Menu

Recenze a srovnání Sencor SVC 8621TI

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických a 2v1 vysavačů

Datum doporučení: Červenec 2018

81,6 % Celkové hodnocení
  • Výdrž baterie
  • LED osvětlení
  • Bohatá výbava
  • Menší sběrná nádoba
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI vyniká poměrně dlouho výdrž Li-ionového akumulátoru. Na jedno nabití vydrží v provozu až 50 minut, což je v dané cenové kategorii nadprůměrná hodnota. Ta má ale vliv na mírně delší dobu nabíjení, znovu používat jej budete moct až po šesti hodinách. Přístroj disponuje dvěma rychlostními stupni, takže je možné jeho výkon přizpůsobit podle aktuálně vysávané plochy.

Zásobník na prach nabízí uživatelům 0,5 litru, což je spíše podprůměrná hodnota, u které musíte počítat s častější nutností jeho vyprazdňování. Úroveň hluku pak dosahuje hladiny 78 dB, což je číslo srovnatelné například s hlukem, který vydává rychlovarná konvice v době varu a nemělo by pro využití v běžných podmínkách nadělat větší problémy. Pozitivně hodnotíme přítomnost HEPA filtru, který je důležitý zejména pro alergiky, dokáže totiž odstranit až 99,99 % prachových částic a alergenů.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Napájení Akumulátorové
Počet rychlostí 2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 21,6
Provozní doba (min) 50
Čas dobíjení (h) 6
Objem zásobníku na prach (l) 0,5
Filtrace HEPA
Úroveň hluku (dB) 78

Hodnocení manipulace a funkcí

Z pohledu rozměrů vysavač výrazněji nevybočuje z normálu srovnatelných zařízení a manipulace s ním by tak měla být relativně bezproblémová. Velmi příznivá je pak hodnota týkající se hmotnosti. Váha 2,4 kilogramu by měla znamenat snadné přesuny a manipulování i pro méně fyzicky zdatnou obsluhu.

Výhodou vysavače je funkce LED osvětlení, která přináší dodatečné světlo do tmavých míst. Mnozí jistě ocení také funkci „2 v 1“, která umožní rozložení konstrukce vysavače na dvě dílčí částí, z nichž jedna je dále použitelná jako samostatný ruční vysavač, který nabízí ještě lepší mobilitu.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení Ano
Konstrukce 2v1 Ano
Funkce vytírání Ne
Délka (mm) 162
Šířka (mm) 273
Výška (mm) 1 160
Hmotnost (kg) 2,4

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače hodnotí s kladnými závěry především snadnou manipulaci a velmi dobrou výdrž v konkurenci se srovnatelně vybavenými zařízeními. Negativně reflektují průměrnou velikost nádoby na vysátý prach.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Sencor SVC 8621TI je zařízením střední cenové třídy, které nabízí velmi dobré parametrové vybavení. Je vhodný do všech domácností, které hledají praktického mobilního pomocníka na úklid a nechtějí za pořízení utrácet vysoké částky. Hlavní doménou přístroje je dlouhá výdrž baterie, kompaktní rozměry a vybavenost funkcemi, jako je LED osvětlení tmavých míst a možnost rozdělat přístroj a využít jej jako ruční vysavač. Za slabinu lze považovat především menší objem sběrné nádoby.

Pokud hledáte přístroj pro úklid větší plochy a vyžadujete tak větší sběrnou nádobu, můžete sáhnout například po modelu Philips PowerPro Duo FC6168/01.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Sencor SVC 8621TI | Hodnocení: 81,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 8621TI

Sencor SVC 8621TI

3 000 Kč Orientační cena