Menu

Recenze a srovnání Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 5 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2020

79,4 % Celkové hodnocení
  • Dobrý výkon v kategorii
  • Velký a kvalitní displej
  • Téměř aktuální Android
  • Kvalita fotoaparátu
  • Menší kapacita baterie
  • Průměrná kapacita úložiště
5 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Tablet Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ se řadí mezi zařízení z nižších cenových kategorií. Přesto však model nabízí celokovovou konstrukci, která se jeví odolně, kompaktně a zároveň elegantně. Stylové jsou i úzké rámečky na přední straně zařízení. Výkonnostně tablet uspokojí méně náročné uživatele a bude fungovat bez záseků.

Displej technologie IPS má rozlišení 1920 x 1200 pixelů. To dává na úhlopříčce 10,3″ dostatečně jemné zobrazení bez zřetelných jednotlivých pixelů.

Baterie s kapacitou 5 000 mAh nabídne až 9 hodin provozu (dle výrobce), v praxi se tato doba však může lišit v závislosti na intenzitě využití. Reálná výdrž baterie se v některých případech může pohybovat až na 50% té uvedené. Baterie lze nabíjet prostřednictvím moderního USB-C konektoru, který slouží také pro připojení k PC.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka (") 10,3
Rozlišení displeje (px) 1920 x 1200
Jemnost displeje 220
Kapacita baterie 5 000
Výdrž baterie podle výrobce 9
Připojení USB-C
Jack 3,5 mm Ano
SIM karta Ne
Navigační systémy GPS
NFC Ne

Technické parametry

Výkon tabletu má na starosti procesor Helio P22T s osmi jádry pracujícími na maximální frekvenci 2,3 GHz. Operační paměť RAM o velikosti 4 GB nabízí dostatek mezipaměti i pro větší množství souběžně spuštěných aplikací. To jsou hodnoty, které dávají na první pohled znát, že tablet je ve své cenové kategorii nadprůměrně výkonný a neměl by mít s běžnými výpočetními úkony problém. Plynule by na něm měly běžet i mírně náročnější hry nebo jiné druhy aplikací. Kapacita úložiště je v kategorii spíše nadprůměrná a 64 GB prostoru vystačí pro všechny běžné úkony. Paměť lze rozšířit až o 256 GB prostřednictvím SD karty.

Že je fotoaparát spíše do počtu není překvapením, ostatně tablety nejsou přístroje určené pro focení. Snímač s rozlišením 8 MPx umožní pořizovat fotografie základní kvality, v konkurenci dnešních smartphonů a specializovaných fotografických zařízení však může jen těžko výrazněji upoutat pozornost. Umělecké snímky s tabletem nepořídíte.

Tablet běží na operačním systému Android 9, který se řadí mezi novější verze. Systém je plynulý a v kombinaci s hardwarovým vybavením nevznikají při jeho chodu žádné výraznější problémy. Navíc tablet nabízí mnoho dalších systémových vychytávek. Zařízení je určeno pro celou rodinu, takže v rozhraní je možné nastavit několik uživatelských účtů, přičemž se dají určit speciální pravidla pro dětské uživatele.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém Android 9.0
Procesor Helio P22T
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 2,3
Operační paměť (RAM) 4
Velikost úložiště (GB) 64
SD karta Max. 256 GB
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8

Závěr

Celkově je náš dojem z tabletu Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ pozitivní. Potěšil nás u něj zejména vysoký výkon, veliký displej s kvalitním zobrazením nebo doplňky pro využívání u vícečlenných rodin s dětmi. Díky těmto parametrům se hodí tablet právě do domácnosti. Pokud bychom měli zmínit negativa, pak je to v případě využití pro děti zejména větší rozměr, který nebude nejmenším dětem vyhovovat. Pokud hledáte jiný tablet z kategorie dětských, můžeme vám doporučit třeba GoGEN MAXPAD9 G5P.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ | Hodnocení: 79,4 %
Jakub Gulec je v naší redakci redaktorem pro technická témata. Tablety se u nás zabývá rok, ale samotná problematika pro něj novým tématem není. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů má v péči notebooky, mobily a další elektroniku, ale také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, k čemu je na spodní hraně tabletu chytrý konektor? Děkuji za odpověď.

Borek Šach

Dobrý den,
konektor slouží k napájení a přenosu dat.

Jakub Gulec, redaktor

Lze k tomuto tabletu dokoupit pero na kreslení? Můžete nějaké doporučit? Předem děkuji.

Radka Rosi

Dobrý den,
tablet nedisponuje displejem s rozeznáním úrovně přítlaku, doporučujeme tedy zakoupit některý z levných stylusů. Ty dražší by jednoduše plnily stejnou funkci za vyšší cenu. Pořídit můžete například Samsung Original Stylus S-Pen.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
v parametrech jsem objevil, SIM/ NE. Znamená to, ze tablet nelze připojit k internetu SIM kartou?

Petr Klish

Dobrý den,
v praxi to znamená, že tablet nedisponuje integrovaným slotem pro SIM kartu, tím pádem není připojení k internetu touto cestou možné.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ

Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ

5 000 Kč Orientační cena