Recenze a test DeWALT DCD795D2 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test DeWALT DCD795D2

2. místo
87,6 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výkon
 • Rychlé nabíjení
 • Příklep
 • Lehce vyšší hmotnost
 • Vyšší cena
 • Nižší kroutící moment vzhledem k ceně
5 200 Kč Orientační cena
 • 8,5/10
  Hodnocení baterie a nabíjení
 • 8,3/10
  Hodnocení vrtání a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 87,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Aku vrtačka značky DeWALT je vybavená silným Li-Ion akumulátorem s napětím 18 V, které naznačuje, že půjde o jeden z výkonnějších modelů. Kapacita akumulátoru 2 Ah byla v době vzniku recenze (září 2020) vcelku průměrná a průměrná tak bude i výdrž vrtačky. Výhodou je ale rychlé nabíjení, akumulátor se stihne dobít za 30 min. Vzhledem k vyššímu výkonu pravděpodobně nebude nijak zvlášť překvapující ani vyšší hmotnost vrtačky. Ta s 1,62 kg přesáhla tehdejší průměr, ale stále lze pokládat za lehkou. Rozměry se stále držela v běžném standardu, na konkrétní výšku a délku modelu se můžete podívat v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

DeWALT

45 % Makita, 36 % DeWALT, 9 % Black & Decker, 9 % Scheppach
Typ akumulátoru

Li-ion

100 % Li-ion
Napětí akumulátoru (V)

18

17,53
Doba nabíjení (min)

30

63,55
Kapacita akumulátoru (Ah)

2

2,19
Hmotnost včetně akumulátoru (kg)

1,62

1,67
Délka (mm)

197

208,90
Výška (mm)

218

226,70

Hodnocení vrtání a funkcí

Od vrtačky v podobné cenové kategorii už můžeme očekávat poměrně slušnou výbavu, ani model DeWALT není v tomto směru výjimkou. Do dřeva vyvrtá otvor o průměru až 38 mm, do oceli až 13 mm, což jsou poměrně slušné rozměry. Stejně tak upínací rozsah sklíčidla 13 mm patřil v našem srovnání k těm lepším. Krouticí moment 60 Nm je nadprůměrný, což opět vypovídá o vysoké účinnosti vrtačky. Z výbavy potom nepostrádá plynulé nastavení otáček, zpětný chod ani příklep, bez problému ji proto využijete na utahování, povolování i vrtání do drolivého materiálu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Max. průměr vrtání do dřeva (mm)

38

38,91
Max. průměr vrtání do oceli (mm)

13

12,64
Maximální upínací rozsah sklíčidla (mm)

13

12,45
Krouticí moment (Nm)

60

52,27
Plynulé nastavení otáček

Ano

100 % Ano
Příklep

Ano

55 % Ne, 45 % Ano
Zpětný chod

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vrtačku DeWALT ohodnotilo několik desítek krátkodobých i dlouhodobých uživatelů a většinou o tomto modelu mluví v superlativech. Chválí zejména výkon vrtačky, pozitivně hodnotí i příklep, výdrž baterie a rychlé nabíjení. Jako nedostatek zmiňují spíše drobnosti, jako například nedokonalé provedení kufříku.

Naše hodnocení a závěr

Aku vrtačka DeWALT DCD795D2 patří k dražším, ale také výkonnějším modelům. Rychle se nabíjí a má průměrnou výdrž, zaujme ale vysokým napětím akumulátoru, stejně jako krouticím momentem. Nechybí jí regulace otáček, zpětný chod ani příklep, její využití je tedy opravdu variabilní. Do dřeva i oceli vám vyvrtá poměrně velké otvory a ani její hmotnost není nijak tragická, i když už se dostala nad průměr. Jedinou zásadnější nevýhodou tak může být snad jen vyšší cena. Pokud hledáte nějaké finančně dostupnější řešení, za zvážení stojí například vrtačka Makita HP457DWE, která má jen o něco slabší výkon.

5 200 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: DeWALT DCD795D2 | Hodnocení: 87,6 %
Jakub Gulec je technickým redaktorem naší redakce. Aku vrtačkami se zabývá přes rok, zkušeností nabral také v praxi, ať už na stavbě, v nábytku nebo u zámečníků. Díky kombinaci pracovních zkušeností s dobrým nastudováním problematiky vám bez obtíží vysvětlí například rozdíl mezi jednotlivými typy vrtáků. Kromě aku vrtaček si můžete jeho recenze přečíst také u televizí, monitorů a jiné elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
jaké má vrtačka otáčky?

Dobrý den,
volnotočivé otáčky jsou podle specifikace výrobce 0-600/2000 otáček za minutu.

Jakub Gulec, redaktor

Zdravím, je tato akučka v kufříku? Děkuji.

Štefan Škorvan

Dobrý den, ano, k tomuto typu byste měl klasicky obdržet kufřík, nabíječku a 2x akumulátor. Informaci si ovšem ověřte i u konkrétního prodejce produktu, ten může mít jiné podmínky.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DeWALT DCD795D2

DeWALT DCD795D2

2. místo  v porovnání
5 200 Kč Orientační cena