Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab S5e 10.5

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 10 000 Kč

Datum doporučení: Srpen 2019

  • Dobrý výkon
  • Kvalitní konstrukce
  • Chybí 3,5 mm jack
  • Méně kvalitní fotoaparát
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Samsung Galaxy Tab S5e je zařízením střední cenové kategorie od známého výrobce mobilních a dalších multimediálních zařízení. Jak se podařilo Samsungu navázat na úspěchy z minulých let si rozebereme v recenzi.

Tablet má displej úhlopříčku 10,5 palců. Tato varianta se sama o sobě poněkud vymyká průměru a řadí zařízení mezi největší dostupné. Zobrazení je navíc i na takto velké úhlopříčce překvapivě kvalitní, a to především díky rozlišení 2560 × 1600 pixelů, dobrým pozorovacím úhlům i věrnému vykreslení barev. Konstrukci lze v součtu hodnotit jedině pozitivně. Velmi malá tloušťka a kovové unibody šasi, které působí elegantně a odolně zároveň, řadí tablet k tomu nejlepšímu na trhu. Jedinou relativní slabinou je  absence 3,5 mm sluchátkového konektoru. Kapacita baterie dosahuje 7040 mAh. Výrobce uvádí, že by měl tablet vydržet na jedno nabití v provozu zhruba 14 hodin, ale samozřejmě je nutné vzít v potaz, že velmi záleží na podmínkách a způsobu použití.

Technické parametry

O výkon tabletu je postaráno díky osmijádrovému procesoru na frekvenci 2 GHz a operační paměti 4 GB RAM. Díky tomu běží tablet plynule a zvládá i provoz náročných aplikací a her. Kapacita úložiště nabídne průměrných 64 GB prostoru, a navíc je rozšiřitelná vložením paměťové karty. Jak tomu bývá u tabletů zvykem, nedisponuje zařízení příliš kvalitním fotoaparátem. Snímač s rozlišením 13 Mpx a světelností 2.0 vás kvalitou pořízených fotek příliš nenadchne a fotoaparát má problémy zejména se specifickými světlenými podmínkami.

Pochválit naopak musíme operační systém Android 9.0 s nadstavbou OneUI 1.1. U tabletů bývá často nešvarem nasazování starších verzí Androidu, ale Samsung u svých nových modelů nasazuje to nejlepší. Operační systém tak běží plynule a bez jakýchkoliv problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť (RAM) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (") 10,5
Rozlišení displeje (px) 2560 x 1600
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 9.0

Závěr

Tablet hodnotíme velmi pozitivně. Samsung a přijatelnou cenu nabízí potenciálním zájemcům výkonný přístroj s mnoha doménami. Z nejsilnějších stránek je možné zmínit velmi kvalitní a rozměrný displej, dostatečný výkon nebo precizní dílenské zpracování. Jako slabinu naopak spatřujeme slabší fotoaparát nebo třeba absenci 3,5 mm sluchátkového jacka. V součtu doporučujeme tablet všem, jejichž hlavní prioritou je dobrý výkon a designové zpracování tabletu. Jistou alternativou od jiné značky pak může být například Apple iPad 9.7 (2018).

10 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Tab S5e 10.5

Samsung Galaxy Tab S5e 10.5

10 000 Kč Orientační cena