Menu

Recenze a srovnání ETA Moneto 1449 90000

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových tyčových vysavačů do 3000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

  • HEPA filtr
  • Funkce 2v1
  • LED osvětlení
  • Slabší baterie
  • Chybí turbokartáč
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

ETA Moneto je tyčový akumulátorový vysavač vhodný pro úklid malých ploch. Podle typu uklízeného povrchu a povahy nečistot lze zvolit jeden za dvou rychlostních stupňů. Výrobce zvolil cestu li-ionové baterie, která je k vidění u drtivé většiny výrobků se stejným zaměřením. Její výdrž nabídne v plném nabití 25 minut, což lze bohužel považovat za podprůměr a je nutné konstatovat, že pokud plánujete přístroj využívat pro větší plochy, musíte počítat s nutností průběžného dobíjení. To by mělo trvat pět hodin, což se dá označit za hodnotu standardní a průměrnou ve vztahu k porovnatelným zařízením.

Objem zásobníku na prach činí 0,55 litru a řadí vysavač zhruba do průměru dostupného na trhu. Úroveň hluku se pak zastavila na hodnotě 83 dB, což je zhruba stejná hlasitost jako je vydávána při méně hlasitém lidském křiku. Ačkoliv díky tomu vysavač patří spíše mezi hlučnější výrobky, nejedná se o výrazné odlišení a pokud ho budete provozovat v běžných denních hodinách, neměly by nastat problémy. Alergiky a astmatiky potěší přítomnost HEPA filtrace, která odstraňuje až 99,99 % prachu a alergenů.

Parametr Tento produkt
Výrobce ETA
Napájení Akumulátorové
Počet rychlostí 2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 14,4
Provozní doba (min) 25
Čas dobíjení (h) 5
Objem zásobníku na prach (l) 0,55
Filtrace HEPA
Úroveň hluku (dB) 83

Hodnocení manipulace a funkcí

Vysavač se jeví jako celek poměrně kompaktně. Délkou i šířkou patří mezi nejskladnější a v ohledu hmotnosti se řadí zhruba do průměru. Z tohoto důvodu lze konstatovat, že manipulace s ním by neměla při běžném využití nadělat mnoho problémů.

Bonusem nad rámec je pak LED dioda, která osvětluje tmavá místa v oblastech, kde je hůře dostupné světlo. Vysavač také disponuje funkcí 2v1, která umožňuje rozložení konstrukce, díky čemuž vznikne akumulátorový ruční vysavač, který se hodí pro ta opravdu nejhůře dostupná místa.

Parametr Tento produkt
Délka (mm) 210
Šířka (mm) 270
Výška (mm) 1 215
Hmotnost (kg) 2,88
LED osvětlení Ano
2v1 Ano

Naše hodnocení a závěr

Vysavač ETA Moneto 1449 90000 je vysavač vhodný zejména na úklid malých ploch, a to kvůli nižší výdrži baterie. Na jedno nabití vydrží pracovat nanejvýš 25 minut, poté jej budete muset na 5 hodin zapojit do sítě. O využití na menších plochách svědčí také menší nádobka na prach. Výhodou je poměrně nízká hmotnost a tím pádem i snadná manipulace. Potěší také funkce LED osvětlení, která přijde vhod v tmavých místech, a také možnost rozložit konstrukci na ruční vysavač.

Podobné funkce má také vysavač Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH, jehož recenzi vám doporučujeme k přečtení.

2 700 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Moneto 1449 90000

ETA Moneto 1449 90000

2 700 Kč Orientační cena