit nenáročné, výjimečně i středně náročné uživatele. Volba správné varianty může být však poměrně složitá, protože se nemůžete spolehnout na zavedené výrobce. Ti svá zařízení nabízejí spíše v cenové kategorii do 5 000 Kč a vyšších. Pro usnadnění výběru jsme pro vás připravili recenze nejzajímavějších telefonů na trhu. Ke všem jsme připravili podrobnou recenzi zabývající se nejen jejich parametry, ale také funkcemi.

Telefony s cenou do 3 000 Kč by měly být vybaveny minimálně 4 jádrovým procesorem s taktem nad 1,7 GHz. Operační paměť RAM doporučujeme volit minimálně 2 GB, lépe však 3 GB. Tyto hodnoty vystačí pro plynulý provoz zařízení a méně náročných aplikací, jako jsou sociální sítě. Výjimečně bude mít některý model také dostatek hrubého výkonu pro hraní her nebo středně náročnou práci. Všeobecně v této cenové hladině nepovažujte kvalitu fotoaparátu za zásadní parametr, protože se s vysokými kvalitami všeobecně nesetkáte. Rovněž doporučujeme nevybírat zařízení s operačním systémem starším, než je Android 9.

Z pohledu výdrže baterie se setkáte často s hodnotami lepšími, než v případě vlajkových lodí. Díky nízkému výkonu jsou totiž tyto mobily úspornější. Pokud je však kapacita baterie malá (pod 3 000 mAh), bude výdrž na jedno nabití mezi jedním a dvěma dny. Občas se setkáte také se čtečkou otisků prstů. Interní paměť byste měli volit minimálně 32 GB, méně pouze v případě, že telefon umožňuje umístění SD karty. V této cenové hladině dbejte na uživatelské recenze. Neznámí výrobci mohou nabízet papírově až příliš dobré parametry, přičemž komponenty nemusí správně spolupracovat.

Pokud se chcete v problematice lépe orientovat, připravili jsme pro vás článek Jak vybrat mobil, který se věnuje problematice výběru telefonu komplexně.

Často kladené otázky k mobilním telefonům do 3 000 Kč

Jaké jsou mobily do 3 000 Kč?

Tato kategorie telefonů tvoří úplný základ trhu. Najdete mezi nimi jak základní i lepší tlačítkové telefony, tak také smartphony pro nejméně náročné uživatele. Narozdíl od minulosti nabízí některá zařízení z této kategorie také solidní výkon, který uspokojí nenáročné i mírně náročnější uživatele. Jsou vhodné pro základní multimediální zábavu, aplikace sociálních sítí a podobná využití. Kvalitním fotoaparátem a jiným pokročilým vybavením však nedisponují. Pro výběr v hladině do 3 000 Kč se budete muset zaměřit na méně známé značky telefonů.

Jak vybrat levný telefon?

Nejprve se rozhodněte, zda vyžadujete chytrý telefon, nebo vám stejně tak vyhoví tlačítkový. Cena solidních tlačítkových zařízení začíná již na 1 000 Kč, zaměřte se na výdrž baterie a možnost využití dvou SIM karet. Chytré telefony za 3 000 Kč jsou spíše základními zařízeními, vždy je tedy volte zejména podle uživatelských recenzí. Minimální doporučená velikost RAM je 3 GB, vnitřní paměti 16 GB, pokud je možno paměť rozšířit SD kartou. Výkon můžete ověřit prostřednictvím webu AnTuTu.

Jak často je potřeba nabíjet baterii telefonu?

Mezi nejdůležitějšími kritérii ovlivňujícími výdrž jsou kapacita baterie uváděná v miliampérhodinách (mAh) a odběr komponent. Vyšší výkon a větší plocha displeje znamená potřebu větší kapacity baterie. U chytrých telefonů se výdrž pohybuje mezi jedním až třemi dny, výrobce však tento údaj neuvádí. Doporučujeme tedy před koupí projít uživatelské recenze, pokud jsou dostupné. Celá řada modelů má také hodnocení na YouTube. V případě tlačítkových telefonů se výdrž uvádí v počtu pohotovostních hodin, přičemž byste měli požadovat alespoň 250 hodin.

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.8 z 22 hlasů