Recenze a porovnání Samsung Galaxy Z Flip3 5G 8GB/256GB | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy Z Flip3 5G 8GB/256GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii mobilů Samsung

Datum doporučení: Září 2021

  • Velmi kompaktní "véčko"
  • Velmi vysoký výkon
  • Razantně snížená cena
  • Foťák bez zlepšení
  • Bez izolace proti prachu
  • Slabší výdrž baterie
22 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Samsung Galaxy Z Flip3 je již třetí iterací skládacích modelů korejského výrobce. Tato řada cílí ve své podstatě na kompaktnost, na rozdíl od řady Fold. Do rukou dostanete klasické „véčko“, avšak s dotykovým displejem. Telefon se dočkal oproti předchozím generacím solidních vylepšení, některé parametry se naopak moc neposunuly.

Stejně jako u první generace zachoval výrobce baterii s kapacitou 3 300 mAh. Jedná se jednoznačně o jednu z největších slabin tohoto smartphonu, pokud na telefonu trávíte přes den hodně času, očekávejte, že jej budete v průběhu dne nuceni dobíjet. Baterii lze naštěstí doplnit také bezdrátově, neduh menší výdrže vás tak bude trápit spíše na cestách.

Telefon lze nabíjet 15 wattovou nabíječkou, kterou výrobce označuje za „rychlou“. Bezdrátové nabíjení využívá maximálně 10 wattů.

Výkon, konstrukce a systém

Jednoho z největších posunů se dočkal výkon. Zařízení disponuje vysoce výkonným osmijádrovým procesorem Snapdragon 888. Největší z jader pracuje na frekvenci 2,84 GHz, což je sice číslo nižší než v minulosti, ale frekvence je pouze jedním z parametrů, které ovlivňují celkový výkon. Ten ostatně prokazují výsledky v zátěžovém testu AnTuTu. Flip3 obdržel 698 300 bodů, čímž se ve své cenové hladině drží průměru.

Výrobce slibuje výrazně vylepšenou odolnost zařízení. Tuto tezi podporuje definice odolnosti IPX8. To znamená, že telefon odolá ponoření do vody. Na druhou stranu chybí definice krytí proti prachu, voda s blátem by tak mohla způsobit problémy. Hlavní displej je pokryt ultratenkou vrstvou skla, je tak odolnější vůči poškrábání. Kloub by měl vydržet až 200 000 složení.

Operační systém Android 11 patřil v době psaní této recenze (září 2021) mezi nejnovější verze. S nadstavbou UI 3.1 se postará o plynulý a velmi příjemný prožitek z užívání.

Displej a fotoaparát

Displej sám se dočkal také poměrně výrazných vylepšení. Když pomineme výše zmíněnou zvýšenou odolnost, uživatele potěší adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz. Přecházení mezi aplikacemi, ale také jejich využívání je výrazně plynulejší, než v minulosti. Úhlopříčku 6,7 palců tvoří AMOLED panel s výborným zpracováním barev. Rozlišení 2 636 x 1 080 pixelů pak odpovídá předchozím modelům.

Výrobce přikročil k větší vyfikundaci stranou druhého displeje. Ten najdete na zádech telefonu. Obrazovka se rozkládá na úhlopříčce 1,9 palce, tedy o 0,8 palce větší, než v minulosti. Umožní náhled fotografie při focení selfie hlavním snímačem, ale také zobrazení času.

Fotoaparát se bohužel žádných zásadních vylepšení nedočkal. Stále jsou k dispozici dva zadní fotoaparáty, oba s rozlišením 12 MPx. Hlavní z nich využívá čočku se světelností f/1,8. To lze v dnešní době považovat za dosti překvapivou volbu. Vlajkové lodi ostatních výrobců mají světelnosti lepší, aby jejich produkty fotily lépe i ve špatných světelných podmínkách.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)

183

Operační systém

Android 11

Procesor

Snapdragon 888

Počet jader procesoru

8

Maximální frekvence procesoru (GHz)

2,84

Operační paměť RAM (GB)

8

Výkon podle AnTuTu

698 300

Velikost úložiště (GB)

256

Slot pro SD kartu

Ne

Úhlopříčka (v palcích ")

6,7

Technologie displeje

AMOLED

Rozlišení displeje

2 636 x 1 080

Jemnost displeje

425

Rozlišení hlavního fotoaparátu (Mpx)

12

Počet fotoaparátů

2

Kapacita akumulátoru

3 300

Rychlonabíjení

Ano

Bezdrátové nabíjení

Ano

Krytí proti vodě a prachu

IPX8

DUAL SIM

Ano

Čtečka otisku prstů

Ano

Technologie připojení k internetu

5G

Navigační systémy

GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou

NFC

Ano

Jack 3,5 mm

Ne

SOS tlačítko

Ne

Termokamera

Ne

Armádní standard odolnosti

Ne

Názory uživatelů a dalších expertů

Skládací telefony jsou stále poměrně novou technologií a své místo na trhu si hledají. Z toho důvodu je také uživatelských recenzí spíše méně. Ty, které jsou dohledatelné, kvitují výkon zařízení a jeho skladnost. Na druhou stranu komentáře k výdrži baterie nadšením nečiší.

Experti se ve svých recenzích označují většinu parametrů tohoto zařízení slovy „celkem dobré“. Telefon je totiž ve své cenové kategorii skutečně průměrný. Chvála však míří zejména k poměrně velkému displeji na zádech telefonu. Ten umožní více, než jen zobrazit čas a notifikace. Při focení selfies ve složeném stavu však obdržíte pouze fotografie s poměrem stran 1:1 (čtverec).

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Kompaktnost. Samsung s modelem Flip cílí právě na toto vylepšení a poskytl uživatelům možnost koupit další zařízení s velkým displejem, které je však po složení rozměrově nevýrazné. Na trhu je skládacích telefonů skutečně poskrovnu a většinou disponuje právě Samsung. Porovnávat tak řadu Flip s řadou Fold by nedávalo příliš smysl.

Na druhou stranu můžeme srovnávat s jinými telefony ve stejné cenové relaci bez skládacího displeje. Zde se stává situace poměrně zajímavá. Oproti konkurenčním modelům totiž Flip nezaostává až tolik, jako tomu bylo v minulosti. To můžeme připsat zejména agresivnější cenové politice, se kterou Samsung aktuálně přichází. První model řady Flip měl doporučenou cenu 39 000 Kč, model Flip 3 je však o 10 000 Kč levnější.

S ohledem na tuto skutečnost lze Samsungu odpustit, že vývoj fotoaparátu stagnuje. Naopak až trochu překvapí, jakých zlepšení se vlastně telefon dočkal s cenovkou o třetinu nižší.

Závěrečné shrnutí

Samsung Galaxy Flip 3 je pokračovatelem řady kompaktních skládacích telefonů. Výrobce oproti minulosti vylepšil zejména displeje, odolnost, ale také konstrukci. Navíc seřezal zaváděcí cenu o třetinu a do jádra zařízení osadil jeden z nejvýkonnějších procesorů na trhu (září 2021). Telefon potěší milovníky moderních technologií a nadšence, kteří milují originalitu. Zařízení se vleze i do malé kapsy a v příručním psaníčku místo také nezabere. Pokud však cílíte na větší obrazovku a lepší fotoaparát a nevadí vám si připlatit, podívejte se na model Samsung Galaxy Z Fold 2.

22 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Z Flip3 5G 8GB/256GB
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Z Flip3 5G 8GB/256GB

Samsung Galaxy Z Flip3 5G 8GB/256GB

22 000 Kč Orientační cena