Recenze a srovnání Sencor SVC 8621TI

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii akumulátorových tyčových vysavačů do 3000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Výdrž baterie

Zápory:

Menší sběrná nádoba

3 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Sencor SVC 8621TI se řadí mezi zařízení z kategorie tyčových akumulátorových. To znamená, že nabízí obecně menší výkon, než je tomu u vysavačů klasických, na druhou stranu je však podstatně mobilnější a využitelný pro variabilní účely. Přístroj disponuje dvěma rychlostními stupni, takže je možné jeho výkon přizpůsobit podle aktuálně vysávané plochy. Typ baterie vybral výrobce z kategorie Li-ion, což je běžná volba v oblasti akumulátorových vysavačů. Provozní doba na jedno nabití by měla dosahovat až 50 minut, což je velmi slušné číslo, které by mělo bez problému postačit pro vysávání prostorů běžných velikostí. Bohužel se s touto hodnotou váže také delší doba nabíjení, která by měla podle výrobce činit hned šest hodin.

Zásobník na prach nabízí uživatelům 0,5 litru, což je spíše podprůměrná hodnota u které musíte počítat s častější nutností jeho vyprazdňování. Úroveň hluku pak dosahuje hladiny 78 dB, což je číslo srovnatelné například s hlukem, který vydává rychlovarná konvice v době varu a nemělo by pro využití v běžných podmínkách nadělat větší problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Napájení  Akumulátorové
Počet rychlostí  2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 21,6
Provozní doba (min)  50
Čas dobíjení (h)  6
Objem zásobníku na prach (l)  0,5
Úroveň hluku (dB) 78

Hodnocení manipulace a funkcí

Z pohledu rozměrů vysavač výrazněji nevybočuje z normálu srovnatelných zařízení a manipulace s ním by tak měla být relativně bezproblémová. Velmi příznivá je pak hodnota týkající se hmotnosti. Váha 2,4 kilogramu by měla znamenat snadné přesuny i pro méně fyzicky zdatnou obsluhu.

Výhodou vysavače je funkce LED osvětlení, která přináší dodatečné osvětlení tmavých míst, kde je horší přístup světla. Mnozí jistě ocení také funkci "2 v 1", která umožní rozložení konstrukce vysavače na dvě dílčí částí, z nichž jedna je dále použitelná jako samostatný ruční vysavač, který nabízí ještě lepší mobilitu.

Parametr Tento produkt
Délka (mm) 162
Šířka (mm) 273
Výška (mm) 1 160
Hmotnost (kg) 2,4
LED osvětlení  Ano
2v1  Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače hodnotí s kladnými závěry především snadnou manipulaci a velmi dobrou výdrž v konkurenci se srovnatelně vybavenými zařízeními. Negativně reflektují průměrnou velikost nádoby na vysátý prach.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Sencor SVC 8621TI je zařízením střední cenové třídy, které nabízí velmi dobré parametrové vybavení. Je vhodný do všech domácností, které hledají praktického mobilního pomocníka na úklid a nechtějí za pořízení utrácet vysoké částky. Hlavní doménou přístroje je dlouhá výdrž baterie, kompaktní rozměry a vybavenost zmíněnými funkcemi. Za slabinu lze považovat především menší objem sběrné nádoby.