Recenze a test Black & Decker BDCHD18KB | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Black & Decker BDCHD18KB

10. místo
76,6 % Celkové hodnocení
 • Dobrá cena
 • Dva akumulátory v ceně
 • Příklepové vrtání
 • Dlouhá doba nabíjení
 • Menší kapacita akumulátoru
 • Malý maximální průměr upnutí
2 400 Kč Orientační cena
 • 7,4/10
  Hodnocení baterie a nabíjení
 • 7,8/10
  Hodnocení vrtání a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 76,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Aku vrtačka Black & Decker BDCHD18KB je poměrně kvalitní kus nářadí za dobrou cenu. Li-Ion akumulátor dodává napětí 18 V, kapacita je pak 1,5 Ah. Zatímco u napětí, které přímo ovlivňuje točivou sílu, jde o nadprůměr, kapacita je naopak mírně pod standardní hodnotou testu (září 2020). Co nepotěší, je poměrně dlouhá doba nabíjení, která se pohybuje okolo 3 až 4 hodin, některé modely v našem srovnání to stihnou za výrazně kratší čas. Pozitivní naopak jsou dva akumulátory, které dostanete přímo v ceně.

Hmotnost celé aku vrtačky, včetně baterie, je 1,3 kilogramu. Tím se produkt dostává pod průměr testu a vám zaručí pohodlné používání po delší dobu bez bolesti zápěstí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Black & Decker

45 % Makita, 36 % DeWALT, 9 % Black & Decker, 9 % Scheppach
Typ akumulátoru

Li-ion

100 % Li-ion
Napětí akumulátoru (V)

18

17,53
Doba nabíjení (min)

240

63,55
Kapacita akumulátoru (Ah)

1,5

2,19
Hmotnost včetně akumulátoru (kg)

1,3

1,67

Hodnocení vrtání a funkcí

Krouticí moment tohoto pomocníka kutilů je 40 Nm, v tomto parametru se tedy přibližuje standardu testu, stále se však jedná o podprůměrnou hodnotu. Deklarované maximální poměry vrtání do dřeva (25 mm) a do oceli a zdiva (10 mm) za průměrem také zaostávají, první hodnota celkem výrazně. Do rychloupínacího sklíčidla se vejdou nástroje s průměrem 1 až 10 mm, běžně se však objevuje průměr 13 mm.

Co se týče funkcí, musíme vrtačku Black & Decker pochválit. Má totiž plynulé nastavení otáček, mód vrtání s příklepem i možnost přepnutí na zpětných chod, což se hodí při vyšroubovávání. Dobré je také to, že celou vrtačku dostanete v praktickém transportním kufru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Max. průměr vrtání do dřeva (mm)

25

38,91
Max. průměr vrtání do oceli (mm)

10

12,64
Maximální upínací rozsah sklíčidla (mm)

10

12,45
Krouticí moment (Nm)

40

52,27
Plynulé nastavení otáček

Ano

100 % Ano
Příklep

Ano

55 % Ne, 45 % Ano
Zpětný chod

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří si tento produkt pořídili a reálně vyzkoušeli, si nejvíc pochvalují dobrý poměr ceny a kvality, včetně režimu příklepu, a solidní zpracování. Příliš negativ nenašli, snad jen právě zmiňovanou dlouhou dobu nabíjení, která je ale umírněna tím, že přímo v balení dostanete jeden náhradní akumulátor navíc.

Naše hodnocení a závěr

Největší sílu aku vrtačky Black & Decker BDCHD18KB spatřujeme v kvalitním provedení za velmi příznivou cenu. Napájení je zajištěno Li-Ion baterií s napětím 18 V, kapacita 1,5 Ah je pod průměrem. Co ale může některé zájemce o koupi odradit, je dlouhá doba nabíjení okolo 3 až 4 hodin. Tento nedostatek je ale trochu napraven tím, že přímo v ceně dostane zákazník hned dva akumulátory. Ohledně funkcí můžeme jen chválit, protože vrtačka zvládá pravý i levý chod, vrtání s příklepem i plynulé nastavení otáček. Celková hmotnost i s baterii je 1,3 kilogramu, což je příznivé. Vyhnete se tak při práci bolesti zápěstí, která bývá u těžších nástrojů celkem častá. Krouticí moment je 40 Nm, což je v dané cenové kategorii běžná hodnota. Pod ním už se ale pohybují maximální průměry vrtání do dřeva (25 mm) a do zdiva či oceli (10 mm). Někoho může překvapit také menší rozsah upnutí sklíčidla s maximální průměrem nástroje pouze 10 mm.

Jestliže úplně nesledujete cenovou relaci aku vrtaček a jste schopni si připlatit za nadstandardní výkon, pak vám doporučujeme přečíst recenzi na DeWALT DCD777S2T. Tato vrtačka sice nedisponuje funkcí příklepu, naopak má však výrazně vyšší výkon.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Black & Decker BDCHD18KB | Hodnocení: 76,6 %
Jakub Gulec je technickým redaktorem naší redakce. Aku vrtačkami se zabývá přes rok, zkušeností nabral také v praxi, ať už na stavbě, v nábytku nebo u zámečníků. Díky kombinaci pracovních zkušeností s dobrým nastudováním problematiky vám bez obtíží vysvětlí například rozdíl mezi jednotlivými typy vrtáků. Kromě aku vrtaček si můžete jeho recenze přečíst také u televizí, monitorů a jiné elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Kolik váží samotná Aku?

Soňa Anna-Marie Fišerová

Dobrý den,
hmotnost vrtačky bez baterie je 0,9 kilogramu.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Black & Decker BDCHD18KB

Black & Decker BDCHD18KB

10. místo  v porovnání
2 400 Kč Orientační cena