Recenze a srovnání Belatrix Vista 3

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii infrasaun pro 3 osoby

Datum doporučení: Listopad 2018

Klady:

Full spektrální zářiče

Světelná terapie

Zápory:

Chybí opěrka zad

35 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Infrasauna Belatrix Vista 3 je, jak již název napovídá, určena pro tři osoby. Je osazena celkem 11 zářiči, z toho tři jsou full spektrální. Jejich záření proniká hlouběji do podkoží a má tak největší účinky na zdraví. Ostatní zářiče jsou karbonové a jsou umístěny také v podlaze. Zajišťují tak dostatečné prohřátí i od nohou. Ovládací panel je umístěný uvnitř kabiny, můžete tedy vše ovládat přímo během procedury. Materiál, že kterého je kabina vyrobena, se nazývá hemlock. Jedná seo kanadský jedlovec, který nevydává žádné aroma. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Belatrix
Počet osob 3
Typ topidel  Karbonová + fullspektrální
Celkový počet topidel  11
Počet fullspektrálních topidel  3
Podlahové topidlo  Ano
Příkon (W)  2 700
Umístění ovládacího panelu  Vnitřní
Materiál kabiny  Hemlock

Funkce a vybavení

Výbava je silnou stránkou tohoto modelu. Jediná chybějící funkce je opěrka zad, kterou však nemá téměř žádná sauna na trhu. Ostatní sledované funkce tato kabina má. Nechybí tedy ionizátor, který čistí vzduch a vytváří příjemné svěží prostředí, ani světelná terapie. Ta pomocí měnících se barev ovlivňuje lidskou psychiku. Dostatečné osvětlení na čtení zaručuje čtecí lampa. Pokud však preferujete při relaxaci hudbu, poslouží vám audio systém, který přehrává soubory mp3 a rádio na vlnách FM. Cirkulaci čerstvého vzduchu do kabiny napomáhá střešní ventilace. 

Parametr Tento produkt
Ionizátor  Ano
Světelná terapie  Ano
Opěrka zad  Ne
Vnitřní osvětlení  Ano
Audio systém  FM, MP3
Střešní ventilace  Ano

Rozměry a montáž

Rozměry této kabiny jsou běžné vzhledem k její kapacitě. Je široká 150 centimetrů a hluková 120 centimetrů. Do výšky měří 190 centimetrů, což by mohlo být pro některé vyšší osoby málo. Pohodlnému sezení však výška nijak nebrání. Hmotnost 150 kilogramů je třeba brát v potaz při stěhování. Výhodou je možnost zaměnit otvírání dveří. 

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří  Ano
Šířka (cm) 150
Hloubka (cm) 120
Výška (cm) 190
Hmotnost (kg) 150

Závěr

Infrasauna Belatrix Vista 3 potěší svou výbavou i náročnější  uživatele. Má zabudované karbonové a full spektrální zářiče, které mají nejlepší vliv na zdraví a dlouhou životnost. Výhodou je také vybavení ionizátorem, světelnou terapií a zaměnitelné otvírání dveří. Jediné, co lze vytknout je nepřítomnost opěrky zad, což je však obvyklý nedostatek. Pokud preferujete full spektrální zářiče a nevadí vám investovat, doporučujeme Sapho ProWell 3215 R, kde právě full spektrální zářiče přesahují.