Menu

Recenze a srovnání Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dětských tabletů

Datum doporučení: Listopad 2020

  • Dobrý výkon v kategorii
  • Velký a kvalitní displej
  • Téměř aktuální Android
  • Kvalita fotoaparátu
  • Menší kapacita baterie
  • Průměrná kapacita úložiště
5 400 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Tablet Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ se řadí mezi zařízení z nižších cenových kategorií. Přesto však model nabízí celokovovou konstrukci, která se jeví odolně, kompaktně a zároveň elegantně. Stylové jsou i úzké rámečky na přední straně zařízení. Výkonnostně tablet uspokojí méně náročné uživatele a bude fungovat bez záseků.

Displej technologie IPS má rozlišení 1920 x 1200 pixelů. To dává na úhlopříčce 10,3″ dostatečně jemné zobrazení bez zřetelných jednotlivých pixelů.

Baterie s kapacitou 5 000 mAh nabídne až 9 hodin provozu (dle výrobce), v praxi se tato doba však může lišit v závislosti na intenzitě využití. Reálná výdrž baterie se v některých případech může pohybovat až na 50% té uvedené. Baterie lze nabíjet prostřednictvím moderního USB-C konektoru, který slouží také pro připojení k PC.

Technické parametry,

Výkon tabletu má na starosti procesor Helio P22T s osmi jádry pracujícími na maximální frekvenci 2,3 GHz. Operační paměť RAM o velikosti 4 GB nabízí dostatek mezipaměti i pro větší množství souběžně spuštěných aplikací. To jsou hodnoty, které dávají na první pohled znát, že tablet je ve své cenové kategorii nadprůměrně výkonný a neměl by mít s běžnými výpočetními úkony problém. Plynule by na něm měly běžet i mírně náročnější hry nebo jiné druhy aplikací. Kapacita úložiště je v kategorii spíše nadprůměrná a 64 GB prostoru vystačí pro všechny běžné úkony. Paměť lze rozšířit až o 256 GB prostřednictvím SD karty.

Že je fotoaparát spíše do počtu není překvapením, ostatně tablety nejsou přístroje určené pro focení. Snímač s rozlišením 8 MPx umožní pořizovat fotografie základní kvality, v konkurenci dnešních smartphonů a specializovaných fotografických zařízení však může jen těžko výrazněji upoutat pozornost. Umělecké snímky s tabletem nepořídíte.

Tablet běží na operačním systému Android 9, který se řadí mezi novější verze. Systém je plynulý a v kombinaci s hardwarovým vybavením nevznikají při jeho chodu žádné výraznější problémy. Navíc tablet nabízí mnoho dalších systémových vychytávek. Zařízení je určeno pro celou rodinu, takže v rozhraní je možné nastavit několik uživatelských účtů, přičemž se dají určit speciální pravidla pro dětské uživatele.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém Android 9.0
Procesor Helio P22T
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 2,3
Operační paměť (RAM) 4
Velikost úložiště (GB) 64
SD karta Max. 256 GB
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka (") 10,3
Rozlišení displeje (px) 1920 x 1200
Jemnost displeje 220
Kapacita baterie 5 000
Výdrž baterie podle výrobce 9
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8
Připojení USB-C
Jack 3,5 mm Ano
SIM karta Ne
Navigační systémy GPS
NFC Ne

Závěr

Celkově je náš dojem z tabletu Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ pozitivní. Potěšil nás u něj zejména vysoký výkon, veliký displej s kvalitním zobrazením nebo doplňky pro využívání u vícečlenných rodin s dětmi. Díky těmto parametrům se hodí tablet právě do domácnosti. Pokud bychom měli zmínit negativa, pak je to v případě využití pro děti zejména větší rozměr, který nebude nejmenším dětem vyhovovat. Pokud hledáte jiný tablet z kategorie dětských, můžeme vám doporučit třeba GoGEN MAXPAD9 G5P.

5 400 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ

Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ

5 400 Kč Orientační cena