3 nejlepší pepřová jerky (Test 2026): Vítězové z rodinných dílen zaujali chutí masa a křupavou konzistencí
Foto: Lucie Sobotová, ArecenzeZískejte zdarma naše články jako první
Výrazná vůně masa, viditelná vlákna a křupnutí místo gumového žvýkání. Právě tím se ve slepé degustaci sedmi pepřových hovězích jerky odlišila vítězná trojice. Kaštánkovo a Šnerky–Jerky se podělily o první místo, třetí skončilo Jihočeské Jerky. Známější značky za nimi zaostaly především konzistencí, nakyslostí nebo nevýraznou chutí masa.
Kaštánkovo pepřové hovězí: Vítěz pro jemnější chuť
Cena: 88 Kč za balení / 440 Kč za 100 g | Balení: 20 g | Masa na 100 g výrobku: 345 g | Hodnocení: 1.–2. místo
Kaštánkovo pepřové hovězí se podělilo o vítězství díky výrazné vůni masa, velkým nepravidelným plátkům a křupavé konzistenci. Chuť byla lehce nasládlá a jemně pepřová, koření ale nepřebíjelo samotné maso. Výrobek nepůsobil přesoleně ani neměl rušivou pachuť. V přepočtu na 100 g šlo o nejdražší vzorek, současně však měl nejvyšší deklarovaný obsah bílkovin a druhou nejvyšší spotřebu čerstvého masa.
Další zajímavosti: 69,5 g bílkovin a 5,3 g soli na 100 g, přirozený vzhled, vítěz pro jemnější chuť
Odebírejte naše články: Přidejte si boxík arecenze.cz na domovskou stránku Seznam.cz
Šnerky–Jerky s pepřem: Vítěz pro milovníky pepře
Cena: 170 Kč za balení / 340 Kč za 100 g | Balení: 50 g | Masa na 100 g výrobku: 350 g | Hodnocení: 1.–2. místo
Šnerky–Jerky se Kaštánkovu podobaly masovou vůní, nepravidelnými plátky a výrazným křupnutím. Ochucení bylo podstatně pepřovější, stále však ne přehnaně slané a chuť masa zůstala dobře znatelná. Část testerů dala přednost jemnějšímu Kaštánkovu, milovníci výrazného pepře naopak volili Šnerky. Jednoznačného vítěze jsme proto neurčili. Výrobce uvádí 95 % hovězího masa a nejvyšší spotřebu čerstvého masa v testu.
Další zajímavosti: 350 g čerstvého masa na 100 g výrobku, výrazné pepřové ochucení, na dodané etiketě nebyly uvedeny výživové hodnoty
Jihočeské Jerky s pepřem: Nejlepší poměr ceny a výsledku
Cena: cca 58 Kč za balení / cca 290 Kč za 100 g | Balení: 20 g | Masa na 100 g výrobku: 245 g | Hodnocení: 3. místo
Jihočeské Jerky bylo proti dvojici vítězů gumovější, stále ale nabídlo dobrou chuť masa, příjemnou uzenou vůni a mírnější koření. Právě méně výrazná pepřovost z něj udělala favorita dětského testera. U dospělých se pohybovalo na druhém až třetím místě. Díky třetímu místu, ceně okolo 290 Kč za 100 g a velmi jednoduchému složení představuje nejlepší kompromis mezi cenou a výsledkem ochutnávky.
Další zajímavosti: složení pouze z hovězího masa, mořské soli a pepře, 53 g bílkovin na 100 g, nejmírnější z vítězné trojice
Proč vítězná trojice předčila ostatní
Největší rozdíl nebyl v intenzitě pepře, ale v tom, zda pod kořením zůstala znatelná chuť samotného masa. Kaštánkovo i Šnerky–Jerky po otevření výrazně voněly, měly přirozené nepravidelné plátky s viditelnými vlákny a jako jediné v testu vyloženě křupaly. Ani jeden z výrobků nepůsobil přesoleně a po snědení nezůstávala nepříjemná pachuť.
Jihočeské Jerky bylo sice gumovější, proti zbývajícím vzorkům ale bodovalo dobrou uzenou chutí masa a mírnějším ochucením. Indiana skončila čtvrtá kvůli nevýraznosti a tužší konzistenci. JIM a Fine Life byly nakyslé a příliš kořeněné, poslední Fine Gusto navíc spojovalo gumovou strukturu s nepříjemnou slano-kyselou chutí a pachutí. Vítězná trojice tak nebyla bez rozdílů, u všech tří ale maso zůstalo hlavní složkou chuti.
Závěr a celkové výsledky
Foto: Lucie Sobotová, ArecenzeVolba mezi dvěma vítězi závisí hlavně na preferované intenzitě pepře. Kaštánkovo je jemnější, lehce nasládlé a chuťově vyváženější, zatímco Šnerky–Jerky nabídnou podstatně výraznější kořenění. Jihočeské Jerky představuje dostupnější a mírnější variantu s jednoduchým složením. Výsledek zároveň ukazuje, že známé jméno ani nízká cena samy o sobě dobrou chuť nezaručí: všechny tři nejvýše hodnocené výrobky pocházely od menších producentů.
Odebírejte naše články: Přidejte si boxík arecenze.cz na domovskou stránku Seznam.cz
| Pořadí | Výrobek | Cena za 100 g | Převládající dojem |
|---|---|---|---|
| 1.–2. | Kaštánkovo pepřové hovězí | 440 Kč | Křupavé, lehce nasládlé, jemně a vyváženě ochucené |
| 1.–2. | Šnerky–Jerky s pepřem | 340 Kč | Křupavé, výrazně pepřové, ale ne přesolené |
| 3. | Jihočeské Jerky s pepřem | cca 290 Kč | Uzená chuť masa, mírnější kořenění, gumovější konzistence |
| 4. | Indiana Beef Jerky Peppered | cca 240 Kč | Gumové, slabá chuť masa, mírná pachuť |
| 5. – 6. | JIM Jerky, 3 druhy pepře | cca 300 Kč | Nakyslé, subjektivně přesolené a přepepřené |
| 5. – 6. | Fine Life Jerky, pepř | cca 325 Kč | Gumovější, nakyslé, bez výrazné chuti masa |
| 7. | Fine Gusto Beef Jerky Pepper | cca 248 Kč | Gumové, slano-kyselé, s nepříjemnou pachutí |
Zdroje:
- Autorský test Lucie Sobotové pro portál Arecenze
- Etikety testovaných výrobků; ceny ověřené 24. 8. 2026
Získejte zdarma naše články jako první
Použité zdroje
Rubriky









Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi.
Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.