Recenze a srovnání Rowenta Air Force Light RH6545WH

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii akumulátorových tyčových vysavačů do 3000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Velká kapacita sběrné nádoby

Zápory:

Nemožnost rozložení konstrukce na ruční vysavač

2 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Rowenta Air Force Light RH6545WH se řadí do kategorie akumulátorových tyčových. Tento druh vysavačů má obecně menší výkon než klasické drátové vysavače, na druhou stranu je podstatně mobilnější a hodí se na vysávání hůře přístupných míst. Přístroj disponuje dvěma rychlostními stupni, takže je možné přizpůsobit výkon podle zrovna vysávaného povrchu. Co se týče typu baterie, zvolil výrobce variantu Li-ion, která je k vidění u většiny akumulátorových vysavačů. Její výdrž by se v provozu měla pohybovat kolem 30 minut na jedno nabití, což je číslo, které řadí vysavač zhruba do průměru na trhu. Také doba nabíjení 5 hodin se dá označit za standardní.

Pozitivní hodnotu naopak přináší objem zásobníku na prach. Jeho velikost 0,65 litru předčí leckteré podstatně dražší modely a je možné konstatovat, že pokud nebudete vysavač používat na extrémně velkých plochách, neměl by vás potkat problém s nutností častého vyprazdňování.​ Úroveň hluku tohoto vysavače lze označit za zhruba průměrnou, protože dosahuje hodnoty 80 dB. Tuto hladinu lze přirovnat pro vaši představu například k hlasitosti zvuku který vydává rychlovarná konvice při varu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Rowenta
Napájení  Akumulátorové
Počet rychlostí  2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 14,4
Provozní doba (min)  30
Čas dobíjení (h)  5
Objem zásobníku na prach (l)  0,65
Úroveň hluku (dB) 80

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměrově se řadí vysavač do průměru srovnatelných zařízení a nikterak významně nevybočuje v žádném ohledu. Z toho důvodu je možné konstatovat, že je relativně mobilní a poměrně dobře manipulovatelný. To podtrhuje také jeho velmi nízká hmotnost 2,32 kilogramu. Díky této váze by neměl nastat problém s manipulací ani u méně fyzicky zdatné obsluhy.

Vysavač disponuje LED diodou na tyči, která zajišťuje dodatečné osvětlení prostor ve kterých není přístup přirozeného světla. Bohužel mu chybí funkce dva v jednom, která dává vysavači možnost rozebrat jeho konstrukci na dvě dílčí části z nichž jedna může samostatně pracovat jako ruční akumulátorový vysavač. Tato možnost nechybí většině srovnatelných zařízení a z tohoto důvodu je možné absenci označit za slabinu.

Parametr Tento produkt
Délka (mm) 220
Šířka (mm) 260
Výška (mm) 1 092
Hmotnost (kg) 2,32
LED osvětlení  Ano
2v1  Ne

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Rowenta Air Force Light hodnotíme pozitivně. Za velmi příznivou cenu totiž nabízí využitelné parametrové vybavení a jeví se tak jako dobrá volba v poměru cenové dostupnosti. Jeho hlavní doménou je velikost sběrné nádoby, kompaktní rozměry a celkově dobrá parametrové vybavenost i přes nižší pořizovací cenu. Za relativní slabinu lze považovat nemožnost rozložení konstrukce na ruční vysavač, která většině konkurenčních produktů nechybí.

Další recenze

Kompletní porovnání