Recenze a test Xiaomi Roidmi EVE Plus | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Xiaomi Roidmi EVE Plus

1. místo
87,1 % Celkové hodnocení
 • Dlouhá výdrž 180 min
 • Velké pokrytí plochy 250 m2
 • Automatické vysypávání prachové nádobky
 • Chybí dálkové ovládání
 • Lehce vyšší hlučnost
 • Delší doba nabíjení
12 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Pohyb a vysávání
 • 8,2/10
  Napájení a výdrž
 • 7,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 8,1/10
  Vybavení a funkce
 • 87,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Silnou stránkou robotického vysavače Xiaomi je především jeho výdrž. Na jedno nabití zvládne vysávat až 3 hodiny a pokryje až 250 m2. Průměr v době psaní recenze (duben 2021) přitom byl cca 2 hodiny a 180 m2. Určitou daní za dlouhou výdrž je ovšem delší doba nabíjení, tento model potřebuje k plnému nabití více než 4 hodiny, průměr byl o cca 50 min kratší.

Vzhledem k takovému pokrytí a výdrži je možná překvapující, že má vysavač kapacitu nádobky pouze 0,3 l, tento model má ale jako jeden z mála vysavačů na trhu automatické vysypávání zásobníku. To znamená, že součástí nabíjecí základny je také nádržka na odpad o objemu 3 l. Sem vysavač přesype obsah prachové nádržky, a vy se tak vysypáváním odpadu musíte zabývat pouze jednou za několik týdnů.

Lehkým zklamáním je v případě tohoto modelu jeho hlučnost, ta dosahuje až 65 dB, což bylo sice jen pár dB nad průměrem, najdou se ale i výrazně tišší modely.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Xiaomi

23 % Xiaomi, 19 % iRobot, 15 % Sencor, 12 % Symbo, 8 % Eta, 4 % Hobot, 4 % Evolveo, 4 % Neato, 4 % Concept, 4 % Mamibot, 4 % Neuvedeno
Vhodný na koberce

Ano

58 % Ano, 35 % Pouze s krátkým vlasem, 8 % Ne
Navigace

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Pohyb robota

Systematický

81 % Systematický, 19 % Nesystematický
Pokračování v úklidu

Ano

69 % Ano, 31 % Ne
Kapacita zásobníku (l)

3

0,58
Maximální pokrytí plochy (m2)

250

167,05
Maximální výška prahu (cm)

2

1,60
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 232,69
Rychlost nabíjení (min)

250

221,82
Maximální doba úklidu (min)

180

122,88
Hlučnost (dB)

65

63,65

Vybavení a funkce

V kategorii výbavy vyniká vysavač Xiaomi zmíněnou funkcí automatického vysypávání prachové nádobky. Do vysypávací stanice je ale potřebo dokupovat prachové sáčky, což představuje dodatečné náklady.

Stanice vysavače Xiaomi Roidmi EVE Plus zevnitř

Kromě toho patří k modelům s funkcí vytírání, HEPA filtrem a Wi-Fi připojením. Určitou nevýhodou pro některé uživatele může být absence dálkového ovládání. Vysavač se ovládá primárně přes mobilní aplikaci, což například pro starší osoby nemusí být úplně ideální. Jinak mu nemáme v podstatě co vytknout, jeden hlavní a dva boční kartáče patří ke standardu, to samé platí o časovači, nárazníků a čidlům, která chrání vysavač před pádem ze schodů.

Na rozměry vysavače se můžete podívat níže v tabulce, velikostně je na tom ale stejně jako většina robotických vysavačů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

88 % HEPA, 12 % nemá HEPA
Signalizace plného zásobníku

Ano

65 % Ne, 23 % Ano, 12 % Neuvedeno
Časovač

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Hlavní kartáč

1

58 % 1, 23 % Ne, 19 % 2
Boční kartáče

2

50 % 2, 46 % 1, 4 % Ne
Nárazník

Ano

96 % Ano, 4 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ne

62 % Ne, 38 % Ano
Oddělovač oblastí

V aplikaci

27 % Virtuální zeď, 27 % Ne, 27 % V aplikaci, 15 % Magnetická páska, 4 % Možno dokoupit
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Wi-fi připojení

Ano

77 % Ano, 23 % Ne
Funkce vytírání

Ano

69 % Ano, 31 % Ne
Zásobník na vodu

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Nástroj na čištění

Ano

62 % Ano, 23 % Ne, 15 % Neuvedeno
Další funkce 1

Automatické vysypávání nádržky

Výška (cm)

9,8

8,98
Šířka (cm)

35

33,26
Délka (cm)

35

33,32
Hmotnost (kg)

3,6

3,25

Názory uživatelů a odborníků

V uživatelských recenzích robota Xiaomi se opakovaně objevovala snad jen jediná výtka – návod ani mobilní aplikace nejsou v češtině. Jinak si ale tento model uživatelé pochvalují, vysávání i mopování je podle nich efektivní, zásadní výhodou je automatické vysypávání a oceňují i mobilní aplikaci, která je podle nich dostatečně intuitivní. Dokonce vysavač označují za relativně tichý, hlučnější je prý pouze při vysypávání nádržky.

Klady a zápory

Záporů se o tohoto modelu najde jen minimum, problematická může být pro některé uživatele snad jen mobilní aplikace, a to především proto, že není v češtině. Menší nevýhodou může být také delší doba nabíjení, ale vzhledem k tomu, že se vysavač o své nabíjení stará sám, ji možná ani nezaznamenáte. Tyto drobnosti výrazně překonávají silné stránky vysavače, primárně automatické vysypávání nádržky, ale také například velký dosah a dlouhá výdrž.

Naše hodnocení a závěr

Robotický vysavač Xiaomi Roidmi EVE Plus patří do střední až vyšší cenové třídy, přesto nabídne například automatické vysypávání nádržky, kterého se nedočkáte ani u většiny dražších modelů. Nadstandardní je také jeho výdrž a pokrytí plochy, menším negativem s tím spojeným může být naopak delší doba nabíjení. Výbavě vysavače není moc co vytknout, snad jen absence dálkového ovládání může být pro některé uživatele nepohodlná, ne každému vyhovuje ovládání skrze aplikaci. Pokud hledáte vysavač s podobnými parametry, ale bez dálkového ovladače se neobejdete, za zvážení stojí i model Xiaomi Roborock S6 Max V.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Xiaomi Roidmi EVE Plus | Hodnocení: 87,1 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Roidmi EVE Plus

Xiaomi Roidmi EVE Plus

1. místo  v porovnání
12 000 Kč Orientační cena