Recenze a porovnání Philips PowerPro Duo FC6168/01 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Philips PowerPro Duo FC6168/01

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických a 2v1 vysavačů

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Dlouhá výdrž
  • Turbokartáč na koberce
  • Absence LED osvětlení
  • Vyšší hlučnost
4 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač tyčové konstrukce Philips PowerPro Duo FC6168/01 je poháněn Li-ion akumulátorem s výdrží až 40 minut, což lze považovat za průměrnou hodnotu v této kategorii. Tomu odpovídá doba nabíjení 5 hodin, která je také běžná. Uživatelům při práci nabízí dva rychlostní stupně, kterými je možné regulovat výkon podle aktuálně vysávaného prostoru a povrchu.

Objem zásobníku na prach činí slušných 0,6 litru a při vysávání ploch běžné velikosti se standardním znečištěním by nemělo docházet k nutnosti jeho velmi častého vyprazdňování. Úroveň hluku by měla dosahovat 83 dB, což je hodnota, která se lehce vymyká průměru srovnatelných zařízení. Přesto by se ale nemělo jednat o vysoce obtěžující hluk.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Napájení

Akumulátorové

Počet rychlostí

2

Typ baterie

Li-ion

Napětí (V)

18

Provozní doba (min)

40

Čas dobíjení (h)

5

Objem zásobníku na prach (l)

0,6

Filtrace

Třívrstvý omyvatelný filtr

Úroveň hluku (dB)

83

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměrově se jeví vysavač jako poměrně kompaktní a spadá zhruba do průměru. Podobně je na tom i v ohledu hmotnosti, kdy mu můžeme přidělit nálepku spíše těžšího zařízení, a i když váha 3,2 kg rozhodně není žádná katastrofa, mohla by v některých případech nadělat problémy. Vysavači bohužel chybí LED osvětlení, které dodatečně osvětluje tmavá místa a usnadňuje tím vysávání. Naopak disponuje velmi praktickou funkcí 2 v 1, což znamená možnost jeho rozložení na dvě části a využití také jako ručního akumulátorového vysavače.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ne

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ne

Délka (mm)

215

Šířka (mm)

253

Výška (mm)

1 150

Hmotnost (kg)

3,2

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci vysavače si pochvalují především jeho velmi dobrý výkon, který si podle nich poradí i s vysáváním velkých nečistot. Líbí se jim také sofistikovanost konstrukce a kvalita použitých materiálů. Slabinu naopak spatřují především v méně praktickém nabíjení, kdy je zapojení konektoru poněkud složitější.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Philips PowerPro Duo FC6168/01 je vhodný na středně velké plochy. A to zejména kvůli výdrži baterie 40 minut. Do plného stavu jej nabijete za 5 hodin. Má některé slabiny jako třeba vyšší hlučnost a v některých ohledech si vede spíše průměrně, ale celkově se jeví jako velmi kvalitní a praktický pomocník do domácnosti. Výhodou je možnost využití ručního vysavače při úklidu drobnějších nečistot.

Pokud hledáte vysavač s delší výdrží a obejdete se bez funkce 2v1, mohl by vás zaujmout model Rowenta RH 8995 WO, který na jedno nabití vydrží pracovat až 75 minut.

4 200 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Philips PowerPro Duo FC6168/01
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips PowerPro Duo FC6168/01

Philips PowerPro Duo FC6168/01

4 200 Kč Orientační cena