Recenze a srovnání Philips PowerPro Duo FC6168/01

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii akumulátorových tyčových vysavačů nad 3000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Vysoký sací výkon

Dlouhá výdrž

Zápory:

Absence LED osvětlení

4 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Philips PowerPro Duo FC6168/01 se řadí do kategorie tyčových akumulátorových. To znamená, že nabízí sice obecně menší výkon, než vysavače napájené klasicky ze sítě, na druhou stranu je podstatně mobilnější a možnosti jeho využití jsou variabilnější. Pro své zákazníky nabízí dva rychlostní stupně, kterými je možné regulovat výkon podle aktuálně vysávaného prostoru a povrchu. Provozní doba baterie se podle výrobce odhaduje na 40 minut, což řadí v oblasti výdrže přístroj zhruba do průměru. Tomu odpovídá také doba nabíjení 5 hodin, která je také běžná.

Objem zásobníku na prach činí slušných 0,6 litru a při vysávání ploch běžné velikosti se standardním znečištěním by nemělo docházet k nutnosti jeho velmi častého vyprazdňování. Úroveň hluku by měla dosahovat 83 dB, což je hodnota, která se velmi lehce vymyká průměru srovnatelných zařízení z důvodu vysokého výkonu. Hladinu hluku lze pro vaši představu přirovnat zhruba k lidskému křiku.

Parametr Tento produkt
Výrobce Philips
Napájení  Akumulátorové
Počet rychlostí  2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 18
Provozní doba (min)  40
Čas dobíjení (h)  5
Objem zásobníku na prach (l)  0,6
Úroveň hluku (dB) 83

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměrově se jeví vysavač jako poměrně kompaktní a spadá zhruba do průměru. Podobně je na tom i v ohledu hmotnosti, kdy mu můžeme přidělit nálepku spíše těžšího zařízení, a i když váha 3,2 kg rozhodně není žádná katastrofa mohla by v některých případech nadělat problémy. Vysavači bohužel chybí LED osvětlení, které dodatečně osvětluje tmavá místa, kam neproniká světlo a usnadňuje vysávání. Naopak disponuje velmi praktickou funkcí "2 v 1", což znamená možnost jeho rozložení na dvě části a využití také jako ručního akumulátorového vysavače.

Parametr Tento produkt
Délka (mm) 215
Šířka (mm) 253
Výška (mm) 1 150
Hmotnost (kg) 3,2
LED osvětlení  Ne
2v1  Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci vysavače si pochvalují především jeho velmi dobrý výkon, který si podle nich poradí i s vysáváním velkých nečistot. Líbí se jim také sofistikovanost konstrukce a kvalita použitých materiálu. Slabinu naopak spatřují především v méně praktickém nabíjení, kdy je zapojení konektoru poněkud složitější.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Philips PowerPro Duo FC6168/01 je kvalitním zařízením, jehož hlavní doménou je vysoký výkon, který se dobře postará o vysávání na variabilních površích a různých nečistot. Má některé slabiny jako třeba vyšší hlučnost a v některých ohledech si vede spíše průměrně, ale celkově se jeví jako velmi kvalitní a praktický pomocník do domácnosti.