Recenze a porovnání Sencor SVC 8621TI | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SVC 8621TI

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických a 2v1 vysavačů

Datum doporučení: Červenec 2018

83,6 % Celkové hodnocení
  • Výdrž baterie
  • LED osvětlení
  • Bohatá výbava
  • Menší sběrná nádoba
2 900 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI vyniká poměrně dlouho výdrž Li-ionového akumulátoru. Na jedno nabití vydrží v provozu až 50 minut, což je v dané cenové kategorii nadprůměrná hodnota. Ta má ale vliv na mírně delší dobu nabíjení, znovu používat jej budete moct až po šesti hodinách. Přístroj disponuje dvěma rychlostními stupni, takže je možné jeho výkon přizpůsobit podle aktuálně vysávané plochy.

Zásobník na prach nabízí uživatelům 0,5 litru, což je spíše podprůměrná hodnota, u které musíte počítat s častější nutností jeho vyprazdňování. Úroveň hluku pak dosahuje hladiny 78 dB, což je číslo srovnatelné například s hlukem, který vydává rychlovarná konvice v době varu a nemělo by pro využití v běžných podmínkách nadělat větší problémy. Pozitivně hodnotíme přítomnost HEPA filtru, který je důležitý zejména pro alergiky, dokáže totiž odstranit až 99,99 % prachových částic a alergenů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Napájení

Akumulátorové

Počet rychlostí

2

Typ baterie

Li-ion

Napětí (V)

21,6

Provozní doba (min)

50

Čas dobíjení (h)

6

Objem zásobníku na prach (l)

0,5

Filtrace

HEPA

Úroveň hluku (dB)

78

Hodnocení manipulace a funkcí

Z pohledu rozměrů vysavač výrazněji nevybočuje z normálu srovnatelných zařízení a manipulace s ním by tak měla být relativně bezproblémová. Velmi příznivá je pak hodnota týkající se hmotnosti. Váha 2,4 kilogramu by měla znamenat snadné přesuny a manipulování i pro méně fyzicky zdatnou obsluhu.

Výhodou vysavače je funkce LED osvětlení, která přináší dodatečné světlo do tmavých míst. Mnozí jistě ocení také funkci „2 v 1“, která umožní rozložení konstrukce vysavače na dvě dílčí částí, z nichž jedna je dále použitelná jako samostatný ruční vysavač, který nabízí ještě lepší mobilitu.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ano

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ne

Délka (mm)

162

Šířka (mm)

273

Výška (mm)

1 160

Hmotnost (kg)

2,4

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače hodnotí s kladnými závěry především snadnou manipulaci a velmi dobrou výdrž v konkurenci se srovnatelně vybavenými zařízeními. Negativně reflektují průměrnou velikost nádoby na vysátý prach.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Sencor SVC 8621TI je zařízením střední cenové třídy, které nabízí velmi dobré parametrové vybavení. Je vhodný do všech domácností, které hledají praktického mobilního pomocníka na úklid a nechtějí za pořízení utrácet vysoké částky. Hlavní doménou přístroje je dlouhá výdrž baterie, kompaktní rozměry a vybavenost funkcemi, jako je LED osvětlení tmavých míst a možnost rozdělat přístroj a využít jej jako ruční vysavač. Za slabinu lze považovat především menší objem sběrné nádoby.

Pokud hledáte přístroj pro úklid větší plochy a vyžadujete tak větší sběrnou nádobu, můžete sáhnout například po modelu Philips PowerPro Duo FC6168/01.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Sencor SVC 8621TI | Hodnocení: 83,6 %
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, jaký má sací výkon? Eventuálně, který tyčový akumulátorový vysavač má dobrý sací výkon?

Marie Mádlová

Dobrý den, sací výkon bývá u těchto typů vysavačů velmi obtížné zjistit, protože ho výrobci většinou neuvádí. Před pár lety totiž po soudním sporu, který vyvolal majitel značky vysavačů Dyson, zrušila Evropská komise nařízení o povinném zveřejňování energetických štítků u vysavačů. Dodnes se nenašel spravedlivý způsob jakým sací výkon u vysavačů měřit, a proto ho u produktů téměř nenajdete. Doporučujeme se proto řídit uživatelskými recenzemi. Konkrétně u tohoto modelu převažují ty kladné a majitelé si jeho výkon chválí. Počítejte ale s tím, že tyčový akumulátorový vysavač nebude mít téměř nikdy tak vysoký sací výkon jako klasické vysavače napájené ze sítě.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dá se koupit náhradní baterie a dá se vyměnit doma?

Hana Vondrova

Náhradní baterii seženete na internetu, dá se však vyměnit pouze v servisním středisku.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, dá se s tímto vysavačem vysát koberec středně dlouhý vlas ( cca 1 cm )?

David

Dobrý den, vysavač má zabudovaný turbokartáč, což mu umožňuje efektivnější vysávání koberců i s delším vlasem. Podle uživatelských recenzí by si měl s kobercem poradit dobře.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 8621TI

Sencor SVC 8621TI

2 900 Kč Orientační cena