Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 10 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2020

87,0 % Celkové hodnocení
  • Kvalitní konstrukce
  • Slušný výkon
  • Přiložený stylus
  • Horší fotoaparát
  • Menší kapacita úložiště
  • Horší TFT displej
10 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite je modelem cílícím na zákazníky poptávající dobrý poměr ceny ku výkonu od známé a ověřené značky. V následující recenzi rozebereme základní parametry tohoto zařízení.

Stranou konstrukčního řešení je nutné zmínit, že tablet disponuje kovovým tělem, které působí elegantním dojmem a zároveň dělá zařízení velmi kompaktní. Celková velikost tabletu je pak determinovaná především úhlopříčkou 10,4 palce, která v kombinaci s rozlišením 2000 x 1200 bodů tablet řadí mezi průměrné zařízení co se týče kvality zobrazení. Jemnost displeje 224 pixelů na palec a TFT displej nejsou žádná hitparáda, ale nezklamou. Součástí balení je stylus určený pro alternativní ovládání, nebo psaní.

Baterie má kapacitu 7040 mAh, která by měla vydržet například 12 hodin provozu při zapnuté WiFi. Je však jasné, že v závislosti na intenzitě a způsobu využití se bude reálná výdrž pohybovat i níže. Nabíjení je umožněno prostřednictvím USB-C konektoru.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka (") 10,4
Rozlišení displeje (px) 2000 x 1200
Jemnost displeje 224
Kapacita baterie 7 040
Výdrž baterie podle výrobce 12
Připojení USB-C
Jack 3,5 mm Ano
SIM karta Ne
Navigační systémy GPS, Glonass, Beidou
NFC Ne

Technické parametry

Výkon Galaxy Tab S6 Lite dodává procesor Exynos 9611 s osmi jádry a maximální frekvencí 1,7 GHz.  Spolu s operační pamětí 4 GB dostačuje pro provoz běžných aplikací a zcela bezproblémový chod systému. Kapacita úložiště u konkrétního zvoleného modelu činí 64 GB, což je v kategorii hodnota spíše vyšší. Interní paměť lze rozšířit využitím SD karty o maximální kapacitě až 1024 GB. S touto kapacitou vystačí i ti nejnáročnější uživatelé.

Menší zklamání je kvalita fotoaparátu, která se neliší od levnějších modelů. Fotoaparát s rozlišením 8 MPx  a světelností f/1,9 bohužel vytváří u tohoto modelu pouze průměrné fotky, které však k záznamovým účelům postačí. Nutno však dodat, že je na tom většina tabletů velmi podobně, nejedná se totiž o zařízení primárně určená k focení.

Tablet běží stejně jako další produkty z dílny Samsungu na operačním systému Android, v tomto případě v říjnu 2020 nejmodernější verzí Android 10. Operační systém umožňuje provoz i těch nejnovějších aplikací. K dispozici je také navigace pomocí GPS, Glonass a Beidou. Samozřejmostí je pak konektor Jack 3,5 mm sloužící pro připojení sluchátek.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém Android 10
Procesor Exynos 9611
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 1,7
Operační paměť (RAM) 4
Velikost úložiště (GB) 64
SD karta Max. 1024 GB
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8

Názory uživatelů a dalších expertů

Papírové kvality tabletu Samsung Galaxy Tab S6 Lite potvrzují i uživatelé, kteří produkt zakoupili a měli možnost jej vyzkoušet. Nejvíce si na tomto zařízení cenní dlouhé výdrže baterie, rychlého procesoru a uživatelsky příjemného softwarového prostředí. Celé ovládání je intuitivní a neskrývá žádné strašáky ve skříni. Za negativum je v jejich hodnoceních chápána snad jen vyšší cena. Experti tomuto modelu však vytýkají absenci OLED displeje. Mezi klady zařazují solidní kvalitu stereo reproduktorů a materiálové provedení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

My jsme se při svém zkoumání zaměřili na tablet poměrně dopodrobna. Z našeho průzkumu vyplývá, že největšími pozitivy tohoto modelu oproti jiným zařízením je celkově solidní kvalita provedení, velký displej a přiložený stylus.

Produkt má samozřejmě i své stinné stránky. Mezi ty jsme zařadili technologii displeje TFT. V dané cenové relaci by se dalo očekávat spíše OLED, nebo alespoň IPS displej. Na paškál přišla také menší kapacita úložiště, celkově se však jedná o produkt vysokých kvalit.

Závěrečné shrnutí

Galaxy Tab S6 Lite je podařeným kompaktním zařízením ze střední cenové kategorie, které nabízí velmi kvalitní konstrukční zpracování, dobré výkonové vlastnosti a nejnovější verzi operačního systému Android (říjen 2020). Slabé stránky naopak spatřujeme především v ohledu kvality fotoaparátu a spíše průměrného displeje. Výkon také není určen pro hraní náročnějších her. Obecně se tablet díky svým specifikacím a kvalitám hodí pro běžné aplikace a najde jistě uplatnění v mnoha domácnostech. Alternativou k tomuto modelu může pak být například Galaxy Tab S5e 10.5.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi | Hodnocení: 87,0 %
Jakub Gulec je v naší redakci redaktorem pro technická témata. Tablety se u nás zabývá rok, ale samotná problematika pro něj není zdaleka novým tématem. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů má v péči notebooky, mobily a další elektroniku, ale také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

10 000 Kč Orientační cena