Menu

DeWALT DCD795D2 – Recenze, testy a srovnání

87,6 % Celkové hodnocení

Top 2 v kategorii Aku vrtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnocení baterie a nabíjení
 • 8,3/10
  Hodnocení vrtání a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Vysoký výkon
 • Rychlé nabíjení
 • Příklep

Zápory

 • Lehce vyšší hmotnost
 • Vyšší cena
 • Nižší kroutící moment vzhledem k ceně
4 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku vrtačka značky DeWALT je vybavená silným Li-Ion akumulátorem s napětím 18 V, které naznačuje, že půjde o jeden z výkonnějších modelů. Kapacita akumulátoru 2 Ah byla v době vzniku recenze (září 2020) vcelku průměrná a průměrná tak bude i výdrž vrtačky. Výhodou je ale rychlé nabíjení, akumulátor se stihne dobít za 30 min. Vzhledem k vyššímu výkonu pravděpodobně nebude nijak zvlášť překvapující ani vyšší hmotnost vrtačky. Ta s 1,62 kg přesáhla tehdejší průměr, ale stále lze pokládat za lehkou. Rozměry se stále držela v běžném standardu, na konkrétní výšku a délku modelu se můžete podívat v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

DeWALT

42 % Makita, 33 % DeWALT, 8 % Scheppach, 8 % Black & Decker, 8 % Parkside (Lidl)
Typ akumulátoru

Li-ion

100 % Li-ion
Napětí akumulátoru (V)

18

75 % 18, 17 % 20, 8 % 10,8
Doba nabíjení (min)

30

68,25
Kapacita akumulátoru (Ah)

2

2,34
Hmotnost včetně akumulátoru (kg)

1,62

1,71
Délka (mm)

197

210,64
Výška (mm)

218

227,18

Hodnocení vrtání a funkcí

Od vrtačky v podobné cenové kategorii už můžeme očekávat poměrně slušnou výbavu, ani model DeWALT není v tomto směru výjimkou. Do dřeva vyvrtá otvor o průměru až 38 mm, do oceli až 13 mm, což jsou poměrně slušné rozměry. Stejně tak upínací rozsah sklíčidla 13 mm patřil v našem srovnání k těm lepším. Krouticí moment 60 Nm je nadprůměrný, což opět vypovídá o vysoké účinnosti vrtačky. Z výbavy potom nepostrádá plynulé nastavení otáček, zpětný chod ani příklep, bez problému ji proto využijete na utahování, povolování i vrtání do drolivého materiálu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Max. průměr vrtání do dřeva (mm)

38

41,08
Max. průměr vrtání do oceli (mm)

13

75 % 13, 17 % 10, 8 % 15
Maximální upínací rozsah sklíčidla (mm)

13

83 % 13, 17 % 10
Krouticí moment (Nm)

60

54,58
Plynulé nastavení otáček

Ano

100 % Ano
Příklep

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Zpětný chod

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vrtačku DeWALT ohodnotilo několik desítek krátkodobých i dlouhodobých uživatelů a většinou o tomto modelu mluví v superlativech. Chválí zejména výkon vrtačky, pozitivně hodnotí i příklep, výdrž baterie a rychlé nabíjení. Jako nedostatek zmiňují spíše drobnosti, jako například nedokonalé provedení kufříku.

Naše hodnocení a závěr

Aku vrtačka DeWALT DCD795D2 patří k dražším, ale také výkonnějším modelům. Rychle se nabíjí a má průměrnou výdrž, zaujme ale vysokým napětím akumulátoru, stejně jako krouticím momentem. Nechybí jí regulace otáček, zpětný chod ani příklep, její využití je tedy opravdu variabilní. Do dřeva i oceli vám vyvrtá poměrně velké otvory a ani její hmotnost není nijak tragická, i když už se dostala nad průměr. Jedinou zásadnější nevýhodou tak může být snad jen vyšší cena. Pokud hledáte nějaké finančně dostupnější řešení, za zvážení stojí například vrtačka Makita HP457DWE, která má jen o něco slabší výkon.

4 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DeWALT DCD795D2 | Hodnocení: 87,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem naší redakce. Aku vrtačkami se zabývá přes rok, zkušeností nabral také v praxi, ať už na stavbě, v nábytku nebo u zámečníků. Díky kombinaci pracovních zkušeností s dobrým nastudováním problematiky vám bez obtíží vysvětlí například rozdíl mezi jednotlivými typy vrtáků. Kromě aku vrtaček si můžete jeho recenze přečíst také u televizí, monitorů a jiné elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
jaké má vrtačka otáčky?

Dobrý den,
volnotočivé otáčky jsou podle specifikace výrobce 0-600/2000 otáček za minutu.

Jakub Gulec, redaktor

Zdravím, je tato akučka v kufříku? Děkuji.

Štefan Škorvan

Dobrý den, ano, k tomuto typu byste měl klasicky obdržet kufřík, nabíječku a 2x akumulátor. Informaci si ovšem ověřte i u konkrétního prodejce produktu, ten může mít jiné podmínky.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den,
hledám dárek pro muže na Vánoce, chtěla bych AKU vrtačku do domácnosti na takové ty běžné práce – vrtání/šroubování když montujeme nábytek nebo něco lehce kutíme doma. Ale mám jednu podmínku, AKU vrtačka by měla zvládnout vyvrtat díru do panelu, protože bydlíme v paneláku a sem tam si chceme pověsit na zeď obrázek/hodiny/poličku apod. Samozřejmě nemusí to umět sekat drážky na elektřinu, ale prostě jen udělat díru na hmoždinku.
Je tato vrtačka vhodná?

Tereza R.

Dobrý den,
vrtačka DeWALT DCD795D2 je pro vás zcela optimální variantou. Bez obtíží zvládne montáže nábytku, vrtání do dřeva a díky příklepu také otvory do betonu a panelů. Na občasné vrtání do betonu se jedná o vhodnou a odolnou variantu, kterou mohu doporučit.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DeWALT DCD795D2

DeWALT DCD795D2

4 400 Kč Orientační cena