Recenze a srovnání Philips PowerPro Duo FC6168/01

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii akumulátorových tyčových vysavačů nad 3000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Dlouhá výdrž

Zápory:

Absence LED osvětlení

4 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač tyčové konstrukce Philips PowerPro Duo FC6168/01 je poháněn Li-ion akumulátorem s výdrží až 40 minut, což lze považovat za průměrnou hodnotu v této kategorii. Tomu odpovídá doba nabíjení 5 hodin, která je také běžná. Uživatelům při práci nabízí dva rychlostní stupně, kterými je možné regulovat výkon podle aktuálně vysávaného prostoru a povrchu. 

Objem zásobníku na prach činí slušných 0,6 litru a při vysávání ploch běžné velikosti se standardním znečištěním by nemělo docházet k nutnosti jeho velmi častého vyprazdňování. Úroveň hluku by měla dosahovat 83 dB, což je hodnota, která se lehce vymyká průměru srovnatelných zařízení. Přesto by se ale nemělo jednat o vysoce obtěžující hluk. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Philips
Napájení  Akumulátorové
Počet rychlostí  2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 18
Provozní doba (min)  40
Čas dobíjení (h)  5
Objem zásobníku na prach (l)  0,6
Filtrace  Třívrstvý omyvatelný filtr
Úroveň hluku (dB) 83

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměrově se jeví vysavač jako poměrně kompaktní a spadá zhruba do průměru. Podobně je na tom i v ohledu hmotnosti, kdy mu můžeme přidělit nálepku spíše těžšího zařízení, a i když váha 3,2 kg rozhodně není žádná katastrofa, mohla by v některých případech nadělat problémy. Vysavači bohužel chybí LED osvětlení, které dodatečně osvětluje tmavá místa a usnadňuje tím vysávání. Naopak disponuje velmi praktickou funkcí 2 v 1, což znamená možnost jeho rozložení na dvě části a využití také jako ručního akumulátorového vysavače.

Parametr Tento produkt
Délka (mm) 215
Šířka (mm) 253
Výška (mm) 1 150
Hmotnost (kg) 3,2
LED osvětlení  Ne
2v1  Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci vysavače si pochvalují především jeho velmi dobrý výkon, který si podle nich poradí i s vysáváním velkých nečistot. Líbí se jim také sofistikovanost konstrukce a kvalita použitých materiálů. Slabinu naopak spatřují především v méně praktickém nabíjení, kdy je zapojení konektoru poněkud složitější.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Philips PowerPro Duo FC6168/01 je vhodný na středně velké plochy. A to zejména kvůli výdrži baterie 40 minut. Do plného stavu jej nabijete za 5 hodin. Má některé slabiny jako třeba vyšší hlučnost a v některých ohledech si vede spíše průměrně, ale celkově se jeví jako velmi kvalitní a praktický pomocník do domácnosti. Výhodou je možnost využití ručního vysavače při úklidu drobnějších nečistot.

Pokud hledáte vysavač s delší výdrží a obejdete se bez funkce 2v1, mohl by vás zaujmout model Rowenta RH 8995 WO, který na jedno nabití vydrží pracovat až 75 minut.