Menu

Recenze a srovnání Belatrix Vista 3

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Infrasauny pro 3 osoby

Klady

  • Nejkvalitnější typ topidel
  • Světelná terapie
  • Ionizátor
  • Lze otočit zavírání
  • Vysoká úroveň zpracování

Zápory

  • Jen 3 full spektrální zářiče
  • Náročnější montáž
  • Těžší konstrukce
49 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Infrasauna Belatrix Vista 3 je, jak již název napovídá, určena pro tři osoby. Je osazena celkem devíti zářiči, z toho tři jsou full spektrální. Jejich záření proniká hlouběji do podkoží, a má tak největší účinky na zdraví. Ostatní zářiče jsou karbonové a jsou umístěny také v podlaze. Zajišťují tak dostatečné prohřátí i od nohou.

Ovládací panel je umístěný uvnitř kabiny, můžete tedy vše ovládat přímo během procedury. Materiál, ze kterého je kabina vyrobena, se nazývá hemlock. Jedná se o kanadský jedlovec, který nevydává žádné aroma.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Výrobce

Belatrix

Počet osob

3

Typ topidel

Karbonová + fullspektrální

Celkový počet topidel

9

Počet fullspektrálních topidel

3

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

2 700

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Výbava je silnou stránkou tohoto modelu. Nechybí ani opěrka zad, kterou nemá téměř žádná sauna na trhu. Také ostatní funkce tato kabina má. Najdete v ní tedy ionizátor, který čistí vzduch a vytváří příjemné svěží prostředí, nechybí ani světelná terapie. Ta pomocí měnících se barev ovlivňuje lidskou psychiku. Dostatečné osvětlení na čtení zaručuje čtecí lampa.

Pokud však preferujete při relaxaci hudbu, poslouží vám audio systém, který přehrává soubory MP3 prostřednictvím USB a rádio na vlnách FM. Cirkulaci čerstvého vzduchu do kabiny napomáhá střešní ventilace.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ano

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

FM, MP3, USB, Bluetooth

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Rozměry této kabiny jsou běžné vzhledem k její kapacitě. Je široká 150 centimetrů a hluboká 120 centimetrů. Do výšky měří 190 centimetrů, což by mohlo být pro některé vyšší osoby málo. Pohodlnému sezení však výška nijak nebrání. Hmotnost 150 kilogramů je třeba brát v potaz při stěhování.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ano

Šířka (cm)

150

Hloubka (cm)

120

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

150

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší předností infrasauny Belatrix je kombinace karbonových a plněspektrálních zářičů. Díky tomu prochází záření hlouběji do podkoží. Pozitivně hodnotíme také bohatou výbavu zahrnující světelnou terapii, ionizátor a audiosystém. Na rozdíl od jejích menších variant je možné otočit zavírání dveří, a přizpůsobit tak kabinu prostoru domácnosti.

Nevýhodou je menší počet fullspektrálních zářičů a, vzhledem k rozměrům, také náročnějším montáž, jednotlivé panely totiž není možné rozdělat.

Závěr

Infrasauna Belatrix Vista 3 potěší svou výbavou i náročnější uživatele. Má zabudované karbonové a full spektrální zářiče, které mají dlouhou životnost a nejlepší vliv na zdraví. Výhodou je také vybavení ionizátorem, světelnou terapií a zaměnitelné otvírání dveří. 

Pokud preferujete full spektrální zářiče a nevadí vám investovat, doporučujeme ProWell 337 Premium Line, kde právě full spektrální zářiče převažují.

49 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Belatrix Vista 3 | Hodnocení: Výborné
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
Zajímalo by mě na kolik stupňů se dá sauna vyhřát a kolik stojí jedno saunování ?
Děkuji.

Eva Camrdová

Dobrý den,

sauna se vyhřeje nejvíc na 60 °C. Cena za jedno saunování závisí na tom, kolik platíte za elektřinu. Při průměrné ceně to nyní (prosinec 2023) bude asi 16 Kč.

Kristýna Hašková, redaktor

Mohu tuto saunu umístit ven?

Kateřina Krutilová

Dobrý den, saunu je třeba umístit do interiéru, okolní teplota by totiž neměla klesnout pod 0 °C. Sauna navíc nemá žádnou ochranu před povětrnostními vlivy a mohlo by dojít k jejímu poškození.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli je potřeba k této infrasauně samostatný jistič a přpojení na 380V? Nebo stačí zásuvka na 220V ?

Roman Škorpík

Dobrý den, k připojení infrasauny stačí klasická 220V zásuvka s jištěním 16 A.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Belatrix Vista 3

Belatrix Vista 3

49 000 Kč Orientační cena