Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

v kategorii Tablety do 10 000 Kč

Klady

  • Kvalitní konstrukce
  • Slušný výkon
  • Přiložený stylus

Zápory

  • Horší fotoaparát
  • Menší kapacita úložiště
  • Horší TFT displej
9 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite je modelem cílícím na zákazníky poptávající dobrý poměr ceny ku výkonu od známé a ověřené značky. V následující recenzi rozebereme základní parametry tohoto zařízení.

Stranou konstrukčního řešení je nutné zmínit, že tablet disponuje kovovým tělem, které působí elegantním dojmem a zároveň dělá zařízení velmi kompaktní. Celková velikost tabletu je pak determinovaná především úhlopříčkou 10,4 palce, která v kombinaci s rozlišením 2 000 x 1 200 bodů tablet řadí mezi průměrné zařízení co se týče kvality zobrazení. Jemnost displeje 224 pixelů na palec a TFT displej nejsou žádná hitparáda, ale nezklamou. Součástí balení je stylus určený pro alternativní ovládání, nebo psaní.

Baterie má kapacitu 7 040 mAh, která by měla vydržet například 12 hodin provozu při zapnuté WiFi. Je však jasné, že v závislosti na intenzitě a způsobu využití se bude reálná výdrž pohybovat i níže. Nabíjení je umožněno prostřednictvím USB-C konektoru.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje

TFT

Úhlopříčka (")

10,4

Rozlišení displeje (px)

2 000 x 1 200

Jemnost displeje

224

Kapacita baterie

7 040

Výdrž baterie podle výrobce

12

Připojení

USB-C

Jack 3,5 mm

Ano

SIM karta

Ne

Navigační systémy

GPS, Glonass, Beidou

NFC

Ne

Technické parametry

Výkon Galaxy Tab S6 Lite dodává procesor Exynos 9611 s osmi jádry a maximální frekvencí 1,7 GHz.  Spolu s operační pamětí 4 GB dostačuje pro provoz běžných aplikací a zcela bezproblémový chod systému. Kapacita úložiště u konkrétního zvoleného modelu činí 64 GB, což je v kategorii hodnota spíše vyšší. Interní paměť lze rozšířit využitím SD karty o maximální kapacitě až 1 024 GB. S touto kapacitou vystačí i ti nejnáročnější uživatelé.

Menší zklamání je kvalita fotoaparátu, která se neliší od levnějších modelů. Fotoaparát s rozlišením 8 MPx  a světelností f/1,9 bohužel vytváří u tohoto modelu pouze průměrné fotky, které však k záznamovým účelům postačí. Nutno však dodat, že je na tom většina tabletů velmi podobně, nejedná se totiž o zařízení primárně určená k focení.

Tablet běží stejně jako další produkty z dílny Samsungu na operačním systému Android, v tomto případě v říjnu 2020 nejmodernější verzí Android 10. Operační systém umožňuje provoz i těch nejnovějších aplikací. K dispozici je také navigace pomocí GPS, Glonass a Beidou. Samozřejmostí je pak konektor Jack 3,5 mm sloužící pro připojení sluchátek.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 10

Procesor

Exynos 9611

Počet jader procesoru

8

Frekvence procesoru (GHz)

1,7

Jednojádrový výkon dle Geekbench 5.4

348

Mnohojádrový výkon dle Geekbench 5.4

1 320

Operační paměť (RAM)

4

Velikost úložiště (GB)

64

SD karta

Max. 1024 GB

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Názory uživatelů a dalších expertů

Papírové kvality tabletu Samsung Galaxy Tab S6 Lite potvrzují i uživatelé, kteří produkt zakoupili a měli možnost jej vyzkoušet. Nejvíce si na tomto zařízení cenní dlouhé výdrže baterie, rychlého procesoru a uživatelsky příjemného softwarového prostředí. Celé ovládání je intuitivní a neskrývá žádné strašáky ve skříni. Za negativum je v jejich hodnoceních chápána snad jen vyšší cena. Experti tomuto modelu však vytýkají absenci OLED displeje. Mezi klady zařazují solidní kvalitu stereo reproduktorů a materiálové provedení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

My jsme se při svém zkoumání zaměřili na tablet poměrně dopodrobna. Z našeho průzkumu vyplývá, že největšími pozitivy tohoto modelu oproti jiným zařízením je celkově solidní kvalita provedení, velký displej a přiložený stylus.

Produkt má samozřejmě i své stinné stránky. Mezi ty jsme zařadili technologii displeje TFT. V dané cenové relaci by se dalo očekávat spíše OLED, nebo alespoň IPS displej. Na paškál přišla také menší kapacita úložiště, celkově se však jedná o produkt vysokých kvalit.

Závěrečné shrnutí

Galaxy Tab S6 Lite je podařeným kompaktním zařízením ze střední cenové kategorie, které nabízí velmi kvalitní konstrukční zpracování, dobré výkonové vlastnosti a nejnovější verzi operačního systému Android (říjen 2020). Slabé stránky naopak spatřujeme především v ohledu kvality fotoaparátu a spíše průměrného displeje. Výkon také není určen pro hraní náročnějších her. Obecně se tablet díky svým specifikacím a kvalitám hodí pro běžné aplikace a najde jistě uplatnění v mnoha domácnostech. Alternativou k tomuto modelu může pak být například Galaxy Tab S5e 10.5.

9 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se více než před rokem ujal role technického redaktora našeho týmu. Tablety patří mezi jeho největší témata a principům kvalitativního výběru v kategorii do 10 000 Kč dobře rozumí. V článku vás provede nejdůležitějšími parametry výběru a definuje základní požadavky, ze kterých byste neměli slevit. Kromě tabletů se věnuje také mobilům, notebookům, nebo třeba bezdrátovým sluchátkům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

9 700 Kč Orientační cena