Recenze a test Sencor SVC 6001BK | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sencor SVC 6001BK

79,1 % Celkové hodnocení

Top 32 v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Úsporný model
  • Kvalitní vysávání
  • Nízká cena

Zápory

  • Chybějící turbokartáč
  • Chybí hubice na tvrdé podlahy
1 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Na vysavači Sencor SVC 6001 BK rozhodně musíme vyzdvihnout především účinnost vysávání tvrdých podlah a čistotu vyfukovaného vzduchu. V obou parametrech byl model zařazen do nejvyšší třídy A a můžete od něj tedy očekávat kvalitní výkon. O něco hůře si vede při vysávání koberců. Zde jej řadíme do třídy D, avšak nutno podotknout, že v době napsání této recenze (listopad 2018) bylo ohodnocení D jedním z nejčastějších, které klasické vysavače měly.

Jde o sáčkový model a s 3l kapacitou sáčků se nebudete muset o jejich vysypávání starat příliš často. Délka napájecího kabelu činí 7 metrů a celkový akční rádius následně 10 metrů. Obě tyto hodnoty jsou průměrné a pro klasickou domácnost by měly postačit. Další perličkou, kterou se může tento výrobek pochlubit, je výrazně podprůměrná roční spotřeba elektrické energie. Zatímco tehdejší testový průměr činil 28 kWh ročně, tento výrobek dosáhl na hodnotu o 4 kWh nižší a jeho roční provoz vás tedy vyjde na méně než sto korun (v roce 2018).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Sencor

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

7

6,61
Filtr

HEPA filter

Hlučnost (dB)

78

73,22
Akční radius (m)

10

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

D

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

700

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Výsledky v kategorii vybavení a funkcí jsou spíš rozpačité. Vysavač Sencor disponuje základními funkcemi, které najdeme i u většiny ostatních srovnávaných modelů. Jsou jimi indikátor plnosti sáčku, malá hubice, měkčená kolečka, navíjecí kabel nebo třeba regulace výkonu. Na druhou stranu se již nedočkáme indikátoru zanesení filtru, turbokartáče nebo speciální hubice na tvrdé podlahy. Pokud je některý z těchto doplňků pro vás zrovna důležitý, porozhlédněte se dále v našem srovnávacím testu a jistě zde najdete model, který jím disponuje.

Až na délku, která v tomto případě testový průměr celkem výrazně přeskočila (měří 43 cm), se vysavač drží průměrných hodnot, nebo se pohybuje dokonce pod nimi. Nepatří sice k nejtěžším modelům, ale ani k nejlehčím a s nějakými těmi kily navíc při manipulaci již budete muset počítat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ne

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

24

28,19
Šířka (cm)

28

30,32
Délka (cm)

43

40,05
Hmotnost (kg)

5,7

5,37

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Sencor SVC 6001 BK dokáže nabídnout kvalitní vysávání za opravdu příjemně nízkou cenu. Ostatní produkty v této cenové kategorii si obvykle vedou mnohem hůře. Nejlepšího výkonu se dočkáte při vysávání tvrdých podlah a nemusíte se bát ani o čistotu vyfukovaného vzduchu, i ta si tentokráte vysloužila ohodnocení A. Vyniká také nízkou spotřebou. Z pohledu příslušenství se k vám dostane lepší základ. Rozměry vysavače jsou průměrné, hmotnost činí 5,7 kg. Přestože šlo o průměrnou testovou hodnotu, věříme, že někomu by mohla činit problémy. Proto, pokud upřednostníte lehčí model, zvažte například alternativu v podobě modelu Sencor SVC 7 CA. Dosahuje podobných kvalit, pohybuje se ve stejné cenové úrovni, ale váží alespoň o kilo méně.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 6001BK | Hodnocení: 79,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 6001BK

Sencor SVC 6001BK

1 700 Kč Orientační cena