Recenze a porovnání Philips PowerPro Duo FC6168/01 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Philips PowerPro Duo FC6168/01

24,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Aku tyčové vysavače

Klady

  • Dlouhá výdrž
  • Turbokartáč na koberce

Zápory

  • Absence LED osvětlení
  • Vyšší hlučnost
4 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač tyčové konstrukce Philips PowerPro Duo FC6168/01 je poháněn Li-ion akumulátorem s výdrží až 40 minut, což lze považovat za průměrnou hodnotu v této kategorii. Tomu odpovídá doba nabíjení 5 hodin, která je také běžná. Uživatelům při práci nabízí dva rychlostní stupně, kterými je možné regulovat výkon podle aktuálně vysávaného prostoru a povrchu.

Objem zásobníku na prach činí slušných 0,6 litru a při vysávání ploch běžné velikosti se standardním znečištěním by nemělo docházet k nutnosti jeho velmi častého vyprazdňování. Úroveň hluku by měla dosahovat 83 dB, což je hodnota, která se lehce vymyká průměru srovnatelných zařízení. Přesto by se ale nemělo jednat o vysoce obtěžující hluk.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

18 % Dyson, 12 % Xiaomi, 12 % Roidmi, 12 % Kärcher, 6 % Electrolux, 6 % Makita, 6 % Concept, 6 % Sencor, 6 % Philips, 18 % Další
Typ baterie

Li-ion

100 % Li-Ion

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměrově se jeví vysavač jako poměrně kompaktní a spadá zhruba do průměru. Podobně je na tom i v ohledu hmotnosti, kdy mu můžeme přidělit nálepku spíše těžšího zařízení, a i když váha 3,2 kg rozhodně není žádná katastrofa, mohla by v některých případech nadělat problémy. Vysavači bohužel chybí LED osvětlení, které dodatečně osvětluje tmavá místa a usnadňuje tím vysávání. Naopak disponuje velmi praktickou funkcí 2 v 1, což znamená možnost jeho rozložení na dvě části a využití také jako ručního akumulátorového vysavače.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Konstrukce 2v1

Ano

100 % Ano
Funkce vytírání

Ne

82 % Ne, 18 % Ano
Hmotnost dle výrobce (kg)

3,2

2,86

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci vysavače si pochvalují především jeho velmi dobrý výkon, který si podle nich poradí i s vysáváním velkých nečistot. Líbí se jim také sofistikovanost konstrukce a kvalita použitých materiálů. Slabinu naopak spatřují především v méně praktickém nabíjení, kdy je zapojení konektoru poněkud složitější.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Philips PowerPro Duo FC6168/01 je vhodný na středně velké plochy. A to zejména kvůli výdrži baterie 40 minut. Do plného stavu jej nabijete za 5 hodin. Má některé slabiny jako třeba vyšší hlučnost a v některých ohledech si vede spíše průměrně, ale celkově se jeví jako velmi kvalitní a praktický pomocník do domácnosti. Výhodou je možnost využití ručního vysavače při úklidu drobnějších nečistot.

Pokud hledáte vysavač s delší výdrží a obejdete se bez funkce 2v1, mohl by vás zaujmout model Rowenta RH 8995 WO, který na jedno nabití vydrží pracovat až 75 minut.

4 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips PowerPro Duo FC6168/01 | Hodnocení: 24,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci v péči technická témata a testování produktů. Testy vysavačů sestavoval osobně na základě vlastního technického vzdělání a laboratorních zkušeností a inspiroval se normami a zahraničními odbornými testy. Na stránce vám například vysvětlí, proč si dát pozor na tvar podlahové hubice. Jeho články a recenze najdete také u elektroniky a aku nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips PowerPro Duo FC6168/01

Philips PowerPro Duo FC6168/01

4 200 Kč Orientační cena