Menu

Kärcher VC 2 – Recenze, testy a srovnání

Také nás zaujalo v kategorii Vysavače Kärcher

Klady

  • Poměrně nízká hmotnost
  • Úspora finanční při provozu
  • Dobrý výkon

Zápory

  • Nevhodný na koberce
  • Kratší kabel
  • Malý dosah od zásuvky
2 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Kärcher VC 2 patří k sáčkovým modelům, objem sáčku přitom dosahuje 2,8 l a to není ani moc, ani málo, jde o zlatý střed. Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah je u tohoto vysavače A. Z našeho srovnání vyplývá, že většina produktů není stoprocentně účinná ve vysávání koberců, tento model je ještě o krapet horší, patří k modelům s třídou účinnosti vysávání koberců D. Pokud máte doma kusové koberce v menší míře, nebude to problém, doporučujeme však, aby měly kratší vlas.

Akční rádius je u tohoto modelu podprůměrný a od zásuvky se s ním dostanete jen do okruhu 7,5 m. To opravdu není velká vzdálenost a ve větších rodinných domech s otevřenou kuchyní a obývacím prostorem byste mohli mít problém s dosahem do všech koutů. Průměrně dosahovaly vysavače 10 m, což už je poměrně slušná vzdálenost. Okolo průměru se pohybuje hlučnost 76 dB. Pokud bydlíte v bytě a je pro vás hlučnost zásadní, v našem velkém srovnání z listopadu 2018 najdete i mnohem tišší modely, jedním z nich je Concept VP-8251.

K čistotě vyfukovaného vzduchu nemáme žádné výtky, HEPA filtr a třída A napovídá tomu, že jde o model vhodný do domácností s alergiky. Zpět do ovzduší nepronikne z přístroje téměř žádný prach. Kladně hodnotíme také roční spotřebu a s tím spojené náklady na provoz. Ročně totiž zaplatíte asi jen 103 Kč, průměrně by vás provoz vysavačů z našeho srovnání stál 114 Kč. Nejde o markantní rozdíl, někomu ale i na těch 11 Kč může záležet.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Kärcher

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2,8

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

76

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Sací výkon (W)

180

Vybavení, funkce a rozměry

Z hlediska funkcí a příslušenství patří vysavač Kärcher k velmi dobře vybaveným. Z námi sledovaných charakteristik mu chybí pouze dva prvky, indikátor zanesení filtru, který však v době recenzování (listopad 2018) neměla většina vysavačů, a potom ještě turbokartáč, jenž je součástí výbavy ani ne poloviny modelů, nejde tedy o žádné drama. Užitečný indikátor plné sběrné nádobky vysavač má, pro použití na různých typech povrchů je navíc výhodou regulace výkonu. Malá hubice a hubice na tvrdé podlahy jsou samozřejmostí. Majitelé dřevěných podlah ocení měkčená kolečka. Ulehčení práce přináší automatické navíjení kabelu, s tím už dnes můžete počítat u většiny modelů. Rozměrově i hmotností je Kärcher spíše průměrný, počítejte s velikostí 26,9 x 28,8 x 43,5 cm a hmotností 5,1 kg.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

26,9

Šířka (cm)

28,8

Délka (cm)

43,5

Hmotnost (kg)

5,1

Naše hodnocení a závěr

Klasický sáčkový vysavač Kärcher VC 2 patří do nižší cenové kategorie. V našem srovnání obstál dobře, jde o představitele skupiny, ve které se námi hodnocené modely drží krásného průměru a jsou tak funkční ve většině domácností. Chválíme nižší spotřebu a dobrou výbavu, vytknout mu ale musíme zejména dosah. Zvládnete s ním totiž vysát jen asi 7,5 m prostoru okolo zásuvky, což bylo v době tvoření této recenze téměř o 3 metry méně oproti průměru. Jde o model nevhodný pro vysávání koberců, pokud máte ale kusové koberce s kratším vlasem, drobky z něj vysát zvládne. Spíše jej ale doporučujeme na tvrdé podlahy.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher VC 2
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má na starosti téma klasických vysavačů. Kromě toho se také zaměřuje na vysavače jednotlivých výrobců včetně Kärcher, aby byl výběr pro vás přehlednější. Poradí vám, jestli raději zvolit bezsáčkovou, nebo sáčkovou variantu, jaký filtr je nejúčinnější, jaký je vhodný akční rádius a jaký sací výkon je ideální. Kromě klasických vysavačů se zaměřuje na cyklotrenažéry, žehličky a tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kärcher VC 2

Kärcher VC 2

2 900 Kč Orientační cena