Menu

Mamibot Petvac300 – Recenze, testy a srovnání

63,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 3,4/10
  Pohyb a vysávání
 • 3,7/10
  Vytírání
 • 7,2/10
  Hlučnost a kapacita
 • 6,1/10
  Napájení a výdrž
 • 6,0/10
  Vybavení a funkce

Klady

 • Poměr ceny a výkonu
 • Funkce vytírání
 • Nízká hlučnost 55 dB

Zápory

 • Dlouhé nabíjení
 • Bez hlavního kartáče
3 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač značky Mamibot patřil v době psaní recenze (leden 2021) k cenově dostupnějším modelům v našem srovnání, přesto má v kategorii základních parametrů co nabídnout. Zaujme například nízkou hlučností 55 dB, tehdejší průměr přesahoval 60 dB. Slušná je také dvouhodinová výdrž, která byla o pár minut nad průměrem. Daní je ovšem dlouhá doba nabíjení, v tomto případě až 4 hodiny.

Robot se orientuje s pomocí navigace a jeho pohyb je systematický, tomu nemáme co vytknout. Kapacita sběrné nádobky 0,4 l byla těsně pod průměrem, nádobku byste ale měli vysypávat po každém úklidu, a tak by ani lehce nižší objem neměl být velkým problémem. Robot je vhodný na všechny typy podlahových krytin. Maximální výška prahu 1,7 cm není nejhorší, u robotů se ale poměrně často setkáte i s lehce vyšší hodnotnou okolo 2 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Mamibot

19 % Eta, 19 % iRobot, 19 % Xiaomi, 13 % Concept, 13 % Lauben, 6 % Rowenta, 6 % Ecovacs, 6 % Roborock
Typ navigace

Základní

38 % Základní, 31 % LiDAR + kamera, 13 % LiDAR, 13 % Kamera, 6 % Neuvedeno
Hlavní kartáč

Ne

63 % 1, 38 % 2
Boční kartáče

2

63 % 2, 38 % 1
Podpora vytírání

Ano

88 % Ano, 13 % Ne
Kapacita zásobníku na prach (ml)

400

385,71
Kapacita zásobníku na vodu (ml)

200

298,08
Vyprazdňovací stanice v balení

Ne

63 % Ne, 38 % Ano
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Nerelevantní

63 % Nerelevantní, 19 % Ne, 19 % Ano
Maximální pokrytí plochy (m2)

120

241,82
Maximální výška prahu (cm)

1,7

50 % 2, 38 % 1,5, 6 % 1, 6 % 1,8
Kapacita baterie (mAh)

2 600

3 720,67
Rychlost nabíjení (min)

240

262,00
Maximální doba úklidu (min)

120

141,25
Hlučnost (dB)

55

65,53

Vybavení a funkce

Ani v kategorii vybavení a funkcí se nijak výrazně neprojevila nižší cena robota Mamibot. Určitou nevýhodou může být snad jen absence hlavního kartáče, který slouží k nametávání nečistot k sacímu otvoru, tuto funkci tak vykonávají pouze dva boční kartáčky. Absence hlavního kartáče ale nebývá u modelů s funkcí vytírání, jako je tento, až tak neobvyklá. Kromě utěrky k vytírání je vysavač vybavený také nádržkou na vodu, takže zvládá i mokré mytí podlah. Ve výbavě najdete také nástroj na čištění vysavače, což je vždy drobné plus.

Díky časovači, automatickému nabíjení a funkci pokračování v úklidu je tento model ideálně samostatný. K jeho ovládání můžete použít dálkový ovladač nebo mobilní aplikaci. Ta slouží také k případnému oddělení oblastí. Vysavač je zabezpečený senzorem proti pádu ze schodů a nárazníkem. O čistotu vyfukovaného vzduchu se postará HEPA filtr, který bývá doporučovaný i alergikům. Chybí signalizace plného zásobníku, jak už ale bylo řečeno, nádržku je vhodné vysypávat po každém úklidu a tuto signalizaci tak postrádá větší procento vysavačů.

Z rozměrů je u robotických vysavačů důležitá jejich výška. Ta je v tomto případě poměrně nízká, robot má na výšku pouze 7,5 cm a bez problémů tak vysaje i pod nábytkem, pod kterým by se vyšší modely mohly zaseknout. Průměr a hmotnost vysavače najdete v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

94 % HEPA, 6 % nemá HEPA
Časovač

Ano

100 % Ano
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ano

56 % Ne, 44 % Ano
Oddělovač oblastí

V aplikaci

44 % V aplikaci, 25 % Virtuální zeď, 19 % Ne, 13 % Magnetická páska
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

7,5

8,81
Šířka (cm)

30

34,06
Délka (cm)

30

34,08
Hmotnost (kg)

2,5

3,80

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé robotického vysavače Mamibot jsou s tímto přístrojem většinou spokojení. Většina chválí jeho funkčnost a také poměr ceny a výkonu. Objevilo se několik výtek k mobilní aplikaci, zejména k náročnosti instalace.

Naše hodnocení a závěr

Při hodnocení robotického vysavače Mamibot Petvac300 jsme byli příjemně překvapení. Jde sice o jeden z cenově dostupnějších modelů na trhu, nedá se ale říct, že by za dražšími modely nějak výrazně zaostával. Vydrží vysávat až 2 hodiny a pokryje i 120 m2. Má velmi nízkou hlučnost 55 dB, systematický pohyb i funkci pokračování v úklidu. Lze ovládat přes mobilní aplikaci, zvládá i vytírání a uživatelé si jeho práci chválí.

Má samozřejmě i určité nedostatky, patří mezi ně zejména dlouhá doba nabíjení a absence hlavního kartáče. Obecně jde ale o model s vynikajícím poměrem ceny a výkonu a pokud hledáte samostatný a funkční robotický vysavač za dobrou cenu, můžeme vám tento model doporučit. Pokud je pro vás prioritou cena a vyhovoval by vám ještě o něco levnější model, podívejte se také na recenzi vysavače Symbo D 300.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mamibot Petvac300 | Hodnocení: 63,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zdravim, poradi si i s dlouhymi vlasy/srsti?

Dobrý den, podle zkušeností uživatelů zvládá tento model vysávání vlasů/chlupů velmi dobře.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, jaké nevýhody má absence hlavního kartáče? Náš domov není příliš členitý, převážně parkety a malé koberce. Za to velké množství chlupů ze psa. Je tímto nějak limitován? Děkuji za odpověď.

Markl

Dag Markl

Dobrý den, podle zkušeností uživatelů je tento vysavač na úklid zvířecích chlupů vynikající. Výhodou je také nízká hlučnost, díky které zvířata příliš nerozrušuje.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Mamibot Petvac300

Mamibot Petvac300

3 700 Kč Orientační cena