Menu

Recenze a test Xiaomi Roidmi EVE Plus

1. místo
87,1 % Celkové hodnocení
 • Dlouhá výdrž 180 min
 • Velké pokrytí plochy 250 m2
 • Automatické vysypávání prachové nádobky
 • Chybí dálkové ovládání
 • Lehce vyšší hlučnost
 • Delší doba nabíjení
12 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Pohyb a vysávání
 • 8,2/10
  Napájení a výdrž
 • 7,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 8,1/10
  Vybavení a funkce
 • 87,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Silnou stránkou robotického vysavače Xiaomi je především jeho výdrž. Na jedno nabití zvládne vysávat až 3 hodiny a pokryje až 250 m2. Průměr v době psaní recenze (duben 2021) přitom byl cca 2 hodiny a 180 m2. Určitou daní za dlouhou výdrž je ovšem delší doba nabíjení, tento model potřebuje k plnému nabití více než 4 hodiny, průměr byl o cca 50 min kratší.

Vzhledem k takovému pokrytí a výdrži je možná překvapující, že má vysavač kapacitu nádobky pouze 0,3 l, tento model má ale jako jeden z mála vysavačů na trhu automatické vysypávání zásobníku. To znamená, že součástí nabíjecí základny je také nádržka na odpad o objemu 3 l. Sem vysavač přesype obsah prachové nádržky, a vy se tak vysypáváním odpadu musíte zabývat pouze jednou za několik týdnů.

Lehkým zklamáním je v případě tohoto modelu jeho hlučnost, ta dosahuje až 65 dB, což bylo sice jen pár dB nad průměrem, najdou se ale i výrazně tišší modely.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Xiaomi 21 % iRobot, 21 % Xiaomi, 14 % Sencor, 11 % Symbo, 7 % Neato, 7 % Eta, 4 % Hobot, 4 % Evolveo, 4 % Concept, 4 % Mamibot, 4 % Neuvedeno
Vhodný na koberce Ano 61 % Ano, 32 % Pouze s krátkým vlasem, 7 % Ne
Navigace Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Pohyb robota Systematický 79 % Systematický, 21 % Nesystematický
Pokračování v úklidu Ano 68 % Ano, 32 % Ne
Kapacita zásobníku (l) 3 0,58
Maximální pokrytí plochy (m2) 250 177,50
Maximální výška prahu (cm) 2 1,63
Kapacita baterie (mAh) 5 200 3 258,93
Rychlost nabíjení (min) 250 217,08
Maximální doba úklidu (min) 180 124,82
Hlučnost (dB) 65 63,39

Vybavení a funkce

V kategorii výbavy vyniká vysavač Xiaomi zmíněnou funkcí automatického vysypávání prachové nádobky. Do vysypávací stanice je ale potřebo dokupovat prachové sáčky, což představuje dodatečné náklady.

Kromě toho patří k modelům s funkcí vytírání, HEPA filtrem a Wi-Fi připojením. Určitou nevýhodou pro některé uživatele může být absence dálkového ovládání. Vysavač se ovládá primárně přes mobilní aplikaci, což například pro starší osoby nemusí být úplně ideální. Jinak mu nemáme v podstatě co vytknout, jeden hlavní a dva boční kartáče patří ke standardu, to samé platí o časovači, nárazníků a čidlům, která chrání vysavač před pádem ze schodů.

Na rozměry vysavače se můžete podívat níže v tabulce, velikostně je na tom ale stejně jako většina robotických vysavačů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr HEPA 89 % HEPA, 11 % nemá HEPA
Signalizace plného zásobníku Ano 64 % Ne, 25 % Ano, 11 % Neuvedeno
Časovač Ano 86 % Ano, 14 % Ne
Hlavní kartáč 1 57 % 1, 21 % 2, 21 % Ne
Boční kartáče 2 50 % 1, 46 % 2, 4 % Ne
Nárazník Ano 96 % Ano, 4 % Virtuální
Dálkový ovladač Ne 61 % Ne, 36 % Ano, 4 % Možno dokoupit
Oddělovač oblastí V aplikaci 25 % Virtuální zeď, 25 % Ne, 25 % V aplikaci, 18 % Magnetická páska, 7 % Možno dokoupit
Senzor proti pádu ze schodů Ano 100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Wi-fi připojení Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Funkce vytírání Ano 64 % Ano, 36 % Ne
Zásobník na vodu Ano 57 % Ano, 43 % Ne
Nástroj na čištění Ano 61 % Ano, 25 % Ne, 14 % Neuvedeno
Další funkce 1 Automatické vysypávání nádržky
Výška (cm) 9,8 9,03
Šířka (cm) 35 33,29
Délka (cm) 35 33,40
Hmotnost (kg) 3,6 3,28

Názory uživatelů a odborníků

V uživatelských recenzích robota Xiaomi se opakovaně objevovala snad jen jediná výtka – návod ani mobilní aplikace nejsou v češtině. Jinak si ale tento model uživatelé pochvalují, vysávání i mopování je podle nich efektivní, zásadní výhodou je automatické vysypávání a oceňují i mobilní aplikaci, která je podle nich dostatečně intuitivní. Dokonce vysavač označují za relativně tichý, hlučnější je prý pouze při vysypávání nádržky.

Klady a zápory

Záporů se o tohoto modelu najde jen minimum, problematická může být pro některé uživatele snad jen mobilní aplikace, a to především proto, že není v češtině. Menší nevýhodou může být také delší doba nabíjení, ale vzhledem k tomu, že se vysavač o své nabíjení stará sám, ji možná ani nezaznamenáte. Tyto drobnosti výrazně překonávají silné stránky vysavače, primárně automatické vysypávání nádržky, ale také například velký dosah a dlouhá výdrž.

Naše hodnocení a závěr

Robotický vysavač Xiaomi Roidmi EVE Plus patří do střední až vyšší cenové třídy, přesto nabídne například automatické vysypávání nádržky, kterého se nedočkáte ani u většiny dražších modelů. Nadstandardní je také jeho výdrž a pokrytí plochy, menším negativem s tím spojeným může být naopak delší doba nabíjení. Výbavě vysavače není moc co vytknout, snad jen absence dálkového ovládání může být pro některé uživatele nepohodlná, ne každému vyhovuje ovládání skrze aplikaci. Pokud hledáte vysavač s podobnými parametry, ale bez dálkového ovladače se neobejdete, za zvážení stojí i model Xiaomi Roborock S6 Max V.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Xiaomi Roidmi EVE Plus | Hodnocení: 87,1 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů i porady s odborníky, dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Roidmi EVE Plus

Xiaomi Roidmi EVE Plus

1. místo  v porovnání
12 000 Kč Orientační cena