Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab S5e 10.5

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 10 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2020

89,3 % Celkové hodnocení
  • Dobrý výkon v kategorii
  • Kvalitní konstrukce
  • Vyšší kvalita zobrazení
  • Chybí 3,5 mm jack
  • Bez SIM karty
  • Vyšší cena
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Samsung Galaxy Tab S5e je zařízením střední cenové kategorie od známého výrobce mobilních a dalších multimediálních zařízení. Jak se podařilo Samsungu navázat na úspěchy z minulých let si rozebereme v recenzi.

První, čeho si všimnete, je poměrně velký displej s úhlopříčkou 10,5 palců. Velmi zajímavá je volba technologie AMOLED. Ta zajistí výrazně kvalitnější zobrazení co do kvality barev. Vysoké je také rozlišení 2 560 x 1 600 pixelů, které dává hustotu pixelů 288. Tím je zajištěno již poměrně jemné zobrazení. Kovová konstrukce působí elegantně, zároveň však poměrně odolně. Tělo tabletu je tenké a kompaktní.

Kapacita baterie 7 040 mAh je průměrná, zajistí tedy průměrných 12 hodin výdrže na jedno nabití. Je však důležité dodat, že se tato výdrž vždy liší podle intenzity využití. Tablet lze nabíjet prostřednictvím USB-C konektoru.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje AMOLED
Úhlopříčka (") 10,5
Rozlišení displeje (px) 2560 x 1600
Jemnost displeje 288
Kapacita baterie 7 040
Výdrž baterie podle výrobce 12
Připojení USB-C
Jack 3,5 mm Ne
SIM karta Ne
Navigační systémy GPS, Glonass
NFC Ne

Technické parametry

O výkon tabletu je postaráno díky osmijádrovému procesoru Snapdragon 670 pracujícímu  na frekvenci 2 GHz. To společně s operační pamětí RAM o objemu 4 GB zajistí plynulý provoz i mírně náročnějších aplikací a her. Zajímavá je také kapacita vnitřního úložiště, které disponuje pamětí na 64 GB dat. Co je však podstatnější, paměť lze pomocí SD karty rozšířit až o 512 GB.

Jak tomu bývá u tabletů zvykem, nedisponuje zařízení příliš kvalitním fotoaparátem. Snímač s rozlišením 13 Mpx a světelností 2.0 vás kvalitou pořízených fotek příliš nenadchne a fotoaparát má problémy zejména za zhoršených světelných podmínek (šero, tma). Na druhou stranu v kontrastu konkurenčních zařízení je tento fotoaparát již poměrně obstojný.

Pochválit musíme operační systém Android 9.0 s nadstavbou OneUI 1.1. U tabletů bývá často nešvarem nasazování starších verzí Androidu. Systém Android 9.0 sice není nejnovější generací, zajistí však naprosto plynulý provoz systému bez záseků a jiných problémů. I přesto, že tablet zakoupíte s verzí Android 9.0, podle stránek výrobce by měla být dostupná aktualizace na nejmodernější (říjen 2020) Android 10. Nešvarem tohoto tabletu je absence Jack 3,5 mm konektoru. O navigaci se stará modul komunikující se systémy GPS a Glonass.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém Android 9.0
Procesor Snapdragon 670
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť (RAM) 4
Velikost úložiště (GB) 64
SD karta Max. 512 GB
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13

Závěr

Tento tablet hodnotíme vzhledem k jeho vybavenosti v kontrastu k přijatelné ceně velmi pozitivně. Samsung v tomto zařízení přináší moderní vybavení, velkou plochu displeje a kvalitní zobrazení. Vyzdvihnout musíme AMOLED displej tohoto modelu, který zajistí velmi kvalitní pojetí barev. Jinak než negativně však nemůžeme hodnotit scházející konektor Jack 3,5 mm určený pro připojení sluchátek. Tablet můžeme doporučit všem, kteří ocení kvalitní obraz a designové zpracování. Model Galaxy Tab S5e skvěle obstojí při multimediální zábavě, ale také při méně náročné práci a hraní her. Levnější alternativou od stejné značky pak může být například Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Tab S5e 10.5 | Hodnocení: 89,3 %
Jakub Gulec je v naší redakci redaktorem pro technická témata. Tablety se u nás zabývá rok, ale samotná problematika pro něj novým tématem není. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů má v péči notebooky, mobily a další elektroniku, ale také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Tab S5e 10.5

Samsung Galaxy Tab S5e 10.5

11 000 Kč Orientační cena