Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 10 000 Kč

Datum doporučení: Červen 2020

  • Kvalitní konstrukce
  • Slušný výkon
  • Android 10
  • Horší fotoaparát
  • Menší kapacita úložiště
10 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite je modelem cílícím na zákazníky poptávající dobrý poměr ceny ku výkonu od známé a ověřené značky. V následující recenzi rozebereme základní parametry tohoto zařízení a zaměříme se na to, zda jsou jeho aspirace naplněny.

V ohledu konstrukčního řešení je nutné zmínit, že tablet disponuje kovovým unibody tělem, které působí elegantním dojmem a zároveň dělá zařízení velmi kompaktním a snadno manipulovatelným. Celková velikost tabletu je pak determinovaná především úhlopříčkou 10,4 palce, která v kombinaci s rozlišením 2000 x 1200 bodů tablet řadí mezi průměrné zařízení co se týče kvality zobrazení. Součástí balení je i S-pen pero, využitelné pro možnost alternativního ovládání.

Baterie má kapacitu 7040 mAh, která by měla vydržet například 13 hodin provozu při přehrávání videí. Je však jasné, že v závislosti na intenzitě a způsobech využití se bude reálná výdrž výrazně proměňovat.

Technické parametry

Výkon Galaxy Tab S6 Lite je zajištěn díky procesoru Exynos 9611 s osmi jádry a frekvencí 1,7 GHz.  Spolu s operační pamětí 4 GB dostačuje pro provoz běžných aplikací a zcela bezproblémový chod systému. Kapacita úložiště u konkrétního zvoleného modelu činí 64 GB, což je sice na první pohled nižší hodnota, nicméně je možné ji dále rozšiřovat skrze vložení paměťové karty, díky čemuž by neměli mít problémy s nedostatkem místa na ukládání ani nároční uživatelé.

Jistým zklamáním je pak kvalita fotoaparátu. Osm megapixelů a světelnost f/1,9 bohužel vytváří u tohoto modelu pouze průměrné fotky stačící spíše pro záznamové účely. Abychom byli féroví je však nutné uvést, že podobně je na tom většina tabletů, které většinou nemají ambice konkurovat fotomobilům.

Tablet běží stejně jako další produkty z dílny Samsungu na operačním systému Android. Konkrétně je vybaven verzí Android 10.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 1,7
Operační paměť (RAM) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (") 10,4
Rozlišení displeje (px) 2000 x 1200
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8
Operační systém Android 10

Závěr

Galaxy Tab S6 Lite je podařeným kompaktním zařízením ze střední cenové kategorie, které nabízí velmi kvalitní konstrukční zpracování, dobré výkonové vlastnosti nebo nejnovější verzi operačního systému Android (červen 2020). Slabé stránky naopak spatřujeme především v ohledu kvality fotoaparátu a pouze průměrné kapacity úložiště, která je však naštěstí řešitelná skrze vložení paměťové karty. Obecně se tablet díky svým specifikacím a kvalitám hodí pro variabilní způsoby využití a najde jistě uplatnění v mnoha domácnostech. Alternativou k tomuto modelu může pak být například Galaxy Tab S5e 10.5.

Recenze Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Wi-Fi

10 000 Kč Orientační cena