Menu

Nejhorší hotové svíčkové z testu: Hamé je spíš rosol, zklamala i další značka

Nejhorší hotové svíčkové z testu: Hamé je spíš rosol, zklamala i další značkaFoto: Lucie Sobotová
V redakční testu sedmi hotových jídel nám nejméně chutnalo Hamé a Apetit.

V redakčním testu jsme ochutnali 7 různých hotových svíčkových omáček z obchodů Albert, Billa, Lidl, Košík.cz a od značek Apetit, Cibule Bistro a Hamé. Hodnotili jsme chuť omáčky, kvalitu masa a knedlíků, vizuální dojem i poměr cena/výkon. Každé jídlo jsme zvážili, rozdělili na dílčí složky a následovalo slepé ochutnávání s více testery. Zatímco některé hotovky příjemně překvapily, jiné naopak vyloženě zklamaly. Nejhorší hodnocení od nás obdržely hotovky značek Hamé a Apetit.

Hamé: Rosol místo omáčky a prorostlé maso

Foto: Lucie Sobotová

Hamé Svíčková s houskovými knedlíky

  • Známka: 4,8 (7. místo)

Hotová svíčková s houskovými knedlíky od Hamé skončila v testu na posledním místě. Omáčka působila světlým, rosolovitým dojmem, chuť byla mdlá a bez výraznosti. Maso bylo prorostlé a nevýrazné, knedlíky průměrné. Šlo o jediný vzorek, který naši testeři nedojedli.

Apetit: Velká porce, ale slabá chuť

Foto: Lucie Sobotová

Apetit Svíčková na smetaně

  • Známka: 3,7 (6. místo)

Svíčková od značky Apetit nabídla sice největší porci (510 g), ale chuťově patřila k nejslabším. Omáčka byla sladší, vodová a hodně pepřená, maso tužší a méně šťavnaté. V hodnocení tak skončila na předposledním místě.

Hodnocení na základě testu

Pořadí 1. 2. 3 – 4. 3 – 4. 5. 6. 7.
Vzhled
Hotová jídla Cibule Bistro Svíčková na smetaně Lidl Chef Select Svíčková na smetaně Albert Svíčková omáčka Hotovky by Košík Svíčková omáčka Billa Ready Svíčková na smetaně Apetit Svíčková na smetaně Hamé Svíčková s houskovými knedlíky
Cena 1 porce 150 Kč 80 Kč 100 Kč 120 Kč 100 Kč 125 Kč 100 Kč
Výsledná známka 1,4 1,6 2,4 2,4 3,3 3,7 4,8
Vizuální dojem 1 1,5 3 3 2 3 5
Cena 3 1 2 2 3 4 5
Omáčka 1 3 2 2,5 3,5 3,5 5
Maso 1 1,5 2 2,5 4 3 5
Knedlíky 1 1 3 2 4 5 4

*Hotovky jsme porovnávali pouze mezi sebou a hodnotili jako ve škole 1 = nejlepší , 5 = nejhorší. Výsledná známka vznikla průměrem dílčího hodnocení. 

Odebírejte náš 🚨 Spotřebitelský radar

Exkluzivní obsah, slevy, soutěže, testy a výhodné nabídky. Vybráno naší redakcí, každý den na váš e-mail. Pro první odběratele zdarma, využijte toho!

Posíláme jen to, co stojí za to. Řídíme se zásadami ochrany soukromí.

Díky, že čtete arecenze.cz

Jsme tým nadšenců, kteří tvoří obsah o všem, co má přímý dopad na peněženku nebo praktický život běžného Čecha — co koupit, jak ušetřit, čemu se vyhnout a kolik zaplatíte.

Foto v tabulce: Lucie Sobotová

Shrnutí

Foto: Lucie Sobotová

Vítězná Cibule Bistro Svíčková na smetaně, která se nejvíce blížila domácí klasice.

Obě značky ukázaly, že velká porce ani známé jméno výrobce nemusí znamenat dobrou kvalitu. Zatímco vítězná Cibule Bistro (150 Kč/porce) připomínala domácí svíčkovou a Lidl Chef Select (95 Kč/porce) zaujal skvělým poměrem cena/výkon, Hamé a Apetit v testu propadly.

Zdroje:

  • Autorská tvorba redaktorky portálu Arecenze

Vybíráme spotřebitelské video týdne: Video se přehraje po reklamě.
Google News Sledujte nás v Google zprávách
Přidat na Seznam.cz

Rubriky

Přečtěte si také

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi.
Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.

OP
Olga Preclíková
12. 9. 2025

Přemýšlím, jak může mít Cibule Bistro za 150 Kč za cenu za porci známku 3 a Hamé za cenu 100 Kč známku 5.

LS
Lucie Sobotová
12. 9. 2025

Dobrý den,

jedná se o hodnocení poměru ceny a výkonu (chuť, velikost porce, celkový dojem). Hamé je dle testerů i zadarmo drahé – proto hodnoceno 5. Cibule Bistro chutnala nejlépe, ale 150 Kč už bylo pro některé testery hodně drahé, jiní by tuto cenu za hotovku ještě dali – proto hodnocení 3.

S pozdravem

Lucie Sobotová

KN
Karel Novák -
12. 9. 2025

Hamé dělá hodně odporných a nekvalitních produktů.

RP
Robert Polič
13. 9. 2025

Že Hamé propadlo mě nepřekvapuje. Podobné šmakulády jsou i jejich ostatní výrobky vyjma Májky. Tu ještě úplně nezkazili.

R
RudlaNovotny@seznam.cz
13. 9. 2025

takovej hnus bych nikdy nekupoval