Recenze a test Mamibot Petvac300 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Mamibot Petvac300

64,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Poměr ceny a výkonu
 • Funkce vytírání
 • Nízká hlučnost 55 dB

Zápory

 • Dlouhé nabíjení
 • Bez hlavního kartáče
3 700 Kč Orientační cena
 • 3,5/10
  Pohyb a vysávání
 • 3,7/10
  Vytírání
 • 7,6/10
  Hlučnost a kapacita
 • 6,1/10
  Napájení a výdrž
 • 6,5/10
  Vybavení a funkce
 • 64,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Robotický vysavač značky Mamibot patřil v době psaní recenze (leden 2021) k cenově dostupnějším modelům v našem srovnání, přesto má v kategorii základních parametrů co nabídnout. Zaujme například nízkou hlučností 55 dB, tehdejší průměr přesahoval 60 dB. Slušná je také dvouhodinová výdrž, která byla o pár minut nad průměrem. Daní je ovšem dlouhá doba nabíjení, v tomto případě až 4 hodiny.

Robot se orientuje s pomocí navigace a jeho pohyb je systematický, tomu nemáme co vytknout. Kapacita sběrné nádobky 0,4 l byla těsně pod průměrem, nádobku byste ale měli vysypávat po každém úklidu, a tak by ani lehce nižší objem neměl být velkým problémem. Robot je vhodný na všechny typy podlahových krytin. Maximální výška prahu 1,7 cm není nejhorší, u robotů se ale poměrně často setkáte i s lehce vyšší hodnotnou okolo 2 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Mamibot

30 % Xiaomi, 15 % Eta, 9 % iRobot, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 3 % Sencor, 12 % Další
Typ navigace

Základní

39 % Základní, 30 % LiDAR, 18 % LiDAR + kamera, 6 % Kamera, 6 % Neuvedeno
Hlavní kartáč

Ne

76 % 1, 15 % 2, 9 % Ne
Boční kartáče

2

64 % 2, 36 % 1
Podpora vytírání

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Kapacita zásobníku na prach (ml)

400

356,90
Kapacita zásobníku na vodu (ml)

200

380,00
Vyprazdňovací stanice v balení

Ne

82 % Ne, 18 % Ano
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Nerelevantní

79 % Nerelevantní, 15 % Ne, 6 % Ano
Maximální pokrytí plochy (m2)

120

196,15
Maximální výška prahu (cm)

1,7

1,74
Kapacita baterie (mAh)

2 600

3 705,16
Rychlost nabíjení (min)

240

260,33
Maximální doba úklidu (min)

120

140,61
Hlučnost (dB)

55

64,89

Vybavení a funkce

Ani v kategorii vybavení a funkcí se nijak výrazně neprojevila nižší cena robota Mamibot. Určitou nevýhodou může být snad jen absence hlavního kartáče, který slouží k nametávání nečistot k sacímu otvoru, tuto funkci tak vykonávají pouze dva boční kartáčky. Absence hlavního kartáče ale nebývá u modelů s funkcí vytírání, jako je tento, až tak neobvyklá. Kromě utěrky k vytírání je vysavač vybavený také nádržkou na vodu, takže zvládá i mokré mytí podlah. Ve výbavě najdete také nástroj na čištění vysavače, což je vždy drobné plus.

Díky časovači, automatickému nabíjení a funkci pokračování v úklidu je tento model ideálně samostatný. K jeho ovládání můžete použít dálkový ovladač nebo mobilní aplikaci. Ta slouží také k případnému oddělení oblastí. Vysavač je zabezpečený senzorem proti pádu ze schodů a nárazníkem. O čistotu vyfukovaného vzduchu se postará HEPA filtr, který bývá doporučovaný i alergikům. Chybí signalizace plného zásobníku, jak už ale bylo řečeno, nádržku je vhodné vysypávat po každém úklidu a tuto signalizaci tak postrádá větší procento vysavačů.

Z rozměrů je u robotických vysavačů důležitá jejich výška. Ta je v tomto případě poměrně nízká, robot má na výšku pouze 7,5 cm a bez problémů tak vysaje i pod nábytkem, pod kterým by se vyšší modely mohly zaseknout. Průměr a hmotnost vysavače najdete v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

97 % HEPA, 3 % nemá HEPA
Časovač

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ano

55 % Ne, 45 % Ano
Oddělovač oblastí

V aplikaci

55 % V aplikaci, 15 % Magnetická páska, 12 % Virtuální zeď, 12 % Ne, 3 % Možno dokoupit, 3 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

7,5

8,76
Šířka (cm)

30

33,83
Délka (cm)

30

33,84
Hmotnost (kg)

2,5

3,49

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé robotického vysavače Mamibot jsou s tímto přístrojem většinou spokojení. Většina chválí jeho funkčnost a také poměr ceny a výkonu. Objevilo se několik výtek k mobilní aplikaci, zejména k náročnosti instalace.

Naše hodnocení a závěr

Při hodnocení robotického vysavače Mamibot Petvac300 jsme byli příjemně překvapení. Jde sice o jeden z cenově dostupnějších modelů na trhu, nedá se ale říct, že by za dražšími modely nějak výrazně zaostával. Vydrží vysávat až 2 hodiny a pokryje i 120 m2. Má velmi nízkou hlučnost 55 dB, systematický pohyb i funkci pokračování v úklidu. Lze ovládat přes mobilní aplikaci, zvládá i vytírání a uživatelé si jeho práci chválí.

Má samozřejmě i určité nedostatky, patří mezi ně zejména dlouhá doba nabíjení a absence hlavního kartáče. Obecně jde ale o model s vynikajícím poměrem ceny a výkonu a pokud hledáte samostatný a funkční robotický vysavač za dobrou cenu, můžeme vám tento model doporučit. Pokud je pro vás prioritou cena a vyhovoval by vám ještě o něco levnější model, podívejte se také na recenzi vysavače Symbo D 300.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Mamibot Petvac300 | Hodnocení: 64,4 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Zdravim, poradi si i s dlouhymi vlasy/srsti?

Dobrý den, podle zkušeností uživatelů zvládá tento model vysávání vlasů/chlupů velmi dobře.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, jaké nevýhody má absence hlavního kartáče? Náš domov není příliš členitý, převážně parkety a malé koberce. Za to velké množství chlupů ze psa. Je tímto nějak limitován? Děkuji za odpověď.

Markl

Dag Markl

Dobrý den, podle zkušeností uživatelů je tento vysavač na úklid zvířecích chlupů vynikající. Výhodou je také nízká hlučnost, díky které zvířata příliš nerozrušuje.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mamibot Petvac300

Mamibot Petvac300

3 700 Kč Orientační cena