Menu

Recenze a srovnání Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických a 2v1 vysavačů

Datum doporučení: Červenec 2018

80,0 % Celkové hodnocení
  • Velká kapacita sběrné nádoby
  • Regulace výkonu
  • Nelze rozložit na ruční vysavač
  • Není vhodný pro alergiky
2 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Rowenta Air Force Light RH6545WH využijete při úklidu menších až středních ploch. Přístroj disponuje dvěma rychlostními stupni, takže je možné přizpůsobit výkon podle zrovna vysávaného povrchu. Co se týče typu baterie, zvolil výrobce variantu Li-ion, která je k vidění u většiny akumulátorových vysavačů. Její výdrž by se v provozu měla pohybovat kolem 30 minut na jedno nabití, což je číslo, které řadí vysavač zhruba do průměru na trhu. Také doba nabíjení 5 hodin se dá označit za standardní.

Pozitivní hodnotu naopak přináší objem zásobníku na prach. Jeho velikost 0,65 litru předčí leckteré podstatně dražší modely a je možné konstatovat, že pokud nebudete vysavač používat na extrémně velkých plochách, neměl by vás potkat problém s nutností častého vyprazdňování.​ Úroveň hluku tohoto vysavače lze označit za zhruba průměrnou, protože dosahuje hodnoty 80 dB. Tuto hladinu lze přirovnat pro vaši představu například k hlasitosti zvuku, který vydává rychlovarná konvice při varu. Filtraci zajišťuje pěnový filtr, který je možné pro prodloužení životnosti omývat.

Parametr Tento produkt
Výrobce Rowenta
Napájení Akumulátorové
Počet rychlostí 2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 14,4
Provozní doba (min) 30
Čas dobíjení (h) 5
Objem zásobníku na prach (l) 0,65
Filtrace Pěnový omyvatelný filtr
Úroveň hluku (dB) 80

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměrově se řadí vysavač do průměru srovnatelných zařízení a nikterak významně nevybočuje v žádném ohledu. Z toho důvodu je možné konstatovat, že je relativně mobilní a poměrně dobře manipulovatelný. To podtrhuje také jeho velmi nízká hmotnost 2,32 kilogramu. Díky této váze by neměl nastat problém s manipulací ani pro méně fyzicky zdatnou obsluhu.

Vysavač disponuje LED diodou na tyči, která zajišťuje dodatečné osvětlení prostor, ve kterých není přístup přirozeného světla. Bohužel mu chybí funkce 2v1, která dává vysavači možnost rozebrat jeho konstrukci na dvě dílčí části, z nichž jedna může samostatně pracovat jako ruční akumulátorový vysavač. Tato možnost nechybí většině srovnatelných zařízení a z tohoto důvodu je možné absenci označit za slabinu.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení Ano
Konstrukce 2v1 Ne
Funkce vytírání Ne
Délka (mm) 220
Šířka (mm) 260
Výška (mm) 1 092
Hmotnost (kg) 2,32

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Rowenta Air Force Light hodnotíme pozitivně. Za velmi příznivou cenu totiž nabízí využitelné parametrové vybavení a jeví se tak jako dobrá volba v poměru cenové dostupnosti. Jeho hlavní doménou je velikost sběrné nádoby, kompaktní rozměry a celkově dobrá parametrová vybavenost i přes nižší pořizovací cenu. Za relativní slabinu lze považovat nemožnost rozložení konstrukce na ruční vysavač, která většině konkurenčních produktů nechybí, a pouze průměrnou výdrž baterie. Pro alergiky je také nevýhoda pěnový filtr, který nemá takovou účinnost jako HEPA a není pro ně vhodný.

Jestliže potřebujete k dokonalému úklidu vaší domácnosti více času, můžete si přečíst recenzi vysavače Sencor SVC 8621TI, jehož baterie vydrží až 50 minut.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH | Hodnocení: 80,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH

Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH

2 400 Kč Orientační cena