Recenze a porovnání Sencor SVC 8621TI | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SVC 8621TI

83,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Aku tyčové vysavače

Klady

  • Výdrž baterie
  • LED osvětlení
  • Bohatá výbava

Zápory

  • Menší sběrná nádoba
2 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI vyniká poměrně dlouho výdrž Li-ionového akumulátoru. Na jedno nabití vydrží v provozu až 50 minut, což je v dané cenové kategorii nadprůměrná hodnota. Ta má ale vliv na mírně delší dobu nabíjení, znovu používat jej budete moct až po šesti hodinách. Přístroj disponuje dvěma rychlostními stupni, takže je možné jeho výkon přizpůsobit podle aktuálně vysávané plochy.

Zásobník na prach nabízí uživatelům 0,5 litru, což je spíše podprůměrná hodnota, u které musíte počítat s častější nutností jeho vyprazdňování. Úroveň hluku pak dosahuje hladiny 78 dB, což je číslo srovnatelné například s hlukem, který vydává rychlovarná konvice v době varu a nemělo by pro využití v běžných podmínkách nadělat větší problémy. Pozitivně hodnotíme přítomnost HEPA filtru, který je důležitý zejména pro alergiky, dokáže totiž odstranit až 99,99 % prachových částic a alergenů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

20 % Dyson, 13 % Xiaomi, 13 % Roidmi, 13 % Kärcher, 7 % Makita, 7 % Concept, 7 % Sencor, 7 % Philips, 7 % Samsung, 7 % Tesla
Typ baterie

Li-ion

100 % Li-Ion

Hodnocení manipulace a funkcí

Z pohledu rozměrů vysavač výrazněji nevybočuje z normálu srovnatelných zařízení a manipulace s ním by tak měla být relativně bezproblémová. Velmi příznivá je pak hodnota týkající se hmotnosti. Váha 2,4 kilogramu by měla znamenat snadné přesuny a manipulování i pro méně fyzicky zdatnou obsluhu.

Výhodou vysavače je funkce LED osvětlení, která přináší dodatečné světlo do tmavých míst. Mnozí jistě ocení také funkci „2 v 1“, která umožní rozložení konstrukce vysavače na dvě dílčí částí, z nichž jedna je dále použitelná jako samostatný ruční vysavač, který nabízí ještě lepší mobilitu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Konstrukce 2v1

Ano

100 % Ano
Funkce vytírání

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Hmotnost dle výrobce (kg)

2,4

2,85

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače hodnotí s kladnými závěry především snadnou manipulaci a velmi dobrou výdrž v konkurenci se srovnatelně vybavenými zařízeními. Negativně reflektují průměrnou velikost nádoby na vysátý prach.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Sencor SVC 8621TI je zařízením střední cenové třídy, které nabízí velmi dobré parametrové vybavení. Je vhodný do všech domácností, které hledají praktického mobilního pomocníka na úklid a nechtějí za pořízení utrácet vysoké částky. Hlavní doménou přístroje je dlouhá výdrž baterie, kompaktní rozměry a vybavenost funkcemi, jako je LED osvětlení tmavých míst a možnost rozdělat přístroj a využít jej jako ruční vysavač. Za slabinu lze považovat především menší objem sběrné nádoby.

Pokud hledáte přístroj pro úklid větší plochy a vyžadujete tak větší sběrnou nádobu, můžete sáhnout například po modelu Philips PowerPro Duo FC6168/01.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 8621TI | Hodnocení: 83,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci v péči technická témata a testování produktů. Testy vysavačů sestavoval osobně na základě vlastního technického vzdělání a laboratorních zkušeností a inspiroval se normami a zahraničními odbornými testy. Na stránce vám například vysvětlí, proč si dát pozor na tvar podlahové hubice. Jeho články a recenze najdete také u elektroniky a aku nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, jaký má sací výkon? Eventuálně, který tyčový akumulátorový vysavač má dobrý sací výkon?

Marie Mádlová

Dobrý den, sací výkon bývá u těchto typů vysavačů velmi obtížné zjistit, protože ho výrobci většinou neuvádí. Před pár lety totiž po soudním sporu, který vyvolal majitel značky vysavačů Dyson, zrušila Evropská komise nařízení o povinném zveřejňování energetických štítků u vysavačů. Dodnes se nenašel spravedlivý způsob jakým sací výkon u vysavačů měřit, a proto ho u produktů téměř nenajdete. Doporučujeme se proto řídit uživatelskými recenzemi. Konkrétně u tohoto modelu převažují ty kladné a majitelé si jeho výkon chválí. Počítejte ale s tím, že tyčový akumulátorový vysavač nebude mít téměř nikdy tak vysoký sací výkon jako klasické vysavače napájené ze sítě.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dá se koupit náhradní baterie a dá se vyměnit doma?

Hana Vondrova

Náhradní baterii seženete na internetu, dá se však vyměnit pouze v servisním středisku.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, dá se s tímto vysavačem vysát koberec středně dlouhý vlas ( cca 1 cm )?

David

Dobrý den, vysavač má zabudovaný turbokartáč, což mu umožňuje efektivnější vysávání koberců i s delším vlasem. Podle uživatelských recenzí by si měl s kobercem poradit dobře.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 8621TI

Sencor SVC 8621TI

2 900 Kč Orientační cena