Menu

Black & Decker BDCHD18KB – Recenze, testy a srovnání

76,6 % Celkové hodnocení

Top 11 v kategorii Aku vrtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,4/10
  Hodnocení baterie a nabíjení
 • 7,8/10
  Hodnocení vrtání a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Dobrá cena
 • Dva akumulátory v ceně
 • Příklepové vrtání

Zápory

 • Dlouhá doba nabíjení
 • Menší kapacita akumulátoru
 • Malý maximální průměr upnutí
2 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku vrtačka Black & Decker BDCHD18KB je poměrně kvalitní kus nářadí za dobrou cenu. Li-Ion akumulátor dodává napětí 18 V, kapacita je pak 1,5 Ah. Zatímco u napětí, které přímo ovlivňuje točivou sílu, jde o nadprůměr, kapacita je naopak mírně pod standardní hodnotou testu (září 2020). Co nepotěší, je poměrně dlouhá doba nabíjení, která se pohybuje okolo 3 až 4 hodin, některé modely v našem srovnání to stihnou za výrazně kratší čas. Pozitivní naopak jsou dva akumulátory, které dostanete přímo v ceně.

Hmotnost celé aku vrtačky, včetně baterie, je 1,3 kilogramu. Tím se produkt dostává pod průměr testu a vám zaručí pohodlné používání po delší dobu bez bolesti zápěstí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Black & Decker

42 % Makita, 33 % DeWALT, 8 % Scheppach, 8 % Black & Decker, 8 % Parkside (Lidl)
Typ akumulátoru

Li-ion

100 % Li-ion
Napětí akumulátoru (V)

18

75 % 18, 17 % 20, 8 % 10,8
Doba nabíjení (min)

240

68,25
Kapacita akumulátoru (Ah)

1,5

2,34
Hmotnost včetně akumulátoru (kg)

1,3

1,71

Hodnocení vrtání a funkcí

Krouticí moment tohoto pomocníka kutilů je 40 Nm, v tomto parametru se tedy přibližuje standardu testu, stále se však jedná o podprůměrnou hodnotu. Deklarované maximální poměry vrtání do dřeva (25 mm) a do oceli a zdiva (10 mm) za průměrem také zaostávají, první hodnota celkem výrazně. Do rychloupínacího sklíčidla se vejdou nástroje s průměrem 1 až 10 mm, běžně se však objevuje průměr 13 mm.

Co se týče funkcí, musíme vrtačku Black & Decker pochválit. Má totiž plynulé nastavení otáček, mód vrtání s příklepem i možnost přepnutí na zpětných chod, což se hodí při vyšroubovávání. Dobré je také to, že celou vrtačku dostanete v praktickém transportním kufru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Max. průměr vrtání do dřeva (mm)

25

41,08
Max. průměr vrtání do oceli (mm)

10

75 % 13, 17 % 10, 8 % 15
Maximální upínací rozsah sklíčidla (mm)

10

83 % 13, 17 % 10
Krouticí moment (Nm)

40

54,58
Plynulé nastavení otáček

Ano

100 % Ano
Příklep

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Zpětný chod

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří si tento produkt pořídili a reálně vyzkoušeli, si nejvíc pochvalují dobrý poměr ceny a kvality, včetně režimu příklepu, a solidní zpracování. Příliš negativ nenašli, snad jen právě zmiňovanou dlouhou dobu nabíjení, která je ale umírněna tím, že přímo v balení dostanete jeden náhradní akumulátor navíc.

Naše hodnocení a závěr

Největší sílu aku vrtačky Black & Decker BDCHD18KB spatřujeme v kvalitním provedení za velmi příznivou cenu. Napájení je zajištěno Li-Ion baterií s napětím 18 V, kapacita 1,5 Ah je pod průměrem. Co ale může některé zájemce o koupi odradit, je dlouhá doba nabíjení okolo 3 až 4 hodin. Tento nedostatek je ale trochu napraven tím, že přímo v ceně dostane zákazník hned dva akumulátory. Ohledně funkcí můžeme jen chválit, protože vrtačka zvládá pravý i levý chod, vrtání s příklepem i plynulé nastavení otáček. Celková hmotnost i s baterii je 1,3 kilogramu, což je příznivé. Vyhnete se tak při práci bolesti zápěstí, která bývá u těžších nástrojů celkem častá. Krouticí moment je 40 Nm, což je v dané cenové kategorii běžná hodnota. Pod ním už se ale pohybují maximální průměry vrtání do dřeva (25 mm) a do zdiva či oceli (10 mm). Někoho může překvapit také menší rozsah upnutí sklíčidla s maximální průměrem nástroje pouze 10 mm.

Jestliže úplně nesledujete cenovou relaci aku vrtaček a jste schopni si připlatit za nadstandardní výkon, pak vám doporučujeme přečíst recenzi na DeWALT DCD777S2T. Tato vrtačka sice nedisponuje funkcí příklepu, naopak má však výrazně vyšší výkon.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Black & Decker BDCHD18KB | Hodnocení: 76,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem naší redakce. Aku vrtačkami se zabývá přes rok, zkušeností nabral také v praxi, ať už na stavbě, v nábytku nebo u zámečníků. Díky kombinaci pracovních zkušeností s dobrým nastudováním problematiky vám bez obtíží vysvětlí například rozdíl mezi jednotlivými typy vrtáků. Kromě aku vrtaček si můžete jeho recenze přečíst také u televizí, monitorů a jiné elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Kolik váží samotná Aku?

Soňa Anna-Marie Fišerová

Dobrý den,
hmotnost vrtačky bez baterie je 0,9 kilogramu.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Black & Decker BDCHD18KB

Black & Decker BDCHD18KB

2 600 Kč Orientační cena